Аз ли съм много чувствителна или....?

  • 4 802
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 323
Със злоба не мога да отговоря никога,просто не съм такава.
Това което ме съветвате,звучи много на място,но аз така си глътвам граматиката,че загубвам и ума,и дума.
Но защо хората са такива идиоти-ако изглеждаш добре,никога няма да ти кажат нищо мило(поне моите доброжелатели и познати),а като си леко кофти-те осират(с извинение)едно хубаво?
Какво им носи това,просто им е чудно?

# 16
  • Мнения: 337
Спокойно можеш да и кажеш, че е от добър живот, мъжа ти си те гледа и угажда и така.
Сигурна съм, че ще и стане гадно и най-малкото ще изпита яд.
Успех мила, на хората устата не можеш да затвориш    bouquet

# 17
Някои хора, като нямат какво друго да кажат и отварят тема за килограми - че и твоята колежка най-вероятно така. Или от някаква чисто женска злоба! "Отслабнала си!" , " Напълняла си!" И какво от това?!... Страшно са ми банални подобни реплики! Затова гледам да не ги употребявам. А отговорите могат да бъдат най-различни, колкото по-мръснишки, толкова по-добре, според мен! Нещо от рода на: " Мъжете не обичат да си лягат върху радиатора!", или "Никой не обича да се люби с дърво с дупка в средата!" и т. н.

# 18
  • Мнения: 242
не им се вързвай мила!!!!
и при мен имаше период с освинване/след като спрях цигарите/ и при мен не спряха подмятанията-та дебела съм била, та после ме забремениха, после ме абортираха като отслабнах- я не им обръщай внимание и с усмивка ги подмини, аз поне така правих.

а на твоето съкровище     newsm59    smile3510     hbday

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Със злоба не мога да отговоря никога,просто не съм такава.
Това което ме съветвате,звучи много на място,но аз така си глътвам граматиката,че загубвам и ума,и дума.
Но защо хората са такива идиоти-ако изглеждаш добре,никога няма да ти кажат нищо мило(поне моите доброжелатели и познати),а като си леко кофти-те осират(с извинение)едно хубаво?
Какво им носи това,просто им е чудно?


А защо ли като те чета си мисля, че първо ти самата не се чувстваш уютно в тялото си?
За да те възприемат хората такава каквато си, трябва ти самата да се харесваш.
Тогава никакви реплики от този вид не биха те трогнали, нито наранили. Ясно е, че въпросната лелка е средностатистическа клюкарка тип махленска, която гледа само как да завърти поредната клюка. Все пак не живеем в "Дързост и красота" и не може всички да са ман`кенки.  Mr. Green
Ще ти дам пример - аз съм точно 110 кила. Ръстът ми е такъв, че не изглеждам грозно и потресаващо, но съм си дебела. И знаеш ли какво - не ми пука. Изобщо.  Naughty

# 20
  • Мнения: 323
nana77,така е наистина.С тези си килограми не се чувствам никак комфортно,като се има впредвид,че никога не съм била толкова "дебеличка".Но за това аз не говоря с никого,не коментирам с околните,не им искам и мнението,камо ли да отнасям такива коментари.
Просто всички,като ме видят,се дивят сякаш съм болна от проказа. newsm78

# 21
  • Мнения: 22 433
Хехе, когато аз качих 5кг си мислех, че е най-голямата драма, чувствах се дебела и т.н. ))) Когато обаче ги докарах до 20кг беше върха. ))) Даже вече не ме и питаха дали съм бременна, отказаха се хората. )))))
Е, след това ги свалих, после забременях, после пак ги свалих, но честно казано или съм глуха та не съм чувала разни подобни подмятания, или хората са били малко по-тактични. )))

geiza1979, я кажи колко са ти килограмите, че да те похвалим и да не се чувстваш зле. )))

# 22
  • София
  • Мнения: 7 990
На такива простакеси можеш да отговориш само, че човек дебелее от щастлив живот.
А в чисто личен план, ако ти самата не се чувстваш добре, предприеми нещо. Аз миналата година бях качила 10 кг., не можех да си влезна в дрешките, не се чувствах комфортно хич.. Преди всичко е въпрос до самоусещане.

# 23
  • Мнения: 323
1.68/65 кг
Не съм за хвалена,ама Thinking

# 24
  • Мнения: 2 471
Проблемът не е голям,даже за повечето хора не е проблем,но аз взех да се дразня страхотно напоследък.Винаги съм била слаба,но за няколко месеца поради различни причини,качих 5-6 килца,които си личат.
Няма познат който да не ме е срещнал,и да ми е казал,че съм надебеляла.Гадно ми е ставало ooooh!,ама не съм отговаряла по никакъв начин.До вчера-1 колежка ни черпи с еклери за р.д. и другата с,която работя направо ме срази"Млада жена  си,а така си се запуснала,гледай какво дупе имаш,приличаш на 40-годишна лелка"Зяпнах я като ударена с мокър парцал.Човек вижда много добре недостатъците си,но колкото и да сме грозни и дебели,имаме достойнство и чувства,и аз това го приех много навътре.Плаках цяла вечер и си мислех аз ли не съм в ред нещо или хората са много нетактични? Rolling EyesКак да парирам такива доброжелатели?Благодаря ви ,че ме изслушахте,сега ми е малко по-леко,въпреки многото килограми... Tired


Олелеееее 40 годишна ЛЕЛКА Shocked Твоята колежка с мозъка ли си е!!!

# 25
  • Мнения: 2 448
Интересно ми е едно. Ако всички ти казват, че изглеждаш супер, ти самата ще се харесваш ли или не? Отговорът на този въпрос е много важен. Искаш да изглеждаш добре в очите на околните, в очите на близките ти или в собствените си очи? Отговори си първо на това, пред себе си, честно. Като знаеш кое ти е важно, тогава се работи в конкретната посока. Най добронамерен съвет от човек, който се е сблъсквал с проблема на килограмите. Забележи обаче , че използвам минало време, а сигурно съм по близо до 40 годишната лелка, отколкото ти.  Laughing

И е време да се научиш на хапливи забележки. Форума е място за добро обучение по този въпрос.  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 407
Я най-добре питай мъжа си, или други мъже, какво ще кажат. Май това е по-важно, разбира се на второ място след твоето мнение. Чак след това е мнението на колежките. Peace

# 27
  • Мнения: 22 433
1.68/65 кг
Не съм за хвалена,ама Thinking


Е, и аз съм толкова, ама по линийката се вижда, че имам още за сваляне. )))
Няма страшно, не е толкова зле положението. ))
И както е казал обикновен, по-важно е мнението на мъжете, не на колежките ти. ))

# 28
  • Лондон
  • Мнения: 403
Напълнях много повече от 5 кг.Абсолютно никой не ме е питал каквото и да било.А пък за  такива просташки подмятания и дума да не става.Слава богу ,че не познавам такива хора.Но тук има хора ,които се борят с много килограми.Сами си знаят ,колко усилия им струва.Та, с цитиране на ръст и килограми ,извинявай но ми звучи,като голяма хвалба.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77,така е наистина.С тези си килограми не се чувствам никак комфортно,като се има впредвид,че никога не съм била толкова "дебеличка".Но за това аз не говоря с никого,не коментирам с околните,не им искам и мнението,камо ли да отнасям такива коментари.
Просто всички,като ме видят,се дивят сякаш съм болна от проказа. newsm78



Разбирам те. Просто направи опит да ги свалиш, щом самата ти не се чувстваш добре. Колкото до останалото - никой друг не може да ти помогне, нито да спре коментарите. Хората си говорят, важното е ти да не го приемаш за важно.

Общи условия

Активация на акаунт