31-ва снежна тема на канадките

  • 17 632
  • 288
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 39
E&M , благодаря ти Wink

B52 , И вие сте много готини с това шапо Wink
Много голям ми се вижда юнака...
Какво стана с кърменето? Отшумяха ли проблемите?

Виждам, че и вие като нас имате столче на maxi cosi. Доволни ли сте от него?
Нашето първо ми се вижда много тясно, горката Карина като я сложа вътре и е толкова смачкана... После коланите бяха прекалено къси и едвам се закопчаваха, а тя е на 1 месец...не знам как го предвиждат това за по-голямо бебе - то просто няма да може да се закопчее. Та затова се наложи да извадя изцяло колана и да го удължа (добре, че имам машина в къщи).
Вие имате ли такива ядове със столчето?
Хич не ми харесва на мен....май само на външен вид Wink



Благодаря на всички ... Simple Smile

За столчето ... малко е да, особенно с приставката за главата, за това я махнахме. Коланите са освободени до края и за сега се побира, ще видим после Simple Smile На мен ми е много удобно, защото мога да го сложа на рамката на количката и да отида до магазина на бързо например.
Ето го как се побира, но ако е навлечен май няма да се събере Simple Smile



За кърменето ... кърмим се и растем. Вече е около 6.300 кг и 61 см по мои изчисления, с кантара у дома и метърчето Икея Simple Smile
Болка вече почти нямам, освен едни пробождания понякога в зърното и когато тръгва млякото. Те ме тревожат, чудя се нормално ли е или е сигнал за проблем. Може би ще задам въпроса в кърмаческия форум.
Сега пак прави номера понякога и не иска да суче, а е гладен, реве, дърпа се, свалям го, разхождам го, баламосвам го, забравя и засуква накрая ... Почна да си смуче и пръстите наскоро, уж го дебна и му давам да яде, но не винаги иска гърда, предпочита пръстчета ...

# 166
  • Мнения: 340
Даа, и аз супер добре си прекарах.  Това място е много добре за срещи до 5-6-7 човека.  Пак трябва да направим.
ТарикМам, мерси, че се сещаш да ме питаш дали да качиш нашите снимки.  Май по-добре недей, че мъжът ми е малко privacy freak  Grinning

Б52, аз, като ветеранка кърмачка, да дам малко акъл за тази болка в зърната.  Малко ми прилича на млечница, понеже е в зърното, а не в гърдата.  Но ако е млечница, тя доста бързо се влошава и става нетърпима (изпитала съм я, за съжаление).  Ако не се влошава, значи просто е от слизането на млякото.  Този вид болка отшумява на 3-6 месец, някъде...

# 167
  • Мнения: 39

Б52, аз, като ветеранка кърмачка, да дам малко акъл за тази болка в зърната.  Малко ми прилича на млечница, понеже е в зърното, а не в гърдата.  Но ако е млечница, тя доста бързо се влошава и става нетърпима (изпитала съм я, за съжаление).  Ако не се влошава, значи просто е от слизането на млякото.  Този вид болка отшумява на 3-6 месец, някъде...

Болката не е ужасно силна, по-скоро е неприятна, а и вече се влача така много време. на малкия устичката му е чиста и за това си мисля, че може би не е млечница. Надявам се отмине скоро ... мен ме притеснява факта, че се появи сравнително скоро, преди как е слизало млякото без да боде .... Simple Smile

# 168
  • Мнения: 340
Болката не е ужасно силна, по-скоро е неприятна, а и вече се влача така много време. на малкия устичката му е чиста и за това си мисля, че може би не е млечница. Надявам се отмине скоро ... мен ме притеснява факта, че се появи сравнително скоро, преди как е слизало млякото без да боде .... Simple Smile

Когато мене ме мъчи млечница, на сина ми му нямаше нищо.  Може да пробваш да си мазнеш леко зърното с Канестен (или какъвто и да е анти-гъбичен крем)-- веднага след кърмене мажеш, а преди следващото миеш.  Ако е млечница болката ще се повлияе много бързо...

# 169
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Докато се запиша в темата ще дойде време за нова Embarassed
Поне гледам да ви чета и забелязвам, че монреалки са много активни и в писането и в срещите. Тази година торонтянки никакви ни няма. Добре, че някои се чуваме по телефоните и се срещаме от време на време, иначе съвсем ще се забравим.
Дами, подготвяте ли се психически за идващите празници? Аз вече нямам търпение! Ще си имаме монреалски гости за няколко дни и вече съм изготвила пълен график кога и къде ще се ходи, и какво ще готвя през всичките дни. Пожелавам си една снежна, но мека Коледа и Нова година, а след това поне 10 градуса през деня, че студът хич не ми понася.


