Въпросче за цените на прегледите при лекар- хомеопат

  • 21 004
  • 154
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 730
Понякога си задавам въпроса има ли значение цената , дали цената е определяща при едно лечение или резултата? А, може пък цената да е поредното предизвикателство, за да разбереш кое е по-ценно? Цената.......здравето.  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 2 176
....стига да е в разумни граници, или ти самият да не си потърпевшия, който не може да си го позволи в момент на нужда...  Rolling Eyes

# 77
Това,което прочетох ме шокира!
 ShockedКакви са тези цени, какво е това чудо!
Според мен те си играят с болката
на родителя и си правят каквото си
искат!Е, аз не бих дала толкова пари,
това си чисто просто измама, откъдето и да го погледна!

# 78
  • Мнения: 2 176
Интересно какво правиш в алтернативния форум, освен дето спамиш всички теми?
Мисля да информирам модератор.  Peace

# 79
  • Варна
  • Мнения: 336
Да, първото интервю е 50 лв, аз направих огромната грешка да не се информирам за цената, когато си запазих час!
На мене тази цена ми се вижда доста висока, а когато няма и резултат, съвсем  #2gunfire

# 80
  • Мнения: 2 176
а когато няма и резултат, съвсем  #2gunfire

Анджък!  Grinning
Някои се взимат много насериозно - повече от уменията, които имат Wink

# 81
  • Мнения: 164
И аз да се включа с мнението, че цените би трябвало да са по-ниски. Но в момента, като гледам около мен всяка майка търси алтернатива и гледа да бяга от окуцялата ни доболнична помощ и търси на първо място нормално отношение от лекаря , второ някой да изслуша всичко което тя иска да каже , трето да се обърне наистина внимание на детето й, дори на шега казвам/но май не е /да го запомни и да запомни боледуванията му, какво е пило предишните пъти като лекарства. В момента педиатрите ни за жалост не могат да си позволят този лукс  да проследят едно лечение, както ни се иска. А все пак става въпрос за децата ни, дори не за самите нас. Не търся вината в тях, пък и няма смисъл. Такова ни е времето. Но естествено не одобрявам такъв начин на лечение. Ако може да се нарече такова. И в крайна сметка ето ти я хомеопатията, като алтернатива на това от което се опитваме да избягаме. Само че като се замисля и ме хваща малко скептицизъма - дали и този вид лечение е ефикасен на 100%. И не е ли пресилено всичко което казват за него просто защото всеки гледа да избяга от другото неефикасно лечение . Не знам . Но няма и как да разбера. Затова давам ХЛ и се надявам че така съм направила правилния избор за децата си.

# 82
  • София
  • Мнения: 230
Според мен въпроса опира вече не толкова до цената, колкото до това да си намериш добър хомеопат, ама наистина... Много е модерна в момента хомеопатията и взеха да се появяват дооста черни овци в стадото  #2gunfire Разбрал- недоразбрал, прочел- недопрочел и хаайде, хомеопат е вече и изписва лекарства  ooooh! За някои това си е златна възможност за печалба, защото хората все повече се отчайват от традиционната медицина и търсят алтернатива. Тези т.нар. "хомеопати" ( а всъщност изобщо не са такива), разрушават крехкия авторитет на едно иначе, наистина ефективно лечение  Peace

Моят съвет е- много внимавайте при избора на хомеопат!Съветвайте се с приятели и познати, които вече са ходили и ви дават добра препоръка!  Peace

# 83
  • Варна
  • Мнения: 336
Аз бих казала, че дори препоръките не вършат работа  Confused Едни са доволни от даден лекар, други не са доволни от същия лекар........
А и прегледа не е евтин, не всеки има възможност  да сменя различни лекари докато попадне на подходящия !

# 84
  • София
  • Мнения: 230
И все пак си струва според мен... преди няколко дни за пореден път станах свидетел на безсилието на традиционната медицина и по-точно казано- на абсурдите й. Баба ми е с атрофия на мозъчната кора- напреднал стадий и дядо ми решил да я заведе на лекар в Дупница.Лекарката решила да я задържи в болница (бройки ли трябва да си попълва, що ли.. #2gunfire) и какво? Цяла седмица я държаха на някакви силни успокоителни и сега като се върна- много по-зле от преди, ужасно!  ooooh!Ясно е, че за нея по принцип няма връщане назад, но те за една седмица я умориха още повече!  #Cussing outСега й изписали някакви лекарства, дето ги дават и на всякакви други психично болни- шизофреници и пр.Забраних на майка ми да ги купува и да й ги дава, в никакъв случай!  Naughty
Сега отново ще разчитаме на хомеопатията да се посвести и да се върне в състоянието си отпреди 1 седмица, когато поне можеше да се обслужва сама...  Cry

