С какво лекувате вируси и грип?

  • 23 615
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мога ли да попитам за още подробности относно действието на Изопринозина. Преди време изпих един блистер със започването на симптомите и се почувствах здрава в рамките на 2-3 дни. За него ме посъветва стоматоложката ми  Mr. Green

В момента от 20 дни съм с нещо, не мога да определя какво, общо взето е локализирано в носоглътката и синусите, правих снимка, няма течност в синусите, но имам болки, и в крайна сметка почнах Азакс по настояване на Джи Пи-то, защото поддържам слаба температура, която ме мори невероятно. Кашлица и хрема - силно изразени.

Та, мога ли да си вземам Изопринозин и за в бъдеще при начални симптоми?

# 16
  • Мнения: 3 929
Умкалорът дава като странична реакция много лоши чернодробни стойности и не трябва да се дава на пациенти с увреден черен дроб. При нас АСАТ-а и АЛАТ-а скочиха тройно след 2 дена прием.
В_и_В_и, само при вас ли даде като странична реакция лоши чернодробни стойности или по принцип? Защото аз ползвам Умкалор за сина си, когато усетя и най-лекия симптом за започване на грип. Освен това давам ударна доза Осцилококцинум - около 5 дози в денонощие, като после разреждам. Вит. С е задължителен. Цитросепт - за засилване на имунитета. Топло мляко с мед, чай от мащерка и лайка с мед или захар и лимон. Капки за нос, ако се наложи - иначе му издухвам носа възмжно най-често, за да изкарва секретите. Баня с морска сол на краката, мажа гърдите с Пулмекс бебе или с Хустаджил, но ако няма Т. За гърлото - Исла мус ил лукчета, небет шекер.
Изопринозин съм давала два пъти по предписание на педиатрката, но не намирам ефект от него.

# 17
  • Мнения: 19 302
При нас даде, но го пише и в листовката. Лекарите се чудеха от какво може стойностите да се увеличат толкова много (те бяха леко завишени преди това, защото имахме някакъв вирус). После ми казаха, че вероятно е от Умкалора.
Ако човек няма чернодробно  увреждане, пише, че може да се пие. Просто при нас беше съвпаднало с този вирус, от който детето беше интоксикирано и Умкалорът още повече влоши нещата.
Само го казвам като предупреждение да се внимава.

Аз се сетих нещо друго. Сега като пием антибиотици трябва ли да й давам витамини Б комплекс или Б1?

# 18
  • Мнения: 7 201
Аз се сетих нещо друго. Сега като пием антибиотици трябва ли да й давам витамини Б комплекс или Б1?
Да,хубаво е да се пият някакви витамини. Peace Аз давам мултивитамини-обикновено Марсианци,последния път Пиковит.

# 19
  • Мнения: 647
Мога ли да попитам за още подробности относно действието на Изопринозина. Преди време изпих един блистер със започването на симптомите и се почувствах здрава в рамките на 2-3 дни.
Та, мога ли да си вземам Изопринозин и за в бъдеще при начални симптоми?

Накратко, въобще не си и помисляйте, че ще се лекувате по писанията във форума тук - моля ви! Някои от вас вече написаха цялата терапия, която им е помогнала! Още веднъж - това е съвсем конкретно- нито означава, че два поредни пъти ще се повлияе еднакво един и съш пациент, нито че това действа при друг пациент!

Изопринозин има два режима на отпускане. Първият е за остри състояния - изопринозинът има мощно противовирусно действие и при възрастен пациент може да се достигне до доза от 3х3 таблетки в денонощие. Вторият режим е профилактичен - може да се взема на ден по една доза (1/4 до 1 табл - според възрастта на пациента). Профилактичната схема се взема от здрави пациенти, за да не се разболяват. Препаратът има и имуностимулиращо действие.

# 20
  • Мнения: 647
Аз се сетих нещо друго. Сега като пием антибиотици трябва ли да й давам витамини Б комплекс или Б1?


Даването на витамин Б комплекс (или Невробекс или Милгама или мултивитамини или най-добре- бирена мая) е препоръчително, понеже анбиотикът е мощен агент и освен, че избива лошите бактерии, без подбор избива и добрите бактерии, които инак си живеят в червата, влагалището, устата на пациента. Като изтрепе всичко живо, тогава или пациентът получава т.нар. ятрогенно стомашно разстройство (не можем да го спрем с нищо в продължение на седмици) или пък хваща гъбички по половите органи, устата и лечението на тези лоши странични ефекти е първо много продължително, после е доста скъпо.

Неправилно е да се дава само Витамин Б1, понеже стимулатор на растежа на бактериите е витамин Б12 (цианкобаламин), а не Вит Б1. Но най-балансирана доза имате в таблетките вит Б комплекс, където имате Б1, Б6, Б12 (някъде и Б2/ Б5).

Бирената мая е продукт, в която по естествен начин са събрани всичките витамини от Б-комплекса прюс още сума други витамини и минерали, при това без да са синтетични, затова е зе предпочитане.  Неправилно е мнението, че от бирена мая се пълнее, тъй като за да се напълнее, пациентът трябва да взема бирена мая в продължение на поне три-четири месеца без спиране и да се храни добре.  Дозиролвката при възрастен човек е 3х2 таблетки по време на хранене или веднага длед това.

По принцип, витамините са вещества, които нормално се съдържат в храната, а някои от тях се разтварят само в мазнини, затова е добре витамини да се вземат само по време на храна или веднага след храненето.

