Как да накарам бебето да яде?

  • 10 212
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Бум,
пробвала ли си Катерина да се храни сама? Съвсем сама. Лъжичка, с пръсти - както желае. Застилаш под нея, обличаш с нещо, което не жалиш, слагаш до теб, даваш храна и пред себе си слагаш също.
И не я храниш - оставяш я да се развива. Един, два, три - колкото пъти трябва, за да види, че никой няма да я гони с лъжицата, а просто сяда на масата с други хора за хранене.
Храненето е социална дейност, не логическа задача как да преместиш 120 гр от пюрето А в корема на бебето Б, нали Grinning
Дай шанс на човека да си възпита желание да се храни, а не да бъде тъпкан.

Няма по-сигурен начин да направиш едно дете злоядо - няма никакво значение кога си го захранила - от това, да го гониш с лъжицата и да правиш какво ли не в опити да го нахраниш, независимо от това, какви са неговите желания.
Аз съм на 30, а още помня как цялата рода от женски род ме гонеше с лъжици и ми играеше театро и ме плашеше с какво ли не, само и само да ям  Sick

# 16
  • Мнения: 4 406
днес я оставих да се маже с олигавени бебешки бисквити. докато гледаше батко й как се лигави над супата, отваряше уста и успях да й дам стотина грама супа с един сухар. направо крила ми поникнаха. като гледам количеството на трохите по пода и стола, май е глътнала и половин бисквита.

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
като каза батко, как забравих  ooooh! Ангел най-обича да го храни кака му! факт! варианта Коцето да я храни?

# 18
  • Мнения: 66
ако са злояди и сами не ядат само ровят в храната, иначе и аз съм използвала номера докато малкия рови в купичката с храна и се опитва да сложи нещо в устата да го храня понякога работи друг път не , но винаги сме здраво омазани след това , но и това опитай

# 19
  • Мнения: 552
Понякога при уроинфекция децата нямат апетит и спадат на тегло или не качват достатъчно. Пусни едно изследване на урина, за да изключиш тази възможност.
Напърно съм съгласна тук.Особено и при спад на тегло.Не искам да те плаша,но според мен трябва да се пусне урина за изследване/казвам го от личен опит с неядене и инфекции/.Няма да навреди,просто ще се увериш,че проблема не е някъде другаде.
Иначе са ти дали чудесни съвети.
Някои деца прояждат по-късно,други никога не изяждат това,което пише по таблиците и дебелите книги.НО всяко дете си има собствените нужди от храна.Не насилвай,предлагай храната и не прави проблем от това,че не иска да хапва повече.Детето не трябва да усеща нервност в теб по този въпрос.С още повече търпение/сигурна съм,че ти се е изчерпало,но намери от някъде Hug/,нещата ще се наредят и ще почне да си хапва детето Peace

Общи условия

Активация на акаунт