Подходящи ястия при гастрит?

  • 54 816
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 334
Ето една примерна рецепта:

Огретен със зеленчуци


Необходими продукти
1 kg картофи
македонски микс Bonduelle
3-4 яйца
1-2 лъжици кисело мляко
250 g сирене
малко масло или зехтин за намазване на тавата
копър

Начин на приготвяне
Картофите леко се сваряват, след което се нарязват. Поставят се в тава, предварително намазана с масло/зехтин и към тях се добавят изцедените зеленчуци от Македонския микс.
В отделен съд сиренето се намачква, към него се добавят яйцата и млякото, и сместа се разпределя върху зеленчуците. Пече се около 20-30 мин, като 5 минути преди изваждането се поръсва с нарязан на ситно копър.

Bon appetit!   chef

# 16
  • Мнения: 334
Мадам Бондюел, от класическа медицинска гл. точка сте абсолютно права. Но аз съм на мнение че метода на пробите и грешките е най- приложим. Всеки чов. организъм е различен и реагира по различен начин на различните храни, така че всеки има право да опита от всичко и вече след това в зависимост от самоусещането Си и изграденото лично впечатление да маха или добавя храни към листчето Си. Още повече че в суровите плодове и зеленчуци се съдържат ценните ензими, необходими за цялостно разграждане и усвояване на храната. Отново научих нещо ново от Вас, благодаря Ви че намирате време за всичките ни питания!

Факт е, методът проба-грешка си остава най-доброто решение. И аз потърсих по темата, има статия, според която комбинирането на месо с прясна салата от сурови зеленчуци е подействала благотворно на 93 пациента с хронични стомашно-чревни заболявания. Не важи за пациенти в обострена фаза на заболяването, но ако на човек му понася такъв режим - няма проблем. Препоръчваното количество е три пъти на ден по сто грама пресни зеленчуци.
Тук ще вметна, че е желателно по-твърдите плодове и зеленчуци (моркови, ябълки...) да се режат на ситно и да се сдъвкват добре. Има препоръка за ябълките да се белят.
Все пак, специално при заболяванията на стомашно-чревния тракт, термичната обработка - печене, варене, пара - улеснява усвояването на хранителните вещества и щади лигавицата.

ПП. Kalida, аз благодаря за присъствието Ви тук, винаги е хубаво, когато стане добра дискусия.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 741
Мен повечето зеленаци са ми дразнили гастрита,за това и голяма част от тях ги избягвам. Огретена звучи страхотно,само ще пропусна копъра(без него).

# 18
  • Мнения: 1 259

... пропускам зкакуската (знам че не се прави така...) и пия кафета на гладно.

Усмивчица, можеш да пробваш да хапваш добре узрял банан с кафето - много си "вървят" като вкусове, не изисква никакво приготовление и не е голямо като количество  Simple Smile.

Това съм го пробвала...+ 1-2 блокчета шоколад...мммм

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 727
Огретена ще го пробвам и аз, чудесно звучи Peace
Само да вметна, че при JeniB метода салата+месо няма как да стане, понеже още не съм я навила да яде месо Mr. Green

Да споделя и аз малко опит- преди 6-7 години имах язва на стомаха. Успях напълно да я излекувам, но в продължение на две години мнооого внимавах как се храня. Специално за язва препоръчвам силно броколите. Леко задушени с малко сол. Комбинирах ги с обезсолено (в топла вода за 10мин) сирене на плоча или фурна (във фолио). Естествено всичко друго запечено или на пара. Пържено, люто, подправено и прочее тотално изхвърлих от менюто си.
Ще взема да си припомня какви рецепти си правех тогава. Thinking

Е и специалният билков чай де, но него ще го пратя на Жени скоро Hug

# 20
  • Мнения: 1 263
Записвам се в темата.
От опит потвърждавам, че някои от суровите зеленчуци или плодове наистина дразнят стомаха.
 От българският зелен чай си докарах такива болки и спазми, че вечер не можех да спя.
В Гърция при силни болки се препоръчва няколко дни да се мине на диета със сварен ориз като се пие и водата.   
Интересно ми е какво мислите относно ракията(в малко количество) и дали наистина помага при гастрит?

# 21
  • Мнения: 2 110
Много полезно и хубаво нещо е за закуска филия намазана с масълце,отгоре мед и топло мляко за пиене.

# 22
  • Мнения: 334
Интересно ми е какво мислите относно ракията(в малко количество) и дали наистина помага при гастрит?

Ракията има затоплящо действие и може да се получи субективно усещане за подобрение, но алкохолът като цяло дразни стомашната лигавица и не се препоръчва за такива случаи.

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 14:00 от Madame Bonduelle

# 23
  • София
  • Мнения: 803
И аз от личен опит да споделя
Гастритът ми се обостри от консумация на череши в несметни количества и пиене на кафе . Последва оздравителна диета от варени картофи и моркови на по-късен етап. След което чай билков в никакъв случай с танин всмисъл черен , зелен , с препечени филийки и сирене  , след около 15 дни всичко отшумя. В предишните постинги пишеше за суровоядството , това според мен трябва да започне след , като стомахът вече е укротен и леко закален ,защото солната киселина , която се отделя може да бъде активирана от по-твърди сурови зеленчуци и плодове с обвивки. Запръжките и "кавърдисаните" манджи  Laughing Laughing Laughing просто са аут.

# 24
  • Мнения: 334
При обострен гастрит диетата наистина е различна. Режимът прилича донякъде на захранването - започва се с пюрета и постепенно се въвеждат други храни.

# 25
  • Мнения: 2 132
А някой пробвал ли е соколечение? Чета на няколко места, че соковете помагали. За гастрит дават сок от моркови и комбинация - 3 части моркови, 1 краставица, 1 цвекло. Имаше и още един, но трябва да погледна.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 014
Аз съм с гастрит и в същото време съм частичен суровоядец. Ям и доста неща , които не се ядат сурови- картофи, гъби и т.н.
Ще следя темата за интересни рецепти  Peace

# 27
  • Мнения: 1 217
Различните крем супи са много подходящи.И печеното крехко месо също.Аз съм чувала,че една л.мед разтворена в чаша топла вода сутрин на гладно е много полезна напитка.С гастрит съм от малка.Като ме заболи много ми помага Талцид,или в най-лошия случай-системи Confused

# 28
  • Мнения: 592
С интерес ще следя темата заради мъжът ми, който е с такива проблеми. Освен гастрит има и висок холестерол. Почти от всичко му се образуват киселини и вече съм се видяла в чудо Sad
Рецепта за огретена ми звучи добре и ще я пробвам.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 17:13 от Sissa

# 29
  • Мнения: 334
Ето една рецепта, която ми се вижда подходяща (ако леко се намали количеството лук и моркови):

Пилешки бутчета печени с ориз и гъби

Общи условия

Активация на акаунт