Снежи, събираш ли още пари и ако да на стария ти адрес ли да се пращат?
Да, Titina, събирам и адресът ми си е същия (дано не се налага в близките 10 години да го сменяме).
С голямо закъснение да "кажа", че получих 10$ от hand Благодаря ти  bouquet
В същото време купих 24 бр. сапуни за сумата от 8$. Така наличната сума в мен е 233$.
Момичета, която от вас може да отдели 10$ за закупуването на ежедневно необходими неща за децата от домовете в БГ, моля да ми ги прати когато й е удобно. Благодаря ви Hug
Другата седмица един приятел си пътува за БГ и вече му предадох един голям сак с багаж. В него има закупени със събраните от нас пари следните неща:
3 бр. големи хавлиени кърпи
1,8 кг. бонбони (240 пакетчета рокетс)
10 кутии пастели
12 бр. зимни шапки
24бр. сапуни
1,25 кг. дъвки (100 пакетчета с по 5 бр. дъвки във всяко)
2 кг. дъвки и бонбони от Хелоуинските съкровища на моите щерки и сина на една приятелка
Много играчки от малката ми дъщеря и
5 бр. покривки за маса от моите домашни запаси

И сега искам да ви разкажа за нещо, в което участваме няколко (над 50) от чужбинските майки, сред които сме и няколко канадки.
Вече 3 години през октомври-ноември се организираме и изпращаме коледни картички на децата от домовете в БГ. През новата година ще започнем един нов проект - ще запознаваме децата със страните в които живеем, но искаме да е по един занимателен, дори забавен начин. За сега от канадска страна в проекта се включваме аз и Минервата и ще се радваме, ако към нас се присъединят още момичета. Всякакви идеи и помощ при написването на материалите са добре дошли. За да придобиете представа за какво става въпрос, това е темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=352990.0

# 170
  • Canada
  • Мнения: 231
Въпросче към сладкарките:
Ще правя коледни бисквити, купих формички, настройвам се на такава вълна Simple Smile , само не ми е ясно с какво да направя белия контур и въобще украса?

# 171
  • Мнения: 5 713
От майка ми знам с пудра захар и белтък, но тъй като не знам точни пропорции, си позволих да копна от Готварския това:

Белтъчна глазура: (за сладки и сладкиши) (natalyna)
1 белтък, 100-120г пресята пудра захар и няколко капки лимон.

Всичко се бърка до гладка и лъскава глазура.

Белтъчна глазура: (за украса на торти и сладки с пош (шприц) (natalyna)

1 белтък, 200гр два пъти пресята пудра захар и няколко капки лимон – бие се на много твърд сняг

# 172
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Въпросче към сладкарките:
Ще правя коледни бисквити, купих формички, настройвам се на такава вълна Simple Smile , само не ми е ясно с какво да направя белия контур и въобще украса?

N. Rain, аз правя глазури без белтъци, избягвам ги умишлено...Тези две рецепти съм правила :

Бяла ледена глазура:
===============
200г. пудра захар, 3-4 лъжици топла вода, и лъжица разтопено масло

Пудрата захар се пресява и се смесва с водата и маслото. Бърка се до гладкост и лъскавина.


Глазура с прясно мляко:
==================
прясно мляко
пудра захар
пожелание сладкарски бои(прави се като ледената глазура, но с мляко и става по-плътна)

Винаги пресявайте пудрата захар, преди прибавянето и до глазурата, за да не се получават бучици.
Глазурата не трябва да е много гъста, за да не образува дебел слой и за да се разтича равномерно.  Рядката глазура не покрива добре сладкишите или много бързо се разтича.
Ако глазурата е рядка, прибавете малко пудра захар, ако е гъста, прибавете според вида - белтък или течност.


И да се похвалиш после  Simple Smile Аз още се мотам с тези неща  Rolling Eyes

# 173
  • Мнения: 319
November rain, аз такива неща не съм правила, но мисля, че споменатите по-горе рецепти ще ти свършат работа, само дето тая с маслото не съм сигурна дали няма да жълтее, дори и малко. Продава се и готов продукт такъв, но според мен е скъпичко. Има го във всеки магазин, при сладкарските бои и украски. В тубички е, казва се айсинг (не знам как се пише на английски). Има различни цветове, по-малки и по-големи тубички. Но тъй като никога не съм го ползвала, нямам никаква представа за украса на колко бисквити би стигнала една малка тубичка примерно. За цената ми се върти в главата че беше 2-3$ малката тубичка и към 5$ голямата. Използва се също за надписи върху торти.

# 174
  • Мнения: 5 713
За глазурата с белтъци, може да се пъхнат сладките във фурната след украсяването за кратко, за да стегнат.

# 175
  • Canada
  • Мнения: 231
Мерси много, сега значи трябва да купя сито ooooh!, тя не е една. Simple Smile

# 176
  • Мнения: 1 216
Мерси много, сега значи трябва да купя сито ooooh!, тя не е една. Simple Smile
Е, хайде и без сито става! Освен, ако не гониш перфекционизъм.
Съвсем прилична става глазурата от белтък и пудра захар, дори на ръка съветват да се разбива.

Аз пекох медена къщичка и правих за първи път айсинг за слепване и украса- стана.

# 177
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Мерси много, сега значи трябва да купя сито ooooh!, тя не е една. Simple Smile

 Може и без него  Grinning

# 178
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Пате Яки, позачисти си кутията, не мога да ти пратя ЛС.

# 179
  • Мнения: 625
Здравейте!!!Как върви коледната подготовка при канадските мами,какво ще готвите и как ще отпразнувате празниците?Купихте ли подаръците за мъниците?Аз освен питка с късмет няма да приготвям нищо друго типично за българската Коледа,защото ще празнуваме с друго семейство,които не са българи.А с подаръците ми е много сложно тази година-Гошко си пожела един айрънмен,който дядо Коледа го донесе в детската градина,но и в къщи ще има подарък под елхата,т.е подаръци,защото и баба му изпрати разни неща от България.А за бебчо подаръка ще е символичен(той така и няма да разбере за него),но баткото настоява да има и за него.
Това е от мен.Желая ви весели празници и много подаръци!

Общи условия

Активация на акаунт