Каква такса плащате за входа в блока ви?

  • 3 392
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 439
3 лева на човек. Децата до 10 години не плащат.
2 лева на семейство за фонд ремонт.
11 лева месечно.
Ако член на семейството го няма 2 седмици - не плаща за месеца.

# 16
  • Мнения: 46 518
По 3 лв. на възрастен. Включва асансьор, ток за входа и чистачка.

Отделно в касата влизат по 150 лв. на месец от антена на покрива.

# 17
Не плащаме, тъй като входът има два магазина, които плащат наем. С тези пари се покриват текущите разходи за чистачка, асансьор, ток, пръскане срещу хлебарки на всеки три месеца и други подобни, както и текущи ремонти във входа, за които се взимат решения на общите събрания. Портиер нямаме. Касиерът и домоуправителят получават заплата по 50 лева, тъй като те се занимават с всичко - договори, събиране на наем, смяна на изгорели крушки на стълбището и т.н. Приходите и разходите на парите се отчитат всяка година на общо събрание на входа. И тъй като винаги остават парички, касиерът ни раздава на собствениците на апартаментите (всички са тристайни във входа) коледни премии от по 300 лева. Миналата година с общи пари на входа бяха сменени водопроводните щрангове на всички апартаменти. Това спести по 240 лв на апартамент, и за капак имаше и по 200 лв за Коледа.

# 18
  • Мнения: 49
В нашият блок плащаме по 4лв. на човек. Честно казано не знам какво влиза в тази сума, но до сега не са ни искали пари за друго. Чистачката, домоуправителя и касиера са едно и също лице и не знам какви пари си прибира за заплата, но поне е много чисто, дори бяха махнали леда пред входа още на другия ден след като валя. За 12 лева на месец /ние сме 3-ма/ съм доволна.

# 19
  • Мнения: 1 545
Блока ми е от големите, във входа са 117 апартамента. Аз плащам 2,50 за възрастен/ за дете незнам/, но без асансьор, защото съм на първия етаж. Чистач взима 200лв, касиер 150лв, домоуправител 150лв, портиер нямаме. Ако се планира голям ремонт се събират допълнително пари.

# 20
Плащаме между 11 и 20 стотинки на месец за апартамент( за тока).Общо сме 10 апартамента във входа на  5 етажен блок  без асансьор. Сами си чистим,входа ни винаги свети  от чистота не само защото  и през деня е заключена входната врата . Като има за ремонт нещо ,например  ремонт на козирката или покрива, си е отделно и всичко винаги на 10 апартамента си делим .

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 01:22 от пловдивчанка

# 21
  • София
  • Мнения: 1 735
Koлко члена е семейството ви?Ако сте 4-ма възрастни,20лв е разумно и ако се поддържа добре входа.Ние сме 2 възрастни/всъщност по закон за деца до 12год. не се плаща,а се плаща за кучета/ и таксата ни е 30лв,но имаме и портиер.Чистачката чисти с препарати май всяка седмица,а всеки ден мете пред блока и 1ет.,плащаме и на касиерката и домоуправителката,ама не знам колко.Има отчетно събрание декември,ама не съм ходила. EmbarassedОт тези пари имаме и фонд ремонт.Въобще не съжалявам,че ги даваме.
Иначе лошия пример са при майка ми и баща ми- 12лв. без асансьор за 2 човека.Чисто е,ама те си слагат крушки и прочие.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 819
Плащаме по 15 лева на апартамент.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Плащаме по 2.50 на човек, което не включва детето.Т.е. с мъжа ми даваме 5.00 лв. на месец.Но живеем на първия етаж и не плащаме асансьор.
Чистачката чисти веднъж в седмицата - мете и мие.
Дом. съвет нямаме, нито портиер и касиер - всеки месец се редуваме кой да събира парите за входа  (от 14 апартамента ни се пада по-малко от веднъж годишно).

# 24
  • в сърцето на моето дете
  • Мнения: 64
35 лв на апартамент - чистачка/2пъти в месеца/, асансьор и ток./плаща се на двумесечие/
....и не в София....

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
5 лв. на човек и куче.
Фирмите - по 15 лв. на служител.
Домоуправител и касиер - безвъзмездно (общи разноски си плащат нарабно с всички останали)
Асансьр не ползваме, защото сме на 1-ви етаж (общите ни разноски обаче несе намаляват)
Имаме портиерско жилище, което се ползва по предназначение, портиерката чисти за сметка на квартирата.

Всички извънредни разходи, като изключим текущите, и за които няма пари в касата се събират отделно, съобразно броя апартаменти.

П.П. Пари никога няма, защото любима наша съкооператорка ежемесечно чупи асансьора с постоянно качване на строителни материали, а отказва да заплати еднолично ремонта му. Той се заплаща от касата.

По този повод в понеделник свикваме общо събрание.

# 26
  • Мнения: 38
Плащаме по 2 лв. месечно на човек за асансьор, поддръжка на входа и чистачка. Simple Smile От скоро живея в блок и имам такъв разход, но не ми се струва много. Във входа винаги е чистичко, осветено, всички врати се заключват, а асансьорът много рядко забива и прави проблеми. Доволни сме.

# 27
  • София
  • Мнения: 932
По 4 лв. на човек,за асансьор, чистачка и ток,  нямаме портиер. За придобивки или ремонти във входа, се събират допълнително пари на семейство.

# 28
  • Мнения: 4 733
За ежемесечните режийни за нас тримата минимум 11 лв на месец. Блокът няма портиер, ако предстоят ремонти се събират допълнително пари.

# 29
  • Мнения: 1 187
По 6 лв. на възрастен, за детето не плащаме, чистачка нямаме защото за 30 лв. на месец никой не се съгласява да чисти и сами си почистваме входа.

Общи условия

Активация на акаунт