Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
Няма смисъл от вода на толкова малко бебче. А от гърдата суче ли? От както сте на смесено хранене ли не иска да пие от шишето? А пробвала ли си да му даваш млякото да топло или по хладно? Варирай с Т. А за запека - от млякото е. Допитай се до педиатъра си и смени млякото  Peace

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Възможно е. Освен това, щом пие много вода, абсолютно е възможно и заради това да не иска мляко. Вода на бебета няма смисъл да се дава, освен при горещини, Т, диария, повръщане. Набавят си нужните течности за организма на този етап само с млякото. Спри водата и виж как ще е, ако пак не иска, тогава пробвай с повече дупки. Бибите за новородено наистина пускат прекалено бавно за едно тримесечно бебче Confused
Много добре обяснено. А и според мен това с овесената вода е неприемливо, макар че и на мен педиатърката ми го препоръча. Но аз смених млякото на своя глава и се оправиха нещата. Според мен е възможно след като сиче бебето да не му е много приятно да пие от шише и за това да не иска. И според мен трябва да смениш бибероните. Лично аз докато го разбера коя му харесва, купих поне 10 вида.

# 17
  • София,
  • Мнения: 4 267
Щом ползвате шишета на Авент, за да не купуваш други шишета, мога да ти препоръчам да си вземеш биба за широко шише на ЧИко, но да е каучукова и да е размер 2, те стават и на шишетата на Авент. Ние имахме същият проблем, детето си пие мляко, но първо дупките на Авент са по малки, а и силиконът е по твърд. Детето ти е свикнало на мекичката гърда и със сигурност се изморява с твърдия биберон много по бързо, пробвай Чикото и ще видиш, че даже няма и да му стига Peace
А за запека наистина можеш да питаш педи и да смениш Аптамила, той наистина запича, вземи друго мляко и пробвай, успех

А аз да попитам Блонди, защо вече не се препоръчва овесената вода  newsm78, някога така се практикуваше масово и аз също съм разреждала Фризолака с такава когато големият ми син се запичаше, но така ни учеха лекарите тогава - да уточна - преди цели 7 години  Mr. Green, а също се правеше и оризова вода пък за разстройство, това успешно съм го практикувала сега и при малката.

# 18
  • Мнения: 161
Ако се намали водата newsm78, ние почти не пием вода. Това за водата от овесени масово се практикува и мен ми го препоръчаха, но аз си реших да не давам. От Фризолак смених млякото със Аптамил и запека се оправи. За шишета ползвах на Плейтекс и много бях доволна, по една време намали яденето и в 3 месец смених с друго биберонче на същата фирма с по голяма дупчица и започна да си се храни много добре

# 19
  • Мнения: 3 034
овесена вода е равно на глутен. имаше тема преди две-три седмици, можете да видите там инфо от Косе Босе, но така или иначе е крайно неподходящо преди 6-тия месец.

# 20
  • София,
  • Мнения: 4 267
овесена вода е равно на глутен. имаше тема преди две-три седмици, можете да видите там инфо от Косе Босе, но така или иначе е крайно неподходящо преди 6-тия месец.
Да вярно, благодаря ти много, не се бях сетила за това. Къде ми е акъла  newsm78!

# 21
  • Мнения: 176
 Щом сте на смесено хранене как ще разбереш колко е сукал преди това от гърдата?Може да се наяжда и затова да не иска много от АМ.Ако се развива нормално това не е проблем.Според мен едва ли е от шишето.Ако е от това ще суче нервно и ще плаче,но нищо не ти пречи да пробваш с две дупки и без това все някога ще минеш на тях.А запека сигурно е от АМ,по възможност смени млякото,ако постоянно се запича.

# 22
  • Мнения: 3 034

Да вярно, благодаря ти много, не се бях сетила за това. Къде ми е акъла  newsm78!

за нищо  Hug

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Възможно е

# 24
  • Мнения: 4 017
Памси, как те не ти омръзна да пишеш нещо от рода на „Можеш” Не можеш, възможно е, не е възможно и т.н.
Цитат от правилата
Ако имате да кажете нещо по темата - изразете го с повече от една дума. Пускането на едносрични постинги с цел трупане на брой мнения не се толерира!

Може би правилата трябва да се разширят в посока на ограничаване на постинги и от две думи, защото ти очевидно гониш само брой мнения в този форум и нищо друго.
Често „преписваш” нещо, което вече е казано или както в случая, от въпроса на автора, правиш отговор, нищо повече
Моля посочи ми едно твое мнение, в които си се аргументирала, мотивирала и просто си разказала нещо интересно и конкретно, за да онагледиш краткото си мнение.

# 25
  • Мнения: 4 433
blueeyes не се пали Wink

Общи условия

Активация на акаунт