♥ ♥☻☺Испания -предколедна тема ☺☻♥ ♥

  • 25 754
  • 296
  •   1
Отговори
# 150
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 841
Вес, така добре си описала и оформила пътуването до Ню Йорк, че направо можеш да съставиш един практически пътеводител.
Момичета, един въпрос от професионално любопитство - как е организирана детската градина в Испания? има предвид организацията за деня, заниманията, храна и пр. Миналата година, когато бях в Барселона, апартаментът ни гледаше към едно училище. Имах възможност да наблюдавам (от 7-мия етаж) какви са игрищата, къде играят малките и големите, униформите им и т.н., но само толкова. Ако имате желание и време - разкажете ми за испанските градини (нали съм даскалица -пусто професионално изкривяване  Laughing)
Поздрави на всички ви!

# 151
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
вес, много хубави снимки, ма що ми се струват малко? Laughing
интересно би ми било да споделиш какви чувства те нападнаха напускайки щатите,
като я сравниш с европа...
ти би ли живяла там?
ох, много ми се ходи само да видя, хич иначе не ме влече америката.
някой ден, може би

момичета, някоя от вас да има частна медицинска застраховка, интересувам се.



 

# 152
  • Мнения: 1 248
Привет и от мен.  Hug

Говорих днес с Вал.
Не може да се включи, поради проблеми с компютъра и ме помоли да ви кажа, че майка и заминава след броени дни, и ако има още някой желаещ да прати пари за децата в Доганово, да го направи утре. Hug
Най добре директно в BBVA, за да е сигурно, че няма да се забавят с трансференцията.  Blush
Не сме събрали много, но дано да успеем да внесем малко коледни усмивки за тези деца. Hug

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 23:54 от tony_t

# 153
  • Мнения: 2 825
Вес, много хубави снимки Simple Smile и на мен, като на Хара, ходи ми се да разгледам, доста интересни места има в Щатите за гледане.
А това на Епъл, било магазина им на 5-то авеню  Wink

Харич, какво за застраховките?

# 154
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добър ве4ер на вси4ки мацки и мачковци Simple Smile
Вес завидех ти моме Simple Smile  . обожавам големи и шумни градове , движение , хора ... страхотен разказ, страхотни снимки .наистина разкажи как се по4уства там .
 Кар4ита аз като ти казвах 4е ти завиждам за детската градина в бг на теб не ти направи впе4атление . е това е едно от нещата, а на колко други ще се нагледаш . най важно е спокоиствието , после се свиква -  Wink  и тук деца отглеждат , с леко по други методи , но и от тях хора излизат най накрая  Mr. Green
Мимии ти с тази при4еска на аватара сериозно ме замисли - то4но за тази . оба4е имам аз един голям проблем - Гери- реве защото ве4е искала отново да съм с дълга коса - по рано моята бепе по4ти до кръста , но я отрязах , сега съм на 4ерта по4ти до раменете Simple Smile и тя не ме харесвала и и обещавам 4е отново ще я пусна дълга . лошото е 4е  не забравя  и е много 4увствителна на тази тема . как да я излъжа 4ак незнам Simple Smile . има ли някои саит с актуални кортес де пело .  Бари ти да не си пелюкера ? едно изре4ение някак "професионално:" Simple Smile ми се стори , с термини Simple Smile
Тони къде се губиш ти. наскоро те видях да пишеш в друга тема и 4ак се намъкнах да 4ета Simple Smile
Анет не се предавай Simple Smile вси4ки знаем 4е така лесно няма да си стегнеш куфарите Simple Smile . пък и кои ще те пусне Simple Smile .вашите тръгнаха ли си ве4е , с какви впе4атления останаха от Спаня-та.
 Марица тази седмица ми мина мера за готвене . аз съм така една седмица не можеш ме удържа и готвя ли готвя . на следващата цялата къща яде бокадийо Simple Smile .тези дни ядохме арабски кус кус - пак една украинка ме 4ерпи , но рецептата е от нейна приятела мароканка . мога да кажа 4е се тъпках буквално . но като знам 4е скоро няма да го ям пак . беше възхитително !  но е много дълго за описване . може би утре ще седна и ще постна тук рецептата .
а сега и аз пак да питам - ето 4е идват празниците и празненствата в у4илище. тази година гери трябва да е ангел в постановката. костюма казаха да се купи отнякъде . 4удя се да шия или да купувам . ако някое дете е било ангел4е дали не може да постнете снимка . или от някои карнавал. незнма какво то4но трябва да бъде и още не мога дори да си го представя . мерсаж предварително .

 лека ве4ер

# 155
  • Мнения: 1 248

Тони къде се губиш ти. наскоро те видях да пишеш в друга тема и 4ак се намъкнах да 4ета Simple Smile


Шпионираш ме, значи? Laughing Joy
Тук съм, но нещо ми я няма музата...и този месец се очертава натоварен.
Пусни рецептата за кускуса, много го хвалят, а аз дори не мога да си го представя Crazy

Мими, Иви е голям чаровник, пу пу. Задействай се, че ще подкара на тати колата преди теб Joy

# 156
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Мими, с това Л на гърба Иво е много интересен, толкова съсредоточен... Помня, че майка ми като караше курса в Бг, аз бях 4 клас, и й помагах да учи теорията, т.е. изпитвах я, и бях запомнила много неща. После по военно обучение веднъж – сварих го това обучение малко  Laughing – имахме точно това - знаците, и понеже преподавателя, един майор, остана много доволен, ми взе трите имена и адреса и след седмица получих по пощата.... книжка за велосипед, една оранжева  Joy Joy Joy, още дори мисля, че я пазя някъде из къщи.

Мимки, много готино това човече със знаменцето. Точно на следващия ден, след като си тръгнахме, имаше парад за деня на благодарността, и първоначално трябваше да останем още 3 дни, но в последния момент сложиха на мъжа ми един доклад да изнася тук в болницата, и така ни беше яд, а нямаше как да се промени датата... а като гледах приготовленията, беше много обещаващ този парад.  Crossing Arms Показват ли се вече зъбчетата на Ники?

Гери Петрова  Blush следващия път ще сложа надпис през 3 реда, да си наглеждате печките  Mr. Green Hug Мъжът ти сигурно ме мрази  Rolling Eyes Laughing, освен ако не обича позагоряла мусака. И аз се присъединявам към пожеланията за автомобила!  Peace

Хара, качила съм едва 1/11 от снимките, няма как да кача всичките 600 и нещо снимки и няколко клипа.  Crazy Питаш за напускането на щатите  Thinking, ами знам, че пак ще отида, някой ден. Просто е различно, чувства се. Дори само като се сетя за мерките им, с галоните, милите, фаренхайта и т.н. безумни единици. Нямам и кой знае колко силни впечатления за да сравнявам, все пак бяхме една седмица само, и само в един град. Но да, бих живяла там. Всичко ми изглеждаше адски познато, може би защото киното им отразява точно това, което видях. Примерно, на летището, веднага след като излязох и отидох до гишето на фирмата, в която бях резервирала шатъла, там 90% бяха афроамериканци, както им казват. И имах чувството, че съм във филм, чуваше се най-често "what´s up, bro"; "thanks, maaan"  и разни такива  Laughing Не ми се тръгваше де Laughing, искаше ми се още да останем. Сега подхвърлям на мъжа ми идеята да отидем с приятели, 2 или 4 още, да си наемем една от тези големи каравани и за 2 седмици да направим обиколка на западния бряг, догодина - на източния. Засега идеята ми е категорично отхвърлена Crossing Arms Laughing, но ще видим. Всъщност, и усещането беше странно, като бях там. Едно е да си някъде в Европа, чувстваш се все едно си си у дома. А като си там, представяш си карта на света и че Европа е "там", а ти си от другата страна, и ..не знам, странно е усещането, като откъснат се чувстваш. Thinking

Клара, мерси за уточнението Hug, ако знаех предварително, щях да вляза да разгледам.  ooooh!

Ла Ада, мъжът ми затова не искаше, и не иска да ходим пак там  Laughing, много мрази тълпите, обратно на мен. Аз все гледам да съм между хората, анонимна, да има движение около мен, да ми е шумно навън, затова и все бягам към Мадрид да се мотая  Laughing Ето ти един виртуален фризьорски салон, да пробваш различни прически на собственото си лице, само ти трябва една снимка отблизо и по възможност с прибрана коса.  Peace

Олях се днес с писането ooooh!, толкова дни не бях писала, сега си наваксах  Embarassed hahaha

# 157
  • Мнения: 789
Ада,ето тук има един куп прически

http://pricheski.start.bg/

А иначе специално за тази от аватара,си търся в имехенес на гугъл "Bob hair",че скоро разбрах,че точно този тип прически се казват Боб(последно само от там си избирах,после ще дам линкове за няколко такива,ако искаш).Опитвах всякакви прически във 3-4 виртуални салони,обаче не е реално,тъй като моята коса е тънка,прическите в тези салони изглеждат всичките с гъсти коси...А и в повечето такива салони не можах да си кача снимка.Моята коса и сега е почти до кръста,и така ми е писнало скубане,връзване и т.н - познато ти е,а в същото време ми е жал... Rolling Eyes.Как мислиш да убедиш Гери?Може да опиташ да и кажеш,че първо трябва да си оформиш хубаво косата,иначе като порасне няма да изглежда добре Rolling Eyes Peace.

Tonyyyy,добре завърнала се!!!!!Аз ще ти се сърдя на теб Naughty.Само обещаваш да се чуем,не пишеш...Хмммм!Как си?Къде се покри?

Вес,ами че то това си е било сериозно постижение,а и колко твои връстници тогава са имали "свидетелство за управление на велосипед" Wink Sunglasses.А Иво толкова е вманиачен вече с тия коли,че даже като ходим до Куенка,си взима същото зелено кормилце,сяда си в стола и не спира да бръмчи докато стигнем.Така се придвижваме и до уч-ще и обратно ooooh!.А като види в Алкампо калъфите за волани...няма отърване.Чудим се дали да не му е това подаръка за Коледа Laughing.

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 11:08 от **mimi**

# 158
# 159
  • Мнения: 1 818
Вес,миличка ..благодарим ти за чудесната разходка /разхождахме се цялото семейство близо час /...А онова нещо на Ейпъл е Apple Store - най-големият магазин на Ейпъл в света...купола е това,което се вижда,магазина е под земята...Стоян беше много впечатлен...Искаааам и аз,вика....
Прекрасни и свежи снимки !  Hug  bouquet

Анет, Hug и тук да ти благодаря за гостоприемството от името на Дани...на теб и Ангел...Първите му думи като се върна бяха...Много мили хора,с които може да се говори за всичко ! Гостоприемни,интелигентни и приятни...

Ако не ни мине котка път може да имаме в началото на другата седмица много симпатично бусче Нисан...благодарение на Анет и съпругът и !  Hug  Hug

Момичета, една много интересна статия...Българският “елит” или циркът български -Паула Лайт източник : BGHelp

...ето ви тема за разговор ...

  bouquet

# 160
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
кларотич, ами всичко Blush
какво се плаща, влизат ли дентални услуги, тази частна застраховка само към една болница ли се отнася...нищо не знам

вес, и аз съм така. колкото по-лъскаво, толкова по-добре се чувствам. умарям се тишина, искам да ми мирише на живот...магазини, ресторанти, лъскави и огромни билбордове, хора, улици, много шум Laughing
сигурно ще ми хареса и на мен там

ада, ето ти един дявол в ангелски одежди

# 161
  • Мнения: 3 098
Тони,ти се появи!  Hug Как си?Да пишеш по-редовно,ей! Grinning

Вес,много ми харесаха разказът и снимките ти!  bouquet
Според мен са по_ценни разказите за непосещавани все още места от хора,били там или живеещи на това място.В пътеводителите все има някой пропуск. Wink За Валенсия например съм 4ела странни наименования за някоя сграда и т.н.

Мими,много е сладък Иво!Много сериозно се е заел с на4инанието. Hug Wink
И хайде по_скоро да се похвалиш с нов вид. Wink

Ада,давай го тоя кускус по арабски.Моят мъж напоследък си прави едни експерименти със закуската. Laughing Преди няколко седмици беше правил такова 4удо,но вси4ки отказаха да го ядат. Confused 4овека каза,4е е объркал рецептата. Laughing Та като я пробваш,метни я насам,ще му я дам.
И с едни катми ме ядосва. Crossing Arms Правя страхотни пала4инки и инази сутрин малката поиска.Той не та не,катми щял да спретне. Tired Казах му аз,4е няма как да станат хубави без са4 и огън,не ме послуша и накрая ядохме пак друго. Laughing

Дивина,къде си напоследък? Thinking

Хара,влез в гугъл и напиши сегурос медикос и името на мястото,където живеете.Ще ти излезнат вси4ки нали4ни застрахователни компании.Ако застраховката не е за някоя хрони4на болест или нещо по_специфи4но,няма проблем.

