Какво вечеря вашето дете?

  • 4 231
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
Дъщеря ми е по-малка от твоята, но вечер яде, каквото и ние. Понякога не вечеря с нас и пие само АМ Peace

# 16
  • Мнения: 3 929
Общо взето, яде това, което и ние - супи, нещо сготвено, понякога и суха храна. Сам си определя количеството. Избягвам да давам за основно ястие сандвичи, пици или нещо такова, но му позволявам да ги яде за закуска например.

# 17
  • Мнения: 14 654
ВИнаги ми е било чудно какви са тези деца, които на вечеря могат да ядат кисело мляко или само една салата и сандвич.
Като ядат в градината следобедна закуска е нормално да не са гладни на вечеря. Не знам какво чудно има в това децата да не се тъпчат. Принципно е добре вечерята да е лека - примерно таратор и препечена филийка с масло и то половин, а не цяла. Радвай се, че децата ти са клечки засега, ако продължават да се тъпчат с хляб и манджа обаче, няма да е още дълго така.

# 18
  • Мнения: 122
И ние имаме проблем за вечерята.Детегледачката винаги им приготвя нещо сухичко,защото в 17ч. са вече прегладнели милите ми те,но когато се прибера те вече не са гладни и доста време правих грешката да ги дохранвам с корнфлекс,филийка или попарка.Отчитам го като огромна грешка.Сега се заинатих и спрях да купувам корнфлекси и темподобни.Само готвено и салатка!!!После задължително плод.Естествено губя по половин час да ги моля и да им наливам в устите,но си струва.Така че съвета ми е домашно приготвена храна,топла и питателна,а детето да си хапне колкото желае.Ако не е гладно само ще си покаже.

# 19
  • Мнения: 2 331
Вечерят зеленчуково ястие с месо/рядко без/, кисело мляко и хляб.Количеството сами си определят.Преди сън предлагам плодове-обикновено ябълки, защото вечерят много рано, а заспиват късно.

# 20
  • Мнения: 1 217
Вечеря от нашето ядене.По принцип не готвим тежки храни,така че не ме притеснява.Досега не се е чувствала зле от нещо,което съм и дала.Едно единствено прегрешение имам(вчера Embarassed),почти половин шоколад омете докато надпиша една картичка и после цяла нощ ни пя Laughing

# 21
  • Мнения: 4 187
Обикновено това, което сме приготвили за вечеря. Има случаи, когато вечерята не ми струва подходяща и и приготвям нещо друго. Салата обича много, за това винаги хапва с удоволствие.
Понеже вечеряме рано, след това, докато легне хапва  и по един- два плода. Снощи правих пица, това вечеря, предната вечер руло стефани и картофено пюре, по- предната вечер картофена яхния..... нататък не се сещам  Rolling Eyes.

# 22
  • Мнения: 46 518
Като ядат в градината следобедна закуска е нормално да не са гладни на вечеря. Не знам какво чудно има в това децата да не се тъпчат. Принципно е добре вечерята да е лека - примерно таратор и препечена филийка с масло и то половин, а не цяла ...

Следобедната закуска е обикновено някакъв дребен боклук и е в 15.30 ч. (поне в нашата градина), въобще не приемам да замества основно хранене като обядът или вечерята, които е нормално да са нещо готвено, не суха храна.

Вечеряме към 19.30-20 ч., сметни от 15.30 ч. дали не е озверяла от глад Laughing отделно, че не е ясно дали въобще е яла следобедна, ако е била филия с нещо си, хапва малко, а ако е кроасан, меденка или розов крем - въобще не докосва. Миналия петък като я взимахме ни дадоха кроасана й, беше си цял целеничък - опитах го  Sick да си призная, право е детето, че не го приема.
Заспива в 22 ч.

# 23
  • Мнения: 14 654
Никол, аз писах за децата, която си изяждат следобедната закуска. Когато моето дете ходеше, им редуваха: филия с халва, филия със сладко от вишни, филия с лютеница, кроасан. Много рядко - грис или розов крем. Моето дете ако си ядеше зкуската в детската, после не вечеряше нещо различно от мляко. Отделен въпрос е дали това, което им се предлага е пълноценна храна.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
За вечеря, ако я оставя сама да избира, винаги казва, че иска нещо, "което се дъвче". Разбирай пилешка пържола, кюфте/кебапче на скара или банички /тях задължително ги комбинирам с мляко, а месните с краставици, други зеленчуци не яде/. Не че не яде и супи и манджи вечер, но определено предпочита гореизброените неща.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
ВИнаги ми е било чудно какви са тези деца, които на вечеря могат да ядат кисело мляко или само една салата и сандвич.
Като ядат в градината следобедна закуска е нормално да не са гладни на вечеря. Не знам какво чудно има в това децата да не се тъпчат. Принципно е добре вечерята да е лека - примерно таратор и препечена филийка с масло и то половин, а не цяла. Радвай се, че децата ти са клечки засега, ако продължават да се тъпчат с хляб и манджа обаче, няма да е още дълго така.

Ще те разочаровам. Зная колко е храната и каква е за следобедна закуска в градината. Точно след като ги вземех от градината бяха умряли от глад и вечеряха като за световно. Няколко пъти видях колко са им мижави порцийките през деня. После, и когато не ходеха на градина за следобедна закуска си хапваха стабилно, а за вечеря пак.

Килограми не се трупат от хляб и манджа. Дебелее се от газирани и други сладки напитки, чипсове, хамбургери, мазни и пържени неща, както и от много захарни и шоколадови изделия. Изобщо, от всичко, което ядат повечето съвременни деца. Досега не съм видяла някое дете да е надебеляло от хляб и картофена яхния или пиле с ориз. Щом са гладни ще ядат и толкова. Сега вече навлизат в пубертета и са като фуражомелки, основно за белтъчна храна, което е нормално за възрастта им. Необходимите  мМускули при момчетата и мастната тъкан при момичетата се натрупва от качествена храна.

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Точно след като ги вземех от градината бяха умряли от глад и вечеряха като за световно. ...

Не издържа до вечерята. Още на вратата на градината пита какво нося за ядене  Wink Не знам дали е заради малки порции или е някакъв психологически момент, но винаги си иска нещо за хапване като я взема.

# 27
  • Мнения: 8 999
За децата готвех отделно - без подправки. Обикновено супа, или някоя по-лека манджа. Но не всеки ден. Случвало се е да вечерят попара или сандвич.

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Вечеря това което и ние. Аз не готвя солено и с пикантни подправки.
Помня, че когато големият ходеше на градина, винаги му давах някакъв плод по пътя на връщане, защото беше осверипял от глед. Отказвал ми е вечеря, само когато не е по вкуса му.

# 29
  • Мнения: 14 654
Килограми не се трупат от хляб и манджа.
Да, ако не са едно хранене, но нито един диетолог на този свят няма да препоръча да се яде с хляб. Иначе манджите, които си изброила са си хубави и аз ги ям, но без хляб, така яде и детето ми.
А за порциите в градините не знам - аз съм останала с впечатление, че са прекалено големи, но съдя само по моето дете. Явно имаме различни представи за мижава порцийка.

Общи условия

Активация на акаунт