Био Гая - отзиви?

  • 39 900
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Здравейте.
Видях , че някой е писал, че Биогая пречи за усвояването на кърмата, а дъщеря ми е на 6 месеца и е още само на кърма. Посъветваха ме да прекратя захранването и да я оставя само на кърма, но вече не съм сигурна , че това е било правилно.
Имате ли наблюдения дали мога да давам Биогая , против разтройството което получи от АБ в болницата , ако е само на кърма?
аз давах био-гая всеки ден в продължение на повече от два месеца докато беше само на кърма и наддаваше по кило всеки месец. това не ще да е поради неусвоена кърма...извън моя опит- няма никаква логика в това да пречи на усвояването на кърмата. можеш да даваш. вероятно причината да те съветват да спреш захранването е друга и няма нищо общо с био-гаята, попитай ги!

# 16
  • Мнения: 306
на нас ни ги изписаха за колики, трябваше да давам след 10-я ден по 5 капки дневно, уж за колики. не видях никакъв ефект, така и още си има колики бебка от време на време. ама и на мен много ми хвалиха де...

# 17
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Аз давах Био Гайа на Мишето като беше на 3 месеца и изкара бронхиолит, пи антибиотик и коремчето и се разстрои. Давах и по 5 капки на ден и за 2-3 дни се оправи. Капките са лактобацили и не могат да навредят, ако не помогнат. Предназначени са да нормализират чревната флора.
Капките не пречат на усвояването на кърмата, кърмя изключително, още не съм захранила и ми наддава по повече от кило на месец.

# 18
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
Аз давах Био Гайа на Мишето като беше на 3 месеца и изкара бронхиолит, пи антибиотик и коремчето и се разстрои. Давах и по 5 капки на ден и за 2-3 дни се оправи. Капките са лактобацили и не могат да навредят, ако не помогнат. Предназначени са да нормализират чревната флора.
Капките не пречат на усвояването на кърмата, кърмя изключително, още не съм захранила и ми наддава по повече от кило на месец.

 Peace Peace

# 19
  • Мнения: 1 896
Естествено, че Биогая не пречи за усвояването на кърмата, това е абсурдно.
Аз съм давала на дъщеря ми когато имаше разстройство и при първите приеми имаше малко повече газчета - не знам дали е било от пробиотика или съвпадение, но след време имаше много добър ефект. На пробиотика му трябва някакво време да подейства върху флората. Доколкото знам лечебната доза е по-висока от профилактичната и е важно правилно да се дозира. За Биогая съм чувала само страхотни отзиви от педиатри, тука в Швеция също.

# 20
  • Мнения: 822
Много съм доволна от тези капки. Това са живи лактобацили, които могат да донесат само ползи, не вредят. Естествено, че не нарушават усвояването на кърмата. Стабилизират чревната флора (при разстройство, колики и т.н.). Действат с натрупване.  Peace
На Дария много й помогнаха, след едномесечно разстройство, давах в продължение на месец и малко, и се оправи.

# 21
Там е работата че лекар го изписа, но вече им нямам никак вяра след всичко което чух и видях в болницата.Затова се обръщам към патило Simple Smile

# 22
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Флорал, в темата не е писано от м.март. за какво се записваш? newsm78

# 23
  • Мнения: 1 650
Защото съм заинтересована и се надявам да се пуснат още коментари. Laughing

# 24
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
кажи какво те интересува - може да намерим нещо и за теб

# 25
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Доволна съм, но са доста скъпи.. това и им е минуса иначе доста ефикасни.

Тук има алтернативи пробиотици, едно от тях е това.. Hylak
Миналата година питах за него в няколко аптеки в София нямаха ги..но може да има вече.

Био Гая, се ползва и срещу коликите при бебчетата, но след 2месец.

# 26
  • Мнения: 2 531

Туй Био Гая не съм го чувала, не бих го дала на бебе, не ползвам лекарства..
  hahaha Ами че то е точно за бебета  Laughing  не е и лекарство

Аз съм много доволна от него! Моята малка дъщеря се продриска яко от 1 АБ и само с това се оправи   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 30 142
аз да подновя темата с въпроса:

досега давах за колики Colief, после ни изписаха и Enterokind за лениви чревца, з-то се запича. За коликите Colief ни помагат, ама си имаме запек и докторката каза да вземем Биогая.

Та, ще ни помогнат ли и за колики (т.е. да спра Colief и Enterokind) ????

# 28
  • Мнения: 1 153
missence, съветът на моята педиатърка беше да започнем био гайата преди коликите, за да може тя да подготви чревната флора и те да минат по-леко. Но не знам когато вече са започнали коликите дали това ще ви помогне... Да не правя излишна реклама, но Инфакол опитвала ли си - аз давах от време на време, мисля че добре се отразиха...

# 29
  • Мнения: 246
Синът ми е на 3 месеца, а пи Био Гая след 40-тия ден по 5 капки (докато свърши опаковката), за да облегчи коликите. За коликите не съм сигурна, че успоредно давах и Саб симплекс, но не се запече и си ходи редовно и до сега. Коликите отшумяха доста неусетно и не е правил проблеми с червата. Био Гая всъщност подпомагат усвояването на кърмата и за това би трябвало да подтискат коликите при бебета, а се изписват и при разтройство, за нормализиране на чревната флора.

Общи условия

Активация на акаунт