Помощ, заспива само на ръце..

  • 9 304
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Извинявай,но детето ти плаче от 20 минути,а ти стоиш пред компютъра и безпомощно кършиш пръсти,защото ти е писнало да го носиш така ли?

На 5 месеца не са толкова тежки децата,особено ако го носиш в слинг.

Има хиляди теми по въпроса,само 1-2 страници по-назад се поразрови.

Не може просто ей така отведнъж да решиш,че те боли всичко и не искаш да го приспиваш повече на ръце и да очакваш,че детето ти ще свикне с това.И то веднага.

На 5 месеца е съвсем малко бебе и най-естественото нещо на света е да иска да заспива в мама усещайки я.

# 16
  • Мнения: 4 335
И при нас имаше такьв период,без да го отучвам аз той сам се отказа от това преспиване.Сега заспива само в количката,дори и в кьщи.Бутам го напред-назад и за 5 минути е отлепил,след това го пренасям само в кошарата му.

# 17
  • Мнения: 1 121
На 5 месеца моят син заспиваше само на гърда или само в количката. На 13 месеца след 3 седмици рев го отучих и сега си заспива сам в леглото легнал до мен, след това го слагам в кошарата. Накрая вече много се бях измъчила с това заспиване Tired но сега толкова е свикнал да заспива сам, че когато майка ми го вземе в ръце да го приспива й сочи сам леглото.

# 18
  • Мнения: 2 521
Така изведнъж няма да стане Naughtyне го оставяй да плаче,а опитай постепенно да го научиш-отначало на леглото в ръце,след това легнала до него и чак след това опитай в неговото си креватче,но пак да си наблизо Peace

# 19
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
Постепенно я отучих когато беше на около 7-8 месеца от приспиване на ръце. Първо я слагах на леглото до бен и я гушках на една страна към мен и леко я подрусвах, за да заспи, а след това пробвах и в кошарката и се ополучи. Сега нямаме проблем със заспиването - просто като е в кошарката, ако не съм седнала до нея и да си играе с ръката ми или да я милвам по главичката не заспива.

# 20
  • Мнения: 469
И ние минахме през такъв период, честно казано нищо не помогна и си я носих. Лятото обаче взе да й става горещо и сама се отказа. Сега заспива в кошарата докато я галя по главичката и ръчичките.

# 21
  • Мнения: 165
Гушкай си детето и го приспивай на ръце, така ще е спокойно. Явно има нужда от това. Алекс заспиваше на ръце до 8 м. Доста си тежеше Simple Smile След това много лесно заспиваше на спалнята с мен и аз го местех после в неговото легло. И това беше замалко. Сега заспива сам- на 1г. 2м. е. Слагам го в креватчето, гася лампата и излизам от стаята. Даже понякога искам да го гушкам докато заспива, защото съм на работа и ми липсва по цял ден, а той се нервира и реве да го оставям в креватчето сам да си заспива. Не се шашкай, всичко е период Hug

# 22
  • Мнения: 6 713
Гушни го седнала.
От веднъж няма да стане да привикне към друг начин на заспиване - като така си го научила...

Не съм съгласна! Naughty Не съм учила беба да заспива така - просто спря да заспива сама, иска вече да я гушкам. Освен това усеща кога седя и почва да рита!  ooooh! Crazy

Към майката-автор на темата - и аз в началото ужасно се изплаших, притесних, реших, че само моето дете нещо го е страх, иска да го приспивам на ръце, един вид, че има нещо сбъркано в тази ситуация! Но не! Вече съм спокойна, щом така иска значи така трябва, много по-добре се чувствам, ще я приспивам така засега. Simple Smile

# 23
  • Мнения: X
Да ти кажа с голямата драпах със зъби и нокти да заспива сама, или поне не на ръце. В резултата тя беше изнервена, аз два пъти повече, ревеше ми се от нерви при всяко приспиване, а и тя е от децата, които се наспиват с осем часа сън за 24 часа.
С малката и до сега приспиването е на ръце. Първо, че ми харесва да я гушкам и да я успокоявам, второ, че тя се отнася за пет минути.Е, вече почва да ми натежава и се замислям за други начини на приспиване, но ако не ми тежеше, щях да я приспивам на ръце, докато сама се откаже. Тя е много спокойно и поспаливо бебе, не знам има ли връзка с приспиването на ръце но е факт.

# 24
  • Мнения: 2 960
синът ми сам спря да иска да го приспиваме на ръце.До преди половин година си го лушках-друсках на ръце и права и седнала и разхождаща се...хмммммм едно сладко 10 кг. телце  залепнало плътно към мен Heart EyesПосле сам го надрасна Peace

# 25
  • Мнения: 3 092
На 5 месеца е съвсем малко бебе и най-естественото нещо на света е да иска да заспива в мама усещайки я.
точно така е - защо трябва да му отнемаш всичко това .
Не те разбирам , честно .
Мисля че трябва да си по търпелива .

# 26
  • Мнения: 11 095
И нашата така заспива. И като я оставя в леглото - обикновено се буди. Затова си "спим" на един ратанов фотьойл - тя в мен по корем, аз с дистанционното, списание или книга.

Не ми тежи, освен като ми се допишка Simple Smile Малка е още за спартанско възпитание.

# 27
  • Мнения: 4 434
заедно лягаме на леглото никога на ръце.

# 28
  • Мнения: 6 713
На 5 месеца е съвсем малко бебе и най-естественото нещо на света е да иска да заспива в мама усещайки я.
точно така е - защо трябва да му отнемаш всичко това .
Не те разбирам , честно .
Мисля че трябва да си по търпелива .

Именно, на мене лично ме изпопритесниха бабите, какво било това приспиване, трябвало да се отучва! И аз се панирах и даже пусках такава тема!! ooooh! Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 151
Понякога искам да гушна и да понося каките, макар че не ми липсва носене и гункане с Ани, но уви. Те вече не ми дават, така както през бебешкия период. Погледнато от друг ъгъл носете ги и ги гушкайте, защото те бързо растат и нещата се променят не с дни, а с часове. Знам, че е изнервящо./Питате ли ме с трите породени/, но все пак са толкова сладки, докато са съвсем малки !

Общи условия

Активация на акаунт