колко време мога да пия лактогонен чай?

  • 2 797
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 437
е за съжаление ние сме с проклета добавка вече от известно време и пустия чай на Хип никак не ми помогна... а в началото имах толкова много кърма и също го приемах за даденост..докато се оказа че е намаляла страшно много и така.. сега сме с добавка Sad
Какъв е този билков микс момичета, от всяка аптека ли може да се вземе или по поръчка ти го правят в специална билкова аптека? така се надявам нещо да помогне.... имам чувство че кърмата ми намалява все повече и повече и се чудя кога ли съвсем ще спре... Cry Cry Cry

# 16
  • Мнения: 4 076
Шуша,
не са ми го направили по поръчка, от билкова аптека е. Още докато бях бременна бях чела може би тук или в Майки за лактогонен чай Здравец - търсех него, но намерих този. Имаше го може би в десетата аптека, в която проверих. Опаковката му е зелена, пише просто лактогонен чай и фирма - ЕТ Ташев. Това е, иначе съдържанието му го написах в началото на темата. Аз като го намерих си купих общо 3 опаковки - толкова имаше в аптеката... Дано го намериш... Определено има повече ефект, а е и 5 пъти по-евтин от този на Хип - не че това има значение, разбира се, но се оказва, че не винаги по-скъпото е по-добро. Според мен, де Grinning

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В специалните билкови аптеки си има готова смес лактогонен чай - не е нужна рецепта,те си го продават смесен.Аз си купих от него още докато бях бременна,но съм пила само за собствено успокоение в много редките случаи,когато съм била болна или когато се е налагало да изцеждам,за да оставя мляко за едно хранене - не знам доколко е истина и доколко внушение,но има добър ефект (нищо драстично обаче,просто като че ли по-лесно изцеждах необходимото количество мляко - но пак на няколко цеденета,не за един път).
Между другото,аз съм задавала абсолютно същия въпрос - дали може да се предозира лактогонния чай,защото когато реша да пия,го пия по литър на ден - вместо вода.Нищо ни няма с беба - но и кърмата не се е увеличила драстично WinkШуша,защо не пробваш и чай само от сминдух - навсякъде в англоезичните източници се кълнат в сминдуха като много мощно лактогонно средство.

# 18
  • Мнения: 437
благодаря, ще потърся и ще опитам...направо съм отчаяна.. не стига че кърмата е малко, но и бебе всеки път като тръгнем да се храним, започва да се отскубва от мен, ръкомаха, рита яростно и се извива като луда.. и реве все едно я коля.... не стига че е малко, пък и тя като отказва да яде..съвсем ще я втасаме.....
а като тръгна да цедя с тъпата помпа - излизат около 40 мл. от двете гърди... а тя в редките моменти в които си суче пълноценно, изсуква много повече - усещам го....
омагьосан кръг....

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Оооо,така кажи Grinning Веднага да те успокоя,че не е въобще от липса на кърма,а нормално бебешко поведение за двумесечните - сукват 3-5 минути и се почва пищене и дърпане.Ние бяхме абсолютно същия случай,във форума има поне 10-тина теми за същото поведение (нямам време в момента да ги потърся,но опитай с търсачката).Всичко ще се оправи,давам сега само един бърз съвет - кърми основно в полузаспало състояние и дебни кога се пробужда,за да й дадеш да суче тогава - много по-добре е.И бъди спокойна - период е,минава и се забравя Wink
Както всички ще ти кажат,цеденето не е никакъв показател за това колко мляко имаш - досега при цедене от очебийно пълни гърди никога не съм докарвала повече от 40 грама от двете,а кърмя вече 8 месеца - така че забрави този метод за определяне на колко мляяко имаш Wink

Общи условия

Активация на акаунт