Посъветвайте ме!

  • 7 286
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
На твое място не бих направила аборт колкото и да ме притиска.

 newsm10 И аз така!!!!!

# 16
  • Мнения: 1 544
На твое място не бих направила аборт колкото и да ме притиска.

 newsm10 И аз така!!!!!
Аз също  Peace незнам какво да те посъветвам ,ситуацията наистина е деликатна, говори отново с мъжа ти  Hugмисля ,че само така можете да намерите решение.

# 17
  • Мнения: 811

При това мръсен  Twisted Evil

Като не е искал второ дете да не го е правил! Що за безотговорно поведение! Планирал е да създаде живот, и понеже видиш ли сега не му изнася, кат някой Господ иска да отнеме същия този живот. Брейй ...

А, да, и аз не бих направила аборт  Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 1 335
Помисли си наистина ли сте готови за второ дете, все пак не бързай с крайностите (адиос, взимам си детето и айде, не се слага край на една връзка толкова лесно, а още по-малко на един брак).

То в началото бебето не е кой знае какъв разход, а и ще може да ползваш много от нещата на първото ти дете. Опитай да му обясниш, че няма от какво толкова да се панира, а също и му разясни факта, че един аборт не е толкова безопасен. Може да има последици и т.н. Все пак решението за второ дете трябва да бъде съвместно, а и не става така днес искам, утре вече размислих.

Ти може и да го махнеш, но той трябва да разбере, че отговорността е и негова, както за правенето, така и за решението да го махне след това.

# 19
  • Мнения: 1 335

При това мръсен  Twisted Evil

Като не е искал второ дете да не го е правил! Що за безотговорно поведение! Планирал е да създаде живот, и понеже видиш ли сега не му изнася, кат някой Господ иска да отнеме същия този живот. Брейй ...
Доста крайно - това тук не е да се прави на господ. А и от този разказ не са ясни доводите на човека да иска аборт.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 992
Ситуацията е изключително деликатна и не знам какво да те посъветвам...Постъпката на съпруга ти е крайно безотговорна, защото не говорим за случайно забременяване, а за планирано събитие. При всички положения не мисля, че не трябва да се съобразиш и с неговото мнение, тъй като в момента сама казваш, че си изключително зависима от него. Опитай се да поговорите отново, макар и да си мисля, че този случай ще се отрази много негативно на вашите лични взаимоотношения. Не зная какво го е накарало да си промени решението в рамките на 1 месец, но държанието му е непоследователно...

# 21
И аз мисля, че не трявба да правиш аборт. След като не си на 100% убедана в това решиние, ако направиш рано или късно ще съжаляваш. Сигурна съм, че после ще гледаш децата и ще си казваш можеше и аз да си имам по това време такова детенце.

# 22
милинка, когато го обсъждахме, каза, че може би в работата му заради тази криза е възможно да им намалят заплатите другата година, докато един месец преди това той очакваше повишение. Но все пак, знам че го е страх, тежко му е, няма кой да му помага, но аз също ще помагам с малко но все пак, ако трябва дори планувам да си търся и друга работа за през уикендите, за да можем да се справим.

