Как се прави режим на дете?

  • 19 636
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
С много нерви, рев и измъчване и на двете страни.

Не го разбирам и не го приемам. Децата са различни и с различни нужди, не трябва да се слагат в калъп.
Оставих детето да ме води и много скоро то самО си направи доста строг режим. Ставаше в 12-13 ч. и си лягаше в 24 ч., ядеше на поискване и имаше спокойно и необременено детство Simple Smile Като навърши 3 г. сама започна да се събужда в 8-9 ч. и да заспива в 22 ч., перфектно за градината  Grinning
Не откривам негативи ...

Съгласна съм с Никол. Да оставим твърдите режими за когато има нужда - т.е. като почнат да ходят на градина, училище и т.н. Добре е да има някакъв ред всеки ден, но детето само да си го е изработило, т.е. да става и да ляга и да яде по горе-долу еднаква време всеки ден. Изключения се приемат. Лично аз много бих се радвала синът ми да спи до 12ч, това значи, че и аз ще спя Simple Smile 

Апропо, някой може ли да ми даде сериозен довод (изключвам удобството на родителите) за твърд режим на бебе или дете, което не ходи на детско заведение?

# 16
  • Мнения: 9 814
..........
Апропо, някой може ли да ми даде сериозен довод (изключвам удобството на родителите) за твърд режим на бебе или дете, което не ходи на детско заведение?

Доводът ми е, че изработен от рано режимът на детето става неизменна част от живота му.
Не виждам защо трябва да живее хаотично, само защото не ходи на ДГ например?

А иначе, защо държите на липсата на режим (изключвам удобството на родителите), дайте ми сериозен довод, моля?! Wink

Лично аз много бих се радвала синът ми да спи до 12ч, това значи, че и аз ще спя Simple Smile 

# 17
  • Мнения: 1 547
Моят отговор е прост: с постоянство. Децата ми имат режим от ден първи, защото и аз вярвам, че това е начинът едно дете да се чувства спокойно и уверено. Според мен и според моите наблюдения, подчертавам. Ляга се винаги в 21, обядва се винаги в 12.30 и така... Изключения не сме допускали в първите 3 години, никакви, после само спорадични. С ревове и драми не съм боравила, така че негативи на режима не мога да посоча, но позитиви има много.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Моите деца бяха на режим от първият ден. Никой не може да ме убеди, че лягане в 12 часа е полезно за едно бебе. Иначе с постоянство всичко се постига.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 629
Моя бебо има режим от 3м. Сега ще напиша този от 6м, който сме започнали: 7и30. ядене, игра, 10:30 ляга да спи, към 12ч обядва пюренце. Веднага заспива за час. После си играе. Към 15:3- кашичка, после пак се занимава или се гушкаме и си "приказваме" ( аз сама си говоря Mr. Green). До 19ч. е изкъпан, нахранен и е сложен да спи. Към 22.30 става пак да пие мляко и спи до сутринта. Сам си го е направил режима. С изключение на НЕ яденето през нощта, това аз си го извоювах с 4-5 дена неспане Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
..........
Апропо, някой може ли да ми даде сериозен довод (изключвам удобството на родителите) за твърд режим на бебе или дете, което не ходи на детско заведение?

Доводът ми е, че изработен от рано режимът на детето става неизменна част от живота му.
Не виждам защо трябва да живее хаотично, само защото не ходи на ДГ например?

А иначе, защо държите на липсата на режим (изключвам удобството на родителите), дайте ми сериозен довод, моля?! Wink

Лично аз много бих се радвала синът ми да спи до 12ч, това значи, че и аз ще спя Simple Smile 


Не, аз не казвам, че трябва да живее хаотично, всеки си изработва някакъв ритъм, дори и най-малкото бебе. Аз никога не съм кърмила под час, но той се нагласи сам и аз знаех какво да очаквам. В никакъв случай не държа на липсата на режим, но не и на всяка цена и по часове, определени от мен. Пък и в края на краищата има и друго - ако детето ми си ляга в 20ч, това ще значи, че ще вижда баща си максимум за по час на ден, а понякога хич, защото често се случва да работи до късно. Като тръгне на градина, разбира се, че ще си ряга по-рано, за да има време да се наспи, но сега си ляга между 9 30 и 11, зависи как е протукъл деня, спал ли е следобед и т.н. Понякога не успява да заспи след обяд, е, какво да направя, оставям го на мира.

# 21
  • Мнения: 5 877
Шест години почти режимът на детето ми се състои в това някъде след девет часа да го подкарам към леглото.
Никой не страда от тази работа. Удобно е и за родителите - вместо да се силят да се опитват да помирят детето и режима, разбират се само с детето.
Не спи следобед, не я и насилвам. Мен като ме караха едно време, да не би да съм спала?
Яде в колкото часа огладнее. При нея това значи рано сутрин, някъде по обед и вечер към шест часа нещо малко. Ами ОК. Ние вечеряме по-късно, но това не значи, че сме прави. Вземам я обичайно да седне с нас на масата, за да се видим. Разходки - когато ни се разхожда. От време на време правим заедно план за деня, за да измислим какви неща да напъхаме в него. Но това е веднъж на месеца.