Габи,благодаря за темата.  Hug Абсолютно вярно.
Много добре отразява смешната действителност.Наистина няма висше общество от комунизма насам в България.Имало е,но тези хора са били избягали или убити.Тези,които сега си слагат това етикет4е са утайки и като такива се държат.
4увала съм 4есто оба4е наименованието "расова",сигурно са искали да кажат"от класа,от сой" и то е за такива хора,от които струи ка4ество.Нещо,което тези маймуни не могат да купят с пари,4овек се ражда с това в кръвта си и ако бъде възпитан правилно,дори при крайна бедност пак ще изпъква.

Дядо ми ми е казвал,трябва 4овек да изглежда достойно.Да си носи старите дрехи,сякаш са от злато,а скъпите небрежно,все едно нищо не озна4ават.Уверила съм се отдавна колко е прав този 4овек. 4овек,който има изградена ценностна система,не отдава зна4ение на тези неща,те са 4аст от ежедневието.А така наре4еният "елит" то4но парадира с тях,тъй като няма с какво друго и това води до коми4ни ситуации. Laughing "Глашатаи на глупостта",много ми хареса. Peace

Искам да ви попитам откъде мога да си купя хубав мед?Не от глюкозата,която продават по супермаркетите.Имах хубав от България,но съм се заблудила леко,4е е достатъ4но,а те били останали само 2 буркана,които за съжаление свършиха. Rolling Eyes

# 162
  • Мнения: 3 098
колкото по-лъскаво, толкова по-добре се чувствам. умарям се тишина, искам да ми мирише на живот...магазини, ресторанти, лъскави и огромни билбордове, хора, улици, много шум Laughing


Хара и аз така се 4увствах в на4алото тук.Беше ми страшно интересно,забавно.Вси4ко е събрано в големият град и то по много.Но след време запо4ваш да усещаш,4е това спира да те интересува,туристите от каквото се възхищават,за теб е ежедневие и не го забелязваш.Освен това колкото и да е голям един град,той все расте,трафиците се усилват,времето ти не стига.
Освен това има и още един много голям минус_хората,живеещи на такова място са по_болни,по_необщителни,по_стресирани,по_рано умират от други,живеещи в по_малък град или на село.

# 163
  • Мнения: 1 248
Mimi, виновна съм, но не ми се сърди, Praynigтози месец имам извинителна бележка Laughing
На 18.12 след 4 години чакане, имаме дата за дело.
 Надявам се, че наистина сме европейски граждани, и имаме право да отстояваме правата си. Въпроса е дали съда също го знае. Laughing Вие ми стискайте палци. Hug
И аз си харесах прическа... Party Тази Flutter ( с малки промени във фибичката Mr. Green)

http://i218.photobucket.com/albums/cc32/ivobivo/untitled45.jpg

но как се оформят крайщата на тези прически, с бръснач ли? newsm78

Марица, мерси, добре сме. Ти да не обмисляш бягство от големият град? newsm78
Аз точно заради това, което си писала, си харесвам Сиудад Реал. Спокойствие, е с изключение на пиковите часове Laughing, няма лудница, няма задръствания... като кажа задръствания, се сещам за София и ми настръхва косата. ooooh!
 А сега отварят ново летище тук, в момента в който пуснат полети до София, щастието ми ще бъде вече пълно Joy

# 164
  • Мнения: 350
Мимки, ти с тези при4ески ми докарваШ едни такива греШни мисли в дългокосата глава, 4е .. Половинката пак Ще  се хвали с ново гадже..
Благодаря за стискането на палци за МПС. Дано да се справя и на пътя, 4е тука има камикадзета.
Joy Няма лошо да се хвали, ами аз тогава какво да кажа мъжа ми ще се хвали с нова жена ли? hahaha Crazy

Тони появи се най после. Hug
Вес радвам се че ти е харесало човечето, и мерсаж за линка на виртуалния фризьорски салон. Hug Поне разбрах коя прическа ще ми отива на лицето, което е 80 % от работата е свършена, много е важно да избереш прическа която ще отива на лицето, а не някоя която ще те загрози или няма да ти отива.
Мими и ти с тия боб прически напълно се обърках как да се подстригвам щото и те ми харесаха. newsm78
Габи стискам палци скоро и вие да се обзаведете с бус. newsm10 Какво да кажа за статията, самата истина за днешното българско общество.
Хара невероятно ангелче си имаш Crazy Flutter
Какво да кажа за наша Никол, все още нямаме зъб, но пък за сметка на това сме станали много важни и се сърдим като не стане на нейното. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт