Бебе на 40 дена в самолет?

  • 2 144
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
Бебето се чака да се роди този месец. След термин не знам някой доктор да чака цели две седмици.   Simple Smile

аз родих 16 дена след термина Flutter

# 16
  • Мнения: 27 524
аз родих 16 дена след термина Flutter

Уау, много  Shocked Не е ли опасно?  Thinking

# 17
  • Мнения: 7 914
аз родих 16 дена след термина Flutter

Уау, много  Shocked Не е ли опасно?  Thinking
да ми здраво детенцето, ама дори не беше преносен( е като изключим килограмите) Peace

# 18
  • Мнения: 270
Бебето се чака да се роди този месец. След термин не знам някой доктор да чака цели две седмици.  Simple Smile
Напротив, тук в Канада се чака до две седмици след термина и чак тогава се предизвиква раждане. Даже майката не ходи всеки ден да слушат тоновете на бебето както е в България при преносване.
А иначе по темата-моят син беше на три месеца и половина, когато летя за първи път със самолет по дестинацията Монреал-Париж-София,т.е над 10 часа във въздуха. Спа почти през цялото време, плака съвсем малко. Преди да летим се консултирах с български и с канадски педиатър. Българският педиатър каза, че може да лети след 40-тия ден, а канадският препоръча бебето да лети след навършени 6 месеца. Като причина посочи факта, че бебето дълго време ще е в затворено пространство с много други хора и не се знае  от какво може да се зарази.

# 19
  • Мнения: 138
Ще раждам с планирано секцио, така че не е трудно да пресметна на колко дена ще е бебето. Дано всичко да мине гладко! Знам, че не е добре човек да си прави сметките без кръчмаря, но предпочитам отсега да си направя резервацията и да съм сигурна, че ще съм на първия ред и ща мога да ползвам кошчето за бебета, което авиокомпанията предоставя. За бебето място не се запазва, така че неговият билет може и по-къдно да се закупи. Този полет не ми е за пръв път. С баткото пътувахме, когато той беше почти на 2 годинки. Не беше лесно, но се справихме. Сега си мисля, че с бебето няма да имам проблеми, защото то на тази възраст само яде и спи.
Другата причина да резервирам толкова отрано е, че няма да съм сама с бебето, а ще пътувам с родителите си и баткото, а по-късно може и да няма 4 съседни места на първи ред.

# 20
  • Мнения: 27 524
Другата причина да резервирам толкова отрано е, че няма да съм сама с бебето, а ще пътувам с родителите си и баткото, а по-късно може и да няма 4 съседни места на първи ред.

Местата не се ли дават при чекирането?

# 21
  • Мнения: 3 880
Можеш да си запазиш и предварително, ако държиш на определени места Peace Даже, когато пътуваш с бебе, тази резервация е безплатна (поне при тези, с които съм летяла аз).

# 22
  • Мнения: 154
Силванка, много добре си го решила. Разбира се, че е по-добре да си направиш от по-рано резервацията и да си сигурна, че ще имаш базинет, защото обикновено в целия самолет има само 3 такива кошчета и, ако бебетата са повече, става трудно. Дори сега да си направиш резервацията, 1-2 дена преди да летиш пак им се обади в авиокомпанията да потвърдиш базинета. На мен ми се е случвало с Австрийските авиолинии при направена резервация да ми откажат базинет в последния момент, а пътувах сама с двете деца, едното от които беше на 5 месеца. Е, след куп разправии всичко се уреди, но мисълта ми е да си подготвиш добре нещата.
Леко раждане и успех!

Общи условия

Активация на акаунт