СПЕШЕН ЗОВ ЗА ПОМОЩ! - ОТКАЗВА СЕ ДА СУЧЕ ОТ ГЪРДА!

  • 2 907
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 147
Така е Yanast. Май притесненията ми идват точно от тези два факта - за оставащото мляко и по-ранното и огладняване. Но както казваш огладнее ли слагам я на гърдата и точка. Колкото толкова, ако не се наяжда то ще си покаже като я премеря след седмица и по поведението и и пишкането и. Така или иначе, тя не огладнява преди тези 2ч30 или поне не съм забелязала. Когато сме се хранили на 3 часа, то е било защото тя все още спи и аз я събуждам, но това не значи че не е гладна, може да и се е спало повече, защото като я събудя и докато я преобувам тя нервничи да яде и засуква все едно не е виждала храна от дни Joy.

# 31
  • Мнения: 147
а на теб Yanast ти желая леко раждане и леко бременеене до края, колкото и да е неприятно накрая, знаеш Simple Smile.

# 32
  • Мнения: 147
хубаво е да знаеш колко мляко произвеждаш в дненонощието та да си спокоен. Това може да стане само с мерене и ако цял ден се изцеждам в шише и така я храня, но това няма да го направя.

# 33
  • Мнения: 147
имах предвид мерене с ел.кантарче ИЛИ изцеждане в шише

# 34
  • София
  • Мнения: 4 381
В големи филми си се вкарала с тези цифри, смятния и пресмятания.  Mr. Green Колкото повече го мислиш, толкова по-объркано става. Защото си чела до сега едно, имала си практиката по един начин, а сега практиката ти е дряга и ти пишем съвсем различни неща, с което още повече те объркваме  Simple Smile

Кърменето е един естествен процес. Ако се спазва условието за производство на кърма "търсене-предлагане", то не би трябвало да има проблеми. това означава да се храни бебето толкова често, колкото то пожелае и толкова продължително на гърда, колкото то пожелае. Бебетата не познават часовника. Те си имат вътрешен, биологичен часовник, спрямо който реагират. Досатъчно е майките да следят за знаците, които бебетата им подават. Когато бебето се размърка от сън, започне да върти главичка, да върти очичките под клепачите, да прави сукателни движния с устата, тогава е гладно и е достатъчно майката да го сложи на гърда. Няма нужда от никакви други приготовления, освен една чаша вода и достатъчно възглавници за опора на гърба и ръцете. Докато бебето суче, майката може да си починва, да чете книга, да гледа телевизия или като повечето пристрастени към форумите, да седи на компа. След като бебето се пусне от гърдата, може да се изправи да се уригне и да се предложи втората. След като бебето се пусне и от втората и изглежда доволно, кърменето приключва за това хранене. Няма нужда от допълнителни процедури, дори и от изцеждане.
С голямото дете си изцеждала значително количество мляко, което не е било необходимо на никой. С това допълнително изцеждане си докарала свръхлактация. Това не е полезно нито оза бебето, нито за майката. Бебето може да не наддава достатъчно добре, въпреки многото кърма, да има стомашно-чревни проблеми. За майката - умора и губене на време в изциждане, така да се каже материалите, които са необходими за проиводството на този излишък е за сметка на организма на майката. Сигурността, че има достатъчно кърма за бебето н есе измерва с излишъка мляко. Достатъчно е да се следят мокрите и мръсни памперси, но само ако детето е изцяло на кърма и не се предлагат други течности като АМ, чай, вода и др. Достаъчо е да се сменят 4-5 мокри памперси и от тях поне 1-3 мръсни, значи всичко е ок. След като излиза, значи нещо е влязло. Наддаване от 700 г е чудесно. За долна граница на наддаване през първите месеци е 500 г. Средно от края на първия месец до 5-6м на денонощие бебето изпива около 700-900 мл кърма. Това количество може да с едостига с хранене по 7 пъти или по 10пъти в денонощие.
Ако се оставиш детето да те води, ще установиш, че то също си има някакъв изграден режим. Има периоди от деня, когато суче през 3 часа, има перпиоди, когато суче през 1,5 часа. Това обикновено се случва вечер и е известно като "сучене на куп".  Няма нищо лошо в това детенце да не издържа по 3 ч между храненията. Всеки организъм е раличен и има различни потребности.
За да си сокойна, вземи едно кантарче за няколко дни и сумирай всички кърмения за денонощие, като не ограничаваш детето на гърдата. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 829
Някъде четох нещо, което много ми хареса, ще ти го преразкажа по памет:
Когато храниш от шише ти знаеш колко точно изяжда детето в милилитри. Но нима има начин да разбереш дали тези 140 мл. например са били достатъчно на бебето или то е преяло? Няма как да разбереш.
Другия вариант е кърменето на поискване. Тогава аз не знам колко точно изсуква бебето. Но знам, че винаги, когато покаже признаци на глад ще му дам да суче. Знам, че ще го оставя да суче колкото пожелае, и че бебето само ще реши дали и колко да суче от втората гърда. Т.е. аз няма да знам колко милилитра ще изсуче бебето ми за едно денонощие, но ще бъда сигурна, че яде толкова, колкото иска и тогава, когато пожелае.
Аз винаги съм разсъждавала по този начин и двамата със сина ми бяхме много доволни. Все пак имаш достатъчно индикатори дали бебето се чувства добре-напишканите памперси са един показател който веднага показва ако има проблем, но също така се следи дали бебето изглежда доволно след хранене, дали като цяло е спокойно, дали наддава добре.
При теб все пак има и една промяна-махането на дохранването с биберон, така че ще е нужно малко време да си дойдат нещата на мястото. Просто си дай време и на теб и на малката да свикнете. Мисля, че на теб ще ти трябва и малко време да "смелиш" новата информация, която сега ти дадохме тук (знам че доста се разминава с всичко, което си чувала досега) и да се увериш че по този начин ще потръгнат нещата.
Засега-спокойствие, кърмене и забрави за часовниците и грамажите, поне за няколко дни Simple Smile Hug
П.П. Благодаря ти за милите думи, засега бременността ми е много лека, надявам се да е така и до края, но най-важното е резултата накрая да е добър Simple Smile

