Само моята майка ли е така?

  • 5 116
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Според мен има разлика между това бабата да е изнервена от това, че гледа внучето и да е притеснена за него, зашото е още малко.
Майка ми досега е отгледала 3 деца и е помагала на сестра ми в гледането и на двете й деца, въпреки че не е първа младост (71г.).
И никога не е отказвала да помогне, което спроред мен е и нормалното отношение. Не твърдя, че бабите са длъжни да си гледат внуците, но ми се струва нормално да проявяват такова желание от време на време.
Отделно от това, ако на авторката й се наложи да излезе някъде и съпруга й не може да й помогне какво да направи: да помъкне едномесечното бебе със себе си? Confused

# 16
  • Мнения: 24 467
Схванах темата не като "Кой да ми гледа детето", а дали е нормално отношението на баба му- според различните участници тук и дали има и други подобни, в аналогично положение. Така разбрах авторката аз. Не става въпрос, пак до колкото разбрах от питането,  дали майката имала намерение да скъсва, прекъсва и т.н. връзката на детето с баба му. Не става въпрос и за отглеждането на детето, пак според мен, от въпросната баба.
По отношение причините да го гледа за определено време друг човек- мисля си е работа на всеки от нас.  В случая, четох, става въпрос за две вечери- чак пък да обобщаваме "Никой не е длъжен..." не върви. Разбира се че не е, това го пише и Vlubena, за отношението на бабата става въпрос май.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 306
 smile3505 Ох, както и да е! Май или аз не съм се изразила правилно, или незнам. Повечето отговори изобщо нямат връзка с питането ми, ама поне разбрах, че явно искам други да ми гледат детето, щото то така излиза, щом като съм разстроена, че майка ми много не й се занимава с единствения й внук. Тц, тц, тц, каква лоша майка съм doh

# 18
  • Мнения: 3 216
Извинявай, ама детето си е твое.  Shocked Защо очакваш майка ти да го гледа?! Ако има желание - чудесно, ако няма - твой проблем. На мен досега за повече от 2г са ми гледали детето веднъж - имах дипломна защита. Иначе го влача с мен навсякъде или се комбинирам с приятелка (аз гледам нейното, тя гледа моето друг път). Иначе свекърите живеят през един етаж от нас и го виждат всеки ден, но не и "да го гледат". А малкия ми син съвсем не е оставян, единствено аз и баща му го гледаме.

Не ми казвай,че ти не си ходила при бабите си,не си прекарвала време с тях,не си стояла вакнциите.  Naughty

Аз  сьм прекарвала много с време с моите баби именно защото майка ми беше студентка и ме гледаше сама. И някак си не мога да си обясня как сега точно тя не ме разбира,как не й е мило за детето. Не ме е яд,че си го гледам сама и не ми тежи. яд ме е ,че лишават детето  точно от тия мили спомени и незабравими моменти с бабите.

Ама тук говорим за 1 месечно бебе... то няма ваканции  Crazy


Ама много обичате да четете отгоре-отгоре. Момичето говори за отношението на майка си. И тези неща не зпоачват когато детето стане на 10,а много по-рано.

smile3505 Ох, както и да е! Май или аз не съм се изразила правилно, или незнам. Повечето отговори изобщо нямат връзка с питането ми, ама поне разбрах, че явно искам други да ми гледат детето, щото то така излиза, щом като съм разстроена, че майка ми много не й се занимава с единствения й внук. Тц, тц, тц, каква лоша майка съм doh

Да не ти пука. Те повечето тук се правят на великите майки как никой никога не им гледа децата,но влез в отчетните да видиш кьде ходят сьбота и неделя и кой им гледа децата, или пьк защо си тьрсят детегледачки. ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 046
Vlubena,
а случайно според теб да е възможно просто майка ти да не иска да гледа детето, за да не свикваш, че тя е непрекъснато на разположение и като дойде петък вечер, то да е дежурно при нея с торбата, че чак до неделя вечерта.
Абе това са малко глупости все пак хлапето няма два месеца.

Но си мисля, че спокойно можеш да и кажеш, че си по цял ден с бебето и имаш нужда от малко разведряване, може да го приспиш и да и го оставяш спящо и така, хем тя няма да се притеснява, какво ще го прави толкова малко, хем и ти ще си спокойна, че бебо спи и ще можеш спокойно да изпиеш едно кафе с приятелка.

А пък можеш просто притесненията, които си изразила тук да и ги кажеш и на нея.

Не мога да помогна много, много. Аз нямам баба, която да ми гледа детето за по цял уикенд и то всеки уикенд, но пък имам баба, която, ако поискам да изляза със съпруга си за няколко часа, никога не ми е отказала и съответно гледаме да не прекаляваме, средно на две седмици по веднъж излизаме сами иначе сме все комплект.

Успех и не се терзай толкова, в крайна сметка, ако е толкова непреклона има и бавачки. Важното е да сте здрави   bouquet

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Kremenasmile3501. То не за пръв път ми се случва да пусна тема във форума с идеята да науча нещо полезно или да се успокоя, и незнайно как ставам "незаинтересована майка". От други момичета бях чувала, че в този форум жените се заяждали една с друга, критикували и пр. - не вярвах, ама...то май така ще излезе. Но, здраве да е.

