ПАЗАРДЖИК-30

  • 19 031
  • 301
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте и от мен.  Hug  Благодаря за поканата ,но мисля че няма да мога на 12-ти,нали сам с двойни местожителство и често отскачаме до Варна. Рано ми е да кажа.
Stefaniva,искам специално да те поканя на нашата мартенска среща,доколкото разбрах и ти си за март   Simple Smile  малко е неудобен и деня и часа ако ходиш на работа,но аз да ти кажа-сряда 9.30 на чешмичката на тортата. Ще бъдем три мартенски мами-аз,Даниелка и Ан-ив,ела и ти ако искаш.Също така ако някоя друга бременна има и иска да заповяда ,всички са добре дошли  Hug

# 91
  • Мнения: 163
Здравейте няколко дни нямах нет.За купона ще доида със сигурност мъжо ще гледа малкия.Много искам да се запозная с всички ви Hug

# 92
  • Мнения: 529
Здравейте всички  Hug
Много Благодаря на всички Ви за прекрасните пожелания!!!   bouquet
Вчера ни изписаха на обяд и сега спим,ядем и се гушкаме и целуваме  Crazy
Много съм щастлива , то си било истинско вълшебство да имаш момиченце. Вяра е една такава галенка, все се гуши.
По -късно ако смогна ща пусна снимки.
Янчето,моето щъркелче е объркало часа - беше в 23,30ч. , но няма значение.

За раждането да Ви кажа - супер бързо и лесно беше. Точно с три напъна и се появи мъничето. Цялата работа стана за един час.
 Имах си някакво предчувствие и в 6ч. отидох при док.,след като ме прегледа каза,че има 3см. разкритие и ме прати в клиниката да се настаня. Той дойде в 20,30ч. пак ме прегледа и каза,че ще стане сутринта вероятно. Изпрати таткото да си ходи и след като почака с мен известно време си тръгна и той. Останах с дежурния екип,настаниха ме сама в стая, и така си гледах "Денсинг старс"  Laughing Остави ме детето да си изгледам предаването на спокойствие и като почнаха изведнъж едни контракции на 10мин.  ooooh!
 Включиха ме на тонове в предродилна зала,обадиха са на док. и на анестезиолога. Д-р Даскалов "кацна"  Wink точно след 10мин.  Hug
И като ме погледна  Shocked пълно разкритие, анестезиолога дойде в този момент,но казаха че няма смисъл да слагат епидурална,защото докъто "хване" аз ще родя.
То така и стана де. Сложиха ми система ЧАК при 10см. разкритие, вляха и някаква упойка и точно след 3 напъна Вяра проплака.
 Целият екип ( близо 10 човека) бяха много учудени от развитието на нещата.
 Огромни Благодарности на всички!!! Възхитена съм от отношението на всички в клиниката. Хората ти помагат за всичко, детето стои при теб АКО поискаш, ако си изморена, искаш да си почиваш или имаш посещение, те го взимат при тях.
 Показаха ми Милион пъти как да я кърмя,така че да не ми прави рани, къпах я в детска стая и ми обясняваха всичко,което ме интересуваше до припадък.  Wink

Възхитена съм от отношението на тези хора и искрено съжалявам,че когато раждах сина си никой не ми помогна,показа и обясни така както сега.
  За съжаление тогава не можах да се зарадвам на сина си така,както сега на дъщеря си, защото всичко ми се струваше ужасно страшно и трудно. Буквално не знаех какво да го правя.

И с риск да разбуня духовете, ще добавя , едно ОГРОМНО Благодаря на д-р Даскалов!!! За мен той е повече от професионалист.... просто нямам думи в момента   bouquet  bouquet  bouquet

Гери,мила ако си твърдо решила да раждаш в "Селена" мога искрено да те поздравя и успокоя,че няма от какво да се притесняваш. Там отиваш за да НЕ изпиташ болка  Peace
п.с.просто за протокола - имам 3 кончета,които не усещам дори.

сори за дългия пост.   bouquet  bouquet

# 93
  • Мнения: 2 577
Сонче, и тук добре дошли с принцеска у дома! как съм объркала часа, явно от вълнение и бързане Embarassed Embarassed Embarassed


А сега да си дойдем на думата:





п.с. Нели, много ще ми помогнеш ако видиш колко човека сме общо и ги изпишеш, и тези, на които ще кажеш от бременните мами и Катя, за да знам бройката точно. Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 18:06 от Луда Яна

# 94
  • Мнения: 941
Сонче, благодаря ти че сподели с нас тези толкова лични моменти  Hug
Със сигурност ще раждам в СЕЛЕНА  bowuu
Почти не остана нещо, което да те попитам - ти подробно си обяснила..
Радвам се , че с бебка сте добре - а как е баткото? Как приема новият член на семейството?
Поздравления за красивото име   bouquet
Мен най-ме е страх от това "нямаше време" .... Rolling Eyes
А за "3-те кончета" - ще ти ги свалят ли или са разграждащи? А сега след като си родила - на какво имаш право - на един преглед на теб и бебка или...?

Dessis аз съм от февруарските мами, но ако стана толкоз рано,  ще се присъединя към срещата ви  Peace

# 95
  • Мнения: 1 938
Момичета, курсът е утре от 17.30 часа в Центъра за социални услуги.

Гери, не се плаши, пиле! Heart Eyes Второ бебе се ражда бързо и лесно! Hug

# 96
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Добре дошли на Соня и малката Вяра  bouquet !!!

Гери, имам чувството, че вече си самовнушаваш с този страх - постоянно повтаряш, че те е страх и колкото повече повтаряш, толкова повече си вярваш. Я вземи се успокой малко !!! Момичетата са ти казали, че второ дете по-леко се ражда  Peace . Пък и ти нали си решила секцио, защото се притесняваш от това "нямаше време"  Thinking .

# 97
  • Мнения: 2 336
Сонче, добре дошли с малката принцеска в къщи!   bouquet

# 98
  • Мнения: 1 938
Сонче, искаме снимкиииииииииии! Heart Eyes

# 99
  • Мнения: 941
Явно досаждам с моите страхове - ама аз и второ раждане какво съм виждала  Shocked  , а пък и ме е страх да планирам дата за секцио, а пък да не вземе по-рано да тръгне да излиза.....а пък и мъжо с неговото "гледай да не родиш в колата"   #Crazy

 А за самовнушението - грешиш - то мен си ме е страх под дефалт Ванче - нито повече, нито по-малко от преди да забременея ....дори може би мъничко, по-малко  Simple Smile

На курса Катя ще я има ли  Blush 

# 100
  • Мнения: 1 938
На курса Катя ще я има ли  Blush 

Да! Hug

# 101
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Явно досаждам с моите страхове - ама аз и второ раждане какво съм виждала  Shocked  , а пък и ме е страх да планирам дата за секцио, а пък да не вземе по-рано да тръгне да излиза.....а пък и мъжо с неговото "гледай да не родиш в колата"   #Crazy

Ама ти защо си мислиш най-лошите варианти ...
И аз бях голяма паника преди да забременея, но гледах да съм далече от такива черни мисли и наистина помогна - бях супер спокойна преди и по време на самата операция. Е, признавам, че и при мен ми се прокарваше чат-пат някоя друга негативна мисъл - я някой ти разказал за своето кошмарно раждане, я си чул или прочел нещо, но гледах да си отвличам вниманието. А тебе като те гледам, даже някой да разкаже нещо положително, ти все насочваш темата в друга насока.  Ти си повтаряш като мантра - страх ме е и то настина продължава да те е страх  Tired . От личен опит ти казвам, че колкото и изтъркано да звучи, положителното мислене помага /а бях голям хипохондрик и параноик  ooooh!/ .
Гледай да се събираш с хора, които мислят и говорят положително - на мен например Катето много успокоително ми действаше  Blush . Препрочитай и чуй хубави разкази за раждането -като на Ива или Верчето например  Peace .
Малко дълго стана, което не е присъщо за мен, но исках да ти го кажа  Hug .

а пък и мъжо с неговото "гледай да не родиш в колата" 

А и мъжете по някой път вместо да помогнат и успокояват, такива ги лепят, че не е истина. До като бях бременна от Жоро чувах даже прословутата реплика - бременните са с единия крак в гроба, много се притеснявам и др. - е аз ли него да успокоявам  Crossing Arms .

# 102
  • София
  • Мнения: 1 511

Пропуснала съм някоя адашка ли?

# 103
  • Мнения: 2 577
Гери, права е Ванчето!

Ето - аз от 9 месеца страх и пренавиване на самата операцияме обзе такава  паника, взех да се задушавам чак и не защото вече ме беше страх, защото видях бебо живи и здрав, а защото този страх в един момент се отпуши и аз се успокоих.


Бъди спокойна и загърби всички лоши мисли!
Съжалявам от цялото си сърце, че в най-хубавия момент от моя живот - дългоочакваното детенце -  аз подходих със страх и паника!

Както и да си решила да раждаш важно е едно - повтаряй си винаги: АЗ искам това дете и това е най-щастливият миг в моят живот, аз го заслужавам!


В живота винаги има равновесие  - след лошото  идва хубавото.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 11:21 от Луда Яна

# 104
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Поканата е страхотна, и много ме изкушава ама не мога Tired, но другия път мен първа ме пишете. Peace

Аз много време се каня да питам - има ли мами от Младост, можем да се виждаме така по комшийски Wink

Добре дошли и от мен на Соня и Вяра Hug

Общи условия

Активация на акаунт