Какво значи"модифицирано нишесте"?

  • 8 350
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Разглеждах пюренцата на Ганчев,които верно са най-евтини,амаааа..все има по нещо смущаващо на етикетите.Веднъж мляко е сложено,после-има в някой глутен,днес прочетох и модифицирано нишесте на едно пюренце с месо.Що е то и много ли е опасно?(ако е опасно въобще). И друго питане-днес си взехме от пюренцата със спанак и картофки на СЪНВАЛ-харесваха ли ги вашите бебоци?

# 1
  • София
  • Мнения: 8 272
Дано да го харесате това със спанака и картофите че аз преди да почнем пюретата се бяб заредила с доста от тях 7 бр. "Хипп - картофи със спанак и сметана" (щото ги взех на далавера .. от стария вносител на 1,56 вместо 1,80) мъжа ми ме спука от майтап а бебока ги отказа в началото от тях подарих 4 бр. на други мами 1 изхвърли едно изядохме на 2 пъти и имаме резерва Simple Smile

Относно модифицираното нишете и аз се стеснах в началото но мисля че наскоро го открих и в пюретата на Хип иначе не знам какво точно означава... би трябва ло да е без глутеново защото го има в всички (поне так мисля) пюрета на Ганчев в това число и зеленчуковите. Потази причина в началото избягвах всичко на Ганчев (хапвахме Ам-ам), но сега бебока си хапва всичко... 

# 2
  • Мнения: 1 800
Нишестето трябва да се модифицира за да стане лесно разтворимо, а от друга страна така става по-лесно усвоимо за организма. Иначе кашите би трябвало да ги приготвяме чрез варене ако нишестето не е модифицирано, както се приготвят нишестени кремове. Това на прост език означава, че ако нормалното нишесте е направено от нишки с голяма дължина, които трудно се разтварят (всъщност нишестето не се разтваря, а набъбва по химическата терминология, ама ние си му викаме разтваряне  ). Та като се накъсат тези нишки на по-къси участъци тогава продуктите с такова модифицирано нишесте хем по-лесно се разтварят, хем се усвояват по-лесно от организма, понеже не се затруднява стомаха да "накъсва" дългите нишки на нормалното нишесте.
Не знам дали го обясних много добре, но на същия принцип за и адаптираните млека - там белтъчната съставка е "накъсана" на по-малки части за да може да се усвоява от бебето.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
milenka, виждам че си наясно... а това безвредно ли е за децата? Щото една майка се жалваше от модифицираното нишесте и заради него не давала пюре на бебето си.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 412
Milenka, много добре си го обяснила. Благодаря.

# 5
  • Мнения: 1 800
milenka, виждам че си наясно... а това безвредно ли е за децата? Щото една майка се жалваше от модифицираното нишесте и заради него не давала пюре на бебето си.
Да - безвредно е, не е консервант, разрешено е за използване като добавка към детски храни.

# 6
  • Мнения: 1 312

Не знам дали го обясних много добре

Повече от добре smile3501Благодарим smile3525

# 7
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Може би някой като види "модифицирано" и си мисли за генно променени храни. Не вярвам в бебешка храна да ги използват  Shocked. Точно както миленка го е обяснила, просто "модифицирано" се превръща вече в клише с друго значение  Confused.

# 8
  • Мнения: 5 370
Ей,Миленка,не знам дали образованието ти е химик,ама си обяснила просто и достъпно като за лаик-даже рима има  bouquet
апропо,аз вчера също порових в гугъла-там например срещнах инфо,че мод.нишесте е един пт "пъ;нителите>при направата на лекарства-по-точно на хапчета.Значи,няма страшно,ама и аз,както казва ели,в първия момент си помислих за "модификация от друг тип". Stop

# 9
  • Мнения: 6 243
Може би някой като види "модифицирано" и си мисли за генно променени храни. Не вярвам в бебешка храна да ги използват  Shocked. Точно както миленка го е обяснила, просто "модифицирано" се превръща вече в клише с друго значение  Confused.
Ако има генномодифицирани съставки, производителите са длъжни да го отбелязват на опаковката. А за пюретата на Ганчев Миненка чудесно го е обяснила   bouquet

# 10
  • Мнения: 5 370
Може би някой като види "модифицирано" и си мисли за генно променени храни. Не вярвам в бебешка храна да ги използват  Shocked. Точно както миленка го е обяснила, просто "модифицирано" се превръща вече в клише с друго значение  Confused.
Ако има генномодифицирани съставки, производителите са длъжни да го отбелязват на опаковката. А за пюретата на Ганчев Миненка чудесно го е обяснила   bouquet
ХАпке,ако знаеш откога чакам момента,в който някой ще ме успокои за ГАнчевите пюренца-аз в момента давам цени от по 2 лева на пюренце,хем складова цена,немски,щото ме е страх от ГАнчевите.Точно заради тази думичка"модифицирани".

# 11
  • Мнения: 6 243
ХАпке,ако знаеш откога чакам момента,в който някой ще ме успокои за ГАнчевите пюренца-аз в момента давам цени от по 2 лева на пюренце,хем складова цена,немски,щото ме е страх от ГАнчевите.Точно заради тази думичка"модифицирани".
Ми що не пита по-рано бе, мило...
Аз точно за готовите пюренца не бих те поощрила  Wink Ганчевата продукция не я харесвам, давала съм няколко плодови от немайси къде през зимата. Ама нали  съм с хиляди резерви към родната консервЕна индустрия и затова си готвя на детето. Ако ми се наложи да пътуваме, вземам от обирджиите - другарите Хип. Но за Ганчевите наистина трябва да си спокойна - каквото и друго да имат, генномодифицирано нищесте си нямат  Laughing Laughing Laughing Щом малкото слънчице ги харесва, давай си му ги спокойно. Пък като станете на възраст за кухня, запиши го, поне ще яде прясна манджа човека.

# 12
  • Мнения: 5 370
Ами и аз ще приготвям-ама нека поне 6 месечета да навърши,а и аз да се ориентирам в ситуацията.Иначе имам 3 стекчета с пюренца на СЪНВАЛ,АЛЕТЕ....специално пдобрани,само от група А....абеееее...въобще и изобщо. Laughing Laughing

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Може би някой като види "модифицирано" и си мисли за генно променени храни. Не вярвам в бебешка храна да ги използват  Shocked. Точно както миленка го е обяснила, просто "модифицирано" се превръща вече в клише с друго значение  Confused.
Ако има генномодифицирани съставки, производителите са длъжни да го отбелязват на опаковката. А за пюретата на Ганчев Миненка чудесно го е обяснила   bouquet
ХАпке,ако знаеш откога чакам момента,в който някой ще ме успокои за ГАнчевите пюренца-аз в момента давам цени от по 2 лева на пюренце,хем складова цена,немски,щото ме е страх от ГАнчевите.Точно заради тази думичка"модифицирани".
Спокойно мила ние ядяхме само на Ганчев пюренца и то с голям апетит.

# 14
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
ХАпке,ако знаеш откога чакам момента,в който някой ще ме успокои за ГАнчевите пюренца-аз в момента давам цени от по 2 лева на пюренце,хем складова цена,немски,щото ме е страх от ГАнчевите.Точно заради тази думичка"модифицирани".

Взе ми думите - и аз така не купувах на Ганчев точно заради тази дума модифицирано  Rolling Eyes Не съм сигурна, обаче, че сега като знам истината, ще започна да ги купувам, де.

Общи условия

Активация на акаунт