Обръщение към Филип

  • 17 119
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 498
Филко-името е много хубаво

# 31
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На мен пък не ми харесват - Фил, Фильо, Фифи, Фифо и тн и тн. Филип е страхотно име

Да, де, и на нас не ни харесват галените имена, които са разпространени, но не върви да му викаме "Филипе!" (освен, когато му се караме), "Филип" не ми звучи като обръщение, все нещо ще измислим... Засега Фипо като че ли най-много ми допада, но може и друго да е - не съвсем свързано с името... Продължавам да приемам предложения! Hug

# 32
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
На един приятел му викаме Фико, малко като фикус звучи... но ми допада.

# 33
# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Филипче  baby_neutral

# 35
  • Мнения: 1 849
Моят малчо се казва Филип и му викаме Фили. А и той сам така си казва, като го питаш как му е името.  Laughing
Иначе кума ми му вика Фелипе, други приятели Филипче, а по-нататък като по-голям може би Фил или най-добре цялото - Филип. Странното е, че ние също се двоумяхме между Калоян и Филип. А сега като се замисля и Филип някакси повече му подхожда на дребния на физиономията и характера. Звучи ми и по-европейско.

# 36
  • Мнения: 1 849
Забравих да споделя че Филип празнува на 11 октомври своя имен ден, на Св. Филип. А на гръцки, корена му означава човек, който обича конете, любител на коне.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 126
Забравих да споделя че Филип празнува на 11 октомври своя имен ден, на Св. Филип. А на гръцки, корена му означава човек, който обича конете, любител на коне.

Всъщност е на 14-ти ноември именният ден;)

# 38
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За значението на името знам, и двамата с таткото сме тренирали конен спорт и обожаваме конете - това е и една от причините да го харесаме. Party

В момента, докато му говоря през корема, му викам Фипчо-Пипчо, което става и докато е бебе. Но проблемът с по-нататъчното обръщение си стои... Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 1 849
Ами и ние празнувахме на 14 ноември. Но после като говорих с една приятелка, нейният син (на 14 г.) също е Филип, тя ми каза (а после и аз проверих) че на 11 октомври било според попа в църквата и отзад на страницата с именните дни в православното календарче. Иначе и на двете дати пише Св. Филип.
http://www.pravoslavie.bg/content/view/3804/304/
http://manastir.narod.ru/Oct/JOct11a.htm

# 40
  • София
  • Мнения: 44 126

още един повод за празник, на никой не е излишен Simple Smile))

# 41
  • Мнения: 9 442
Ами Фил newsm78

# 42
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Малко като Фил Колинс ми звучи. Mr. Green Thinking

# 43
  • Мнения: 7 112
Филиповците са или ФилИпе, или Пипо-бум-бум (така де, Индзаги).  Grinning
Обаче на улицата и в по-напреднала възраст нещата излизат от контрол. 
Име като слънце е. Пристрастна съм.  bowuu

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Фипо, Фил Peace

Общи условия

Активация на акаунт