съчетание на цветовете

  • 7 336
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 157
Големият ни син има в стаята си много удобно голямо бюро+шкаф в сив цвят със страници в графит, които смятаме да запазим и след ремонта. Останалите мебели ще са нови. Има те ли идея с какви цветове е добре да ги комбинирам за да се получи свежо съчетание и оптически стаята да се уголеми? Много ще съм ви благодарна ако ми покажете и снимки за онагледяване, че понякога ми е трудно да си представя нещата в перспектива.

# 16
  • Мнения: 4 380
Цитат
Синьото е по-интензивен цвят, в смисъл не допринася особено за успокояване на очите. Спалнята обикновено се използва за релакс и е хубаво там да са някакви по-меки, не толкова динамични цветове. Помисли се дали тази цветова композиция няма да те напряга и в някакъв момент да дразни. Обикновено синьото е предпочитан цвят за офиси, кабинети, учебни зали, където се работи, има умствена дейност, а не се почива.

 Shocked  Защо се изказвате неподготвени? В който и да е справочник с описано психологическо въздействие на цвят, синьото се дава като класика за релакс, и следователно, един от най-предпочитаните цветове за спалня. Синьото успокоява и умиротворява така както небето или синевата на морето.
Дали е интензивно или спокойно, това е въпрос на тон и нюанс.

Цитат
Големият ни син има в стаята си много удобно голямо бюро+шкаф в сив цвят със страници в графит, които смятаме да запазим и след ремонта. Останалите мебели ще са нови. Има те ли идея с какви цветове е добре да ги комбинирам за да се получи свежо съчетание и оптически стаята да се уголеми? Много ще съм ви благодарна ако ми покажете и снимки за онагледяване, че понякога ми е трудно да си представя нещата в перспектива.

Сиво и графитено се съчетават с абсолютно всичко. Колкото до зрително разширяване на пространството, това се постига по комплексен начин. Чрез различни видове контраст, чрез съотношение между тъмни и светли участъци така както чрез сенки и светлосенки в изобразителното изкуство се постига обем. Принципно студените цветове визуално изглеждат по-далеч, съответно разширяват, топлите изпъкват, съответно доближават.

# 17
  • Мнения: 1 849
Зависи от изложението: допълни с жълто, оранжево или червено за по-северна стая или със зелено, резеда или синьо за южна. А и най-вече зависи от детето, питай и него. Моят голям батко иска да е в черно (сиво) и червено. Виж темата за детските, има много идеи и за по-големи батковци.
Разгледай: http://www.mebeli.bg/index.php?p=5&m=320&lang=1&cate … p;pc=65&col=1

# 18
  • Мнения: 17 987
Кафяво и бледо розово, както и кафяво със светло синьо са любимите ми комбинации, изглежда стилно, свежо и в никакъв случай не е банално

# 19
  • Мнения: 157
Xenia, M_Nik благодаря за помощта. На мен много ми се искаше да прокарам идеята за комбинация с червено, т.като стаята е с изложение северозапад и слънцето я огрява за кратко, но на мама малкият мъж твърди, че щяло да стане много "женско" и "цесекарско"  Embarassed и може би ще се спрем на жълто и синьо. newsm78 Имаме още малко време...

# 20
  • Мнения: 1 322
Една от любимите ми комбинации- синьо и кафяво.

Общи условия

Активация на акаунт