Черни точки-почистване

  • 8 069
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 901
Мили дами, в тази тема искам да помоля тези, които са имали моя проблем да споделят мнения и опит, а също и ако има медицинки лица или козметички, ще се радвам да чуя и тяхното мнение! От около 2 3 години имам подкожни комедони по челото! Много са на дълбоко и сравнително рядко някой се зачервява и става на пъпчица, но общо взето нямам акне. Кожата ми е смесена и освен по челото нямам други проблеми. Днес една козметичка ми каза, че това се маха само с почистване, но мен това почистване много ме притеснява, защото имам приятелка, която след няколко "почиствания" при козметик, години наред имаше ужасни проблеми с кожата!  #Crazy Тези, които са имали/имат такъв проблем, как се справяте? След почистването на комедоните, тъй като са подкожни, остават ли ви белези, зачервявания (имам впредвид за по-дълго от ден-два)? А и тази година имам бал и трябва по-рано да почистя челото си! Ще съм ви благодарна да споделите мнения и опит!   bouquet

# 1
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Всичко зависи от козметичката,аз ходя на всеки 3 седмици,след процедурата мога да отида направо на кафе,така излизам от салона... Peace,но съм и виждала такива ужасяващи последствия след почистване,че  #Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 901
А ти за какви процедури ходиш  Embarassed Rolling Eyes Като си гледам челото, черните точки са доста навътре и предполагам, че това ще изисква повече.... тормоз на кожата  Embarassed Crazy

# 3
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
На така прословутото "стискане" понеже и аз съм със същия проблем,мазна кожа+дълбоки комедони(моите не са черни точки ,а миниатюрни бели точици),които просто си седят и единствения начин за справяне с проблема е редовно почистване...правя си и други процедури,когато се налага...не става въпрос за изтормозване на кожата,а по-скоро за това как козметичката,ще ти я подготви,почисти и успокои ,затова и ти казвам че всичко зависи от самата нея.

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 19:06 от ahasver

# 4
  • Мнения: 1 243
ahasver, виждам, че си от Бургас и си доволна от козметичката си. Би ли ми дала някакви координати, може и на лични - за всеки случай да я имам предвид.  Simple Smile Благодаря предварително!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 901
На така прословутото "стискане" понеже и аз съм със същия проблем,мазна кожа+дълбоки комедони(моите не са черни точки ,а миатюрни бели точици),които просто си седят и единствения начин за справяне с проблема е редовно почистване...правя си и други процедури,когато се налага...не става въпрос за изтормозване на кожата,а по-скоро за това как козметичката,ще ти я подготви,почисти и успокои ,затова и ти казвам че всичко зависи от самата нея.

Да, да, да!!! Ето това имам предвид и аз, но като ме поогледа днес една козметичка, ги нарече комедони.... Та въпросната мацка ми каза, когато реша да отида, да го направя примерно в петък, за да се успокои кожата 2 3 дни, а аз именно през уикенда имам доста излизания иии не знам какво да правя  Sad

# 6
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
На така прословутото "стискане" понеже и аз съм със същия проблем,мазна кожа+дълбоки комедони(моите не са черни точки ,а миатюрни бели точици),които просто си седят и единствения начин за справяне с проблема е редовно почистване...правя си и други процедури,когато се налага...не става въпрос за изтормозване на кожата,а по-скоро за това как козметичката,ще ти я подготви,почисти и успокои ,затова и ти казвам че всичко зависи от самата нея.

Да, да, да!!! Ето това имам предвид и аз, но като ме поогледа днес една козметичка, ги нарече комедони.... Та въпросната мацка ми каза, когато реша да отида, да го направя примерно в петък, за да се успокои кожата 2 3 дни, а аз именно през уикенда имам доста излизания иии не знам какво да правя  Sad

хм...2-3 дена от какво да се пооправяш,възможно е понякога леко да се зачервиш,но минава в рамките на час,два(при мен се е случвало  само когато отида и съм в цикъл)...по-добре поразпитай и си намери изпитана козметичка,че да не стане беля... Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
ahasver, може ли на ЛС координати на твоята козметичка?   bouquet

И за да не е само спам, по темата:
Много ме е страх от почистване  Rolling Eyes, поради факта, че все попадам на "недобри" козметички. А, според мен, комедоните се премахват само чрез почистване при козметик.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 901
Много ви благодаря за бързите отговори!  bouquet Защото днес като говорих с тази козметичка и останах с впечатление, че ще ми надерат челото и ще трябва да си стоя у нас  ooooh! Ahasver, виждам, че си от Бургас и за съжаление няма да мога да се възползвам от козметичката ти! Някакви препоръки за Пловдив??  newsm78 Hug

# 9
  • Мнения: 2 414
Някой да знае добра козметичка в София?

# 10
  • Мнения: 51
Много ви благодаря за бързите отговори!  bouquet Защото днес като говорих с тази козметичка и останах с впечатление, че ще ми надерат челото и ще трябва да си стоя у нас  ooooh! Ahasver, виждам, че си от Бургас и за съжаление няма да мога да се възползвам от козметичката ти! Някакви препоръки за Пловдив??  newsm78 Hug
Аз ходя при Вени в Максима и не мисля да я сменям. Може да поговориш с нея и ако ти вдъхне доверие да се пробваш Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 901
Много ви благодаря за бързите отговори!  bouquet Защото днес като говорих с тази козметичка и останах с впечатление, че ще ми надерат челото и ще трябва да си стоя у нас  ooooh! Ahasver, виждам, че си от Бургас и за съжаление няма да мога да се възползвам от козметичката ти! Някакви препоръки за Пловдив??  newsm78 Hug
Аз ходя при Вени в Максима и не мисля да я сменям. Може да поговориш с нея и ако ти вдъхне доверие да се пробваш Peace

 Hug Ако можеш и да ми обясниш горе-долу къде се намира това студио...  Embarassed  bouquet

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 203
А дали някой знае от къде може да се закупят сауна за лице и уред за почистване на лицето, предназначени за домашни условия?

# 13
  • Мнения: 274
В Метро имаше сега промоция на такава машинка (забравих й името) дето се слагат билки и прави пара ... лицето се напарва... и тн. Ако за това говориш към 20 и няколко лева беше.

# 14
  • Мнения: 6 625
А дали някой знае от къде може да се закупят сауна за лице и уред за почистване на лицето, предназначени за домашни условия?
Какъв уред имаш предвид?

# 15
  • София
  • Мнения: 31
И аз ги гледах тези машинки в Метро, но те според мен действат като парата, която се пуска на лицето преди почистване, за да се отворят порите, а не заместват самото механично почистване на порите. Чувала съм, че не е много хубаво да се прави много често парна баня на лицето, защото порите се разширяват Confused

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте!Мисля.че с почистване на лицето при козметик всеки месец.ще решиш проблема.Задължително ходя всеки месец. Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 31
И аз съм За почистването на лицето при козметик всеки месец Peace Мойта кожа ужааааасно бързо образува черни точки и то по много и единственото спасение е редовното почистване. Доволна съм от Мария в центъра на д-р Мая Тачева (Пандерма) и в Банишора си имам една, която също работи хубаво и по-евтино и когато съм зле с финансите се почиствам при нея. Определено съм по-доволна от Мария, защото след почистване при нея съвсем спокойно мога да изляза след 2-3 часа, докато при другата лицето ми е червено около ден, което определено не ми харесва Naughty

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 203
А дали някой знае от къде може да се закупят сауна за лице и уред за почистване на лицето, предназначени за домашни условия?
Какъв уред имаш предвид?


Iliana ,имам предвид нещо такова:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=320314852 … its%3DI%26otn%3D1


или такова:

http://www.alibaba.com/product-gs/206368089/Face_Sauna.html

Абе по принцип търся нещо, което мога да ползвам в домашни условия. Толкова пари давам за почистване по козметици, че сигурно съм изплатила многократно тези машинки. Ако мога да си ги купя от някой магазин в BG ще е ОК!

# 19
  • Мнения: 6 625
JenniferLopez този пилинг не може да се сравнява с ръчното почистване.Бях си взела от Метро такъв пилинг 20-30лв. беше някъде .

# 20
  • Мнения: 421
Здравейте! Аз също имам много черни точки, като на носа и между веждите са най-големи. Кожата ми е смесена и се дехидратира много лесно, козметичките, при които съм ходила са ми казвали, че такава кожа като моята се среща много рядко. Хем е мазна, хем от почистващите средства се дехидратира и се лющи. Черните точки ги почиствам сама 1-2 пъти седмично, на козметик ходя рядко. Сутрин си почиствам лицето само с тоник, за да отстраня мазнината, а вечер с измиващ гел. Ползвам лек хидратиращ крем, тъй като от по-мазните порите ми се запушват.  Последния път като ходих на почистане козметичката ми предложи да ми направи химичен пилинг, но за сега се въздържам, тъй като нямам белези или бръчки. Струва ми се агресивна процедура за млада кожа.
 Относно сауната за лице - мисля, че в момента е на промоция в Метро, но според мен същата работа върши метална тенджерка с вряла вода.

# 21
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
И моята кожа е такава - уж мазна, а като си изпланалицето дори само с вода, веднага се опъва. Ходила съм при различни козметички и винаги излизам много зачервена и надута. За излизане същия ден не може да става дума. Крем за лице така и не си намерих подходящ.

Общи условия

Активация на акаунт