# 23
объркана, разбирам те и те подкрепям напълно в желанието си да запазиш детето. Всички казват, че второто дете се гледа по-лесно и може би са прави.
Но се опитай да разбереш поне малко и съпруга си. Когато кажем на мъжете си "искам това за детето, искам онова за детето", те нямат право да ни откажат. Ако ни откажат, започваме да ги упрекваме колко лоши и безотговорни са, а и те самите се чувстват безуспешни. А и те са все пак татковци, обичат си децата и те искат да им осигурят спокойствие и най-доброто за тях. Това е не по-малка отговорност от нашата като майки, осигуряващи уюта, топлината и любовта в семейството. Преди два месеца никой не мислеше за криза, за проблеми, за това че може да загуби работата си. Чуваха се някакви слухове тук-там, но някак се надявахме, че нещата ще се поразминат лекичко и бяхме спокойни и правехме планове. Сега всички са се панирали, обзети от лоши предчувствия и страх. Не упреквай съпруга си, че и той се е поддал на тези емоции. Покажи му, че го разбираш, че си готова да го подкрепиш, че ще се справите заедно с трудностите, че когато сте заедно винаги ще намерите начин... и след това се опитай да му обясниш какво би ти причинило на теб да направиш аборт. Аз съм правила аборт - решението се взима безумно трудно, а емоциите ти след аборта могат да бъдат опустошаващи...
Аз бих била фина, подкрепяща и обезоражаваща - все пак сме жени, използвай инструментите на жена Wink Но си дай добре сметка, че в известна степен ти поемаш по-голямата отговорност да родиш това дете и ако срещнете затруднения впоследствие, ако той не е достоен човек, веднага ще ти я прехвърли. Ти познаваш най-добре мъжа си и най-добре знаеш доколко може да му се довериш. Така че, както каза и Rhiana помисли добре и действай Simple Smile.
Успех Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 22:00 от DaniT

# 24
  • София
  • Мнения: 7 992
Това със заплатите мисля, че си даваш сметката, че е претекст за измъкване. В глобален мащаб се говори за намаляване на заплатите, да. В България може и да се влоши положението, но няма предпоставки за такава драстична криза както в САЩ, примерно. А и да посочва глобалната криза като причина за отказ от детето, ми се струва някак си ненормално...В момента кризата се интерпретира от всеки, както му е угодно. Деца са се раждали и във военно време, и в купонови периоди и в далеч по-тежки и кризисни времена от сегашното. Ако толкова го иска това дете, ще се хване на допълнителна работа, ще свиете малко разходите, бе има начини... Въпросът според мен е по-съществен - той не желае второ дете. Безотговорното в случая е, че те е подвел с планирането преди това. Не мисля, че твоите увещания и доводи с допълнителната работа ще допринесат особено. Просто се опитай да вникнеш в истинската причина, поради която той не иска друго дете. В случая се налага да постигнете някакъв компромис, защото несъобразяването с неговото желание, може още повече да влоши отношенията и семейството ви. Най-лесно е да те посъветвам "Напусни го..." или "Роди си го...", ама имаш и друго дете, нямаш доходи, другото дете е малко, няма къде да идеш, ситуацията е силно комплицирана, за да си позволиш първосигнално решение.

# 25
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
След като бебето е желано, аз не бих го махнала само заради някакви пари.Така и ли иначе до няколко месеца ще можеш вземаш болнични (поне има възможност) .Ще минат и 9 месеца в които ще се поуспокоят нещата...кризата ще поотихне...Ще почнеш надомна работа...Освен това имате едно дете и ще спестите от някой покупки. Сигурна съм че и на него не му е леко...но мъжете са такива..в нета има подробно инфо за аборта....дори има и кличета...покажи му..и да видим дали все още ще е на това мнение...натъртвай му, че все пак това е желана бременност....и не става дума за това дали да си купим куче от магазина или не.

# 26
  • Мнения: 139
милинка, когато го обсъждахме, каза, че може би в работата му заради тази криза е възможно да им намалят заплатите другата година, докато един месец преди това той очакваше повишение. Но все пак, знам че го е страх, тежко му е, няма кой да му помага, но аз също ще помагам с малко но все пак, ако трябва дори планувам да си търся и друга работа за през уикендите, за да можем да се справим.

Добре де, но предполагам, че когато сте обсъждали възможността за 2-ро дете и ти и твоят съпруг сте били на повече от 20 години и при това положение, мисля, редно би било да се отчетат възможности като свиване на доходите, безработица при единия от Вас... Все пак никой не знае какво му готви "утре". Всеки може да се окаже с намаляли доходи и да остане без работа.
А ако доходите му драстично намалеят тогава какво - ще ти предложи да убиете вече роденото Ви детенце, защото няма да се справите ли? Извинете ме за цинизма, но не мога да се стърпя.
Какво очакваш от бъдещето си с човек, който те принуждава да направиш аборт против твоите желания и убеждения?
Аз съм краен противник на разводите/разделите когато от брака/връзката има деца. Но в конкретния случай най-разумното е да предприемеш незабавни мерки за разтрогване на брака си с тъй наречения ти съпруг. Този човек не уважава теб, избора ти, правото ти да станеш майка още веднъж, правото на Вашето дете да израсне с брат си/сестра си. Не уважава живота, за появата на който той е бил дейна страна. (Тук не става въпрос за случайно забременяване, за бременност без неговото знание, или зад гърба му). Приготвил бил пари за аборт. А много хора с добри и големи сърца си броят стотинките до следващото ин-витро, много хора след тежко/травмиращо лечение са сигурни, че няма да имат/ страхуват, че може и да нямат дечица.
Опитай все пак с думи, ако е възможно, да го вразумиш и да му трепне сърцето за бебенцето.

PS! Много ми е чудно как лесно се дават съвети за развод/раздяла при изневяра/любовница, а при такова отвратително, долно и недостойно отношение към собствената съпруга и майка на детето като подбуда и принуда за прекъсване на общо планирана бременност някои от Вас защитават мизерника. Охулете ме публично, явно не съм читава аз, ама, ей Богу, не мога да го разбера това.

# 27
  • Мнения: 2 013
Няма какво да му мислиш!!!Никакъв аборт!!!Нали ти го искаш-това е важното,а и той мъжът ти пък може да размисли чак когато няма връщане назад!!! newsm78 и какво  #Crazy
Щом Бог те е дарил с дете трябва ти да го дариш с живот!Никога не бих направила аборт!!!За мен това е УБИЙСТВО!!!!Дали ще абортираш или ще хванеш пистолет и ще гръмнеш човек на улицата е едно и също  #2gunfire !!!!
Ако мъжът ти е такъв мухльо,по-добре ти е да го напуснеш.Аз не бих седяла до него и 24ч.По-добре разбит брак,отколкото разбит живот... и (тежък грях на душата!)  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 21
Бих те посъветвала да поговориш открито с него и да настояваш да ти каже истинската причина за внезапно обхваналия го страх. Според мен всичко, което ти е изтъкнал като причина до сега за желанието му да направиш аборт са само извинения, а в случая е важна ИСТИНСКАТА причина. Едва след като разбереш каква е можете да вземете решение. Но е важно да го вземете ЗАЕДНО, а не той да решава каво да правиш с детето, което носиш. Помисли добре и не взимай прибързани и драстични решения.

Успех!

# 29
  • София
  • Мнения: 10 331
Няма какво да му мислиш!!!Никакъв аборт!!!Нали ти го искаш-това е важното,а и той мъжът ти пък може да размисли чак когато няма връщане назад!!! newsm78 и какво  #Crazy
Щом Бог те е дарил с дете трябва ти да го дариш с живот!Никога не бих направила аборт!!!За мен това е УБИЙСТВО!!!!Дали ще абортираш или ще хванеш пистолет и ще гръмнеш човек на улицата е едно и също  #2gunfire !!!!
Ако мъжът ти е такъв мухльо,по-добре ти е да го напуснеш.Аз не бих седяла до него и 24ч.По-добре разбит брак,отколкото разбит живот... и (тежък грях на душата!)  Crossing Arms

Ай стига, де-е-е-е! По-полека!  #2gunfire убийство #Cussing out  разбит живот, грях, душа #Crazy
...мъжът и да няма право да й дава наклон, но ние тука да имаме...ми не го разбирам.
На всеки може да се случи да се паникьоса. Голям праз, ако са силно и сплотено семейство ще си преживеят кризата и най-вероятно ще си отгледат детенцето.

Общи условия

Активация на акаунт