Франческа, Марк Твен пък откъде го извади, нещо си сбъркала анекдота, това не ще да е за него. Препрочети "Том Сойер" Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 478
Изграждането на режима на синът ми започна още с неговото раждане.
Хранеше се на режим,а от там и спеше в определени часове на деня.Винаги си лягаше в 20ч,после ядеше пак в 23:30ч и никога не се будеше преди 6ч за следващото кърмене.Така че благодарение на режима сме нямали безсънни нощи (изключвам тези с коликите и зъбоникненето).
С течение на времето той сам си промени режима на спане,но този на храненето остана след последното му установяване през 4часа.
Според мен много по-лесно се гледа малко дете,когато има установени часове на сън,разходка и хранене Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
И двете ми деца не са имали кой знае какъв режим, признавам. Но лягане в 24ч. и ставане в 12ч. ми звучи странно. Случвало се е да спим до 10ч. и после се обърква целия ден - закуска, разходка, обяд... Лятото как излизате изобщо, ако стане в 12ч. детето?

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Опитах с първото. Не се наложи да полагам големи усилия, защото детето си изгради само режим, който съвпадаше с моята представа за такъв.
Второто обаче още в началото ми показа, че моята няма да стане и не настоявах. Поне нощем спеше от новородена, всичко останало изобщо не приличаше на режим. До много скоро(преди да тръгне на градина) не е лягала по-рано от 23ч, но и сутрин си поспиваше доста. Имало е случаи да става в 12 на обяд и към 13,30-14ч. да заспива отново без проблем.
Спокойни и щастливи са децата ми, не им пречи нищо.

# 25
  • Мнения: 2 660

Апропо, някой може ли да ми даде сериозен довод (изключвам удобството на родителите) за твърд режим на бебе или дете, което не ходи на детско заведение?

Да, мога  Grinning
На хаосът децата реагират с нервност. Хаосът ги прави неуверени и агресивни.

Обаче гледам тук едни много крайни мнения за режима на малките бебенца. Твърдо съм против да налагаш режим на бебе - ни за хранене, ни за спане. В този момент от живота си то си е още малко животивче - най-добре знае колко да спи и да яде.

# 26
  • Мнения: 2 660
И двете ми деца не са имали кой знае какъв режим, признавам. Но лягане в 24ч. и ставане в 12ч. ми звучи странно. Случвало се е да спим до 10ч. и после се обърква целия ден - закуска, разходка, обяд... Лятото как излизате изобщо, ако стане в 12ч. детето?



Лятото беше още много мъничка, друг режим сме имали тогава (ядене на 2 часа, понякога и нонстоп, спане - почти по цял ден).

А иначе излизаме винаги следобяд. Сутрин и да се събуди по-раничко, си стоим вкъщи - тя си играе, аз шетам.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Съжалявам, ако си ме разбрала погрешно, аз не уточних - към Никол се обръщам в питането си. Тя писа, че детенцето й е ставало в 12-13ч. и ми беше интересно кога се разхождат.
Иначе лятото ние излизаме веднага след ставане, закуската я яде навън, за да избегнем жегите. Към 10.30ч. вече се прибирахме  Peace
Както вече писах - и двете ми деца не са имали кой знае какъв режим, никога не настоявам за следобеден сън, ако детето не иска. За хранене също не настоявам - когато иска тогава яде. Може да не съм права, просто споделям как е при нас.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Режимът на детето  както каза Франческа започва да се създава още от родилното. И за мен не е нормално малко бебе да заспива в 24 часа и да се буди в 12-13 часа. Моето дете си беше с режим създаден още първите дни след появата му на бял свят. Не съжалявам за това. Така за майката и детето е по лесно.

# 29
  • Мнения: 5 183
Твърдо съм против да налагаш режим на бебе - ни за хранене, ни за спане. В този момент от живота си то си е още малко животивче - най-добре знае колко да спи и да яде.

Не става въпрос за налагане, а за предразполагане.
След 8 не го вадех повече от спалнята.
Гушках го, изкъпан, ядеше, говорех му или му пеех тихичко, в затъмнена стая.
Един вид по всякакъв начин му давам да разбере, че е време за покой и отмора, а не за лудуване. Колко по-гот би ми било да го "опна" с мен в хола пред телевизора, където татко му и дядо му (тогава ни беше на гости) си пият ракията и бистрят политиката да речем. Нотогва ефекта е точно обратен - детето се превъзбужда и си мисли че е време за игра.

Общи условия

Активация на акаунт