# 21
  • Мнения: 19 302
Сега погледнах мултивитамините, които имаме АCE+Zink+Selen, не съдържат вит. Б комплекс. Според нашата лекарка детето пиело достатъчно лекарства сега и затова да съм започнела с Б комплекс след като приключим с антибиотиците newsm78
Мен обаче ме е страх да чакам дотогава, а и не се знае още колко дълго ще ги пием. Затова искам да питам тази бирена мая става ли за дете на 1год. и 9мес.? Ако е подходяща в каква дозировка да я давам?
Освен това от вчера започнах да давам по 1 капсула АZ-Zymes(бифидо и ацедуфилус бактерии). Преди седмица се бях консултирала с лекар за тях, но сега не знам дали са подходящи, а забравих да питам лекуващата ни в момента лекарка.

Излезе носният и гърленият секрет. Пише резидентна микрофлора. Знае ли някой какво означава това?

# 22
  • Мнения: 231
А защо не заложите на естествени витамини - сок от порокал, грейпфрут и др. Аз лично за себе си минавам на плодове и сокове два дена и на третия съм като нова, антибиотиците не ги познавам...
Само знам, че антибиотиците усложняват положението, особенно при грип Rolling Eyes
За себе си съм намерила правилния начин, понякога си мисля че и лекарите с тези лекарства прекаляват.....

# 23
  • Мнения: 647

Мен обаче ме е страх да чакам дотогава, а и не се знае още колко дълго ще ги пием. Затова искам да питам тази бирена мая става ли за дете на 1год. и 9мес.? Ако е подходяща в каква дозировка да я давам?

Освен това от вчера започнах да давам по 1 капсула АZ-Zymes(бифидо и ацедуфилус бактерии). Преди седмица се бях консултирала с лекар за тях, но сега не знам дали са подходящи, а забравих да питам лекуващата ни в момента лекарка.

Излезе носният и гърленият секрет. Пише резидентна микрофлора. Знае ли някой какво означава това?

При тази възраст дозировката на бирената мая е 2 х 1 таблетка по време на хранене. Бифидо-бактериите давайте сега и след приключване на терапията. Резидентна микрофлора е нормалното население на червата/кожата с бактерии- сиреч, нямате "лоши" бактерии.

# 24
  • Мнения: 647
А защо не заложите на естествени витамини - сок от порокал, грейпфрут и др. Аз лично за себе си минавам на плодове и сокове два дена и на третия съм като нова, антибиотиците не ги познавам...
Само знам, че антибиотиците усложняват положението, особенно при грип Rolling Eyes
За себе си съм намерила правилния начин, понякога си мисля че и лекарите с тези лекарства прекаляват.....

Всяка терапия, която успява да оздравее пациента без употребата на антибиотици, е добре дошла! Лошото е, че понякога е по-добре дасе вземат антибиотици, уви... Заметката, че антибиотиците усложняват едно вирусно състояние, е неправилна. Прочетете по-предния ми постинг от днес.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
При заболяване, започнало с хрема, болки в гърлото и темп. при децата:

- давам осцилококцинум - 3 пъти през 6 ч.,
- често промивам нослето с физиолог. разтвор,
- ако има много хрема, капя в носа чай от лайка с мед и го масажирам с топла мас,
- не свалям температурата, ако е под 39,5
- ако кашля, правя чай от подбел, мащерка,...
- при болки в гърлото - чай от лайка,
- чайовете са много сладки, не горещи, подсладен с пчелен или боров мед, най- добре на стайна темп.
- правя компреси с извара на гърлото при гнойна ангина и компреси с мед, или лапа със синап на гърдичките и гърба при кашлица,
- правя домашния сироп за кашлица с индришето, орехите, локума, лукчетата,...
- ако нямат темп., загрявам ги и държим краката в гореща вода с морска сол, после ги разтривам с топла мас,
- не ги карам да ядат, ако не искат,
- предлагам плод, ако им се яде,
- давам каквото им се яде, вкл. сладолед,
- гушкам ги и им обръщам повече внимание от обикновено.
- изчаквам няколко дни, за да видя ще започне ли да се подобрява,
- не давам капки за нос и сиропи за кашлица,
- не давам витамини, рядко само витамин С

Обикновено не се налага да ходим до джипито.  Wink


Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 00:30 от Бенджи 2710

# 26
  • Мнения: 1 217
Чай,лимони с мед,осцилококцинум,витамини(най-добре в естествен вид-от плодове),инхалации-на това залагам аз преди АБ.За висока температура давам нурофен,калпол,знам,че компот от малини и изобщо всякакви други течност свалят с 1-2градуса Т,много е важно да се пият! Слагам и чорапки с оцет и вода(1с.л.оцет на 250-300мл.вода).Последната настинка я пресякохме с фервекс и по половин асп.упса вечер.Мултисаностол давам задължително в такива случаи.За кашлицата освен вентолин давам понякога на сина ми(9г.) и по половин хапче новфилин(не съм сигурна,че се изписва така).Здраве и успех на всички мами и дечица! Hug 

# 27
  • Мнения: 19 302
Някой знае ли дали мултивитамините Киди Фарматон съдържат витамин С. Не можах да разбера от листовката.

# 28
  • Мнения: 7
Zdraveite mami! Bih iskala da spodelq moq opit s edin strahoten produk na firma Borola Imunobor Kids. Za malki i golemi pod formata na caps.,no pozvolqva da bade otvorena i raztvorena v voda.  Podhodq6t pri virusni, bakterialni i gabi4ni infekcii. Moje i pri mnogo malki deca nad 1 god.vazrast.Ako imate vaprosi pi6ete . Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 484
Cvetince пиши  на  кирилица.

Общи условия

Активация на акаунт