Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик

  • 14 516
  • 278
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 497
Деси, тебе донякъде те разбирам, че ти е първичко, ама Гери е за бой Hug Hug и за двете

Споко, моята млатеше до последно зверски, че даже и като се раждаше. Мислех си, че ще е нервно бебе, а е толкова голяма кротушка и все се смее.

Каката пък не риташе някой път цял ден, а орева света първите три месеца

Момичета, хайде да помогнем на Деси. Споделете какво сте ползвали за бебето в първите месеци от живота му

# 211
  • Мнения: 3 497
Каката - 3100 гр
бебето - 2600гр

От дрешките в началото ползвах ризки прегърни ме, с връзчици, дето се прихлупват - номер 22, но се израстват за около месец  и направо на бодита 24. Имах около 10 бр от всичко, защото всеки ден се хвърлят след баня, а и ако се наповръща или изпусне памперса - за смяна. Така пусках 1 пералня бебешка седично. Много си ползвах  долни гащи под ританките- 24 номер и 26-ти. Те са идеални, щото се събличат бързо, не като чорапогащник. Чорапки под ританките, отгоре терлици. Над бодито или ризката слагам горната част на комплекта и жилетка или елече.  Долните гащи и чорапите ги слагам наопаки заради ръбовете и конците от разните шарки на чорапчето да не се заплитат в пръстчетата на крачетата.  Гащеризони също слагам чат-пат, но с цип, щото нямам нерви да си играя със 100 копчета, иначе са красиви, де.
Лигавници имам около 200 Twisted Evil, щото като плювне иначе трябва да сменяш ця Twisted Evilлата горна дрешка.

Бодитата и въобще всички дрешки са ми с копчета отпред, избягвам всякакви дрехи, които се мушат през главичката, поне до 4-5 месеца, щото на мен специално ми е гадно , а и бебето се мъчи като хванеш да мушиш тия ръце вътре.

За чорапчетата, в началото почти на всички им падат, но като направят кървавичките, на стъпалото са им добре, но горе стават доста тесни на ластиците. Свекито едно време ме светна - ластика на чорапа е направен от множество по-мънички ластичета, та рязвам няколко от тях отвън и отвътре и така се разтяга достатъчно, за да не стиска

Калъфчици доста ползвам, защото и върху тях се плювка плювка често Laughing. Не слагам възглавница поне до годинка , защото обиколката на главата е по-голяма от тази на раменете и не се препоръчва. Или ако се слага, да е мнооооооооого тъничка.

Няколко кърпи имам, вафлени и хавлиени, горе-долу големи колкото подложката за преповиване.
Две-три хавлийки тип кърпа с ъгълче за главата, макар че никога не им завивам главетата в ъгълчетата, а както дойде Laughing. Често ги напишкват, затова трябва да са поне 2.
Сапунче ползвам Тео бебе, но първите две седмици не съм ползвала нищо- чиста водичка в коритото. Мажа със зехтин - екстра върджин студено пресован. Не съм фен на беб.олио, то и трябва да е и върху мокра кожа на всичкото отгоре. Как пък няма да си оставя бебето мокро, докато го мажа.

Мокрите кърпички са ми в кутия, за да не изсъхват, по-удобно ми е. Кремчето ми е Бочко. Каката много се подсичаше , ама сега бебокът е с моята кожа, слагам крем веднъж на ден най-много.
След баня, като е намазано , не слагам крем, нека диша кожичката.
Глава суша със сешоар, много внимателно и винаги ръката ми е там , където духа, за да преценявам температурата.

ноктите ги режа с по-малка нокторезачка, само за нея. Ножичките, които продават за бебета, са много дебели и не мога да бръкна с тях под нокътчетата. Първо винаги леееекичко натискам, за да проверя дали не съм хванала мръвка Laughing
Между другото днес не правих тази проба и й клъцнах малко палчето Embarassed, така че  умната.
На краката не ги режа, те си падат.
Кърпички мънички също ползвам доста, еле пък после като тръгнат плюнчици пред зъбите- не мога да смогна на салфетки, макар че е по-хигиенично. Има ги и във Вис Виталис, и във двете малки магазинчета срещу Ларго в Пз

Коритца, креватчета, тя е ясна тази, макар че и тук мога да дръпна цяла лекция.
За количка също, с каката смених 5, зимни и летни. Сега съм с нова - 3 в 1, но през доста боклуци минах.
Ако се сетя за още нещо, пак ще пиша.За родилното предполагам си наясно какво ще трябва.

# 212
Момичета, не се шашкайте!
То е ясно, че всичко може да се случи, но като сведе човек рисковете до минимум нещата ще са му по-спокойни.

Казвам го от позицията на една луда, дето се побърка докато чакаше най-хубавото нещо в живота си.
От нерви и притеснения какво и как ще стане, плюс всички болести и страхотии от нета дето четох, резлутатът беше: две задържания в болницата, след 5 месец постоянни контракции, и накрая за капак лишеи по цялото тяло/ на нервна почва/. Последното беше страхотно, щото беше началото на юни, аз в 9 месец и ми забраниха да се къпя, щото лишея се разнася от водата...
И всичко това от притеснения.

Сега едва ли ще направя подобна глупост, стегнете се и гледайте колкото се може по-положително на престоящото събитие.


Муцунка, браво, много изчерпателна си Hug
Само един съвет - за мястото, където ще повивате бебчето можете да си купите за отдолу еднократни чаршафчета - невероятно удобни са!

# 213
  • Варна
  • Мнения: 858
mutsunka  Hug  много ти благодаря ,мила, наистина се поуспокоих малко... И аз съм се насочила към горни ризки с връзки, защото съм виждала колко ги е страх бебчетата докато мине нещо през главата им, а и мен ще ме е страх, така че с връзки или с копченца. Мокрите кърпички и моите са в кутийка, много по-удобно е. За Бочко знам от вас от курса и ...... абе много ти благодаря  Hug Ще се справя....никой не е бил научен.

# 214
  • Мнения: 305
Муцунка е била толкова изчерпателна с обясненията, че направо не знам какво да добавя!

За дрешки бяхме купили около 5 бодита тип прегърни ме с дълъг ръкав и 5 с копчета отпред и къс ръкав!Бяхме взели 2 хавлии за къпането, имах и 5 тензухени парчета, които слагах в хавлията и по-бързо попиваха водата от кожата на детето, после просто мъж ми взимаше тензуха и продължавах да си мажа детето!пробвах да го мажа със зехтин, но нещо не му се отразяваше май добре и затова купихме теченс сапун и лосион на Мустела! Лигавници и малки кърпички бях взела доста, имахме 3-4 пижамки, няколко комплекта с ританки и блузка!
Коритце бяхме взели обикновено, не беше анатомично ползвахме го докато дребното стана на 9 месеца. За ноктите бяхме купили комплект на Нуби с нокторезачка, ножица и пила - доволна съм и още ги ползвам здрави са си!
За подсечено дупе слагах при всяка смяна на памперса крем Бочко, ако беше подсечен просто го измивах с отвара от смрадлика и за часове се оправяше!
Не кърмех , така че купихме един комплект на Авент със залъгалка, четка, шишета, стерилизатор!Купихме и кана за преваряване на вода, която оттогава се ползва ежедневно!

Дрехите бяха 22/ 24 размер!Личката се роди 3 500кг, 54 см.За месец ги израстна!На питата, че дори и преди това получихме толкова подаръци, че дори и до сега мога да кажа че дрехи купувам рядко и в повечето случаи взимам предимно бельо защото за друго няма нужда!
Кошница за кола си бяхме харесали на Чико, но ни подариха една на Чиполино и решихме че ще я ползваме!Междувременно две дечица бяха отгледани в нея и тези дни чакам да ни я върнат!Комбинираната количка ни е на Хаук, а лятната отново на Чиполино!Доволна съм и  от едната и от другата!Ако родя момче Живот и Здраве ще ги ползвам отново!

Ако се сетя друго ще допълвам!Само да кажа, че не съм купувала нищо преди да родя, като влязох в 9-я месец си приготвих багажа за болницата и направих списък за бебето!Имаше един много добър от сайта www.pakostnik.com!
Разделих нещата така, от бебешкия магазин това, от аптеката това и мъж ми се беше справил просто блестящо!

Успех с пазаруването!

# 215
  • Мнения: 941
Направила съм си отделно списък за бебето (дори и по колко на брой), и вече съм отметнала  това което сме взели..
и един списък за мен за болницата..и един с козметиката + снимки, защото се убедих, че ако незнаеш в аптеката ще ти пробутат каквото си решат.
Последният пример за това е когато тръгнах да си взимам Лансинох , и в един магазин направиха всичко възможно да ми пробутат на Мустела...Мъжо беше с мен и даже ми се скара, че съм била остра с тоолкооовааа любезнааатааа продавачка, като така и така ползвам на Мустела серията "9 месеца".
Отне ми време докато му обясня разликата в случая.

Яна, а какви са тези еднократни чаршавчета?

# 216
  • Мнения: 1 938
    Момичета, днес (по-точно - вчера Simple Smile)Катето ми се обади. Във Варна е, както знаете. Ще се прибере в Пазарджик на 14 или 15 януари и може би ден-два след това ще се видим всички на курса.
    Праща целувки и прегръдки на всички. Heart Eyes Hug 

# 217
  • Мнения: 3 497
Леле, супер, зажадняла съм за приказки, то си ми личи, де Laughing
Момичета, аз също уча нови неща. Не знаех, да му се не види, че има и бодита с връзчици и само отдолу тик-так копчета, по времето на каката нямаше Twisted Evil. По-удобни са, защото придържат памперса, а и не се разгащва бебето, като го взимаме в ръце. Каката ми получи алергия от металните копчета и май си я влачи до ден днешен, на местата, където металните копченца се допираха до кожа излизаха огромни червени петна. Режех малки квадратчета от памучен плат и обшивах копченцата отвътре Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Очичките ми изтекоха. Като си спомня и лудвам, представете си ,че бодито има поне 3 или 4 копчета , които се допират до гърдите и корема. Ужас. С бебока нямам такива ядове.

И каката беше в нормално корито, като започна да сяда стабилно я преместихме в кръгъл дъъъълбок леген- Хем по-малко място заема и по-лесно се носи, дори и пълен, щото нашата баня е много тясна и дълга Shocked(да им имам строителството), хем беше цялата във вода и не се кандилкаше вътре, като се облегне и супер, а в коритото постоянно ми се пързаляше.
Бебока е с анатомична вана, ама  нещо много не ми харесва, то верно, че още е мъничко бебето , де, та баща му го държи зад врата и част от гърбето, ама за да го попокрие водата, трябва доста да се пълни с вода Twisted Evil

И не знам защо, много реве, мнооооооого. Къпем по един и същи начин, както сме къпали каката, онази не щеше да излиза от водата, това се скъсва милото от страх- Песни , танци, галене, внимаване, не ще и не ще. Дано го поизрасне. Все мисля, че нещо бъркаме, ама ....
За еднократните чаршафчета и аз не знаех, звучи супер.

Току-що обсъдих с мъжа ми биопелените на Мио от магазина Данет във форума, ама той каза неееее Naughty
Викам му, че по-евтино ще ни излезе, той ми вика - Ти за пари недей да мислиш Mr. Green
 newsm78 newsm78 newsm78

# 218
  • Мнения: 3 497
ААА, и още нещо, поне за зимно бебе като моите , де. Вечер след баня като я облека, така си и спи и до другата баня така си кара, освен ако не се намокри. Поне до пролетта не слагах пижамка, макар че много ми се искаше, защото това е добър навик. Просто от 100 ката дрехи за зимните бебета направо ми писва да обличам по сто пъти. Доколкото си спомням, с каката почнах напролет, тъкмо вече беше на около 6 месеца. И чувалчета имам от нея всякакви размери и дебелини, много съм доволна.

Момичета, за родилното поне 2 пакета лигнин, който няма да ползва дам.превръзки де. И то от големите пакети, аз го ползвах и за тоал.хартия, и за нос, и за какво ли не.
Имам си едно мъъъъничко бързоварче, бях си взела малко 3 в 1 на пакетчета и една иноксова чаша метална, за кафенце Mr. Green, щото като влезе някоя от онези бойни -бойни акушерки в 5 сутринта и първото нещо, което видиш пред мутрата си е един размахан термометър, в тъмни тайни доби, и направо откачах. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Пантофи по-дебелки и дебеееели плетени чорапи носех, защото страшно ми изстиваха краката. Нощници там дават, макар че обикновено още първия ден става на г.. , и надолу от колената краката са ти голи. Всички си носят пижами, които да им топлят повече, само преди визитация трябва да си по гол г..., без гащи, за да не бавиш лекарите като минат да преглеждат. Ама обикновено като приберат бебоците от кърмене в 7 и казват "подгответе се за визитация, сваляйте гащите", като се съблечем до кръста и чакаме, минават чак към 8-8.30, ти колкото и да си завит в леглото с тънките одеялца, пак си замръзнал, а и най-много да доомажеш чаршафите съвсем. Та аз си ходех облечена докато дойдат в стаята пък Crossing Arms
Джапанки отделно за банята , щото с пантофи не става.
Това всичкото за държавната болница, де Grinning
Има и чаршафи за еднократна употреба за големи хора, по-добре с тях.  И момичета, носете си по една мъничка хавлиена кърпа, на която да слагате главата на бебето, независимо дали го кърмите в момента , или го оставяте на леглото. И поне калъфка за възглавницата - ВАША.  Еми бедна ни е болницата, то не са виновни лекарите. И може да е прано, ама тия пееееееетнааааа. Е, то петната са и от такива като мене, ама. Аз примерно знаех, че ще стоя повече от 3 дни, затова си донесох пълен комплект спален. Даже сестрите бяха доволни, щото не се налагаше да ги сменят, така че това да не ви притеснява. Одеялата също са нацапани от такива като мен, така че  и горен чаршаф не е излишен, да не гледате такива неща Crazy

# 219
  • Мнения: 305
Като пишеш за лигнина, се сещам че си бях взела едни превръзки за родилки от малката метална каравана срещу полицията!Ползвах дори част от тях при първият цикъл, който беше дооста обилен!

И Личката имаше атопичен дерматит, който се промени с времето в контактен и след 6-я месец се обриваше от метални копчета!Имах много бодита на Вис Виталис, които бяха с обикновени метални копчета без противоалергично покритие - от тях не се обриваше, а от бодитата на Азис Бебе, които са с такова покритие направо ставаше кожата му на рана за минути!Аз пришивах малки парченца тензух от задната страна на дрехата! Направо си е като да чистиш въшки, толкова пипкаво и бавно че откъде са били тези нерви не знам!

# 220
  • Мнения: 3 497
Zora, явно сме били на един хал Laughing Само дето моито бодита бяха от Вис ВИталис, но пък страшно им харесвам всичко и до ден днешен главно от там пазаруваме и за двете.

Момичета, сещам се за нещо, което Катето каза на единия курс. Когато се е раждала внучката й и е видяла какво значи да си от другата страна на вратата. Тя винаги е била толерантна към близките на родилките, но каза, че сега го е усетила с пълна сила.
Та :  когато раждах Камелия към 0 часа бях в предродилна. Към 1 докараха едно момиче с първо раждане, със неравномерни болки, без никакво разкритие. Сложиха я при мен, без система. Мъжът й и свекърва й останаха вън в колата.  Като й се видя лесно моето раждане, реши, че иска да ражда нормално Mr. Green, макар че и д-р Петкова, и д-р Дулчева й казаха, че е с много лоши за раждане тазови кости, но се съобразиха с нея и я оставиха.
Близките й звъняха на всеки час на вратата. Акушерките, две на смяна, единият път едната проверяваше нея, другата слушаше тоновете на моето бебе , трябваше да излязат, или поне едната, да проверят кой е. То няма как някой да не излезе, може да е нова родилка . 
Помолете близките си да не звънят, колкото и да се притесняват, защото точно в този момент ВИЕ може да имате нужда от тази акушерка, а не тя да ходи да обяснява как още не сте родили. Уверявам ви , че в момента, в който се роди бебето и се види, че всичко е наред, някой веднага ще излезе да каже на близките, уверих се в това и при двете си раждания, наблюдавайки общо 5 родилки.
Не ми се сърдете за съвета,моля ви. Grinning

И за кърменето нещо.

Много ми е малък опита , само три месеца, затова да кажат по-опитните майчета. Моята щерка на два пъти ми скроява номер, от който досега да се е отбила, ако не съм упорита. Така се отби каката на двайстия ден.
Снощи пак - бреееее един рев след баня, нито е примряла от глад, нито свива краката като при колики. Освен да е била превъзбудена, щото баща й като си дойде вечер и я награби да си пеят... нищо чудно. Еми не ще и не ще това бебе да суче, търси гърдата , но като захапе пуска. Помислих, че е от менструацията, нищо чудно. Накрая бях готова да бутам шишето с мляко вече. Обаче прибегнах до последното средство, майка ми така е правила с мен. Сложих захаросан мед на върха на една лъжица и  - алерген - неалерген, топнах й малко на езичето. Усети тя вкуса и веднага отвори човката да я налапа. Аз - хоп - цицата в устата. Сучи малко и пак рев. Аз пак мед и накрая зацока. Що мед съм изяла така, вика майка.  Не е редно ,но се видях в чудо. Днес, вече яде нормално. Ужас!!!!

# 221
  • Мнения: 305
Аз да си призная също предпочитам дрехите, бодитата и каквито и да е други дрешки на Вис Виталис! И на мен ми е по-лесно да отидем до Пловдив и да си купя каквото ми  е необходимо от там!И с размерите нямам проблем, винаги знам че каквото е например 32 р-р си е  точно този!

Ми за меда - то да не се налага де, но като е подействало важно е че детето е яло пък и не си му домъкнала алергийка! Но знаеш да си имаш едно наум!

# 222
  • Варна
  • Мнения: 858
А я аз да си питам докато сме на темата има ли някаде списък с това какво точно искат да носиш в държавната болница? Знам че във всяка болница искат различни неща и имат списък, в нашата имат ли такъв и ако да от каде да си взема  newsm78
А за Пловдив я кажете къде е този магазин че ние в понеделник сме там на 4Д и може да минем да купим това нова.  Hug
Иначе сега бях на ЖК-всичко ни е идеално,бебката вече е надолу с главата,дано така си остане до края  Praynig тоновете са и идеални,размерите и отговарят точно на седмицата в която сме, абе шампиони както каза доки.  Hug А и за мое успокоение в едър план ми показа вратлето и че е свободно, няма пъпна връв наблизо  Praynig
Няма търпение и аз вече за този курс  Hug

# 223
  • Мнения: 3 497
Браво, Десис, щом и сте се наместили, вероятността да промени положението е 1 на милион сигурно, вече сте големи, трудно е да се обърне. Списък няма, единствено искат по 3 памперса на ден- номер 2 , щото единичка трудно се намира. И то на Памперс.
Друго си носи каквото на тебе ти е удобно. Да не си забравиш картона и личната карта.  По-горе писахме какво може да си носи майката, но това е за нейно удобство, не е задължително.  Вземи си и водичка, шоколадче, и някоя друга пластмасова чашка, удобно е за да си носиш сапуна Laughing, а и се оказа, че в началото, като ти набъбнат гърдите, е по-лесно да изцеждаш по мъничко с ръка в чашка, отколкото помпата, защото трудно помпата отпушва каналчетата. То трябва и само толкова да цедиш де, колкото да отпушиш каналчетата. Иначе както са големи гърдите, ще стане още по-страшно от мляко Laughing

# 224
  • Мнения: 3 497
за магазина

Намира се близо до Метро.
Най-лесно ние стигаме така - като влезем в Пловдив,по стария си път, не по магистралата , караме сааааамо направо,на колелото на панаира пак направо и се излиза на мост на Марица, минаваме моста е завиваме наляво по паважа. Там е Мосю Бриколаж и куп други магазини за техника. Вис се намира  на същата павирана улица почти в края й от дясната страна. Има доста табели, сградата е голяма , поне 4-5 етажа, отгоре има хотел. След нея се излиза на Мото Пфое на булевард Мария Луиза или Лиляна Димитрова, не помня вече как се казва тази отсечка от булеварда

Общи условия

Активация на акаунт