Колко пъти на ден хапват вашите 4-5 месечни бебоци?

  • 4 436
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 390
аз само се включвам да имам представа...

# 31
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
6 пъти

# 32
# 33
  • Мнения: 46 526
На поискване беше (по съвет на педиатъра), не мога да кажа точната бройка, варираше м/у 6 и 9 пъти.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 589
Като навърши 4 месеца почна да се храни по 5 пъти на ден. И сега още е на 5-кратно хранене  Simple Smile

# 35
Здравейте момичета. Моето бебе на 18.12 става на 6 месеца. От два месеца, по съвет на педиатъра го храня 5 пъти по 150. Той започна да наддава много зле-по 100 грама на месец. На обед яде пюре, следобед каша.  Има апетит и ако му дам 200 мл. (вчера пробвах) лакомо си ги изяжда. От няколко дни сама реших да му увелича дозата, защото ми се струва, че храната просто не му стига и затова наддаватолкова зле. В момента е 7 кг, 64 см. Какво мислите?

# 36
  • Мнения: 591
Здравейте момичета. Моето бебе на 18.12 става на 6 месеца. От два месеца, по съвет на педиатъра го храня 5 пъти по 150. Той започна да наддава много зле-по 100 грама на месец. На обед яде пюре, следобед каша.  Има апетит и ако му дам 200 мл. (вчера пробвах) лакомо си ги изяжда. От няколко дни сама реших да му увелича дозата, защото ми се струва, че храната просто не му стига и затова наддаватолкова зле. В момента е 7 кг, 64 см. Какво мислите?


Храни си го колкото иска особено щом наддава много малко. Остави педиатъра какво ти е казал. Няма да държиш слънчицето гладно я.  Peace

# 37
  • Мнения: 3 034
Здравейте момичета. Моето бебе на 18.12 става на 6 месеца. От два месеца, по съвет на педиатъра го храня 5 пъти по 150. Той започна да наддава много зле-по 100 грама на месец. На обед яде пюре, следобед каша.  Има апетит и ако му дам 200 мл. (вчера пробвах) лакомо си ги изяжда. От няколко дни сама реших да му увелича дозата, защото ми се струва, че храната просто не му стига и затова наддаватолкова зле. В момента е 7 кг, 64 см. Какво мислите?


мисля, че е крайно време храненето на поискване на бебета на АМ да стане практика и в България  Tired спри да се водиш по изкуствено създадени схеми, те са само ориентировъчни! води се по детето и следвай неговия апетит!

# 38
  • Мнения: 229


ехх блазе ви, как го постигате това да не папкате през нощта
ние сме все още на 8 че понякога и 9 хранения за 24 часа
папка по 150 мл аптамил антирефлукс 1, в бг май го няма, това което е до 6 месеца, а от 6 месеца почваме аптамил ар2
тааа не можем да се отучим от нощното хранене, пробвах водичка или чайче ама не и не
иначе качваме добре
ама с това нощно хранене сън не съм видяла още
това с рахитите реално ли е?

според педито трябва да почваме на обяд да му даваме зеленчуково пюре, е от както му давам вече 4 дни и той пак си се буди през нощта човечето ..демек не помага
иначе не иска още от тия 150 -160 мл мляко, стига му, че понякога и остава

в чудо съм се видяла ..дали има и други такива 4-5 месечни дечица?

# 39
  • София
  • Мнения: 15 232
Има.
Има бебета, които се хранят нощем доста по-дълго.
Аз бях от късметлийките, чиито бебета отказват нощното хранене през втория месец. Не знам дали е въпрос на късмет, всъщност. Моето бебе свикна да се храни на режима, който му създадоха още в болницата, и за двама ни така беше лесно и ясно.

# 40
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 499
Ние сме само на кърма, но се храним 7-8 пъти, от които поне два пъти през нощта. Незнам какво ще правим с това нощно хранене, защото на мене вече батериите ми са на привършване!!!

# 41
  • Мнения: X
Ние сме на 4 месеца и се храним по 4-5 пъти.Като понякога се събужда и през ноща и иска.Хапваме по 140 мл на ядене Simple Smile

# 42
  • Мнения: 161
на 5мес. и 23 дни сме и се храним по 4 пъти, иначе добре си хапва по 200 мл мляко а на обяд пюренце около 120 гр.. Храним се през 4 часа пред нощта не сме  се хранили никога. Аз пък се притеснявам че си хапва повечко, но пък гладно ли да го държа детето.

# 43
  • Мнения: 1 305
От 5м до като навърши 9 м ядеше по 5 пъти, но понякога прескачаше едното. След 9м минахме на 4 . Сега пак е на 5 хранения , според мен си зависи от детето

# 44
  • Временно
  • Мнения: 788
По 6 пъти се хранеше на тази възраст. Peace

Общи условия

Активация на акаунт