ИЗРАЕЛ 16 - Ханукия извадете, от прах я забършете!

  • 36 222
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 410
честита годинка,момичета!Радвам се ,че ви познавам и ме приемате!

# 226
  • Мнения: 323
Честита 1 годинка и от мен.Днес си купихме детско креватче  от дърво,ама не талшит.След нас като се наредиха едни да гледат вече продаденото легалце,даже се опитаха да махнат бележката,че е продадено.Утре мъжо ще отиде да го вземе.Направо си умирам от кеф.Напоследък купуваме неща от католическата борса.Така се казва,но нещата са доста по евтини,някой са направо нови.Пък и едно нещо му се намалява цената докато не се продаде.Майчице колко нови неща хората купуват и изхвърлят без да ги употребяват не е истина.

# 227
  • Мнения: 1 526
Криси, честито за придобивките! Спомням си и аз колко се вълнувах когато купувахме първите бебешки неща. Всеки ден ги гушках и нареждах  Heart Eyes...

Аз обичам много едни нишнушим с кецах  Whistling
Обичам много и угат перег и озней аман с перег...


По случая отивам да врътна едни браунис, че ми се прияде сладко!

# 228
  • Мнения: 2 952
   Ей , хора ! Мина ли ЕДНА ГОДИНА бе !?  Grinning Не бях обърнала внимание ... Тали Hug !  Какъв съм родител ?!!!  Grinning  hahaha

   Хайде , роди се нещо хубаво в крайна сметка и нека така да върви !  Peace  Hug

   Мента, как ми се отвориха снимките , к'во чудо, к'ва изненада !  Party Магии ...  Joy

На Криси  - все приятни изживявания от тук нататък ...е , поне повечето да са такива!  Simple Smile

На ВСИЧКИ останали  -    bouquet Hug

Студенко тука , бе ...особено нощем !Хваща ме тръпката по пътуване без децата -  взе да ме стяга корема ....ще се реве  ooooh!  Simple Smile !

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Честита годинка на темата!  bouquet

# 230
  • Мнения: 51
ЧЕСТИТА ГОДИНКА НА ТЕМИЧКАТА И НА АВТОРА/ИТЕ!!!

# 231
  • Мнения: 28
  bouquetПоздрави и от мен за хубавата тема,в която не съм редовен писател,но със сигурност редовен читател.
Тези дни вече ме хвана истинско празнично настроение и се впуснах да правя украса,много се забавлявам когато я правя и дъщеря ми ми е истински почитател  Simple Smile
Петя,ако аз имах възможност  сега да бъда на такава екскурзия много бързо щеше да ми мине корема Grinningоще повече,че току-що разгледах снимките на Мента...много привлекателно място.
Тук в Банкя духа много неприятен вятър и е студено,но това не ми пречи да ви пожелая слънчево настроение и да ви Hugтопло.

# 232
  • Мнения: 28
Сетих се още нещо-знаете ли магазин в София от където мога да си купя менора или ханукия/това почти невъзможно май/,но си спомням,че преди време в магазин около синагогата съм гледала месингова менора.Но явно е било доста отдавна защото напоследък никъде не намирам.

# 233
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ели, не знам за такъв магазин, но къде биха продавали - там, където ще се намерят потенциални купувачи  Wink т.е. там, където има представители на еврейската общност - или в Евр. културен дом, или в Синагогата, или в Бейт Хабад... На други места само ще им събира прах на полицата на магазина.

Да ви споделя, че хич не ми се ходи на вечеря днес  ooooh! Най-добре ми действа веднъж на две седмици, обаче тъй като веднъж се прави вечерята у бабата, веднъж - в дома на свекърва ми, и малко неудобно да идваш само в единия дом, другата жена се обижда  Thinking Битови проблеми  newsm78 Малко в повече ми идва понякога, това е  Confused Обикновено масата ходят от време на време при родителите на булката, от време на време - при тези на мъжа, но в нашето семейство нали само неговите родители са тук и правят петъшни вечери, та някак ми се получава много нагъсто да сме при техните  Tired

# 234
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Момичета моля за прошка ,но едвам имам желание да живея то какво остава да се разпиша във форума.На 16 би трябвало вече да ми е датата да видим какво ще ме изненадат още.Искат да правя адресна регистрация на мъжо ходих и по имиграционни,не се навиха да си платя за фалшиви медицински,а накрая разбрах че няма и да мога да си сменя документите а понеже имам резервиран билет за 22 а мога да си сменя документите 10 дни след сключването на брак та ще ходим до посолството да ми сложат една виза да съм застрахована от емиграционните...а после в Израел ще сменям документи.Главата ми пуши вече,но мъжо идва на 15 Simple Smile много съм щастлива той поне като е тук ще ми е по спокойно.Е изплаках си мъката.Целувки на всички   bouquet

# 235
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Борянче, колко мъчно ми стана, че не ти върви!
Това с адресната регистрация за какво е, той не живее в България? Временна регистрация ли искат, какво?

