Бременност и PC

  • 1 214
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 772
Моята работа беше да седя по цял ден пред ПЦ. Работех в изчислителен център. Работех си до края, до като си взех болничния за 45 дни.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 298
Няма абсолютно никакъв проблем да работиш с РС през цялата бременност.
т.нар. "вредни" лъчения са били от старите монитори, които вече отдавна не се прозвеждат и ползват.
Единственото, което може да предизвика дискомфорт са стандартните неща, които са валидни за всички, работещи с компютри - обездвижването и стойката при продължителна работа с компютър, умора на очите и др.

Ето и една доста подробна статия от сайта ни
Когато коремът опира в клавиатурата. Какви опасности дебнат брем … омпютър? >>
Точно така, няма проблеми с излъчването. Аз си стоях целодневно пред РС до излизането в болнични, после у дома пак си работех на РС.
Важно е да се раздвижваш от време на време. А тази докторка направо ме смая, на твое място бих се замислила, ако трябва такъв специалист да ми проследява бременността, но може и да си е добра...

# 17
  • Мнения: 3 356
Аз цял ден всях пред компютъра,особено последните месеци.Не веждам да ми се е отразило нито на мен ,нито на детето.
По принцип знам ,че трябва да се ограничи времето,прекарвано пред компютъра...ама ...

# 18
  • Мнения: 1 181
аз не само висях пред РС-то, ама и работех на компютър по цял ден и общо взето се получаваше така - на работа съм пред компютъра, като се прибера съм пак там. Няма проблем, важното е да ставаш от време на време да се раздвижваш.

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Ама че глупост! Тая докторка в кой век живее? На мен това ми е професията, работих по цял ден до 1 седмица преди раждането и сега пак сме с бебка пред компютъра.Нищо ми няма и на мен и на нея!

# 20
  • Мнения: 1 187
Да,права е Tinka 79,телевизора и микровълновата са в пъти по-опасни за бебчо.Аз продъжавам да работя в офиса,а от вън има база за цветни метали,но хич не се притеснявам,всичко е ок.Противно на схващанията,според колеги и приятели за първескиня съм супер спокойна. Laughing

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И според мен няма проблем. Аз бях по цял ден пред компютъра/а и сега съм/ и ходих на работа до последния ден-беба е жива и здрава/е, доста е любопитна, но това е по-скоро ген Laughing/

# 22
  • Мнения: 1 735
Здравейте,мили мами!
Дано тази статия поуспокои някои от вас

www.biberonbg.com/info/bremennost_i_pc.htm

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Стига бе,аз работя в лаборатория оборудвана с ъс модерна апаратура,вързана с компютри.Ако беше толкова вредно досега да сме се изпорзболели всички.

# 24
  • Мнения: 5 299
През цялата си бременност висях пред компа от сутрин до вечер  typeuu

# 25
  • Мнения: 2 040
Последните 7 години съм всеки божи ден пред компютъра. На работа - пред компютъра (по цял ден), после по време на бременеенето ми - пак пред компютъра (то мин. година по това време в тия жеги ... Laughing), сега с дете на 10 месеца (почти) - пак пред компютъра ... (само дето сега си имам и друга занимавка .... и правя огромни почивки).

Е, ако можех да стоя и да гледам в една точка по цял ден .....

Общи условия

Активация на акаунт