Солени ястия (и салати) с ябълки

  • 5 000
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Аз правя друга  Италианска салата. Настъргват се равни количества  ябълки, кисели краставички и телешки салам.Залива се със сос от майонеза и кисело мляко. Подправя се с черен пипер. Peace

# 16
  • Мнения: 22
Mentha, аз правя една салата с кисели ябълки, ролца от раци, кисели краставички и лук. Обърквам с майонеза и подправям с черен пипер. Опитай, става много вкусна.

# 17
  • Мнения: 929
Знам за една салата с ябълки и риба(моринована/солена) и майонезен сос и кисели краставички.

# 18
  • Мнения: 311
Сестра ми прави свинско с ябълки. Много вкусно.

# 19
  • Мнения: 321
освен свинско с ябълки ,аз правя пуешко и пилешко с ябълки и картофки. много е вкусно и лесно. момичета, салатите са ви превъзходни. отивам да творя, защото вече съм безумно гладна.

# 20
  • T"A
  • Мнения: 2 515
През последната седмица два поста ми се затриха от тази тема (проблеми с публикуването) и вече забравих каквото имах да пиша  Blush Но, чушчица, аз пробвах идеята за салата с кисело мляко и ядки (на tanja33 ) и се получи рядко екзотична и вкусна  Heart Eyes Препоръчвам горещо!  Peace
(лука го нарязах съвсем наситно, накълцан почти, а ядки сложих микс - орехи, кашу, лешници - като за таратор ги натроших)

Тези дни съм се навила да опитам и тази с рулцата от раци и все още съм отворена за идеи  Hug (и рецепти   chef )

# 21
  • Мнения: X
Правила съм салата със зеле, моркови, царевица и ябълка, но мъжът не я хареса особено и за това обикновено правя класическия вариант: само зеле с моркови или зеле с моркови и царевица.

# 22
  • Мнения: 1 505
Искам да ви споделя една рецепти4ка,която не съм я опитвала все о6те,но скоро мисля да я пробвам.Видях я по телевизията,една готва4ка много добра я прави,аз си я запаметих,4е е много лесна.
  Пилешко филе се нарязва на по тънки филенца.Запържва се кромид лук няколко глави,и 2 ябълки се обелват и нарязват на полумесеци.На тавата на самата фурна разстиламе фолио голямо пар4е на него в единия край слагаме поза4ервилия се лук,върху него нареждаме ябълките,пилешките филенца ги посоляваме и поръсваме с 4ерен пипер и във всяко едно от тях слагаме по една синя слива без костилка,завиваме на руло и ги слагаме върху ябълките.С другия край на фолиото завиваме и запо4ваме да сгъваме фолиото от вси4ки страни,да се полу4и затворен плик,слагаме да пе4ем за 20 минути на 180-200º(зависи от фурата),докато не се надигне самия плик,тогава е готово.И през това време слагаме да редуцираме оцет балсамико със няколко лъжици захар,до като не се карамелизира и не стане гъсто.С този оцет карамелизиран поливаме при сервиране пилешките филенца.

# 23
  • Мнения: 80
Аз пък правя свинско със ябълки, зеленчуци и сметанов сос.

Продукти:
1 ябълка
200гр. свинско месо, нарязано на малки кубчета (около 1х1 см) нетлъсто
150гр зеленчуци(аз използвам президент - царевички, моркови, броколи и грах)
Соев сос
Вегета за свинско месо
2 сл заквасена сметана
2-3 сл зехтин или олио

Свинското се запържва, докато стане златисто. Добавят се ябъката(нарязана на малки кубчета 1х1 см, обелена), лекосе запържва, добавя се зеленчуковия микс, добавят се вегета и сол(ако има нужда), разбърква се, добавя се малко вода(или вино), докато се задушат зеленчуците, после се слага соевия сос и се оставя леко да се карамелизира сместта, добавя се сметната и се задушава пак за 2-3 минути.
Сервира се с картофено пюре или ориз

# 24
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Правила съм салата със зеле, моркови, царевица и ябълка, но мъжът не я хареса особено и за това обикновено правя класическия вариант: само зеле с моркови или зеле с моркови и царевица.

Хриска, може би си ползвала сладникави на вкус ябълки  Thinking Аз купувам киселички и дори царевицата ми е по-сладка и по-нетрадиционна за вкус за салати  Laughing
... просто си мислих...  Blush

# 25
  • Мнения: X
Правила съм салата със зеле, моркови, царевица и ябълка, но мъжът не я хареса особено и за това обикновено правя класическия вариант: само зеле с моркови или зеле с моркови и царевица.

Хриска, може би си ползвала сладникави на вкус ябълки  Thinking Аз купувам киселички и дори царевицата ми е по-сладка и по-нетрадиционна за вкус за салати  Laughing
... просто си мислих...  Blush
Не, напротив беше от най-киселите, но или нещо не се получи, или не ни отговори на вкуса. В същото време свекито и много я хареса  Wink

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
днес случайно попаднах на тази рецепта.
явно варианта с ябълка е на Кнорр, защотот е в тяхна рекламна книжка,
а самото ястие си не е ново...

buletten berliner art - кюфтета по берлински

Общи условия

Активация на акаунт