откога сами с лъжичката?

  • 2 288
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
мога да кажа ,че преди два месеца някъде-около 1.6м. започна да се справя сам с лъжичката почти идеално Peace

# 16
  • София,
  • Мнения: 4 267
Може би когато детето е готово само за това Hug
Аз давам лъжичка и купичка и слагаме кукли, които тя да храни и така, хем се забавляваме, хем се учим, голям смях пада когато реши да храни мен или баща си Joy

# 17
  • Мнения: 1 006
След като навърши две годинки започна да проявява интерес да яде сам с лъжичка.

# 18
  • Мнения: 176
 На 1г и 4м сме и от скоро проявява по сериозен интерес да се храни сам и казано честно се справя доста добре,дори се съпротивлява когато искам до го дохраня.Иначе на 1г и 3 м започна да желае да се храни сам ама доста неуспешно,  завърташе лъжицата в последния момент.Голямо оливане става ама какво да се прави,трябва търпение.

# 19
  • Мнения: 139
искаме да ядем с лъжица още от 1г и2-3м,но идо ден днешен така се омазваме Laughing

# 20
  • Мнения: 27 524
Не знам откога е нормално, моят още не го бива много с лъжичката  Laughing
И аз съм чела тук за бебета, които на 3 месеца вече пълзят до майките си, на 4 казват мама, баба, да и не, а на 6 търчат из къщата  hahaha

# 21
  • Мнения: 1 674
Раничко ни е още.Детето само ще подскаже кога е готово  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 674

И аз съм чела тук за бебета, които на 3 месеца вече пълзят до майките си, на 4 казват мама, баба, да и не, а на 6 търчат из къщата  hahaha
Joy Joy Joy

# 23
  • София,
  • Мнения: 4 267
Не знам откога е нормално, моят още не го бива много с лъжичката  Laughing
И аз съм чела тук за бебета, които на 3 месеца вече пълзят до майките си, на 4 казват мама, баба, да и не, а на 6 търчат из къщата  hahaha
hahaha hahaha hahaha
Ама права си да знаеш! Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 498
Кирил на годинката си държеше лъжичката сам и се хранеше/цапаше Mr. Green/,но Ана вече на 1 и три месеца и си играе само с  нея.Различно е при всяко дете

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 894

И аз съм чела тук за бебета, които на 3 месеца вече пълзят до майките си, на 4 казват мама, баба, да и не, а на 6 търчат из къщата  hahaha
Joy Joy Joy
Joy Joy Joy
и аз съм на мнение че детето само си показва Peace

# 26
  • Мнения: 999
Малката от 3 дни щом види лъжицата и я дърпа сама да яде и се справя доста добре. Аз и хващам ръката за лакътя и и помагам да напълни лъжицата защото това не го схваща, но сама си я пъха в устата /а каква уста само отваря Laughing/. А каката и до сега си я храня аз повечето пъти и в детската я хранят, не защото не може, а защото не желае. Това е моя грешка, изпадах в ужас щом започнеше да се цапа Shocked.Грешката на начинаещата майка. Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
На 1 г и 7 м започна да се пробва сам. Успрява си, детето...

# 28
  • Мнения: 367
Синът ми си държи сам шишето от 6 месечен, но не може да се храни сам. Преди проявяваше интерес, но понеже беше прекалено малък и не му давах, то може би затова сега изобщо не прави усилия да хваща лъжицата, а примирено оставя да го нахраня аз Simple Smile. Иначе си играе с лъжици - ползва ги като чесалки...

# 29
  • Мнения: 117
На 1г и 4м сме и от скоро проявява по сериозен интерес да се храни сам и казано честно се справя доста добре,дори се съпротивлява когато искам до го дохраня.Иначе на 1г и 3 м започна да желае да се храни сам ама доста неуспешно,  завърташе лъжицата в последния момент.Голямо оливане става ама какво да се прави,трябва търпение.
И ние по същия начин. Незнам защо ама все му идва в последния помент да завърти лъжицата и всичко да подне на земята. Обаче му е много забавно и малко по малко започва да се получава.

Общи условия

Активация на акаунт