# 36
  • Мнения: 147
Благодаря ви много защото въпреки многото информация, стигнах до важни изводи, особено това което написахте сега като изводи, точно така си е. Viv4o, вярно съм се "вкарала в някви филми с изчисления" Joy. Но имах огромна полза от това което ми изписахте и това което обменихме като опит и информация, наистина! Мнооого ви благодаря още веднъж  bouquet   bouquet   bouquet

# 37
  • Мнения: 2 376
Рали,
Само да ти кажа за течностите. Пий колкото ти се пие вода. Ако се наливаш има обратен ефект, но ако си жадна също. За нощното  кърмене, много помагга да си легнете двете. Номера е да си  настрани с лице към бебчо, за да не я притиснеш, ако се обърнеш.
Детенцето слагаш близо до гърдата, като се размърда предлагаш, то суче в просъница, като се събудиш и видиш, че са те пуснали,  местиш от другта страна, за да даваш другата гърда Simple Smile
Аз до момента веднъж пробвах да се цедя, за да дам едно лекарство.. Теорията ми е, че природата го е измислила да е лесно и няма смисъл да се изцеждаме (освен, ако наистина не се налага) .
Тези милилитри, които дава докторката са за деца на АМ. Едно дете кърмено по естествен начин, т.е. без график, когато покаже безпокойство-плези  езиче, върти главата.. (реве  ли вече е късно, т.е.  много е гладно) ще яде примерно така - 120, 60, 10, 100 нещо такова.
Ако не се лъжа  същата проферсорка препооръчва и даването на сок  #2gunfire

# 38
  • Мнения: 246
raliy, не се шашкай! Гледай се бебчето и то ще ти подскаже какво да правиш. Понякога ще спи по-дълго, друг пък ще иска на всеки час да суче. Недей да гледаш часовника. Както ми каза един педиатър това не е казарма.
Моят синковец от четиридесетия ден започна да спи по 8 часа. След това ги удължи на 9-10-11, а скоро ми направи и 12 часа. Просто се изцеждаш иначе гърдите ти ще гръмнат.
Не мести безразборно детето от едната гърда на другата. След като изсуче първата гърда, тогава го премести на втората. Иначе има опасност да приеме само предното мляко, което е рядко. То утолява жаждата му, но след час ще огладнее и пак ще ревне.

Преди да си легна съм се цедила заради дългия сън на бебчо. Пет минути след това той решава, че ще се събуди. Слагам го на гърдата. Просто ми е била бедна фантазията на какво е способна природата. Всичко е до организъм.
Имай си едно на ум и това да изпробваш.
Пък най-голямата помпичка е бебето.

# 39
  • Мнения: 147
Britt, как така "ако се наливаш има обратен ефект"? Аз испивам по 4- 4,5 л. на ден и наистина се насилвам доста. Интересното е, че откакто увеличх течностите от около 2 л. на тези 4 л. май няма много ефект, не ми се е удвоила или увеличила кърмата newsm78. .
Момичета, моля ви, споделете мнение
ако можете относно обратния ефект от наливането с течности. Britt би ли ми дообяснила малко повече по въпроса Praynig

# 40
  • Мнения: 147
Abloy, вече не гледам часовника! Край с това! От вчера се храним на около 2 ч. - 2,30ч най много. т.е увеличих кърменията през деня, щото през ноща няма как да стане - тя спи дълбоко, а за мен да не говорим Tired. С първата ми дъщеря преди  4 години и половина, ние се хранехме на 3ч., графика беше железен и тя също. Явно си сучеше доста и се засищаше доста, пък и все спеше.Но тя се роди повече килограми, имаше сили да суче. Опитах се да приложа същото и на бебето сега, може би го направих неволно, но не става!

# 41
  • Мнения: 362
Момичета,имам същия проблем,като авторката на темата.Моят бебо е на 13 дни и до завчера никоя помпа не можеше да се сравни с него.Давах му по малко мляко(от моето) с шише за дохранване-сигурно от там дойде проблемът.От вчера направо ми се плаче-по един час се мъчим да засучем.А той лапа,ама не засуква,бута ме,рита ме.Изобщо пълен цирк.Всички казват да не му давам никакво шише,но незнам дали ще устискам.Много се притеснявам,мъчно ми е,че предпочита шишето пред гърдата,а гърдите ми ще се пръснат.Ще последвам дадените от вас съвети и дано да се справя.

# 42
  • Мнения: 147
Hrismi, много добре знам как се чувстваш в момента и искрено ти съчувствам! Ще се справиш, сигурна съм просто трябва да проявиш повече търпение и упоритост и ще стане ще видиш! Остави го да си погладува, да си пореве, но му предлагай САМО гърда, никакви шишета! и така 3-4 дни. За този период той най-вероятно ще разбере, че храна няма от къде другаде да яде. На мен например тези нерви ми костваха 1 ден и на другия тя не се дърпаше, опита се само веднъж, два и сега си е ок. Ако и след 4-тия ден продължава да отхвърля категорично гърдите ти, то ще си принудена да го храниш със шише. Аз мисля, че няма да се стигне до там. Говори му, успокоявай го и го подканяй нежно и накрая нямя къде да ходи, инстинкта му за съхранение е много силен така, че няма да се изостави да умре от глад, ЩЕ ЗАСУЧЕ! рано или късно.

# 43
  • Мнения: 2 376
Хрисми, можеш да звъннеш в кабинета за помощ при кърмене. Търкай си зърното в горната устна на бебето така се задейства рефлекса за търсене. Като отвори устата, го слагаш на гърдата.

Рали, аз за водата исках да ти кажа само, да пиеш колкото ти се пие. Ако си жадна пии , ако не значи организмът ти няма нужда от допълнително вода. И аз пия литри на ден, но съм жадна.

# 44
  • Мнения: 362
Момичета,вчера горе-долу изкарахме деня и нощта(само от гърда).Ама то е голямо бутане,ритане,дране ooooh! Мислех,че днес всичко ще е ОК,а то-точно обратното.От сутринта е бозал само веднъж,за около 10 мин. А иначе е гладен,личи му и се чува от далече.Вчера дойде да го види една жена,която води курс за бременни,но нямаме напредък.И нейните съвети са подобни на вашите,а аз засега ги изпълнявам.Надявам се другия път,като пиша,да се похваля Peace

Общи условия

Активация на акаунт