Намалява ли кърмата с появата на менструацията?

  • 9 240
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Дойде ми  8,5 месеца след раждане (родих две седмици предварително). Не съм забелязала да ми намалява. Дори няколко дни преди да ми дойде имах повишена лактация (както и предишните месеци около датата на термина).
това е много интересно... мааай и при мен около датата на термина е така. поне в последните два месеца. дали някой друг също има наблюдения?
иначе ми дойде 4,5 м след раждането и да намалява в тези дни. но с чай, сучене се пооправят нещата...

# 16
  • Мнения: 2 111
Цикълът ми дойде 4 месеца след раждането и драстично ми намаля кърмата.Нямах почти нищо за вечерното кърмене,5 вечери детето си лягаше гладно,не искаше АМ.Голям рев беше.Това продължи първите 3 цикъла,посетих доц.Недкова,която ми изписа хапчета,които увеличават кърмата и така се справях с намалялата кърма.
Сега вече нямам отражение върху количеството на кърмата като ми дойде.

# 17
  • Мнения: 1 938
Не, не мисля че намалява. Peace

# 18
  • Мнения: 8 917
Дойде ми на 2-3 месец и нямаше никакво отношение към количеството на кърмата.

# 19
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Цикълът ми дойде 4 месеца след раждането и драстично ми намаля кърмата.Нямах почти нищо за вечерното кърмене,5 вечери детето си лягаше гладно,не искаше АМ.Голям рев беше.Това продължи първите 3 цикъла,посетих доц.Недкова,която ми изписа хапчета,които увеличават кърмата и така се справях с намалялата кърма.
Сега вече нямам отражение върху количеството на кърмата като ми дойде.
моля те кажи ми коя е доц. Недкова? за какви хапчета става дума? деган? или нещо друго? извинявайте за малкото отклонение

# 20
  • Мнения: 363
Не ми е намалявала след като ми дойде менструацията. Мога да кажа само, че ми дойде на 1 година и 1 месец, а кърмих до 1 година и 8 месеца

# 21
  • Мнения: 83
Три месеца след раждането ми дойде,и веднага ми намаля кърмата и то доста щом започнах да замествам цели хранения

# 22
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Три месеца след раждането ми дойде,и веднага ми намаля кърмата и то доста щом започнах да замествам цели хранения

ееее, ами то не е от менструацията при тебе, а от заместването на хранене.

# 23
  • Мнения: 2 111
моля те кажи ми коя е доц. Недкова? за какви хапчета става дума? деган? или нещо друго? извинявайте за малкото отклонение
Доц.Недкова е завеждащ на детското отделение в плевенската болница,гастроентеролог и консултант по кърмене.Посетих я там.

# 24
  • Мнения: 48
при мен не намаля, поне не zабеляzах. дойде ми на 5тия месец, о6те кърмя  Hug

# 25
  • Мнения: 2 100
При мен МЦ дойде 2 месеца след раждането  Tired Намаля ми кърмата, но не толкова много колкото по време на самия цикъл  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 11 004
На мен цикълът ми дойде доста късно - 1.3 г. след раждането, но тогава дъщеря ми вече не сучеше на 2-3 ч. както в първите месеци и имаше заместени хранения. При това положение кърмата ми със сигурност е намаляла, но не заради цикъла. Wink

# 27
  • Мнения: 112
И аз очаквах да намалее, но при мен не намаля (поне първия път, да видим оттук нататък как ще е). А иначе цикълът ми се възстанови точно 6 месеца след като родих.

# 28
  • Мнения: 106
Думите ви до голяма степен ме успокояват, за разлика от ендокриноложката, която ме прегледа днес и с категоричност заяви, че щом ми е дошъл цикълът, то кърмата ми ще спре и да се чувствам доволна, че все пак съм кърмила 6 месеца. И сега си варя жито да стимулирам.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
Леле, късметлийки сте били без мензис месеци, че чак повече от година след раждането. На мен ми дойде близо 3 мес. след раждането. Сега вече имам трети МЦ. Имам чувството, че сега е понамаляла. Е, слаба на Бога - стига си му. Още не съм започнала да замествам хранения, както и не съм почнала да захранвам.

Общи условия

Активация на акаунт