Въпросче за цените на прегледите при лекар- хомеопат

  • 20 930
  • 154
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ок,поправям Simple Smile

# 46
  • Мнения: 222
hora neznam pri kakvi lekari hodite ama lichnata na deteto mi mi izpisva samo homeopatichni lekarstva i stotinka ne mi e vzela.proverete koi lichen lekar v grada vi ima tapiq i za homeopat i si zapishete decata pri nego .taka s edin korshym obivate 2 zaeka.a deteto mi ot kakto se e rodilo ne e boledyvalo seriozno.kato beshe bebe mi izpisvashe i az im vikam "sladki topchenca"i za kolikite,i za sled vaksinnite reakcii,i za zabkite.dori kogato povrashtashe pak homeopatichen sirop mi izpisa.pojelavam vi yspeh s namiraneto na podhodqshtiq lekar

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
И нашата лична е хомеопат. Тя също ни изписваше хомеопатични препарати, но посещението при класически хомеопат, който се занимава само с това е съвсем различно нещо.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И нашата педиатърка има диплом за хомеопат,но като изпише 3-4 препарата и става една кашотина ooooh!

# 49
  • Мнения: 1 503
е,добре де,в аптеките нали са продуктите на Боарон и Хиил Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 3 695
е,добре де,в аптеките нали са продуктите на Боарон и Хиил Rolling Eyes
Те предлгат и монопрепарати, които могат и се ползват в класическата хомеопатия.  Peace

# 51
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Те предлагат и монопрепарати, които могат и се ползват в класическата хомеопатия.  Peace

Именно, но никога по два препарата едновременно.

И нашата педиатърка има диплом за хомеопат,но като изпише 3-4 препарата и става една кашотина ooooh!

Нашата личната прави същото, но те са учили по школата на Боарон. Освен това изписва хомеопатични заедно с други нехомеопатични лекарства.  Частната педиатърка при която ходим практикува класическа хомеопатия и както казах едновременно не изписва два препарата.

# 52
  • Мнения: 2 176
И нашата педиатърка има диплом за хомеопат,но като изпише 3-4 препарата и става една кашотина ooooh!

Boiron организират няколко месечни курсчета за лекари.
Само че използват хомеопаттиичните лекарства на принципите на алопатията,
Няма нищо общо, освен че ползват потенцирани лекарства.

# 53
  • Мнения: 927
Цитат
Забелязала съм, че майките на деца с хронични заболявания или на т.нар. "болнави" деца по-лесно възприемат хомеопатичното лечение.
Наистина е въпрос на възгледи. Заведох сина ми на хомеопат още на 3-месечна възраст - не беше болен, просто исках да минем интервюто. Боледува рядко и причината за това може би е, че никога не е пил други лекарства освен хомеопатични.
Не мога да проумея как други майки дават АБ всеки месец с ясното съзнание за страничните ефекти и съмнителен ефект, а ги е страх да пробват нещо много по-безобидно и с доказана полза.

# 54
  • Мнения: 280
Аз пък го проумявам.Толкова много време ни е насаждана конвенционалната медицина,а фармацевтичните компании са толкова агресивни,че е много трудно да повярваме в нещо друго.

В отговор на тинонинотонанино: аз имам доверие на личния си лекар и не бих го сменила,само защото хомеопатията не е силната му страна.За мен хомеопатията е успоредна наука на официалната медицина и не е нужно хомеопатът да бъде дипломиран лекар.Даже е по-добре да не е .Повтарям,това е личното ми мнение.Аз съм избрала този вариант и засега съм ,т.е. сме ,изключително доволни-и аз,и цялото ми семейство.

# 55
  • у нас
  • Мнения: 5 716
В Бургас при д-р Ферфериева първия преглед вече е 80 лв,незнам докога "малките прегледи" ще са по 20лв.

Стига бе, сериозно ли? Shocked Ние ходихме в началото на ноември, преди по-малко от месец и интервюто беше 60 лв.

Все още първичния преглед е 60 лв.   Peace

# 56
  • Мнения: 627

Все още първичния преглед е 60 лв.   Peace

Затова пък предлага една паста за зъби, за която накрая разбираш, че струва 15 лв. ooooh! ooooh!
И колкото и често да ти се наложи да отидеш, плащаш поредна такса. ooooh!

# 57
  • Мнения: 698
Цената, която съм платила за хомеопат и хомеопатични си е заслужавала напълно. В противен случай щях да дам, най-вероятно без особен ефект, парите в аптеките, за да подхранвам и без това угоените фармацефтични компании, които ни продават отрови. Парите така или иначе се дават - въпросът е за какво и имало ли е смисъл. Горещо подкрепям ходенето при хомеопат - класически, боаронски - какъвто решите и не се задълбочавайте толкова в решението. Когато заведох дъщеря си на хомеопат, не знаех разликата, заведоха ме. Благодарение на него /по-точно - на нея/, всички проблеми на дъщеря ми са в миналото. Разбира се, че си е заслужавало. Не знам в момента колко е първичния преглед при нея. Преди три-четири месеца обикновения беше 25лв.
Но...да се замислим - цяла кола маска, например, е 50лв. А се прави всеки месец.

# 58
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Както писах по- рано в хомеопатичния кабинет, който ние посещаваме цените са:

Хомеопатично интервю - 40 лв.
Проследяване на състоянието - 35 лв.
Преглед на остро състояние - 25 лв.
Контролен преглед  - 20 лв.

Днес към този ценоразпис имаше добавен още един:

Цитат
Такси за консултации по телефон и Интернет
(при невъзможност да се посети кабинета)

Консултация - 5 лв.
Преглед на остро състояние и назначаване на хомеопатично лекарство - 20 лв.
Проследяване по Skype - 35 лв.

# 59
  • Мнения: 627
angel?, съгласна съм с всяка дума, която си написала. Просто ми дойде малко нагорно, понеже допреди няколко месеца беше по-различно.
Абе, кризата ще да е виновна...

Общи условия

Активация на акаунт