Правят се на луди, да ти кажа! Колко бракове с чужденци има, за първи път някой ми казва за адресна регистрация, ама пълно изнудване си е това! Защото знаят, че сте на зор  Sad

Ще ти пиша после пак, само не се отчайвай!!! Ако не можеш да си смениш личните документи, си извади от полицията документ, че въпреки смяната на името, си същото лице. Издават го на място, веднага, не са им необходими повече от 3 дни от датата на сключване на брака!

За сега ти изпращам една  Hug

Криси, честита ви придобивка! Аз много обичам да пазарувам бебешки стоки, сигурно като ние си имаме дете, ще фалираме  Crazy

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 16:14 от Mentha

# 236
  • Мнения: 2 952
Боряна, успех и търпение ....аман от  глупости някой път , но ...  Rolling Eyes ...

Ели, мани - днеска бях на фризьор - да съм хубавица !  Whistling Купих си шапка и 2 шала , 2 блузи ...търсих ръкавици , ама нямаше черни , а само едни смешни шарени , боже мой ! Намерих и такива  без пръсти като , че отивам да тренирам  в залата тежести  Joy ...Хахах .... Иначе  чадър купих ... Ха дано не  е така студено както си мислим ....Израелците са свикнали на топличко и се плашат от студ ...И аз кат една видна израелка  Whistling ... Дръж се , Париж ! Идем!  newsm44 smile3508

Мента , това чудо "макарони" от къде взе това макаронско име ...? Всеки цвят различен вкус ли е ? Навсякъде ли ги има ? Невена и тя знае ...ама къде е ....? И на мене  всяка  седмица ми иде множко ....на 2 седмици вечеря по-бива ...Днес ще ходим .

Шабат Шалом !

# 237
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мента , това чудо "макарони" от къде взе това макаронско име ...? Всеки цвят различен вкус ли е ? Навсякъде ли ги има ? Невена и тя знае ...ама къде е ....? И на мене  всяка  седмица ми иде множко ....на 2 седмици вечеря по-бива ...Днес ще ходим .

Навсякъде из града ги има, но са на различни цени, някои са много скъпи... Всеки цвят е с различен вкус - на мен любими са ми зелените с вкус на шам фъстък, но и по принцип шамфъстъкът ми е слабост  Peace Има кутии с макарон в малък размер, не тези големите, които ги продават по единично и една сладка струва 5 евро  Crazy В тези кутии редят обикновено по 12 и са от всички вкусове, те най-много си струват, за да се опитат повечко. В Ладюре има и черни - с вкус на анасон, но такъв не съм опитвала (нали недолюбвам анасона), но пък е интересно  Heart Eyes Гледай за надпис "Pâtisserie" - това е нещо като сладкарница на български (кондитурия на иврит  Mr. GreenHug

# 238
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Това с адресната регистрация пък за какво е... Ако стои повече от месец в страната - да ама иначе мисля че не е необходимо. И това с фалшивите медицински - недей да правиш глупости! Медицинско се вади за половин час. Не мога да разбера нещо - той идва на 15-ти а сватбата трябва да е на 16-ти ли?
Сега си пътувай спокойно със сегашните документи и ги сменяй по-късно. Какво се косиш за глупости!

# 239
  • Мнения: 1 526
МацкитИ с вечерите, разбирам ви напълно, но пък помислете си за другата крайност:
аз за 12 год. брачен живот с мъжът ми ( направо герои- ветерани сме) нито веднъж не сме били канени на съботна вечеря от свекърите. Или каквато и да е, нито празнична. А уж са техни празници. Както и да е, аз не горя от желание да ходя, но поне от кумова срама `дет се казва да бяха ни поканили някога.
Аз съм ги канила на наши рожденни дни, винаги са идвали първи  Crazy.
И на мен ми е мъчно за семейните вечери при баба и дядо някога и че мойте деца нямат привилегията да са глезени от баба им и дядо им... Особенно по Коледа ми е много трудно, въпреки че винаги празнуваме с приятели.

Пете, мило приготовленията вървят с пълна сила  Laughing?!
Леле Шахар колко е пораснала, голяма мадама вече  Heart Eyes!

Борянка, кураж! Знаеш, че това ще премине и после всичко ще е както ти искаш  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт