Мъжете, които не подкрепят съпругите си..

  • 6 732
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 023


И не аз съм седнал да се вайкам тука като вдовица за трибуквено словосъчетание, така че ако търсиш нещо повече от личностно състрадание се обърни към спецове. Whistling

хахахааааааааааааааааааааааа
анджък!

* простете, моля, ма искрено ме забавли това "спецове".  Laughing Laughing Laughing
** бтв, баш "спецовете", се проявяват от време на време, ма не в постоянство.

# 16
  • Мнения: 575


Мотивация, аз проблеми със свекървата нямах, докато се разбирах с мъжа ми. Доста дълго време дипломатично търпях театралните й постановки и деликатно премълчавах отговорите на неуместните й забележки.
Ама, нали знаеш, подай на неблагодарния пръст и той ще ти отхапе ръката.
Както и да е свекървите са най-различни и затова и подхода към тях трябва да е винаги индивидуален.

А иначе винаги съм си мислела, че трябва да се правят компромиси в името на нещо по-голямо. Само че след 15 години компромиси това "по-голямо нещо" така и не го видях какво е.


Аз не те питах за проблеми със свекървата , а дали случайно не си била от онези младите, глупави момичета дето ги описваше в преден пост. Явно обаче си била, щом си се усетила след 15 години...
Слава Богу че 60% от браковете завършват с развод преди 3та година, така хората се озсъзнават по- рано и не унищожават живота си и този на другитев около тях. Остават 40% , който 15 години се чудят "абе аз сега щастлива ли съм?, нещастна ли съм?, да го обичам ли?, да го търпя ли?" и тн....

А подкрепата може да се изразява в много отношения, всичко зависи от това в какво съпругите искат да бъдат подкрепяни...Моя си ме подкрепя.. казах му  "смятам да започна собствен бизнес", отговори ми "кажи с какво и как да ти помогна". И го направи.  Иначе крушката в антрето си я смених аз днес като изгоря. Той през това време си играеше WOW  на компа...Та... аз като се жених не гледах дали може да сменя крушки, да завинтва гайки и тн, гледах дали ще бъде до мен във важни за развитието ми моменти, дали ще ме подкрепя, дали ще усмирява лудостта ми и дали ще ми дава енеригия и свобода да вървя напред.


* простете, моля, ма искрено ме забавли това "спецове".  Laughing Laughing Laughing
** бтв, баш "спецовете", се проявяват от време на време, ма не в постоянство.


Извинете ме за глупавия въпрос, ама аз , макар и с висше образование това последното не го разбрах newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 1 023



* простете, моля, ма искрено ме забавли това "спецове".  Laughing Laughing Laughing
** бтв, баш "спецовете", се проявяват от време на време, ма не в постоянство.


Извинете ме за глупавия въпрос, ама аз , макар и с висше образование това последното не го разбрах newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

според време на пребиваване във форума, запо4ваш да ги разли4аваш.
много е емеционално 4етенето на мненията.
за мен.
първо се удрям в 4елото, по-после се ядосвам, а още по-по - подминавам. Sunglasses

# 18
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Пела, а важат ли тези съвети, когато живееш със свекървата под един покрив, макар и на отделни етажи и в отделни домакинства?

... и тя си идва и ти взема детето да го храни точно в момента, когато ти сервираш вечерята
... обижда се, когато й казваш, че искаш ти да си поиграеш с детето си
... носи редовно храна за сина си, защото той видиш ли, това много го обича
... и мъжът ти винаги ти казва:"какво толкова е станало, ти ревнуваш от майка ми"... и не желае да се преместим, макар да имаме два апартамента, в които бихме могли да живеем отделно.

Тези всичките примери са само от последната седмица, за 5 години списъкът е неизброимо дълъг...

# 19
  • Мнения: 575
Пела, а важат ли тези съвети, когато живееш със свекървата под един покрив, макар и на отделни етажи и в отделни домакинства?

... и тя си идва и ти взема детето да го храни точно в момента, когато ти сервираш вечерята
... обижда се, когато й казваш, че искаш ти да си поиграеш с детето си
... носи редовно храна за сина си, защото той видиш ли, това много го обича
... и мъжът ти винаги ти казва:"какво толкова е станало, ти ревнуваш от майка ми"... и не желае да се преместим, макар да имаме два апартамента, в които бихме могли да живеем отделно.

Тези всичките примери са само от последната седмица, за 5 години списъкът е неизброимо дълъг...

Ооо колко познато ми е това... Аз бях в същата ситуация, макар да сме на различни етажи и да сме отделни домакинства.Но пък бравите ни бяха еднакви и ключевете ни отключваха и двете брави. Свеки се опитваше да огрее на всякъде, а свекър ми си влизаше в нас , като чели си е в тях.. а аз се налагаше да притърчам полугола из апартаента... До момента, в който не ми кипна, не викнах ключар и скоро имахме нова брава. Мъжа ми адски се учуди , когато се прибра и не успя да си отключи. Обясних му , че или майка му и баща му ще идват у нас с предупреждение и като ГОСТИ, или ще се наложи ние да се преместим.... Да си избира.
Освен това един ден и писна на шапката и хванах свеки под ръчичка и й обясних , че ако още веднъж ми подстриже детето без мое позволение ще се наложи аз да подстрижа нея. От тогава не сме имали проблеми.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 283
Iggiberry , проблемът при теб май не е в свекито, а в мъжа ти. Чак пък да не иска да се преместите, при положение, че има къде, а ти очевидно не си щастлива, където си ...

# 21
Пела, а важат ли тези съвети, когато живееш със свекървата под един покрив, макар и на отделни етажи и в отделни домакинства?

... и тя си идва и ти взема детето да го храни точно в момента, когато ти сервираш вечерята
... обижда се, когато й казваш, че искаш ти да си поиграеш с детето си
... носи редовно храна за сина си, защото той видиш ли, това много го обича
... и мъжът ти винаги ти казва:"какво толкова е станало, ти ревнуваш от майка ми"... и не желае да се преместим, макар да имаме два апартамента, в които бихме могли да живеем отделно.

Тези всичките примери са само от последната седмица, за 5 години списъкът е неизброимо дълъг...
Любовта е изчезнала от сърцето ти мила, и в Сохо да се дигнете да отиде пак няма да се променят нещата.Момента в който почваш да играеш на дребно - ама тука такова, тя така, той такова....Всичко е въпрос на време

# 22
Дипломацията е изкуство, което се учи сигурно дълго време. Грубо казано това е по-скоро продължение на войната с други средства. А ми е интересно как някои хора уж го 'прилагат'  и в същото време хващат свеки под ръка и й се иззъбват насреща да не подстригва детето  Shocked. Това с ключовете и на мен ми е много познато и въобще не е по законите на дипломацията!
Май ще излезе, че ако един мъж е мамино синче той си остава такъв завинаги, но пък такъв мъж по-лесно се води и му се вади душата с памук, особено ако жена му е хитра. И след дълги години може и да му светне, че всъщност живее наистина със жена си, а не с майка си.
Девиатор, по твоето мнение излиза, че всички жени са кучки, а виждам че  имаш дете, т.е. си женен.. За мъжете обаче освен майка му всяка друга жена е кучка, а всеки мъж пък търси поне малко от майка си да го има и в жена му. Какво противоречие..
Всички дето пишем в тази тема са малко или много разочаровани от свекито или не са се спогодили за нещо, щото жените дето се разбират със свекървите си или обратното - свекървите не се месят, не знаят сигурно че въобще има такъв форум.

# 23
  • Мнения: 11
Дипломацията е изкуство, което се учи сигурно дълго време. Грубо казано това е по-скоро продължение на войната с други средства. А ми е интересно как някои хора уж го 'прилагат'  и в същото време хващат свеки под ръка и й се иззъбват насреща да не подстригва детето  Shocked. Това с ключовете и на мен ми е много познато и въобще не е по законите на дипломацията!
Май ще излезе, че ако един мъж е мамино синче той си остава такъв завинаги, но пък такъв мъж по-лесно се води и му се вади душата с памук, особено ако жена му е хитра. И след дълги години може и да му светне, че всъщност живее наистина със жена си, а не с майка си.
Девиатор, по твоето мнение излиза, че всички жени са кучки, а виждам че  имаш дете, т.е. си женен.. За мъжете обаче освен майка му всяка друга жена е кучка, а всеки мъж пък търси поне малко от майка си да го има и в жена му. Какво противоречие..
Всички дето пишем в тази тема са малко или много разочаровани от свекито или не са се спогодили за нещо, щото жените дето се разбират със свекървите си или обратното - свекървите не се месят, не знаят сигурно че въобще има такъв форум.
За мен ученето на дипломация поне в академичен смисъл трая 5 години.И да,колкото и да е странно на много хора съм серитфицаран и завършен дипломат. И като такъв мога да кажа че дипломацията е търговска професия, ама айде стига теория.Имам дете,ама веч не съм  женен.И хвала че в сегашната ми жена няма грам от майка ме че иначе не гарантирам физическаа й цялост... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 24
  • Мнения: 2 655
Мила Пела, а защо винаги жените трябва да полагат неимоверни усилия за да върви брака. В твоята практика има ли мъже които забравят за себе си в името на семейството? Сигурно има, но един на хиляда
Ние, защото сме по умни, защото обичаме повече, защото сме по семейно настроени и т.н. В моята практика няма такива мъже, а аз съм феминиска (така твърди собственият ми съпруг и приятелите ни и твърде често защитавам жени, да не пиша, че 95 % съм адвокат нажените, дори ми е странно като ме наеме някой мъж Mr. Green)

# 25
  • Мнения: 2 655
малко offfffffff

Пела, след всичко което прочетох само мога да кажа  - леле, колко е хубаво да нямаш мъж Flutter
Mr. Green Blush Mr. Green, но уви бяз тях живота би бил ужасен.
Аз също търпя майка му, заради него, но моят заслужава...

# 26
  • Мнения: 2 655
Може може и то няма да е цял живот Mr. Green Mr. Green, просто временно докато и намериш цаката. А и винаги може да отидете да живеете в друг град или в друг квартал и т.н. -все крайни мерки.

# 27
  • Мнения: 2 655
А иначе конкретно към dafnelina, донякъде ще подкрепя Пела, защото ми се струва, че dafnelina е по-скоро обидена от свекърва си, отколкото недоволна от мъжа си като съпруг. Има най-различни начини да си мерите шапките с твоята свекърва и най-добре се обърни към компетентните момичета в ДиС. Има какво да се научи от тях. Grinning
Да, ако тя беше за развод щеше да звучи по друг начин. А тя просто мрази свекърва си и я обвинява за разпадането на брака си. Считам, че една свеки не би следвало да е проблем, пробва първо с добро т.е. което съм описала и други добрини за които се сети, а после с лошо: пред свекър и и ако може поред цялата рода, аз бих вдигнала тост за нейно здраве и бих я помолила вече да не се меси или да отбие синът си с най-прекрасната усмивка и с чувство за хумор. Тя ще разбере, ако и това не хване дикиш, просто ще го предупредя че ще се разведа, ако майка му продължава така,а и нея.

# 28
  • Мнения: 2 655
Попитали радио Ереван кой антагонизъм е по-вечен от този на кучето и котката.Радио Ереван пуснало три песни на Йосиф Кобзон и след това казало "Този между жената и свекървата".
Аз не мога да разбера какво толкова делите с тези свекърви? Като не ви кефи толкова, дърпате я настрани и й изяснявате картинката "Скивай какво,маман. Аз си лягам с тоя човек, аз му бера дертовете и му слушам проблемите, така че или ме остави да водя парада, или просто не се вясвай в къщата ми". И всичко това поднесено с много и добре гарнирано уважение. Дето се вика, като сте жени, бъдете и малко кучки (аз знам че всички го можете прекрасно) и дайте на старата чанта да разбере че е време за смяна на караула.
А и един въпрос - как бихте се почувствали вие ако свекито се опитва да ви спечели като маша с която да влияе и управлява синчето си, щото с мойта мама, която още докато бях  на 15 разбра че няма как да ме контролира, се случва точно същото от поне 15 години насам... #2gunfire
Hug Hug HugЕто едно страхотно мъжко присъствие.

# 29
  • Мнения: 2 655
...- още в самото начало на връзката си с мъжът ми му заявих, че ако смята да е мамино синче, по добре да си търси друга, преди нещата да са загрубели. Знам, че по- добър Борш от този на майка му няма да сготвя никога, но ако все пак му сготвя Борш (не знам, кой нормален човек би ял това...) трябва да ми е благодарен и , ако чуя критики ще го пратя майка му да му върти с*****е. Иначе като всички отношения и личните се диктуват от принципите на дипломацията и компромисите в името на нещо по- голямо. В една дума- вадя му душичката с памук и той е доволен, аз също, за малката ни принцеса пък да не говорим.
Mr. Green Laughing Mr. GreenБраво, нашата пък готви отлично телешко варено. Аз не мога и не искам, като има телешко за готвене и годавам у тях с тенджарата и продуктите да го сготви, а аз през това време се забавлявам с децата и нейното дете.

Общи условия

Активация на акаунт