Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 41 006
  • 233
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 270
Здравейте строителки
Добре дошла на новата "строителка"Inna
Ние си мислехме за 100 кв пък те станаха 200 и пак не ми стигат Joy
Рени благодаря ти за инфото.Аз не съм със строителен техникум,но имам доста познати с такова образование, които биха ми се разписали.Сега търся в нета книгата

galana_s-сериозна квадратура.Браво
ljuboznatelna -можеш да проектираш 2 бр по 60 кв и готово/пък после,че се били съидинили в една -голямо чудо/ Joy Joy
Диди вие до къде стигнахте? Рязкажи за дърветата-колко струват,как ще ги пренасяте и засаждате.

# 106
  • Мнения: 3 770
Ани , трябва да леят третата плоча тези дни.Зидарията и на втория етаж е готова.Дърветата ще ги сеем евентуално на пролет , ако успеем с оградата.Засега само сме ги платили , но ще си останат в разсадника , маркирали сме избраните. За пренасянето още нямам идея , но питах и разбрах , че коренищата са със зебло , ако така се казва.Иначе цените са мнооого конкурентни !   Grinning

# 107
  • Мнения: 168
Здравейте!
Надничам в темата от самото и начало ,тъи като с мъжът ми отдавна си правим планове за строеж на малка вила.
Вече имаме подписан договор с общината за предоставяне право на строеж.
Въпросът ми е ,какво е следващото нещо което трябва да се направи?  Ако не се лъжа сега трябва да дойдат хора от общината за да определят точните граници на имота и след това.........?

# 108
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Благодаря за посрещането  Hug Много сте мили!

Ние си мислехме, че ще можем да се съберем на 100-150 кв.м, а като направиха идейния проект излезе 370  Shocked Ама със всички сервизни помещения, разбира се. Работата е там, че в момента живеем 2 семейства на 70 и няколко квадрата и направо няма въздух за дишане, да не говорим, че нищо не може да се намери, като се "подреди"  Twisted Evil Къщата също ще е за 2 семейства, т.е. ние четиримата плюс родителите на съпруга ми. Теренът е леко наклонен, така че ще има и мазета за котелно, слклад и едно помещение. На първия етаж ще има хол, трапезария и кухн. бокс, както и две стаи (спалня и всекидневна) за свекърите, баня и тоалетна. И на втория - три спални, две бани и кабинет.

Най-голямата ми чуденка в момента е за мокрото (пералното) помещение. Има по проект отделено място на 1-ия етаж, но пък може и в мазето едното помещение да свърши чудесна работа. Така или иначе не знам къде ще простирам, има тераса само на 2-ия етаж. И веранда отзад.

# 109
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Здравейте!
Надничам в темата от самото и начало ,тъи като с мъжът ми отдавна си правим планове за строеж на малка вила.
Вече имаме подписан договор с общината за предоставяне право на строеж.
Въпросът ми е ,какво е следващото нещо което трябва да се направи?  Ако не се лъжа сега трябва да дойдат хора от общината за да определят точните граници на имота и след това.........?
А имате ли архитектурен план?

# 110
  • Мнения: 168
Здравейте!
Надничам в темата от самото и начало ,тъи като с мъжът ми отдавна си правим планове за строеж на малка вила.
Вече имаме подписан договор с общината за предоставяне право на строеж.
Въпросът ми е ,какво е следващото нещо което трябва да се направи?  Ако не се лъжа сега трябва да дойдат хора от общината за да определят точните граници на имота и след това.........?
А имате ли архитектурен план?
Не, нямаме абсолютно нищо .

# 111
  • Мнения: 3 770
Добре дошла , Florina ! Не съм много в час с тези неща , защото мъжът ми се занимаваше с тях , моята работа беше повече с арх , но мисля че за точните граници се плаща на геодезист , който определя точните параметри на парцела.После му плащаш още няколко пъти !  Mr. Green

Inna , вашата работа ми звучи точно като нашите планове за квадратурата !  Grinning Едно го мислехме , излезе двойно , а като теглихме чертата и отгоре !  Mr. Green Щом сте две семейства , не виждам как ще се съберете удобно на 100-150 кв.м. , така че е напълно нормално да искате повече удобства за 6 души.Още повече , че ще живеете и със свекърите.Не знам какви са ви отношенията , но аз бих планирала тяхната спалня и всекидневна направо с отделен вход.  Mr. Green На Рени май беше такъв проекта , ако не бъркам ?!  Rolling Eyes Имаше нещо отделно за свекърите. В тяхната всекидневна ще има ли кухненски бокс ? Аз все си мисля , че колкото и добри взаимоотнешения да има , две семейства трябва да са си отделни домакинства !

# 112
  • Мнения: 2 270
Благодаря за посрещането  Hug Много сте мили!

Ние си мислехме, че ще можем да се съберем на 100-150 кв.м, а като направиха идейния проект излезе 370  Shocked Ама със всички сервизни помещения, разбира се. Работата е там, че в момента живеем 2 семейства на 70 и няколко квадрата и направо няма въздух за дишане, да не говорим, че нищо не може да се намери, като се "подреди"  Twisted Evil Къщата също ще е за 2 семейства, т.е. ние четиримата плюс родителите на съпруга ми. Теренът е леко наклонен, така че ще има и мазета за котелно, слклад и едно помещение. На първия етаж ще има хол, трапезария и кухн. бокс, както и две стаи (спалня и всекидневна) за свекърите, баня и тоалетна. И на втория - три спални, две бани и кабинет.

Най-голямата ми чуденка в момента е за мокрото (пералното) помещение. Има по проект отделено място на 1-ия етаж, но пък може и в мазето едното помещение да свърши чудесна работа. Така или иначе не знам къде ще простирам, има тераса само на 2-ия етаж. И веранда отзад.


Защо не отделите родителската гарсониера със отделен вход?
По принцип мокрото перилно помещение е добре да е близко до спалните и банята.Събличаш си мръсните дрехи ,хвърляш ги на определеното за целта място в перилното и хоп в банята.След това изпраните , изсушени и изгладени дрехи по дрешниците в трите спални.Аз лично не си представям ,как ще разнасям купища мръсни дрехи до мазето, а от там кошовете със чисто пране по етажите.Ако имате възможност по добре е да направите едната баня като перилно + малка бяня.В перилното може да си сложиш освен пералнята , сушилня , масата за гладене ,кошове за пране , рафтове за кърпи,чаршафи
.Помещението на първия етаж може да направите нещо като килер за прахосмукачки,метли,препарати,кофи,легени и тем подобни нужни за всяка къща неща

Гледам Дидито ми е взела думите от устата Joy

# 113
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Здравейте!
Надничам в темата от самото и начало ,тъи като с мъжът ми отдавна си правим планове за строеж на малка вила.
Вече имаме подписан договор с общината за предоставяне право на строеж.
Въпросът ми е ,какво е следващото нещо което трябва да се направи?  Ако не се лъжа сега трябва да дойдат хора от общината за да определят точните граници на имота и след това.........?
А имате ли архитектурен план?
Не, нямаме абсолютно нищо .
Е ,значи сега е ред на намирането на архитект и започването на правенето на план....После този план се внася в общината за издаването на т.нар. Виса и чак тогава започва строежа,определянето на границите на строителната площадка-тук както каза Диди,е за геодезист.....ако има пак въпроси питай.. #Crazy

# 114
  • Мнения: 481
Още повече , че ще живеете и със свекърите.Не знам какви са ви отношенията , но аз бих планирала тяхната спалня и всекидневна направо с отделен вход.  Mr. Green На Рени май беше такъв проекта , ако не бъркам ?!  Rolling Eyes Имаше нещо отделно за свекърите. В тяхната всекидневна ще има ли кухненски бокс ? Аз все си мисля , че колкото и добри взаимоотнешения да има , две семейства трябва да са си отделни домакинства ![/b]
мдааа такъв е на Рени проекта, те влизат от запад, ние от изток...   Laughing Аз що така възмутено се изказах в предния пост как юнаците се опитаха да зазидат входа на бабата и дядото  Mr. Green Разполагат с 40кв, спалня, дневна с кунхенски бокс, баня, че и килерче  Laughing
Ина, не се лъжи, отдели ги от сега  Peace Нашите баба и дядо ще го ползват лятото, за това му казвам и вилает...
Флорина, добре дошла, и аз да си кажа, геодезист ти трябва да ти заснеме терена, а едновременно с това може да действате и с архитект, успех  Peace
Диде, много ми харесаха тези системи... но въпреки това при водите, които се леят там малко ме страх, че мазето има реалния шанс да се наводнява, то ще си се получи като шахта, и при един обилен дъжд  newsm78 ще го мислим...

# 115
  • Мнения: 3 770
Rени , нашият прозорец в английския двор е на височина повече от 40см от пода му , може и повече даже.Но сигурно зависи и колко над земята е самото мазе , а нашето май беше на 1,20-1,50 , т.е. само половина е вкопано.Мислете , но е хубаво да има вентилация в тези помещения.

# 116
  • Мнения: 168
Благодаря ви момичета  bouquet
Аз все си мисля, че преди проекта трябва да изчакаме геодезист за да разберем точно от къде до къде е парцела. Освен това за да правим проект трябва да разберем ,къде в този парцел може да се строи и има ли възможност за заравняване на терена (тъй като има наклон) и вече според това да правим проект.

# 117
  • Мнения: 3 770
Florina , правилно си мислиш - за определянето на точките на парцела не ти трябва архитектурен проект !   Peace Къде ще строите всъщност , ако не е тайна, разбира се ?  Grinning

# 118
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
* *•● Диди ●•* *, щом прочетох за наклон и ми мина през ум, че може да ти е комшийка Grinning Около нас в непосредствена близост пустеят няколко парцела (продадени) и все се надявам да се появи някоя комшийка тука и да пише, че ще строят Simple Smile

# 119
  • Мнения: 168
Florina , правилно си мислиш - за определянето на точките на парцела не ти трябва архитектурен проект !   Peace Къде ще строите всъщност , ако не е тайна, разбира се ?  Grinning
Диди ,не е тайна, в Розовец.  Преди време бях писала в темата ,че сме си набелязали точно това село , и в крайна сметка миналата седмица ни се осъществи желанието.

Не съм ви комшийка но ми се ще

Общи условия

Активация на акаунт