Кафемашина - коя марка ще ми препоръчате?

  • 104 751
  • 377
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 116
Търсим я нова, не обичам неща втора употреба. Peace

# 301
  • Мнения: 721
ми още по добре е нова, иначе имам лични впечатления от модела-добър е, прави хубаво кафе

# 302
  • софия
  • Мнения: 56
аз съм за "Delongi",вземам си италианска смес и я меля за Делонги еспресо и става супер кафе .,със страхотен каймак.Тя самата машина е с крема диск.

# 303
  • Мнения: 1 159
Здравейте момичета! Предстои ми покупката на кафе машина,харесала съм си Kenwood ES 430 http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=product_info&a … ;products_id=3268ако някоя от вас има такава или е чувала някакво мнение за нея ммого ще се радвам ако ми отговори дали си заслужава покупката. Благодаря предварително!
Взимайте я,няма да съжалявате!Девер ми имат такава,може би от 3-4 години,страхотно кафе прави!И то -от най0обикновеното вакумирана Нова Бразилия!Помня,като си я купиха им бехме на гости-от многото кафета се бях разтреперила направо,толкова ми хареса!
Ние сме кафеджии с половинката.За съжаление,точно този модел не беше в наличност миналата година и си купихме ето тазиhttp://www.kolko.bg/bg/solac-c-304-bg/p/1045522,Не е лоша и тя.

# 304
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте момичета! Предстои ми покупката на кафе машина,харесала съм си Kenwood ES 430 http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=product_info&a … ;products_id=3268ако някоя от вас има такава или е чувала някакво мнение за нея ммого ще се радвам ако ми отговори дали си заслужава покупката. Благодаря предварително!

Ние имаме и съм много доволна. Сестрата на мъжа ми и една приятелка моя също имат такива и те са много доволни. До сега проблеми не сме имали, а се използва доста активно и е на около две години вече.

# 305
  • Мнения: 564
Здравейте момичета! Предстои ми покупката на кафе машина,харесала съм си Kenwood ES 430 http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=product_info&a … ;products_id=3268ако някоя от вас има такава или е чувала някакво мнение за нея ммого ще се радвам ако ми отговори дали си заслужава покупката. Благодаря предварително!
Взимайте я,няма да съжалявате!Девер ми имат такава,може би от 3-4 години,страхотно кафе прави!...
И сестра ми имат сщата - страхотна е! За съжаление на мен този модел ми идваше големичък, затове не го взехме и малко съжалявам. Взехме някакво Делонги - бива, но не е нещо впечаляващо.

# 306
  • Мнения: 631
До преди 3 месеца ползвах  ето този модел Delonghi-EC-190-CD

Сега сме със Saeco  този модел  Saeco-Incanto-De-Luxe-Silver

Дали съм свикнала или е истина, но "Delongi" правеше по - хубаво кафе или поне на мен повече ми харесваше. Ползвах я 5 години безотказна е и сравнително по - ефтина и по - тиха. Jази новата е по - лесна за употреба, но за сметка на това е много шумна и досадна особено като започне да ти изписва всяка стъпка - налей вода, изчисти контейнера......

# 307
  • Мнения: 20
  Нашата е Delonghi с крема диск. Прави страхотен каймак и се задържа докато си испиеш кафето.  Имам проблем с капучиното още не мога да го направя както трябва. Дайте съвет за приготвяне на капучино, в инструкцията пише ,че трябва да е с ниско маслено мляко 1,5%.

# 308
  • Варна
  • Мнения: 103
  Нашата е Delonghi с крема диск. Прави страхотен каймак и се задържа докато си испиеш кафето.  Имам проблем с капучиното още не мога да го направя както трябва. Дайте съвет за приготвяне на капучино, в инструкцията пише ,че трябва да е с ниско маслено мляко 1,5%.
И нашата е Делонги с крема диск. Имаме я от около 3 години. Много сме доволни. Наистина  прави страхотно кафе. за капучиното има два варианта. сипваш в по-голяма чаша два пръста мляко. Няма значение маслеността, но с по-голяма масленост става по-гъста пяна. Загряваш на парата докато млякото стане на пяна и се надигне до половина. Зареждаш ръкохватката с кафе и пускаш еспресо върху млякото. Другият начин също е добър- пускаш в по-голяма чаша нормално еспресо. В друга чаша загряваш млякото докато стане на пяна и го изливаш върху кафето. може и да не се слага сметана, защото става голям каймак. Само се поръсва с канела и готово..

# 309
  • Мнения: 26
Здравейте !Аз съм съвсем нова във форума ,но се осмелих да се включа. Голям почитател съм на Saeco . Първата кафемашина си купихме 1990 г.   Правеше страхотно кафе. За съжаление ми се наложи да се разделя с нея. Едва през миналата година успяхме да си купим друга -Saeco Via Veneto deluxe. Преди това бях посъветвала дъщеря ми да си купи същата. Остана много доволна . Ползва я вече 2 г. и няма никакви оплаквания.

# 310
  • Мнения: 2 172
Извинявам се за лаишкия въпрос,но как се прави чай с кафе машина?
В смисъл слагаш пакетчето в чашата и я пъхаш под това за парата,нали?Развърташ отстрани и трябва да потече водо-пара?
 Или пълниш чашата със студена вода и после само я затопляш на парата? Ха-ха....супер тъп въпрос,мисля си ,че е първото по-скоро,но понеже ми се струва,че тече много малко вода оттам и имам чувството,че няма да може да се напълни една чаена чаша  newsm78

# 311
  • Варна
  • Мнения: 103
Извинявам се за лаишкия въпрос,но как се прави чай с кафе машина?
В смисъл слагаш пакетчето в чашата и я пъхаш под това за парата,нали?Развърташ отстрани и трябва да потече водо-пара?
 Или пълниш чашата със студена вода и после само я затопляш на парата? Ха-ха....супер тъп въпрос,мисля си ,че е първото по-скоро,но понеже ми се струва,че тече много малко вода оттам и имам чувството,че няма да може да се напълни една чаена чаша  newsm78
По принцип чаят на кафемашина се прави там където излиза парата за капучино. Но има една особеност. Натиска се копчето/или се завърта/ на позиция за правене на кафе и веднага се завърта бутона за пара. По този начин започва да тече тънка струя гореща вода вместо пара. Тънкостта е в почти едновременното завътане на двата бутона като първи е този за кафе. Поне така е на нашата машина ,но съм виждал че и на други става така

# 312
  • Мнения: 2 172
Извинявам се за лаишкия въпрос,но как се прави чай с кафе машина?
В смисъл слагаш пакетчето в чашата и я пъхаш под това за парата,нали?Развърташ отстрани и трябва да потече водо-пара?
 Или пълниш чашата със студена вода и после само я затопляш на парата? Ха-ха....супер тъп въпрос,мисля си ,че е първото по-скоро,но понеже ми се струва,че тече много малко вода оттам и имам чувството,че няма да може да се напълни една чаена чаша  newsm78
По принцип чаят на кафемашина се прави там където излиза парата за капучино. Но има една особеност. Натиска се копчето/или се завърта/ на позиция за правене на кафе и веднага се завърта бутона за пара. По този начин започва да тече тънка струя гореща вода вместо пара. Тънкостта е в почти едновременното завътане на двата бутона като първи е този за кафе. Поне така е на нашата машина ,но съм виждал че и на други става така

Явно и при нашата ще е така,защото успях да изкарам вода едва на дъното на чашата,след това долях със студена и пуснах само парата,но не беше достатъчна за да се загрее и накрая го дотоплих в микрото и го изпих доволно  Joy

Сега отивам да пробвам с тази тънкост,за която каза   bouquet

П.П. Да,точно така е и на нашата машина както ми го обясни.Вече изпих втори чай от машината вече,утре ще бягам до вц-то цял ден  Laughing Най-сложното е моментът, в който трябва да спря едновременно завъртащото се копче за парата и копчето за кафето,защото ако не го спра веднага и тръгва кафе в моя случай,защото не бях изчистила ръкохватката  ooooh!

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 20:22 от elfi4ka

# 313
  • Мнения: 25
clover_d  пробва ли с Давидоф, че и ние сме със същия проблем ooooh!

# 314
  • Мнения: 3
ние си купихме Rohnson и сме много доволни.страшен каймак прави

Общи условия

Активация на акаунт