# 21
  • Мнения: 1 749
Жена,не се притеснявай.И ние сме така...Я череши има да чисти,винаги готви,домакинства,трябвало да се погрижи за мъжа си...И така.Гледа малката по два-три часа през няколко месеца.Или когато имам неотложна работа,която е свързана с пари.А това се е случвало 2-3 пъти за година и повече.Тя е тук винаги,когато има да свърши някаква работа,или за да ми се накара за това,че не съм си гледала детето както трябва(пуста попара,тя ставала само за закуска...).Идва само да ми каже колко лоша домакиня съм,колко лоша съпруга и майка.Не знам това как го видя,след като идва само за половин час .Въпреки,че живее на 5 мин път пеша от нас.И винаги е намръщена,когато трябва да я гледа.Да,обича внучето си,но не иска да се занимава с него.А колко нужда от помощ съм имала,само аз си знам....Не само за детето....имала съм нужда и от подкрепа.

# 22
Ами да в повечето пъти така става.Всеки се хваща за една определена дума и ги нарежда до безкрай и се води един монолог, който сменя коренно темата на автора.
И както Кремена каза,проблема не е в това,че майка и не иска да гледа детето и,а отношението и спрямо нея.
Тя иска просто да създаде някаква връзка между тях (па макар и още от малко)както при нея е било с нейната баба.
Всеки има спомени с баба си(ваканция,празник и т.н)А и детето няма да бъде все на 1 месец.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Kremenasmile3501. То не за пръв път ми се случва да пусна тема във форума с идеята да науча нещо полезно или да се успокоя, и незнайно как ставам "незаинтересована майка". От други момичета бях чувала, че в този форум жените се заяждали една с друга, критикували и пр. - не вярвах, ама...то май така ще излезе. Но, здраве да е.

А! Как да е незнайно как?  Wink
Виж само заглавието на темата. Драмата определено си я създаде ти. Нормално е да получиш драматични отговори. Проблемът е, че някои не ти харесват. На мен първият постинг точно така ми звучи, сякаш майка ти е длъжна. Нямам идея за какво бих могла да изляза вечер и да оставям бебе на месец и половина на майка ми. При това като имаш предвид, че моето дете тръгна на ясла малко след като навърши 1 г. Т.е. не съм от претрисащите се. Живота на човек се преобръща тотално когато има дете. Не виждам след като аз взимам вече своите решения в живота, майка ми да не може да го прави. И искам да ти кажа, че това е по-добрия вариант, а не тя да идва да гледа детето без желание, само защото тук родителите са доживот длъжни на деца, внуци и правници.  Wink

# 24
  • Лондон
  • Мнения: 403
Аз пък ще ти кажа,оставяй детето на бабите и хич не ги питай
./това от житейски опит го казвам /Ама не била в настроение./само да не е болна разбира се/А моля,моля.Тия номера не.Моя приятелка ме вбесява,като дъщеря и иска да излезе за малко и тя от девет дерета донесе вода ,само и само да не пази малкото.Даже може и да заплаче.После си излизаме с нея и тя е доволна,а аз съм бясна.Бясна съм и на дъщеря и ,че е толкова глупава.Мога да пиша много за моята приятелка.Надявам се младите майки да не са толкова наивни , за да  позволяват родителите им да ги манипулират.

# 25
  • Мнения: 24 467
Ползвам бавачка, от навършване 1-3 месечна възраст на децата- почасово, а след това и на цял работен ден. Ако се наложи- плащам извънредно. Не търся баби- едната не иска, другата е далечко, а и си има постоянни грижи с болен човек.
Гадно ми беше с голямото дете, не бях се замисляла по въпроса, а край мен не за по час, за по ден и повече майките биваха отменяни и то не за да свършат неотложен ангажимент, а за да си починат. Попремислих и реших, че вместо да се ядосвам е по- добре да си реша въпроса и спра да очаквам нещо. Не е от страх и притеснение за моята майка, тя просто не обича да бъде ангажирана с друго, освен с ТВ и книги. Еми нейна работа, аз какво да правя? Не на всеки му идва отръки да се занимава с бебета, за доста хора това си е досадно занимание и имат право да се чувстват така.
С второто дете не съм се и замисляла, веднага потърсихме и познати ни запознаха с бавачката, която вече втора година гледа детето.
А за тези, дето не четат, а направо си пишат, Vlubena, си ги има с камарите, не обръщай внимание просто. Все ще се намери някой и в твоето положение. Така само се спами излишно, не се връзвай- ти си пиши и чети това, което е наистина отговор на твоя въпрос. Ако има нужда- можеш да поясниш питането си, но не спори, няма смисъл, ако държиш точно да ти отговорят на определен въпрос.
Лично аз намирам, че твоето по темата си беше ясно, разбрах те, затова и ти отговорих.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Искам да попитам вашите майки как реагират, когато ги помолите да ви гледат децата? Дотук ми се наложи два пъти за цяла вечер да оставим малкия на майка ми. Първоначално казва "Добре, няма проблем", но когато го взема тя вече е видимо изнервена. Вече се зарекох, че няма да го оставям, но не това ми е проблема. Болно ми е някакси. Тя го обича, но така за малко да му се порадва и стига толкова. Засега не съм го оставяла на свекървата, защото е още малък и не го водя на гости. Дано поне тя да не реагира така. Знам, че никой не ни е длъжен да ни гледа детето, но все пак ми е майка и не съм очаквала това. При вас как е?

И понеже се впрегна много от различните мения, ето сега цитирам първият ти постинг...

Наистина нямам идея какво може да ме накара да оставя на майка си 2 пъти за цяла вечер бебе на месец и половина, но това в крайна сметка си е ваша работа  Wink


А замисляла ли си се, че по някаква причина не й се гледа бебето толкова дълго време. Може да е притеснена жената.. но да не знае как да ти откаже

И това последното е според мен най-важното... Че извинявай ти какво очакваш? Да се грижи за него като втора майка ли? Не спомена дали заедно живеете или майка ти идва да го гледа. И след като майка ти идва какво пречи и свекърва ти да го прави? Обаче тогава ще се сипе змийска жлъч колко ми е гадна свекървата  Twisted Evil

Аз пък ще ти кажа,оставяй детето на бабите и хич не ги питай
./това от житейски опит го казвам /Ама не била в настроение./само да не е болна разбира се/А моля,моля.Тия номера не.Моя приятелка ме вбесява,като дъщеря и иска да излезе за малко и тя от девет дерета донесе вода ,само и само да не пази малкото.Даже може и да заплаче.После си излизаме с нея и тя е доволна,а аз съм бясна.Бясна съм и на дъщеря и ,че е толкова глупава.Мога да пиша много за моята приятелка.Надявам се младите майки да не са толкова наивни , за да  позволяват родителите им да ги манипулират.

Е не! Изобщо не може такива работи "не ги питай". То затова и съществуват такива теми. Аз уважвам майка си и затова ВИНАГИ я питам дали мога да заведа малката. Защото майка ми на нас достатъчно е дала, а и продължава да дава. И сега прави неща, които са приятни за нея, има хоби, с което й е приятно да се занимава. И да! Майка ми заслужава урока си по рисуване вместо да дондурка детето ми докато аз си вея д..то насам-натам. И точно заради този начин на мислене аз мога да разчитам на нея да не ми се цупи. Как не може да се разбере, че след като човек е отгледал децата си не е задължително да има желание да дондурка внуците си. Да им се радва - да, разбира се! Но да ги дондурка...  Rolling Eyes
Мисля, че не е удачно да се налага житейския опит. Той се споделя, а не е задължителен за всички  Wink

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 15:28 от Vache

# 27
  • Мнения: 3 216
Попремислих и реших, че вместо да се ядосвам е по- добре да си реша въпроса и спра да очаквам нещо.

Ей в това простичко изречение се намира най-доброто решение. Peace

# 28
  • Мнения: X
Привет Vlubena,
Не се притеснявай, не мисля, че си безотговорна майка. Аз имам вече 2 пораснали деца и моите баби много са ми ги гледали, най-вече свекърва ми понеже майка ми живее на 40 км., но въпреки всичко и тя ги е гледала и никога никога никоя не е казала, че и тежи. Аз даже мисля, че понякога със съпругът ми сме прекалявали, но............. младост............ излиза му се на човек и  все така ставаше и въпреки всичко винаги свекърва ми с удоволствие е зарязвала всякаква започната работа и гледала децата. Сега живот и здраве и аз един ден и то може би скоро ще ставам свекърва и си мисля, че каквото и да ми струва - стига да ме помолят - няма да отказвам. Иначе си е притеснително и отговорно но .............. отваря си човек очите на 4 и ......... да се надяваме всичко да е наред - когато има желание, мисля че е излишно всичко друго. Майка ми  гледаше детето на брат ми от няколко месеца та докато тръгне на училище - така се бяха стекли обстоятелствата ................ , но и тя никога не е казвала нищо нито че й е трудно - винаги с радост се обаждаше да вземе и моите деца............. така , че....... не мисля че си безотговорна майка. Сега ви е времето да излизате, аз още не съм забравила как много ама много ни се излизаше............. е и сега още щото  не сме престарели (около 40-те сме)ама.............  Поговори с майка си, може да й се иска, но наистина да е притеснена, не знам................., но вникакъв случай не си мисли, че си безотговорна майка. Желая ти всичко най добро !

# 29
  • Мнения: 2 556
Майка ми никога не ми е гледала децата нито за 1 час, но аз и не си помислям да искам такова нещо. Още навремето, докато синът ми беше бебе, тя ми обясни, че много ме уважава, задето не я карам да ми гледа децата. След този комплимент дори не ми е и хрумвало да искам  подобна услуга (пък и да я помоля, тя няма да се навие така или иначе). Wink

Общи условия

Активация на акаунт