Хиперактивно бебе

  • 14 904
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 961
Бебчето ти е още твърде мъничка, за да се говори за хиперактивност! По скоро в тази възраст бебетата имат нужда да бъдат в близост до мама. Не забравяй, че до съвсем скоро е било изцяло обградено от теб. Вярно е, че има бебета, които повече спят, плачат малко, но обикновено това са бебетата от рекламите!  Rolling Eyes Моето изобщо не беше такова, беше постоянно в ръцете ми и от десетия си ден спря да спи през деня. Единственото време, в което се закротваше, беше докато суче. Можеш да ползваш слинг, така ще си освободиш ръцете, а бебчо ще те усеща и ще се успокоява!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
Колики. Дано минат бързо.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 140
Хиперактивност е диагноза свързана със затруднения при концентрацията на вниманието Wink Твоето си е просто бебе. Скоро още спиш повече ... или пък не. Всяко бебе е различно. Не бързай да диагностицираш твоето, а викни някой да го погледа, за да си поспиш. Sunglasses

# 18
  • Мнения: 3 376
Пробвала ли си с повече гушкане или пък слинг?
Когато усещат мама бебета обикновено се упокояват и заспиват.

Потърси в темите за колики-майките дават много добри съвети-сешуяра,шума от перялнята и т.н. също много помагат.

# 19
  • Мнения: 5 940
От опит ти казвам, че това са колики. От раждането до четвъртия месец, синът ми през цялото време, когато беше буден, ревеше. После стана спокойно, усмихнато дете.

# 20
  • Мнения: 1 554
бебето ти има колики,слагай го по корем Peace

# 21
  • Мнения: 1 910
Това, че майката казва, че детето и е хиперактивно не означава задължително, че му е поставила вече диагноза ADHD.
Моето също беше активно към хиперктивно, продължава да е такова дете.

За съвет не знам. И аз мисля, че най-вероятно го мъчат колики, а при нас си бяха тежки въпреки всичко.  Тук препоръчват и да го завиеш с одеалце (вкл. ръцете) така, че да не мърда много и така да му помогнеш да се успокои. Не разбирай старото повиване, в което са били, като в менгеме и което и тук се отрича. Пояснявам, че да не излезе някой да обеснява, че е отживелица. При нас помагаше строг"ритуал" при лягане, но той вече беше по-голям. Или пък го носи в слинг.

# 22
  • Мнения: 537
Чак пък хиперактивно бебе... По - скоро колики, ние не сме имали такъв проблем, но ядеше на час и половина - два. Няма ден, няма нощ. Първите месеци се бях побъркала. А на моя позната бебето беше точно като твоето, мина този период, сега е на година и половина, но пак не спи много нощем. Всяко бебе е различно де, може скоро да се успокоите, просто го гушкай повече и спокойно.  Peace Hug

# 23
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Рано е да се говори за йиперактивност.....но за колики - тъкмо навреме  Peace

# 24
  • Мнения: 123
Моят съвет е да преразгледаш  твоята диета - много е важно с какво се храниш.
След като си кърмачка има един куп неща които са забранени за ядене и пиене -кафе, шоколад, някои плодове и зеленчуци , и много други храни общо взето почти всичко любимо на мен. Те влияят невероятно много на нервната система.
Колкото и да ти е гадно вземи и ти да пиеш чайове от копър и анасон, освен че подобряват лактацията действат успокояващо и на бебето( преминавали с кърмата според доктора ми). Можеш ако е много зле положението и на бебето да даваш чайче от копър.
Вземи му и капки против колики, на пазара има избор. Аз на моето давах Лефакс, но еспумизан има същата съставка, не се притеснявай те са безвредни за детето, не се усвояват от организма му.
Другото нещо на което искам да ти обърна внимание е витамин Д ( вигантол) - ако се предозира може да доведе пак до превъзбуда и липса на апетит.
Провери още веднъж дали всичко около бебето е както трябва - да не е много шумно, да не му е топло/студено, сложи овлажнител за въздух - често ние родителите се престараваме да не настине детето и го навличаме прекалено много.
Не изключвай възможността дрехите, които си му облекла да го дразнят като материя или да са му неудобни. 
Пробвай го да спи в количката ако не иска в леглото.
Създай му ритуали - за кърменето може да е на поискване, но нека къпането и лягането ( ако е възможно) да са винаги по едно и също време на деня.
И ти си човек - помоли някоя баба да погледа детето за час , два и излез на разхода, изкъпи се , поспи, изобщо отдели малко време за  теб и почивката ти иначе ще капнеш от преумора.

# 25
  • Мнения: 4 434
за хиперактивно  е раничко,колики е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт