как се справяте с кървенето на венците?

  • 31 134
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 434
аз ползвах Лакалут,но след като я спрях пак започна кървенето.

# 16
  • Мнения: 9 973
мен ме пропусна кървенето Crazy

# 17
  • Временно
  • Мнения: 788
Ползвах Лакалут.Сега съм с Парадонтакс-гадна е само докато свикнеш,после не ти прави впечатление.

# 18
  • Мнения: 1 985
Ползвах вода за уста "Corsodil" или "GUM Paroex"!

# 19
  • Мнения: 386
вчера моята стоматоложка ми препоръча да се жабуря със запарка от лайка като добавям малко сода бикарбонат (за една чаена чаша запарка се слага 1 чаена лъжичка сода). Не знам все още дали има ефект, но при мен такъв липсва от всички възможни пасти за зъби препоръчани за този проблем.

# 20
  • Мнения: 1 546
Първо почистих зъбния камък и после използвах само Лакалут и вода Елудрил. Това доста помогна за иначе силно кървящите ми венци. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 106
И аз съм с такива оплаквания, макар и от доста по-рано. Лекарката ми препоръча вече споменатите тук Лакалут и жабурене със смрадлика. Само че още не съм почнала  Embarassed А какви са тези четки за междузъбното пространство?

# 22
  • София
  • Мнения: 672
С паста Елгидиум, против кървене на венци, и Елудрил, от същата серия, но течен препарат, който е против кървене, възпаление и т.н.
Peace
И аз имах същият проблем докато бях бременна и с горе-посочените се оправих. Само за Елудрил-а се ползва 10на дни и после се прави пауза 15-20дни, защото се привиква лесно към активната съставка!

# 23
  • София
  • Мнения: 12 161
Задължително почистване на зъбния камък /а ако се налага и подвенечния такъв, но това е само за родили, защото е с упойка/ . За бременни- жабурене с отвара от лайка и/или Сандрин. Почистване на зъбите с конец, твърда четка, след това споменатите води, а пастата за зъби Пародонтах- отврат е на вкус, но е лечебна.

За бременните е много важно зъболекаря да прецени дали и до колко кървенето на венците прераства в пародонтит, защото последния може да предизвика инфекция в целия организъм и да застраши здравето на бебето и доизносването му. Заради тежките възпаления на венците организма отделя вещества, които пречат на добрата циркулация на кръвта в организма и затова болните от пародонтит страдат 3 пъти по- често от инфаркт.

Та мамите с проблеми с венците преди бременността трябва много да се следят, защото проблема се задълбочава.

# 24
  • Мнения: 378
С паста Елгидиум, против кървене на венци, и Елудрил, от същата серия, но течен препарат, който е против кървене, възпаление и т.н.
Peace
И аз имах същият проблем докато бях бременна и с горе-посочените се оправих. Само за Елудрил-а се ползва 10на дни и после се прави пауза 15-20дни, защото се привиква лесно към активната съставка!
Подкрепям само това ми помогна Peace

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз ползвах Парадиум. Не е паста за зъби, а с нея се мажат венците и така си стоиш. Не е гадна и е доста ефикасна. И от Елудрил съм доволна.

# 26
  • Мнения: 2 111
Използвах  паста лакалут актив по време на бременността и спря кървенето на венците.
Вода за уста корсодил също ползвах,но от време на време.

# 27
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
И при мен започна към петия мсец,пробвах ги  почти всички пасти....но все още нямам подобрение.Пробвай  с отвара от тетра да си правиш гаргара.
Уф много неприятен проблем.
не оцветява ли зъбите?

опитай цетебе - вит. с + цинк

# 28
  • Мнения: 3 929
Мия си зъбите с Лакалут и жабурене на устата с разтвор на сребърна вода Аркол във вода.

# 29
  • Мнения: 164
На мен също ми кървят венците и се справям с Хексорал, и е напълно безвреден към плода.Впръсквах го в продължение на 10 дни ,след което почивах месец и ако пак закърви венаца отново правя 10 дневна серия .

Общи условия

Активация на акаунт