# 85
  • Мнения: 164
Jule дано да се оправи  баба ти. Или поне я закрепите. Наистина си права, че в момента не знаеш ако влезеш в болница дали е за добро или лошо. Май по-скоро резулатата е негативен , и то в случаите когато човека е възрастен. Но мисълта ми беше, че с хомеопатия не вярвам че има на 100% лечение. Според мен не лекува до край нещата. Но има промяна към добро. Поне при мен и близките ми е така. Състоянието се овладява , но не е на 100% излекувано. Което налага непрекъснато подновяване на приемите на ХЛ и на един затворен кръг - ти болестта и лекаря хомеопат - това до кога?-цял живот ли?

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 5 037
Как така не лекува на 100%? И "затворен кръг" ?

Не мога да те разбера нещо...При нас е действала на 100% досега /2г. вече/ при остри състояния. При хронични - АД, по-бавно, има успехи, но засега не напълно, може би още време трябва, ама ние много години сме подтискали с традиционна медицина в случая...
Откакто се лекуваме с хомеопатия, заболяванията се разредиха доста, не се е налагало да пием нищо, освен хомеопатия и вече просто децата не боледуват както преди. Протече някой нос, прокашлят, но даже успяват да се справят и сами напоследък, преди да съм потърсила помощ от хомеопатичката. Все по-рядко се налага да контактувам с нея.  Simple Smile
Естествено, не пият постоянно хом. лек., само когато са болни, ако не се справят сами.
Не пият нито хранителни добавки, нито някакви имуностимуланти или витамини.  Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 230
Много сме си говорили с лекаря ми и той ми е обяснил, че при определени състояния (на разпад, атрофия), няма връщане назад (регенериране), но пък много може да се повлияе да се спре процеса, докъдето е стигнал и да се поддържа в такова състояние.Например при баба ми няма как да се възстанови отново мозъчната кора...атрофията е в напреднал стадий, но все пак ще сме много благодарни, ако можем да поддържаме състоянието й отпреди 2 седмици, преди да влезе в болницата и да я упоят... Между другото, тя маалко по малко излиза от унеса и показва признаци на присъствие- майка ми ми разказва, че поизбистрила погледа  Praynig В петък пратих лекарства по куриер- за баба ми "Aurum", за майка ми "Nat.M." и едно "Рескю" от Баховите капки..вместо да пие "Лексотан" #2gunfire, по-добре това.
Вярвам, че хомеопатията много помага и при хронични състояния... майка ми цял живот е с някакви жестоки мигрени, но от няколко месеца те много са се разредили и когато има пристъп, не е така мъчителен... И аз съм питала доктора: "Докога така, цял живот ли ще ги пие тези капки?", а той: "Нека попие, при такива забатачени и подтискани случаи, нещата бавно ще се получат.." И сега само й сменя потенцията.Но колкото и дълго да ги пие, тя няма против, щом усети разликата... нима досега не пиеше алопатични лекарства, от които полза никаква, нима не припадаше от главоболие?  Tired
Знам и за други случаи, за които доктора ми е разказвал (астма напр.), но това е, което мога да приложа като личен опит.

П.С. А, да, забравих... при алкохолизма на баща ми също имаше добри резултати, но там борбата продължава  #Cussing out Все пак трябва да се прояви и малко воля, егати... не можеш да очакваш, че капките ще свършат цялата работа  SickМалко желание, моля...  Tired ooooh!

# 88
  • Мнения: 38
........................................
 Но мисълта ми беше, че с хомеопатия не вярвам че има на 100% лечение. Според мен не лекува до край нещата. Но има промяна към добро. Поне при мен и близките ми е така. Състоянието се овладява , но не е на 100% излекувано.
Което налага непрекъснато подновяване на приемите на ХЛ и на един затворен кръг - ти болестта и лекаря хомеопат - това до кога?-цял живот ли?

  Аз знам, че хомеопатичното лекарство лекува дотам, докъдето патологията е обратима.

# 89
  • София
  • Мнения: 230
Аз знам, че хомеопатичното лекарство лекува дотам, докъдето патологията е обратима.

С едно изречение си обобщила всичко!  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт