продажба на апартамент

  • 3 228
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
Ако някъде има влага или мухъл  плесни 1 латкес отгоре за да го скриеш. Огледай за сруги недостатъци - напукани стени напр. и ги маскирай. Важното е да хваща око отгоре- отгоре  за да се набутат купувачите.

 baby_neutral

# 16
  • Мнения: 743
Ако някъде има влага или мухъл  плесни 1 латкес отгоре за да го скриеш. Огледай за сруги недостатъци - напукани стени напр. и ги маскирай. Важното е да хваща око отгоре- отгоре  за да се набутат купувачите.

Страхотен съвет, няма що. Ако ти се набуташ в такава ситуация, едва ли ще даваш такива акъли следващият път.
Добър съвет са ти дали повечето - не прави нищо. Нека новите собственици видят всичко, което има нужда от ремонт и оправяне, за да не им се налага да ремонтират наново след като са си наредили домът веднъж.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако някъде има влага или мухъл  плесни 1 латкес отгоре за да го скриеш. Огледай за сруги недостатъци - напукани стени напр. и ги маскирай. Важното е да хваща око отгоре- отгоре  за да се набутат купувачите.

 ooooh!  ooooh!  ooooh!
Предполагам, че е само приятелски съвет, не че си правила подобно нещо. М/у др. чистак нов латекс в не съвсем ремонтиран апартамент си изглежда подозрително и за неспециалисти /особено, ако тези, дето чакат купувачите да се "набутат" си държат мечето и легенчето на балкона, та да мацнат при нужда  Mr. Green/. Предполага се, че човек, като купува жилище оглежда бавно и внимателно - не купува кифла все пак, тъй че не си прави труда - само прави лошо впечатление.

# 18
  • Мнения: 1 849
От друга страна, когато апартамента е с лакиран паркет, чисти стени и не стои мърляв, вдига цената поне с 5000 евро. Е, не е нужно да сменяш плочките и тоалетната, нито кухненски шкафове. Там всеки си има предпочитания. Достатъчно е един латекс и малко пода. Впечатлението от чисто и новобоядисано, винаги е към добро.
Казвам го от опит. Бях брокер за известно време. Купих си 2 апартамента и продадох 2 лични, освен другото. Вече е друг въпроса, ако ти самата купуваш...

# 19
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Ако някъде има влага или мухъл  плесни 1 латкес отгоре за да го скриеш. Огледай за сруги недостатъци - напукани стени напр. и ги маскирай. Важното е да хваща око отгоре- отгоре  за да се набутат купувачите.

 ooooh!  ooooh!  ooooh!
Предполагам, че е само приятелски съвет, не че си правила подобно нещо. М/у др. чистак нов латекс в не съвсем ремонтиран апартамент си изглежда подозрително и за неспециалисти /особено, ако тези, дето чакат купувачите да се "набутат" си държат мечето и легенчето на балкона, та да мацнат при нужда  Mr. Green/. Предполага се, че човек, като купува жилище оглежда бавно и внимателно - не купува кифла все пак, тъй че не си прави труда - само прави лошо впечатление.

Особено сега, когато няма много купувачи,  докато сключиш сделката влагата ще избие отново. Аз самата преди години имах такъв проблем и ако оглеждам жилище за купуване бих била много подозрителна за всякакви окачени тавани, боядисани стаи, вътрешни изолации, "плачещи" стъклопакети и пр. Едно време номерът минаваше на "зайците" в покупките, но сега едва ли! Naughty

# 20
  • Мнения: 1 427
Нова дограма и изолации - това е единственото което би вдигнало цената и има смисъл. За вътрешни ремонти - всеки предпочита да си ги направи по свои вкус.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
няма смисъл. тъй като разбиранията за ремонт на всеки са различни. Аз като търсих бях забранила да ме водят по обяви на които пише ремонтирано жилище - лукс. А като го видя, да ви кажа студентската ми картина е била 5 пъти по-голям лукс. На всеки разбиранията и очакванията са различни.
Моето мнение е такова, ремонтиран и обзаведен апартамент се продава по-трудно.

# 22
  • Мнения: 230
Ако някъде има влага или мухъл  плесни 1 латкес отгоре за да го скриеш. Огледай за сруги недостатъци - напукани стени напр. и ги маскирай. Важното е да хваща око отгоре- отгоре  за да се набутат купувачите.

A aкo детето ти, сестра ти (брат ти) се "набута" с подобен апартамент, как би се чувствала?  Sick

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 415
извинявам се че нахлувам в темата, но за да не пускам нова, да питам и аз..

понеже ми предстои продажба на апартамент, който до няколко дни ще вземе акт 16, кой е по-добрия вариант, завършен до ключ, или на шпакловка и замазка?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
До ключ.

# 25
  • Мнения: 992
извинявам се че нахлувам в темата, но за да не пускам нова, да питам и аз..

понеже ми предстои продажба на апартамент, който до няколко дни ще вземе акт 16, кой е по-добрия вариант, завършен до ключ, или на шпакловка и замазка?

според мен на шпакловка и замазка, не се знае хората дето ще до купят дали ще са с твоя вкус  Peace

# 26
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
Аз предпочитам да го купя на шпакловка и замазка и да го довърша по мой вкус.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 415
проблема е че бях решила да го давам под наем, и съм направила банята и теракота в коридора  Rolling Eyes
сега като мисля за продажба се чудя дали да го завърша (така и така съм го почнала, и дефакто остава боядисване на стаите и подовите настилки - вероятно ламинат) или да го оставя така... на половина свършена работа...   Thinking

# 28
  • Мнения: 312
Ние си купихме апартамент преди месец и правим ремонт на всичко, нищо не ми хареса. Така че остави хората които ще го купят да си го направят както искат.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 481
Преди да продадем предишното си жилище, минахме стените с латекс и ремонтирахме покрива-беше на последен етаж и с течове.

Това, в което се нанесохме, беше за ремонт- нямаше да имам нищо против поне стените и дограмата да са ОК  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт