SPIRALATA

  • 16 018
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Zdraveite momi4eta
Interesuvame niakoi polzval li e spirala protiv zabremeniavane - da mi dadae niakakva informacia?
Dostata4no nadejdna li e?
Ima li niakakvi otricatelni posledstvia, kolko vreme moje da se polzva sled kato se postavi, bolezneno li e samoto postaviane i mahane, use6ta li se sled tva 4e ima ne6to v teb i izob6to interesuva me absoluitno vsi4ko po tozi vapros
Mnogo molia niakoi koito e polzval i znae pove4e da mi obiasni

# 1
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Pep
Zdraveite momi4eta
Interesuvame niakoi polzval li e spirala protiv zabremeniavane - da mi dadae niakakva informacia?
Dostata4no nadejdna li e?
Ima li niakakvi otricatelni posledstvia, kolko vreme moje da se polzva sled kato se postavi, bolezneno li e samoto postaviane i mahane, use6ta li se sled tva 4e ima ne6to v teb i izob6to interesuva me absoluitno vsi4ko po tozi vapros
Mnogo molia niakoi koito e polzval i znae pove4e da mi obiasni


Сложих си спирала 4 месеца след като родих.
Дали е надеждна не знам, до този момент  Rolling Eyes да чукна на дърво...
Единственото й отрицателно нещо е, че малко удължава цикъла - с 3,4 дни. Но, ако сложиш Мирената, която е доста по-скъпа /в заглавната страница на bg-mamma ще видиш подробна инфо/, напротив обратно ще се скъси, защото е на хормонален принцип. Моята е ефтинка от 15,00 лв. С поставянето стана 40,00 лв, май Rolling Eyes
Въобще не усетих как ми я поставиха и сега не я усещам. Съпруга ми казва обаче, че усеща нещо боцкащо и питах лекаря си, но той я прегледа /мен де, защото се прави профилактичен преглед след три месеца/ и установи, че всичко е ОК, просто оставял кончетата съвсем малко по-дълги да могат да се дръпнат после при вадене. Обаче, ей това не знам дали ще боли после ваденето й Sad

А, и друго задължително преди поставяне се прави цитонамазка и още куп други изследвания, но вече забравих какви бяха, за да се увери доктора, че преди спиралата всичко е наред.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
i az iskam da si sloja, obache me shubeee...

# 3
  • Мнения: 262
Kolko vreme stoi v teb sled kato ia sloji6 niama li opasnost (kakto ti kazva6 za tezi kon4eta) da se skasat ili ne6to takova i sled tva da ne mogat da ia mahnat ima li niakakvi razmeri. Kakvo predstavliava na van6en vid kaji mi pove4e podrobnosti

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Аз също се чудех по този въпрос. Съображенията които ме караха да се колабая бяха свързани с невъзможността да преодолея мисълта, че спиралата ще убива оплодените яйцеклетки.
Просто не мога и не мога. Това е. И се отказах от този метод.
При Мирената специално е така. А освен това и хормоните ме плашат. По тази причина и противозачатъчни не пия .

# 5
  • Мнения: 262
AFRODITA
kade po to4no v zaglavnata stranica na saita e po podrobnata info ne ia namiram

# 6
  • Мнения: 262
Цитат на: dodo_dodo
Аз също се чудех по този въпрос. Съображенията които ме караха да се колабая бяха свързани с невъзможността да преодолея мисълта, че спиралата ще убива оплодените яйцеклетки.
Просто не мога и не мога. Това е. И се отказах от този метод.
При Мирената специално е така. А освен това и хормоните ме плашат. По тази причина и противозачатъчни не пия .

Kak se predpazva6 togava ot nejelana bremenost kajete mi niakav siguren na4in i to bez lo6i posledstvia ako ima izob6to takav Cry

# 7
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Pep
AFRODITA
kade po to4no v zaglavnata stranica na saita e po podrobnata info ne ia namiram


В ляво - За майките - Секс и контрацепция след раждане - Видове контрацептиви- ....

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Pep
Цитат на: dodo_dodo
Аз също се чудех по този въпрос. Съображенията които ме караха да се колабая бяха свързани с невъзможността да преодолея мисълта, че спиралата ще убива оплодените яйцеклетки.
Просто не мога и не мога. Това е. И се отказах от този метод.
При Мирената специално е така. А освен това и хормоните ме плашат. По тази причина и противозачатъчни не пия .

Kak se predpazva6 togava ot nejelana bremenost kajete mi niakav siguren na4in i to bez lo6i posledstvia ako ima izob6to takav Cry


Болна тема ми е в общи линии. Embarassed
До преди да родя вторто дете с прекъсване/ не ме хулете моля/, опитвали сме и глобули, както и гел, но не ни понесоха.
Сега след като отхвърлих варианта със спиралата остава презерватив. Защото при мен е много опасно ако забременя скоро отново и не мога да рискувам с прекъсване.

# 9
  • Мнения: 5 500
Цитат на: dodo_dodo
Аз също се чудех по този въпрос. Съображенията които ме караха да се колабая бяха свързани с невъзможността да преодолея мисълта, че спиралата ще убива оплодените яйцеклетки.
Просто не мога и не мога. Това е. И се отказах от този метод.
При Мирената специално е така. А освен това и хормоните ме плашат. По тази причина и противозачатъчни не пия .



Доколкото съм запозната, медната тръбичка просто пречи на яйцеклектата да се имплантира в матката.
Та, значи яйцеклетката не е оплодена.

# 10
  • Мнения: 5 500
Цитат на: DEianaZ
i az iskam da si sloja, obache me shubeee...


Копирам ти текст:
 ....А и никакви други алтернативи не ми се виждаха подходящи за нормален сексуален живот, затова след поредна консултация с гинеколога си, на когото вярвам достатъчно, реших, че ще се ''прежаля'' и ще пробвам. Първо, процедурата се оказа несравнимо по-БЕЗБОЛЕЗНЕНА, отколкото съм си я представяла и свършва за няколко минути, точно колкото трае нормален гинекологичен преглед...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: dodo_dodo
Аз също се чудех по този въпрос. Съображенията които ме караха да се колабая бяха свързани с невъзможността да преодолея мисълта, че спиралата ще убива оплодените яйцеклетки.
Просто не мога и не мога. Това е. И се отказах от този метод.
При Мирената специално е така. А освен това и хормоните ме плашат. По тази причина и противозачатъчни не пия .



Доколкото съм запозната, медната тръбичка просто пречи на яйцеклектата да се имплантира в матката.
Та, значи яйцеклетката не е оплодена.


Яйцеклетката се опложда преди да слезе в матката. Тя слиза там вече оплодена за да се имплантира като такава. Горе-долу около 7 дни след оплождането оплодената яйцеклетка слиза за имплантиране.

# 12
  • Мнения: 5 500
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: dodo_dodo
Аз също се чудех по този въпрос. Съображенията които ме караха да се колабая бяха свързани с невъзможността да преодолея мисълта, че спиралата ще убива оплодените яйцеклетки.
Просто не мога и не мога. Това е. И се отказах от този метод.
При Мирената специално е така. А освен това и хормоните ме плашат. По тази причина и противозачатъчни не пия .



Доколкото съм запозната, медната тръбичка просто пречи на яйцеклектата да се имплантира в матката.
Та, значи яйцеклетката не е оплодена.


Яйцеклетката се опложда преди да слезе в матката. Тя слиза там вече оплодена за да се имплантира като такава. Горе-долу около 7 дни след оплождането оплодената яйцеклетка слиза за имплантиране.



Ееехх, Додо много се вживяваш Wink Тогава докога ще раждаме бебета Rolling Eyes  Confused: Чувствителна натура си, ама айде не мисли за това сега. По тая логика само презерватив остава, ама нали знаеш колко такива бебета са се родили Wink

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: AFRODDITA
Ееехх, Додо много се вживяваш Wink Тогава докога ще раждаме бебета Rolling Eyes  Confused: Чувствителна натура си, ама айде не мисли за това сега. По тая логика само презерватив остава, ама нали знаеш колко такива бебета са се родили Wink [/color][/b]


Може и да си права, но така аз чувствам нещата.
А и при презерватва е различно. Там само сперматозоидите дават фира. Докато оплодената яйцеклетка си е потенциално бебе Sad
Предпочитам да избера такава контрацепция при която няма да се стига до оплождане на което няма да се даде шанс. Презерватива е такова нещо, хапчетата също, лепенките, различните гелове...

# 14
  • Мнения: 5 500
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: AFRODDITA
Ееехх, Додо много се вживяваш Wink Тогава докога ще раждаме бебета Rolling Eyes  Confused: Чувствителна натура си, ама айде не мисли за това сега. По тая логика само презерватив остава, ама нали знаеш колко такива бебета са се родили Wink [/color][/b]


Може и да си права, но така аз чувствам нещата.
А и при презерватва е различно. Там само сперматозоидите дават фира. Докато оплодената яйцеклетка си е потенциално бебе Sad
Предпочитам да избера такава контрацепция при която няма да се стига до оплождане на което няма да се даде шанс. Презерватива е такова нещо, хапчетата също, лепенките, различните гелове...



Специално за хапчетата ще дам допълнително инфо защо съм много против употреба на хормони. Не ми е тука статията. Пила съм ги 5 години и съжалявам, не съветвам никого да ги пие.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: AFRODDITA

Специално за хапчетата ще дам допълнително инфо защо съм много против употреба на хормони. Не ми е тука статията. Пила съм ги 5 години и съжалявам, не съветвам никого да ги пие.


И аз споделям твоето мнение за хапчетата. Казват че били причина за появата на рак на гърдата. И не само хапчетата но всичко на хормонална основа, в това число и Мирената и лепенките.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Здравей Рер !
Аз до преди 5 дни бях със спирала - Копър-Т . Махнах я , защото беше за 5 години и те изтекоха.  Grinning  Иначе аз съм доволна от нея , мъж ми съм го питала няколко пъти и  не я е усещал, а пък аз още по - малко Grinning . Поставянето , както и махането не са болезнени. Е не е като да не усещаш нищо. Simple Smile На мен лично ми скъси малко М. ,с 1-2 дни.  Сега смятаме да правим бебе , но ако трябва пак да ползвам контрацепция , пак ще избера същата. Никога не съм пила хапчета и не смятам да започвам . И пак заради хормоните не бих ползвала  и Мирената. Шубе!!!

Това е от мен ! Дано съм ти била полезна!

# 17
  • София
  • Мнения: 9 475
След първото ми раждане и след един аборт (за съжаление Cry ) заложих на спиралата Копер-Т. По мое мнение, даже бях закъсняла... Wink
Поставянето не е нещо особено; като при обикновен гинекологичен преглед. След това на всеки 6 месеца се ходи на преглед, за да се наблюдава.
Вярно е това за цикъла-удължаваше ми го, понякога имаше и по -оскъдна менструаци, друг път по-обилна. Имаше периоди с нерегулярна такава. Гинеколожката ми казваше, че това е един вид борбата на тялото да я изхвърли.
Когато решихме да си имаме бебе, я махнах 2-3 месеца преди забременяването. Съвета на гинеколожката беше да изчакаме само 2 пордни цикъла, за да може да се изчистя (каквото и да значи това)-все пак искуствено тяло е имало в мен.
И така края на юни-юли (а бе спомням си, че беше преди морето миналата година) я махнах и съм забременяла на 19 октомври. Ами това е. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 975
Аз си сложих спирала преди две години и съм много доволна. Сложих си Кобер «медна спирала»! Единственият недостатък е че менструацията е много по/болезнена от преди! Иначе съм доволна!!!!
Струва си!  Simple Smile  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 262
Blagodaria na vsi4ki za mneniata.
Pro4etoh i tova koeto pi6e6e po temata na zaglavnata stranica -za maikite. Vse pak i tem pi6e6e niakoi ne mnogo dobri ne6ta za spiralite kato namaliane uveli4avane ili spirane na cikala vazmojnost tialoto ti da izhvarli spiralata pri vadene da se s4upi i da se naloji operacia i dr. Vsi4ko tva me pritesniava.
S prezervativi sme karali no majat mi ne e osobeno dovolen.
Zamislih se za tezi gelove i sve6ti4ki kakvo 6te kajete? Tova 4e se peniat i 4e se postaviat 10min. predi sex za nas ne mislia 4e 6te e goliam problem drugi strani4ni efekti dokolkoto razbrah niama
Samo ne razbrah mnogo dobre sled sex ne triabva da se vzema du6 pone 6-8 4asa taka li?
Dostat4no nadejdni li sa?

# 20
  • Мнения: 262
Kajete niakvi predpo4itani ot vas marki sve6ti4ki ili gelove
Kolko struvat gore-dolu?

# 21
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Pep
Pro4etoh i tova koeto pi6e6e po temata na zaglavnata stranica -za maikite. Vse pak i tem pi6e6e niakoi ne mnogo dobri ne6ta za spiralite kato namaliane uveli4avane ili spirane na cikala vazmojnost tialoto ti da izhvarli spiralata pri vadene da se s4upi i da se naloji operacia i dr. Vsi4ko tva me pritesniava.


Виж мила, всяко нещо си има риска. Няма идеално положение. Спиралата обаче е най-подходяща защото не мислиш само за гелове, хапчета и др. а се оставяш на емоцията. Едва ли точно  10 мин. преди..... ще хукнеш да се мажеш......, ами ако стане да речем някъде на вън или инцидентно Rolling Eyes  - тогава какво Confused:
Не знам, това просто ми хрумна докато четях постингите.
Моя гинеколог ме посъветва само едно: гледай да не ръждясва! Wink  (имаше в предвид спиралата)
Що се отнася до хапчета.... е, мисля че факта че имам спирала говори сам по себе си.
Не се страхувай от поставяне. Аз също се притеснявах и разпитвах, но ме посъветваха да престана да мисля за лошото - всяко нещо си има и добрата и лошата страна. От теб зависи ти от коя ще погледнеш.
За статистиката, моята спирала е за 6 години - точно за толкова колкото ми трябва защото ми се иска да имам още едно дете като ми я махнат! Laughing

# 22
  • Мнения: 5 539
За спиралата: в последния брой на в-к "Доктор" има интервю с доц. д-р по АГ, който казва за спиралата, че се препоръчва само за раждали жени, тъй като е възможно чрез нея да се внесе инфекция. Освен това казва, че е кюретирал много жени бременни, а със спирала Rolling Eyes  Това само като инфо, за да си наясно и с минусите.
За геловете: докато кърмех гинеколожката ми ми предписа Фарматекс, който е в 3 разновидности - крем, свещички и таблетки. Взех крема, защото действал веднага след поставянето, но мъжът ми се оплака че му парело от него, а пък и доста цапа пустото чудо. Затова повече не сме го ползвали.

Сега докато четох темата изведнъж осъзнах, че ми предстоят още 20 години,  в които ще трябва да се предпазвам от забременяване /е, с изключение на периода, когато ще имаме второ бебе живот и здраве/. Направо ми настръхна косата Rolling Eyes

# 23
Da si priznaja i na men mi nastruhna kosata... Kogato iskash da zabremeneesh moje i s meseci da ne stane, no ne iskash li, ela da vidish... Dosega ne se biah zamisliala zatova kolko godini triabva da se predpazvam, no kato vreme sa dosta poveche ot tezi deto ne triabva Rolling Eyes

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това ми е болната тема! Много ме е страх да не забременея точно сега след раждането... Confused
И на мен, като на Лилита, ми предписаха Фарматекс - крем. Само че гинекологът ми каза, че не е много сигурен метод за контрацепция /около 80 %/, та затова да ползваме и презерватив. Купих си крема /струва около 12 лв./, но честно казано не си заслужава - щом се ползва и презерватив. Единствената полза, която видях е, че овлажнява влагалището /след раждането съм доста суха/ и презервативът не се усеща въобще.  Но това е плюс, който можеш да постигнеш и с обикновените овлажняващи кремове.

# 25
  • Мнения: 694
Аз също си сложих спирала Копър-Т в началото около 10 дни имах обилно кървене което спря. Сега цикъла ми трае по 2-3 дена, но е доста обилен от преди. Моя мъж съвсем на скоро също ми сподели, че усеща леко боцкане, но не съм ходила на преглед за да разбера дали не се е разместила. Слагането не боли нямаше и 5мин. А за махането още не съм решила кога ще я махна на мен ми казаха, че мога да я държа максимум 3г. Цената и е 15лв., а за поставянето ми взе 25лв.

# 26
  • Мнения: 262
Iskam da se obarna kam LILITA I CHOKOLINA poneje vijdam 4e ste ot burgas pri koi ginekolog hodite i kakvo 6te kajete za Bratova i Kova4eva

# 27
  • Мнения: 5 539
И за двете съм чувала хубави работи.
Братова следеше бременността на моя приятелка и тя се изказваше много положително за нея.
Друга моя приятелка, чиято майка работи като неонатолог в родилното беше избрала Ковачева да й прави секцио. Явно има защо, не съм я разпитвала още подробно, но в лекарските среди се знае кой става и кой не. Секциото мина добре.
Това е на първо четене от мен Grinning

# 28
  • Мнения: 4 176
Цитат на: DEianaZ
i az iskam da si sloja, obache me shubeee...

Da razbiram li , che ne pravish sex?

# 29
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Pep
Kolko vreme stoi v teb sled kato ia sloji6 niama li opasnost (kakto ti kazva6 za tezi kon4eta) da se skasat ili ne6to takova i sled tva da ne mogat da ia mahnat ima li niakakvi razmeri. Kakvo predstavliava na van6en vid kaji mi pove4e podrobnosti

Moga da ti preporucham da otidesh pri doktora si i toi shte ti pokaze shema ili maket i nagledno shte ti pokaze kade se slaga spiralata i kak visiat konchetata i pr.
Taka s obiasnenia niama kak da dobiesh predstvama. + tova spiralite sa mnogo vidove. zavisi dali si razdala i ot kup drugi neshta. Nai-dobre e da ti ia izpishe doktor i da otidesh da si ia kupish. Osven tova nikoi lekari izpisvat antibiotik sled postavianeto i . Ne e prosta rabota.

# 30
  • Мнения: 4 176
Chetoh s interes temata i stignah do izvoda che mnogo ot vas sa napravo smeli momicheta. Kak taka pravite sex na kusmet " s pazene".
Az znam che zena koiato pravi sex rano ili kusno zabremeniava. Ne smiatam che e redno da lishavame muzete si ot udovolstvieto, kogato im e nai-got da prekusvat.
Sexa e neshto vazno i triabva da se tretira kato takuv. Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva. Da- na muzete lubovta im minava prez stomaha ili prez onaia rabota. ZA SUZALENIE. Izbora e nash:)

# 31
  • Мнения: 826
Цитат на: Mamica
Chetoh s interes temata i stignah do izvoda che mnogo ot vas sa napravo smeli momicheta. Kak taka pravite sex na kusmet " s pazene".
Az znam che zena koiato pravi sex rano ili kusno zabremeniava. Ne smiatam che e redno da lishavame muzete si ot udovolstvieto, kogato im e nai-got da prekusvat.
Sexa e neshto vazno i triabva da se tretira kato takuv. Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva. Da- na muzete lubovta im minava prez stomaha ili prez onaia rabota. ZA SUZALENIE. Izbora e nash:)


Майко мила....................
 Rolling Eyes  Shocked  Rolling Eyes  Shocked  Rolling Eyes  Shocked

# 32
  • Мнения: 244
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: AFRODDITA

Специално за хапчетата ще дам допълнително инфо защо съм много против употреба на хормони. Не ми е тука статията. Пила съм ги 5 години и съжалявам, не съветвам никого да ги пие.


И аз споделям твоето мнение за хапчетата. Казват че били причина за появата на рак на гърдата. И не само хапчетата но всичко на хормонална основа, в това число и Мирената и лепенките.


Sa hapowete i as smiatam taka, no weche ne znam na koi da wiarwam i na koi ne .. Chela sum , a i sa mi kazvali , kogato sum se konsultirala, che weche ne vodili do nikakvi stranichni efekti.
Sa spiralata shte vi popitam - sushto taka znam ,che e imalo sluchai na srastvane ... Vuzmojno li e ??? , na men lichno ne mi se wirva, no kakto kazah, weche i as neznam koi kazva istinata i koi ne ! Moje bi shte se okaje, che pri wseki organizum si e strogo individualno.

# 33
  • София
  • Мнения: 9 475
Виж, това със срастването на спиралата е, както обичам да казвам в такива случай, народна митология. Тоя чул, оня рекъл, а пък на приятелката на приятелката на......  People No Good
Ами тя матката в началото всячески се мъчи да изхвърли чуждото тяло в нея и в резултат са тези кръвотечения и обилни менструации, за които стана дума по-горе. Освен това, при поставянето на спиралата д-ра ти казва на всеки 6-месеца да ходиш за наблюдения. Друг въпрос е, че това си е абсолютно задължително, та дори и да нямаш спирала.
Значи да се получи такова срастване говорим за изключителна небрежност от страна на жената, носеща спирала и ниска здравна култура. В най- лошият случай не се е поглеждала 3 години. Imp

# 34
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Рер, аз ходя при д-р Георгиев - много съм доволна от него. В началото на бременността ми той излезе в отпуска и ме препрати към д-р Ковачева. Ходих при нея 2-3 пъти. Също ми хареса как се отнася с пациентките си. Взема обаче по-скъпо /при Георгиев видеозонът е 15 лв., при нея - 25 лв./. Най-хубавото е, че дава снимки от видеозона - така си имам бебка още когато беше на 12 седмици на снимка. За другата докторка нищо не съм чувала.

# 35
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: twins_mama
Цитат на: Mamica
Chetoh s interes temata i stignah do izvoda che mnogo ot vas sa napravo smeli momicheta. Kak taka pravite sex na kusmet " s pazene".
Az znam che zena koiato pravi sex rano ili kusno zabremeniava. Ne smiatam che e redno da lishavame muzete si ot udovolstvieto, kogato im e nai-got da prekusvat.
Sexa e neshto vazno i triabva da se tretira kato takuv. Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva. Da- na muzete lubovta im minava prez stomaha ili prez onaia rabota. ZA SUZALENIE. Izbora e nash:)


Майко мила....................
 Rolling Eyes  Shocked  Rolling Eyes  Shocked  Rolling Eyes  Shocked


И аз така!  Shocked  Shocked  Shocked

# 36
  • Мнения: 1 986
Ползвала съм спирала Коперт-Т преди да забременея и я понасях горе-долу добре, т.е. нямаше особени странични ефекти освен по-обилния мензис и малко по-болезнен, като се има предвид, че при мен без спирала е абсолютно безболезнено, но пък обилно. След като родих реших, разбира се отново да си сложа, но не я понесох. Беше ужасно. Страхотни кръвоизливи. Пих лекарства за спиране на кръвта. Доктора каза, че е сложена нормално и просто трябва да изчакам организма да свикне, но след 3-4 месеца изчакване я махнах. Сега сме на "пази се', но на есен смятам пак да опитам. Имало и по-скъпи спирали, които уж били по-добри от Коперт-Т и смятам да опитам. С Мерена не ми се иска, затото прочетох, че има доста странични ефекти. Някоя от вас ползвала ли е друга марка спирали?

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Moia poznata bese sus srasnala spirala poradi prostata prichina, che ia durja v sebe si pone 7-8 godini. A sroka bese 5. izvadiha i ia, teche i nesto kato gnoi, slagase si vaginalni tabletki i se opravi.
No az mai ne stavam za spirala. Nesto razmera na matkata mi li kakvo tam ne pozvoliavalo. A puk ot prezervativi sum alergichna. Ne mi vliaiat dobre, hapcheta ne iskam...gelove ne sum polzvala i niamam vpechatlenia. S edna duma slojna situacia... Confused

# 38
  • София за сега
  • Мнения: 194
Цитат на: VAVA
Ползвала съм спирала Коперт-Т преди да забременея и я понасях горе-долу добре, т.е. нямаше особени странични ефекти освен по-обилния мензис и малко по-болезнен, като се има предвид, че при мен без спирала е абсолютно безболезнено, но пък обилно. След като родих реших, разбира се отново да си сложа, но не я понесох. Беше ужасно. Страхотни кръвоизливи. Пих лекарства за спиране на кръвта. Доктора каза, че е сложена нормално и просто трябва да изчакам организма да свикне, но след 3-4 месеца изчакване я махнах. Сега сме на "пази се', но на есен смятам пак да опитам. Имало и по-скъпи спирали, които уж били по-добри от Коперт-Т и смятам да опитам. С Мерена не ми се иска, затото прочетох, че има доста странични ефекти. Някоя от вас ползвала ли е друга марка спирали?


Поради същите предположения на моя доктор той не ми сложи спирала.Реши че ефекта при мен ще е както при теб.За Мирена не ми е споменавал въобще.
Аз съм родила преди 3години докато пиех противозачатъчни /Диане/но нито аз имам проблеми нито детето ми .В момента пия по схема Фемоден и се чуствам добре нито напълняла/47-8кг/167см/нито съм се окосмила.Нали за това ходим на гинеколог да прецени на кой организъм какво е нужно?Дали спирала дали хормони...

# 39
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Mamica
Chetoh s interes temata i stignah do izvoda che mnogo ot vas sa napravo smeli momicheta. Kak taka pravite sex na kusmet " s pazene".
Az znam che zena koiato pravi sex rano ili kusno zabremeniava. Ne smiatam che e redno da lishavame muzete si ot udovolstvieto, kogato im e nai-got da prekusvat.
Sexa e neshto vazno i triabva da se tretira kato takuv. Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva. Da- na muzete lubovta im minava prez stomaha ili prez onaia rabota. ZA SUZALENIE. Izbora e nash:)


Мамице, завидно добро познаване на мъжката психика и сексуалност демонстрираш. Само че твърденията ти са неверни за голяма част от мъжете на момичетата в този форум, което съм сигурна, че и те ще потвърдят. Няма да навлизам в подробности кое, как и защо не е така.
Освен това езикът ти е доста шокиращ и изобщо ако искаш да обсъждаш сексуалните си и семейни проблеми, по-добре си пусни тема във форум Семейство.

Без лоши чувства!
Лилита

# 40
  • Мнения: 704
Съгласна съм с Лилита!

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Mamica
Chetoh s interes temata i stignah do izvoda che mnogo ot vas sa napravo smeli momicheta. Kak taka pravite sex na kusmet " s pazene".
Az znam che zena koiato pravi sex rano ili kusno zabremeniava. Ne smiatam che e redno da lishavame muzete si ot udovolstvieto, kogato im e nai-got da prekusvat.
Sexa e neshto vazno i triabva da se tretira kato takuv. Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva. Da- na muzete lubovta im minava prez stomaha ili prez onaia rabota. ZA SUZALENIE. Izbora e nash:)

Mamica,
ima hiliadi po-vajni prichini poradi koioto moje da te napusne muja ti.Izprazvaneto e nai-malkia problem...

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: DEianaZ
Mamica,
ima hiliadi po-vajni prichini poradi koioto moje da te napusne muja ti.Izprazvaneto e nai-malkia problem...


Е, недей така Laughing
Всеки с проблемите си Laughing  Laughing  Laughing

# 43
  • Мнения: 2 693
Цитат на: lilita
Мамице, завидно добро познаване на мъжката психика и сексуалност демонстрираш.


Не бих казала  Laughing  Laughing  Laughing ...

# 44
  • Мнения: 4 176
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: Mamica
Chetoh s interes temata i stignah do izvoda che mnogo ot vas sa napravo smeli momicheta. Kak taka pravite sex na kusmet " s pazene".
Az znam che zena koiato pravi sex rano ili kusno zabremeniava. Ne smiatam che e redno da lishavame muzete si ot udovolstvieto, kogato im e nai-got da prekusvat.
Sexa e neshto vazno i triabva da se tretira kato takuv. Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva. Da- na muzete lubovta im minava prez stomaha ili prez onaia rabota. ZA SUZALENIE. Izbora e nash:)

Mamica,
ima hiliadi po-vajni prichini poradi koioto moje da te napusne muja ti.Izprazvaneto e nai-malkia problem...

Ne smiatam che sum otkrila toplata voda s tova si tvurdenie. rabira se che ima hiliadi prichini, no v momenta govorim na tazi tema.

# 45
  • Мнения: 4 176
Цитат на: lilita
Цитат на: Mamica
Chetoh s interes temata i stignah do izvoda che mnogo ot vas sa napravo smeli momicheta. Kak taka pravite sex na kusmet " s pazene".
Az znam che zena koiato pravi sex rano ili kusno zabremeniava. Ne smiatam che e redno da lishavame muzete si ot udovolstvieto, kogato im e nai-got da prekusvat.
Sexa e neshto vazno i triabva da se tretira kato takuv. Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva. Da- na muzete lubovta im minava prez stomaha ili prez onaia rabota. ZA SUZALENIE. Izbora e nash:)


Мамице, завидно добро познаване на мъжката психика и сексуалност демонстрираш. Само че твърденията ти са неверни за голяма част от мъжете на момичетата в този форум, което съм сигурна, че и те ще потвърдят. Няма да навлизам в подробности кое, как и защо не е така.
Освен това езикът ти е доста шокиращ и изобщо ако искаш да обсъждаш сексуалните си и семейни проблеми, по-добре си пусни тема във форум Семейство.

Без лоши чувства!
Лилита

Въпроса не е в моите сексуални проблеми. Други питат, а аз само давам мнение.
Не отклониавай темата, а си признай какъв е твоя проблем и защо скачаш като попарена.
Питам защо един мъж би стоял с една жена дето го кара да си бие ч...я когато му е най-гот? И защо на нас да ни е 100% хубаво ,а мъжете да се оправят?
В 21-век ли сме или къде?
Мисля , че ако обичаш някой , ще ти е главна цел да му доставяш удоволствие постоянно и на всяка цена.

И ще обсъждам където си искам. В момента не излизам от темата. + това форума е за всички. Не съм обиждала никой.  Извинявай, че не споделям мнение удобно само за теб скъпа.
Знам,че темата секс е чувствителен материал, но преди да се сърдят някой хора, трябва и да се образоват или да си траят, а не да задължават другите да плуват във водите да "удобното" невежество.

# 46
  • Мнения: 4 176
Цитат на: bobolenta
Цитат на: lilita
Мамице, завидно добро познаване на мъжката психика и сексуалност демонстрираш.


Не бих казала  Laughing  Laughing  Laughing ...

Защо мислиш така?

# 47
  • Мнения: 826
Цитат на: Mamica
Цитат на: lilita
Цитат на: Mamica
Chetoh s interes temata i stignah do izvoda che mnogo ot vas sa napravo smeli momicheta. Kak taka pravite sex na kusmet " s pazene".
Az znam che zena koiato pravi sex rano ili kusno zabremeniava. Ne smiatam che e redno da lishavame muzete si ot udovolstvieto, kogato im e nai-got da prekusvat.
Sexa e neshto vazno i triabva da se tretira kato takuv. Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva. Da- na muzete lubovta im minava prez stomaha ili prez onaia rabota. ZA SUZALENIE. Izbora e nash:)


Мамице, завидно добро познаване на мъжката психика и сексуалност демонстрираш. Само че твърденията ти са неверни за голяма част от мъжете на момичетата в този форум, което съм сигурна, че и те ще потвърдят. Няма да навлизам в подробности кое, как и защо не е така.
Освен това езикът ти е доста шокиращ и изобщо ако искаш да обсъждаш сексуалните си и семейни проблеми, по-добре си пусни тема във форум Семейство.

Без лоши чувства!
Лилита

Въпроса не е в моите сексуални проблеми. Други питат, а аз само давам мнение.
Не отклониавай темата, а си признай какъв е твоя проблем и защо скачаш като попарена.
Питам защо един мъж би стоял с една жена дето го кара да си бие ч...я когато му е най-гот? И защо на нас да ни е 100% хубаво ,а мъжете да се оправят?
В 21-век ли сме или къде?
Мисля , че ако обичаш някой , ще ти е главна цел да му доставяш удоволствие постоянно и на всяка цена.

И ще обсъждам където си искам. В момента не излизам от темата. + това форума е за всички. Не съм обиждала никой.  Извинявай, че не споделям мнение удобно само за теб скъпа.
Знам,че темата секс е чувствителен материал, но преди да се сърдят някой хора, трябва и да се образоват или да си траят, а не да задължават другите да плуват във водите да "удобното" невежество.


Постоянно Confused: И на всяка цена Confused:
 Shocked  Shocked  Shocked

# 48
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Vali
Съгласна съм с Лилита!

с кое си съгласна с нея, че нещо преълчаваш и не те разбрах?
Или по-точно с кое от моето твърдение не си съгласна?

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
малееееее, тук се вихрят пак войни, ама този път шъ' мъ' извините, че не съм в центъра на вихъра, да не кажете после, че съм само аз.....леелелеле, то не съм само аз бре, божке, аз съ' бях притеснила значи.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 50
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Mamica
Цитат на: bobolenta
Цитат на: lilita
Мамице, завидно добро познаване на мъжката психика и сексуалност демонстрираш.


Не бих казала  Laughing  Laughing  Laughing ...

Защо мислиш така?


Защото на първо място не можеш да съдиш за всички мъже от собствения си опит. Grinning За второто място не мога да пиша тук, защото ще стане много вулгарна темата. На трето място, смятам че сексът е едно от най-важните неща при съжителството на двама /или трима Grinning и пр. / души, и в този смисъл не мисля, че трябва да се прави компромис с него. А ако не правиш компромис, то няма да се стигне и до нещата, за които ти писа по-горе. Идеята ми е, че не може два-три месеца господина да се кефи на ч***я, и после изведнъж да му просветне, че е по-хубаво иначе. Едно от предимствата на времето, в което живеем е, че може да се говори свободно на тази тема /за жалост не всички още го могат/, без тя да се прехвърля светкавично в графа "Срамотии". А ако двойката /тройката и т.н/ е толкова сексуална е задължително да разговаря на тази тема. Ако само единият/едната е толкова сексуален/а, то въпросът ми е "Какво търси при другия/та?" Grinning

Това е! С най-добри чувства! Grinning

# 51
  • Мнения: 244
Цитат на: Mamica
Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva.


Ami v takuv sluchai, shte go ostavia da se vlubwa ... i da se vdiga chukalata i da se maha .. Sled kato pru men ne mu hareswa!Da njama da go durja na sila ja! Nikoga ne sum tichala sled "zadnika" na "njakoi" i njama i da go naprawia.

A sushto taka smiatam, che ne wsichki muje sa tochno takiva, kakvito ti opisvash.Spored men sexa se dulji na lubow , a ne samo na taka narechenoto ot teb "izprazvane". Ako edin muj obicha dostatuchno jena si , shte se suglasiava s neja -tova kak i koi i po koi nachin da se prawi sex .Ima ogromna razlika mejdu tova da prawish samo sex i da prawish sex s lubow.

Ne iskam da me razbirash pogreshno, tova e moe mnenie i v nikakuv sluchai ne te "linchuvam", nito puk se zajajdam .

# 52
  • Мнения: 4 176
Цитат на: spaetschen
Цитат на: Mamica
Inache utre vaprosniat muz shte sreshne niakoia macka , koiato shte mu pozvoli da se izprazni v neia i toi toku vuz se vlubil v edna sliva mirizliva.


Ami v takuv sluchai, shte go ostavia da se vlubwa ... i da se vdiga chukalata i da se maha .. Sled kato pru men ne mu hareswa!Da njama da go durja na sila ja! Nikoga ne sum tichala sled "zadnika" na "njakoi" i njama i da go naprawia.

A sushto taka smiatam, che ne wsichki muje sa tochno takiva, kakvito ti opisvash.Spored men sexa se dulji na lubow , a ne samo na taka narechenoto ot teb "izprazvane". Ako edin muj obicha dostatuchno jena si , shte se suglasiava s neja -tova kak i koi i po koi nachin da se prawi sex .Ima ogromna razlika mejdu tova da prawish samo sex i da prawish sex s lubow.

Ne iskam da me razbirash pogreshno, tova e moe mnenie i v nikakuv sluchai ne te "linchuvam", nito puk se zajajdam .

Ок . Явно много са на различно мнение. идеята ми беше, че точно поради тая причина , защото правя секс с любов предпочитам да го правя така, че да е пълно удоволствието за мъжа ми. Така мисля аз. Вие за малко да ме убедите , че мъжете ви ПРЕДПОЧИТАТ метода с ПАЗЕНЕТО и, че биха ви отказали иначе.  хехехех веселяци.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
[quote="Mamica
Вие за малко да ме убедите , че мъжете ви ПРЕДПОЧИТАТ метода с ПАЗЕНЕТО и, че биха ви отказали иначе.  хехехех веселяци.[/quote]
 Mr. Green  Mr. Green   superuu

Мамице, кефиш ме максимално в тази тема!
btw, Мъж ми и един приятел дето е в къщи също си умират от смях!

Момичета, що се нахвърлихте така върху Мамица? Наистина се чудя! Толко ли пък чак са ви деликатни ушенцата Confused:  Confused: Тя изказа мнение, без да обижда нито вас, нито съпрузите и приятелите ви. Лексиката й си беше най-разговорна, нищо повече, кво толко, мамка му....да го ебъ...Извинявайте, ама пиша по доста форуми, някои даже литературни, ама чак пък такъв псевдо-пуризъм, айде са...

