Ела при нас с кълбо и кука - плетаческия клуб е тука - 27

  • 58 121
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Това са ми маркерите.
Ами не става за нищо освен бебешко, но вълна на дупки за бебе.. пък нямам никое предвид.
Няма как да е предница, защото е като туба.

Аз от баба си знам, добрата плетачка се познава по това, че разплита колкото трябва, но не оставя недоизкусурено плетиво. И ще разплитам.

# 76
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

ще нарисувам друга схема и ще я кача и нея, надявам се до довечера


супер, в теб ми е надеждата  Hug
ако може и обяснения като за блондинка Blush
твоето е станало супер   bouquet

аз днес поличух няколко комплимента за шапето
и никой не ми повярва, че сама съм си го правила  Joy
явно изглеждам много сериозна  Wink

# 77
  • Мнения: 1 523
Поздравления за играчките на Кривонделаbouquet
Комплекта на Пойзън е чудничък!  bouquet
Венивиди,базара ви ще е много успешен с твоите красоти !  bouquet

Моята най-нова приумица е това чорапче-ключодържател.

# 78
  • Русе
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета!
Честита нова тема - то докато вляза и тя почти се преполовила Simple Smile) Напоследък нямах време за нет - като гледам много сте писали и много прекрасни неща сте сътворили. Специални поздравления на майсторките на играчки - страхотни сте! И семейството зайци, и папагала, и калинките и всички други играчки много ми харесаха! Никога не съм плела играчки и ми се струва много трудна работа Embarassed
Благодаря ви за похвалите и комплиментите за блузата! Зарадвах се като разбрах, че е станала модел за Ноември!
Тези дни плетох две пуловерчета за мишоците. Сложила съм ги тук http://picasaweb.google.com/silvia.chukanska/EfHnLL# и тук http://picasaweb.google.com/silvia.chukanska/yQCNcB#. Нещо не ми идват много идеи за плетива за момчета... Не зная при вас как е. Мисля си, че ако имах девойки, щях да се скъсвам да им плета Simple Smile))
Мацки от Русе, наближават две по пет почивни дни, може да помислим за някаква плетаческа срещица, какво ще кажете Simple Smile))
Поздрави на всички вас в клуба и хубава вечер!

# 79
  • Мнения: 1 523
silvi_ch,отново много красиви пуловерчета!!!  bouquet
С kabzimalka  от11дo14 декември ще сме на площада в къщурка №42,ще продаваме за Коледния благотворителен базар, за който плетем.Заповядайте плетачки от Русе и региона,ще ни е приятно да се запознаем ! Hug

# 80
  • Русе
  • Мнения: 20
Дидк@, непременно ще мина да ви видя! А и без това с мишоците се разхождаме точно там - на площада пред и зад къщурките Simple Smile))

# 81
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Страхотни блузки silvi_ch   bouquet И честито за конкурса  Hug Нямах съмнения че ще си на челна позиция  Peace
venividivince както винаги прекрасни неща  Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета!
...
Мисля си, че ако имах девойки, щях да се скъсвам да им плета Simple Smile))
...

Поздравления! за момчетата, за пуловерите и за модел на месеца
 Hug Hug

имам момичета и се скъсвах, когато бях в майчинство
сега по нещо дребно и... нЕма време

# 83
  • Мнения: 4

ще нарисувам друга схема и ще я кача и нея, надявам се до довечера


...
ако може и обяснения като за блондинка Blush
...

обяснявам като блондинка на блондинка

започнах от центъра на кръга
няколко бримки синджир и направих кръгче
гледай "украинската схема"
изплитам 5 бода синджир (потъмненото/защриховано оризче) после забождам в кръгчето и намятам върху иглата, пак забождам в кръгчето, пак намятка... - така пет (5) пъти, намятам и изплитам
пак плета пет бода синджир (гледай "1"), намятам и забождам в началото на синджира, намятка и т.н. - 5 пъти, намятам и забождам в  центъра на кръга (гледай "2"), намятам, забождам... пак до пет пъти, намятам и изплитам едновременно "1" и "2"
пак плета пет бода синджир (гледай следващото "1"), намятка и т.н.

то ест, плета синджир само на "1" и забождам в началото, за да оформя буклата
за "2" и "3" (и "4") само се забожда и намята, без синджир
следва изплитане на всички наметки наведнъж
и... следващото "1"

следиш схемата, плетеш, разплиташ... накрая се получава Grinning

п.п. рисуването на схеми не било лесно Wink качването също
ще опитам пак на светло

# 84
  • в баира
  • Мнения: 861
Продават ли в БГ такива маркери? Отдавна ги гледам по американските сайтове, но в наши магазини не съм виждала. И такива държачи искам да си купя.

# 85
  • Мнения: 197
Продават ли в БГ такива маркери? Отдавна ги гледам по американските сайтове, но в наши магазини не съм виждала. И такива държачи искам да си купя.
Едва ли ще намериш точно такива, но пробвай на сайта на Милена стил, тя е вносител на инструменти за плетиво на немската фирма Prym, и има доста полезни неща, доколкото си спомням имаше и някакви държачи също PeaceИма тапи за игли, табличка за измерване размра на иглата, брояч за бримки...това със сигурност знам, но на сайта можеш да видиш по - подробно... Peace

# 86
  • Мнения: 3 810

ще нарисувам друга схема и ще я кача и нея, надявам се до довечера


Аз това чаках. Другото в линка го видях Wink Сега виждам че си дала обяснение- ще чета Peace

# 87
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За маркерите, аз не съм намирала. Проверих в сайта на Милена стил, но бяха прекалено скъпи за мен и не това, което исках. Затова уредих да ми донесат.

Тези, които съм показала излизаха около лев за 10 броя. Мисля че имаше и няколко размера и други видове. Аз имам 2 размера кръгли.

Ако ви интересува мога да уредя да ми пратят, като първо ще  питам за възможните видове и цени. Така че, ако ви интересува пишете и мисля че няма да има проблем и дори би трябвало да дойдат бързо.

# 88
  • Мнения: 197
За маркерите, аз не съм намирала. Проверих в сайта на Милена стил, но бяха прекалено скъпи за мен и не това, което исках. Затова уредих да ми донесат.

Тези, които съм показала излизаха около лев за 10 броя. Мисля че имаше и няколко размера и други видове. Аз имам 2 размера кръгли.

Ако ви интересува мога да уредя да ми пратят, като първо ще  питам за възможните видове и цени. Така че, ако ви интересува пишете и мисля че няма да има проблем и дори би трябвало да дойдат бързо.
артмама, аз с удоволствие ще се възползвам от предложението ти  bouquetНаистина тези внесени от Милена са много скъпи, пък и няма кой знае какво разнообразие...Ще чакам да пишеш какви видове има и по колко са, ще ми се да имам и фиксираща дъска и табличка за измерване на иглата, а също и дебели куки за една кука Whistling

# 89
  • Мнения: 1 172
Силве, застреля ме с този пуловер!!!! Морския! Страхотен!
Информирам те чистосърдечно,че ще се опитам при първа възможност да изплагиатствам дизайна и композицията Simple Smile Шанса да се справя успешно е минимален,защото нямам нерви за дребосъщини,но пък събирам всичко рибешко за моята малка рибка и съм ентусиазирана да пробвам.Ако не стане,ще те търся за поръчка Wink

Общи условия

Активация на акаунт