Любовните истории винаги свършват

  • 6 183
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • на майната си
  • Мнения: 425
Съгласна, съм че може да държи до живот, затова писах - или се развиват в права посока или се прекратяват.
Няма как да преживееш някого ако се виждаш с него и поддържаш макар и привидно "сухи" отношения, така само поддържаш агонията константна Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ей, сега вече след като си му написала сухарските изречения
чакай драмата  Wink

# 32
  • Мнения: 3
 newsm10 Само така ,разкарай го от живота си колкото и да е болезнено.Ще се справиш,болката изчезва и остават приятните спомени.Повярвай ми.

# 33
След големите сълзи, ми е едно такова спокойно, но не смея да мърдам, защото сърцето ме боли.
Ето и развръзката. Днес сутринта, намерих смс изпратен в 3 през нощта с една дума и 5 точки.

"Добре....."

Лаконично, точно, но защо точки.

Спестих си големите обяснения, но все още не мога да си спестя защота-та в мен самата.
Както и да е, тук получих няколко много цени съвета - да бъда егоистка и да спра да премятам всичко в главата си.
Остава ми само да успея да го направя.

# 34
  • Мнения: 4 734
 Ти имала ли си някога нагласата да се разведеш за да си с този човек?

# 35
  • София
  • Мнения: 7 992
Когато човек е влюбен, има навика да интерпретира събитията и думите в своя полза. Варианти защо "Добре...":
1. Защото е очаквал нещо по-топло като пожелания и се е натъжил, че си му пратила толкова сухи поздравления.
2. Защото е очаквал, че ще избеснееш, ще се разстроиш и ще му кажеш, че и ти много го обичаш.
3. Защото е бил пиян на мотика и само това е успяло да сътвори размътения му мозък.
4. Защото мацката е била до него и не му е било удобно да пише повече.
5. Защото може би има още неща да ти каже.
6. Защото си мисли, че ти имаш още какво да му кажеш.
7. Защото не е сигурен в новата мацка и е очаквал известна сигурност от теб и твоя отговор.
И т.н., и т.н. Фундаменталният факт е, че ти си решила, че искаш да стоиш със съпруга ти. Не анализирай повече тая връзка, защото това е саморазрушително. Ако си решила, че искаш да си с тоя младеж - тогава, ОК, прати му всичко, което ти е на сърцето. Поне за мен "изживяването на тръпката" в тая конфигурация, ще е още по-мъчително, защото колкото по-скрити, по-редки са моментите на интимност, толкова по-желани и болезнени стават те.
Мисля, че си постъпила правилно. От моя гледна точка, излекуването ти ще започне, когато престанеш с въпросите и анализите.

# 36
  • Мнения: 1 243
След големите сълзи, ми е едно такова спокойно, но не смея да мърдам, защото сърцето ме боли.
Ето и развръзката. Днес сутринта, намерих смс изпратен в 3 през нощта с една дума и 5 точки.

"Добре....."

Лаконично, точно, но защо точки.

Спестих си големите обяснения, но все още не мога да си спестя защота-та в мен самата.
Както и да е, тук получих няколко много цени съвета - да бъда егоистка и да спра да премятам всичко в главата си.
Остава ми само да успея да го направя.



Toй още те обича и се е надявал да прочете от теб онези неща, които написа на нас тук. Ако искаш да прекратиш и неговата агония - просто спри да поддържаш каквито и да е отношения с този човек, или ...знаеш другия вариант. Разбивате си сърцата, бе хора!  Tired

# 37
Ти имала ли си някога нагласата да се разведеш за да си с този човек?
Когато всичко започна преди 5 години, нещата се разгоряха така бързо, че наистина ми е минавало през главата да започна всичко наново с него, умът ми беше тотално замъглен, не мислех за всички последствия и бях готова да направя тази крачка,  дори и да би бил тотално необмислена. Но се случи нещо ужасно в семейството му и после той си загуби работата. Виждах го нестабилен и несигурен, исках само да се оправи и после ще му мислим за другото. Така мина почти една година, през това време му бях нещо като любовница, но не само това понякога пренебрегвах собственото ми семейство, за да го подкрепям и бъда с него. Много съм го подкрепяла и всъщност той се изправи на крака, намери си много добра работа, купи си апартамент, стана по-силен.
Един ден дойде и ми каза, че не иска да ме споделя с никого. Точно в този момент мъжът ми имаше нужда от мен. Обясних му, той не ме разбра. И така започнаха един скандали, едни обвинения....Казах му, че си оставаме само приятели, щом не може да ме разбере, точно в този момент. Ох... после е малко дълго за разказване, но на кратко постепенно започнахне отново да се виждаме, споделяме....без никакви физически контакти, защото и двамата сме големи инати - той си държеше, че не иска да ме споделя с друг, аз не му простих, че точно в този момент не е трябвало да ме притиска и да ми остави малко време.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 992
А сега би ли напуснала съпруга си заради него?

# 39
  • Мнения: 4 734
 Предисторията е гореща. Ааз бях една от тези, които те посъветваха да сложиш край, но не мисля че край за вас и ще има изобщо някога. Струвате ми се прекалено емоционално свързани, а не виждам как любовта се затрива във времето макар и умишлено да е отблъсквана чрез липсата на контакти.
Ти си го чакала на времето, вероятно е той сега да изчаква теб...
 Разбирам те прекрасно...

# 40
  • Мнения: 2 448
Любовните истории винаги свършват, виж за любовта никога не се знае...

# 41
  • Мнения: 4 734
 Честно казано, тяхното изобщо не ми прилича само на "любовна история"...Догонвали са със времето и вероятно е било трудно да намерят точното определение в един и същи миг. Единият със сигурност си е избистрил вече нещата в ума...Виж за другия, при все че е семеен разбирам колко е трудно да признае пред себе си и не само, че тази уж любовна история всъщност е нещо много повече.
Пас, допълних се своевременно Laughing

# 42
  • Мнения: 2 448
Честно казано, тяхното изобщо не ми прилича само на "любовна история"...

За това написах предния си пост.

# 43
Милинка, понеже го познавам, знам горе долу какво е станало.
Първо е бил с нея.
После се е прибрал и може би е пил нещо, не много пиян, но е пил със сигурност.
Чакал е да му напиша точно какво чувствам.

За себе си съм решила, да спра да се измъчвам с него и общо взето нека друг да го подкрепя, защото аз вече съм изморена.
В тази така наречена "връзка", винаги съм се раздавала на 100 % и никога не съм го притискала за нищо.
Имам си семейство и когато ми е било тежко заради него, именно те са ме подкрепяли.
Може би сега е време да им се отблагодаря като го зачеркна завинаги от живота ни.

Само едно мога да кажа - много ми помагате.

# 44
  • Мнения: 385
Следя темата, писах и по напред в нея, сега се върнах и пак прочетох първият пост и определено си промених мнението относно тази любовна история. Тук от всякъде си лъха на любов и то голяма, силна, истинска. Защо бе хора така сте се разминали през годините!?
Защо наистина не се срещнете, не поговорите съвсем открито за всички чувства, които напират във вас, пък дори и този разговор да е последен. Остане ли в теб тази тръпка, тоя огън ще ти бъде доста трудно, при всяка случайна среща, или пък смс за някой празник ще те обливат топли вълни и сърцето ти ще прескача лудо. Определено си мисля, че не сте се доизяснили все още, това не е края.

Общи условия

Активация на акаунт