 Конкретно по темата - пазила съм се близо 4 години с Диане 35, пих го доста дълго, заради рецидивиращи поликистозни яйчници и може би благодарение на него и една навременна операция сега имам дете. Като контрацептив също е №1
НО  Sign Exclamation Изведнъж придобих страшна непоносимост към него  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Само след едно хапче започвах неистово да повръщам и след това ходех болна по цяла седмица. Вносителите твърдяха, че нямат друг подобен случай.....но аз направо си направих алергия Sign Exclamation Съвет - много внимавайте с хормоналните препарати Sign Exclamation
После с моя другар се пазехме с прекъсване, защото не поиска да свикне с презерватив, магарето. Все ме питаше шоколада със станиола ли го ям. Не е имало фал, може би си зависи и от мъжа, не знам. Нито ме е зарязал заради това, нито се е оплаквал, но си е факт, че им е най-хубаво да свършват "вътре", другото са митове от порното....
Като родихме Ники си сложих спирала и известно време ни беше супер, обаче един ден ме осени факта, че всъщност тя не пречи на сперматозоидите да стигнат до целта, а на оплодената яйцеклетка да се имплантира....Оттогава ми е много кофти и при всеки нов дълъг и бая кървъв цикъл си мисля, че съм убила още едно бебе...Много неприятно чувство....забелязвам, че напоследък се отразява и на желанието ми за секс... Така, че Додо, напълно те разбирам.
Друг негатив на спиралата, е че пази 100% единствено от вътрематочна бременност Sign Exclamation Гаранция за извънматочна няма, макар и много рядко, се случва! Това трябва винаги да го обясняват гинеколозите.
И накрая, две момичета по-горе споменаха, че мъжленцата им усещат конците. Моя твърди, че направо му "драска" и доста ограничихме позите, за съжаление точно тези с ъгъл и позиция, които ми бяха особено любими...Някой ходил ли е за корекция на спиралата, поради сходни причини?

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
[/quote]
Ок . Явно много са на различно мнение. идеята ми беше, че точно поради тая причина , защото правя секс с любов предпочитам да го правя така, че да е пълно удоволствието за мъжа ми. Така мисля аз. Вие за малко да ме убедите , че мъжете ви ПРЕДПОЧИТАТ метода с ПАЗЕНЕТО и, че биха ви отказали иначе.  хехехех веселяци.[/quote]
da, sega  sum suglasna s teb i az mislia taka
da ne govorim, che i na men mi e po-got vutre

# 55
  • Мнения: 4 176
Цитат на: elsi
[
оплодената яйцеклетка да се имплантира....Оттогава ми е много кофти и при всеки нов дълъг и бая кървъв цикъл си мисля, че съм убила още едно бебе...quote]
 



Благодаря ти за подкрепата. Те тук са изкараха ега си девствениците и непорочниците. Дреме ми на..... КОЛЯНОТО.

ЕЕЕ не така де. "убиваш още едно бебе". А като се ИЗЦЪКА мъжлето на плочките в банята пак ли убива бебе.  нека се опитаме да сме добри родители на тези деца дето имаме , а не на онези дето сме могли да имаме. По тази логика хайде да правим секс само с цел бебе:) хехехх

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ха-ха, пак ме разсмя, ми май си права...точно тези дни си спомних един доста психо-скандинавски филм / не му помня името/, дето едно девойче, също малко ку-ку, всеки месец си погребваше неслучилото се дете, след ц-ла и си мислех, че и аз малко така...

Е-ее, най-накрая един нагъл италианец ни уреди дуспа, та вкарахме и гол. Айде честито! Туристите се отчетоха.

# 57
  • Мнения: 1 975
Мамице, кефиш ме максимално в тази тема!
btw, Мъж ми и един приятел дето е в къщи също си умират от смях!

Момичета, що се нахвърлихте така върху Мамица? Наистина се чудя! Толко ли пък чак са ви деликатни ушенцата Confused:  Confused: Тя изказа мнение, без да обижда нито вас, нито съпрузите и приятелите ви. Лексиката й си беше най-разговорна, нищо повече, кво толко, мамка му....да го ебъ...Извинявайте, ама пиша по доста форуми, някои даже литературни, ама чак пък такъв псевдо-пуризъм, айде са...

Tuka i az moga da se podpiwa

 Grinning

# 58
  • Мнения: 256
Pep, здравей!
Смятам да коментирам темата за спиралата, защото ползвам "Мирена" и аз лично съм доволна. Преди да ти пиша каквото и да е, отбелязвам, че даден вид контрацепция може да се понесе добре от един организъм, но от друг - не. Това е строго индивидуално. Напр. както някои организми отхвърлят присадени органи, а други - не. Или пък аз може да харесвам ягоди, а ти - не, или пък да имаш алергия към тях. Аналогично е и с противозачатъчните средства, било то хормонални таблетки, спирали или презервативи дори. Има жени с алергия към презерватив!!!.
Относно спиралата - предварително искам да отбележа, че нямам намерение да правя реклама. Просто искам да ти обясня всичко възможно най-подробно. Когато се чудех, каква да избера попитах гинеколога си за най-добрата. Посочи "Мирена". Интересувах се за най-добрата, защото исках да съм сигурна за себе си и че всякакви рискове са сведени до минимум. А пък и той каза, че ако смятаме да имаме второ дете, не ми препоръчва обикновените спирали.  "Мирена" е пластмасова хормонална спирала. Това е дълготраен,ефективен и обратим метод на контрацепция/по ефективност го сравняват с женската стерелизация/ , който също така може да се използва в случаи на тежки и болезнени менструации -облекчава много менструалните болки, намалява продължителността на менструацията/. Както вече си прочела, това е хормонална спирала-съдържа хормона левоноргестрел.
"Мирена" действа по няколко начина:
-сгъсятва слузта в шийката на матката и така предотвратява достигането на сперматозоидите до яйцеклетката;
-пречи на нормалната функция на сперматозоидите в матката и в маточните тръби;
- и ако случайно се получи оплождане /вероятността е 2 на 1000, забележи на 1000/-изтънява лигавицата на матката /поради, което смятам, че е малко пресилено да се твърди, че тази спирала убива оплодена яйцеклетка,тъй като тя просто няма възможност да се имплантира/. А оттук следват и по-леки и по-къси менструации.
Ако е правилно поставена нито ти, нито половинката ти трябва да усещата спиралата, конците или нещо друго. Хубаво е да я постави лекар, който има опит вече с нея. Аз лично смятам, че е предимство това, че хормонът действа локално, а не "разбазиква" генерално хормоналната система. Освен това споделям и мнението, че ако се ходи на 6 месеца на профилактика, /аз и без това го правя/ рисковете за рак, срастване, извънматочна бременност, инфекции и т.н. са нищожни. Между другото за инфекциите - преди поставяне задължително се прави микробиология, цитонамазка, а ако лекарят прецени може да назначи и други излседвания, за да се изключи вероятността за наличие на инфекции. Самата спирала, преди и по време на поставянето се намира в стерилен апликатор, така че да не се пренасят евентуални инфекции към матката. И все пак се посочва, че има риск, поради което не се препоръчва на нераждали жени. Това важи за всички спирали. Те се предписват от гинеколог.
От всички изброени странични ефекти аз нямам нито един. Единственият дискомфорт, свързан с тази спирала беше за период от 1 седмица след поставянето й - болка като пред мензис и слабо кръвотечение. Това беше. При някои жени периода на адаптация на тялото е 1 месец. Ако не изчезнат оплакванията/главоболие или болка, кръвотечение/ след този период спиралата се маха.
Недостатък на тази спирала е вероятността организма да я отхвърли - 7% и има още един - висока цена - 280 лв. и като си сложиш поставяне и предварителните изследвания става около 350-400 - зависи от вида и цената на изследванията.
Съжалявам, ако се получи писанието ми в лекарски дух, но исках да съм максимално изчерпателна и полезна.
Пак искам да напомня, че изказвам лично мнение въз основа на опита си с презервативи и спирала. Таблетки не съм ползвала и не смятам да го правя. Всяко нещо има недостатъци.Кое е най-добре за теб ще решиш ти.

# 59
  • Мнения: 4 458
Grinning  много ми хареса темата за.....мъжките неволи и усилията на жената да ги смекчи Wink  Въпреки, че вече не я обсъждате ми се иска да изкажа и аз моето мнение
Всички сте прави! Спора възниква от гледната тояка.
Че мъжа ако обича жената ще се съобразява....ОК Така е, но и ще си намери жена която да допълва изживяването. Вижте, колкото и да се обичат двама души, неминуемо се стига до другата/другия. Проблема е само как половинката да не разбере или да го понесе по-леко. Това не са само някакви си въздушни размишления. В моя кратък, но изпълнен с опит живот съм видяла и чула толкова колкото малко от вас дори биха си помислили, че съществува. Била съм и от двете старни (жената и любовницата) и ми е ясно за какво става на въпрос. По принцип и аз мислех .... романтично, но живота все ме поставяше в компании където бях единствена жена (имам в предвид не пубертетски сбитки - аз бях детенцето там!) и съм се нагледала на изневери, наслушала съм се на причини и оправдания...... Една моя приятелка - астроложка, каза че съм комплексирала мъжа ми. И, знаете ли причината?!  Ами, че съм му хващала лъжите в крачка и никога не е могъл да ме излъже за изневяра или забежка без аз да го "видя". Просто тренинг на слух и зрение Wink  Иначе, ако нямах този житейски опит.... той беше перфектен и верен до гроб, не поглеждаше друга жена.... Разбирате за какво говоря. Сега разбира се ми се иска да не знам толкова много за взаимоотношенията м/у мъжа и жената, защото е як тормоз. Понякога е по-добре да си сляп за някои неща от живота....
Така, изказах се! Благодаря за вниманието Grinning  И, не ми е приятно да чета подобни заяжданици - всеки има своя гледна точка и.... аз май по-горе писах за това. Лек ден на всички и много любов и разбирателство в семейството Stuck Out Tongue

# 60
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Mamica
Вие за малко да ме убедите , че мъжете ви ПРЕДПОЧИТАТ метода с ПАЗЕНЕТО и, че биха ви отказали иначе.  хехехех веселяци.


Никой не се е опитвал да те убеждава в това Grinning . Просто хората са различни. Няма да пиша ние как се "пазим", защото явно има хора с чувствителни уши, но само ще кажа, че нито аз, нито съпруга ми имаме проблеми с това. Навремето пиех хапчета, но откакто съм с мъжа ми той ми проглуши ушите да не си правя експерименти с тялото, пък и бил ме взел без мустаци като на Панайот Хитов, искал така да си остана Twisted Evil . Спирала не желая и няма да сложа никога. Презерватива си е скапана работа. Между другото, аз пък бих поставила въпроса така "Ами ако аз утре си намеря някой, който иска да си слага презерватив, какво правим?"

# 61
  • Мнения: 4 965
Всичко си зависи от човека до теб, а и отдавна са отминали времената, когато жената си е лягала в леглото и само се е молила всичко да свърши по-бързо, че да я оставят на мира. Все пак в брака (или в съвместното съжителство) всичко е въпрос на консенсус и взаимно уважение - включително и в леглото.
Колкото повече наближава раждането, толкова по-често с мъж ми си говорим за пазенето и той е категоричен, че ще сме на варианта презервативи (макар, че изобщо не им е фен) или гелове (а и Боболента е права, че има разни други методи, но те не са много за пред публика). Той е категоричен по въпроса за спиралата - твърди, че няма смисъл да си пъхам в тялото нещо, което не го е сложила природата там) и за хапчетата (защо да се тъпча с хормони, при положение, че съм изкарала едно хормонално лечение, по време на което така се бях окосмила, че трябваше да се щавя всяка седмица, като арабка; пък и като бяхме гаджета - се наложи 2 пъти да взимам хапчета "за след ..." и единия път получих страхотен кръвоизлив).

# 62
Около 4-5 години съм се предпазвала от забременяване с календарния метод, но за него цикъла трябва да е много точен.
Нямаше издънки или проблеми, следях се през месеца и ако понастинех си се пазехме във всичките дни от цикъла.
Общо взето при нас пазенето беше от 12 до 17 ден, но защото цикъла ми е по - дълъг и овулацията е на 14-15 ден.
Метода ми е препоръчан от гинеколог, на който му занесох едно календарче и два месеца следихме кога е овулацията с температурни графики. А сега вече има тестове за откриването и.
Е, има известен риск разбира се и всеки преценява за себе си. Rolling Eyes

# 63
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
С две ръце гласувам за спиралата, ако няма медицински противопоказания. Досега съм била със спирала два пъти- първия път за  три години, след почивка от около година и за съжаление аборт, си сложих пак спирала и този път изкарах с нея шест години. За мен единствения проблем беше по- болезнения от време на време мензис, и това, че мензиса ми беше около 5-7 дни. Но пък спокойствието да не мислиш за хапове, гумички и т.н. нямат цена. Ако всичко е наред след като родя пак ще съм със спирала. Този път от тези с най- дълъг живот- да изкарам до критическата Embarassed

# 64
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз съм против спиралите, гадна ми е мисълта да ми стои това чудо нон-стоп в тялото! Брррр!  Imp А пък и идеята мъжът ми да се намушка на телчетата не ми е много приятна (представям си на него каква ще му се стори  Wink  Laughing ).
Хапчета съм пила, гадно е - пълнееш, космееш, не е работа...
Презервативът е най-добре, ама мъжете не го харесват, иначе аз нямам нищо против...
Почти винаги съм се пазила по календарния метод плюс прекъсване. Никога не съм имала проблем (нежелано забременяване), нито пък неудовлетвореност от страна на партньора...  Embarassed  Wink

Общи условия

Активация на акаунт