Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - тема 6

  • 116 797
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
lorenca - няма за какво...
Всъщност за какво точно (отопление-качествено и надеждно, отопление-охлаждане, само за охлаждане...) са ти необходими климатиците? И колко м2 са големи стаите ти?

# 751
  • Мнения: 5 160
Шани - предимно за отопление (няма парно, няма газ), мога и без охлаждане.
25 м2, и две по около макс. 10м2 за спане. Изток-юг-запад(спалните) е изложението. Няма север.

# 752
  • Мнения: 146
Коментари за Toshiba като избор марка за климатик?

в 2 разновидност се предлагат.
Примерно Панасоник (серия Е) и Фудцицу са с по-добри параметри. Но те (Panasonic i FUJITSU) превъзхождат и MHI и някои DAIKIN-и, междувпрочем.
Има нелош модел на SHARP. С добрър СОР са.
Хм в какво ги превъзходат че малко не разбрах. Доколкото знам MITSUBISHI HEAVY INDUSTRY са единствените, които покриват новият закон за енергийна ефективност, дето ще влезе следващата година.
Всъщност може и да греша, но още не съм видял друг климатик в България, които да покрива новият закон. Японски климатици ама продавани в Япония вече минаха на новите изисквания, но в България мисля че по технически показатели няма климатик който да превъзхожда MITSUBISHI

http://www.mhi.co.jp/en/technology/review/pdf/e452/e452015.pdf

Статията е на английски но може да се използва и автоматичен транслатор.

# 753
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ясно. А някакъв ориентировъчен бюджет имаш ли? Щот' нали разбра, че има машини по 1000лв. , но има и такива по 3000лв. Все ще ти вършат работа.

За 25м2 стаята можеш да заложиш на 13-ката DAISEIKAI на TOSHIBA (миля, че 10-ката ще ви е "малка"). Обаче за малките спални 10-ката ще ви е много мощна машина.
За тях по едни тайландски... TOSHIBA RAS 107 SAV-E.
Това предлагам.
Пак казвам, ако не искаш да си вземеш ДАЙСЕЙКАЙ-ки, има много добри марки климатици на сравнително добри цени.

Колов, ще мина да ти обясня лично тия дни нЕкой работи.  Laughing
Не говоря за HiCOP-ови MHI. Te няма как да не са добри.
Говоря за среден клас... серия ZG-S. A те не са "цвете".  Tired

# 754
  • Мнения: 5 160
И аз ясно. Докъм 1500 лв за големия мисля че  ОК цена. Тези 107 - видях че са по 1200 лв. Дали все още се намира банка да даде кредит за енергийна ефективност за три климатика...   
Продължавам да си мисля, че с 1 клим. и 2 печки ще е добре...

DAISEIKAI  13-ка колко струва приблизително?

# 755
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
DAISEIKAI  13-ка колко струва приблизително?

2200.
Всички банки, дето рабоят с този кредит дават суми до определен лимит. Не до бройка машини. Щом се вместваш, нямаш грижи...
Ти можеш да си смениш и дограмата и да си санираш. Важното е да се вместиш в сумата.

До към 1500лв. ти предлагам PANASONIC CS/CU E 12 JKE-3 (макар да е 1600лв. като цяло). С йонизация на въздуха, с до 60 месеца гаранция на компресора. И с СОР = 4.04... далеч, далеч надхвълящ мизерния СОР на MHI 35 ZG-S, който е само някакси си 3.68.

# 756
  • Мнения: 146
Само да вметна че параметъра COP е доста измамен и пак да се повторя че в новият закон се отменя, защото не дава реална представа за качествата на разни климатици.
Проблема идва от там че COP при +7 градуса лесно се прави, но е трудно да се задържи при спадане на температурите.

А и за 1500 лева можеш да си вземеш LG S12AQ, което с COP 4.4 значи малко повече от 4.04

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 15:02 от dkolov

# 757
  • Мнения: 7
и какво по-точно им има на MHI-тата ZG-S, защото имам една 20-ка и една 25-ца, а избора направих точно преди една година благодарение на вашите съвети тук, защото тогава тях ги цитирахте за едни от най-добрите. Иначе аз съм доволна, само за информация  най-голямата ми сметка за ток миналата зима беше 90 лв, като това е за всички ел. уреди в къщи, а те са:3 телевизора, компютър, готварска печка, бойлер и двата климатика плюс разбира се лампите. Единия клматик /20-ката/ беше пуснат нон-стоп от края на ноември до средата май, другият не е работил денонощно. Ами това е за заинтересованите.

# 758
  • Мнения: 146
Ами точно че нищо им няма много хубави климатици са си.

# 759
  • Мнения: 121
Привет на всички Grinning Имам проблем (надявам се малък) и моля за помощ.
Вчера почистих филтрите на новия климатик HITACHI RAS-D14EX3. Направих всичко по инструкцията, монтирани са правилно - с две думи - видимо не се наблюдава проблем.
Тази сутрин когато станах обаче, лампичката за замърсени филтри светеше. Когато реших да ги почистя вчера нямаше сигнал - просто от сервиза ми бяха казали, че е добре да се почистват профилактично... а сега се чудя дали индикаторът за замърсеност на филтрите не се е повредил?! Странното е, че след като видях сигнала отново махнах филтрите, за да ги огледам и дори без наличие на филтри лампичката продължава да си свети...
Моля ако някой има идея какъв е проблемът да се включи. Предварително благодаря  Hug

# 760
  • Мнения: 721
изключи климатика от захранването, изчакай около пет минути и пак го включи.

# 761
  • Мнения: 121
Опитах - беше изключен от захранването за час - сега лампичката пак свети  Rolling Eyes Все пак благодаря   bouquet

# 762
  • Мнения: 3
Аз имам два проблема със същия климатик "HITACHI RAS/RAC-D14EX3 " . Първият е като твоя с лампичката за замърсени филтри продължава да свети и след като са почистени и другия проблем които имам е ,че както е настроен на 25 градуса си духа топло и изведнъж започва да духа студено.Не знам това нормално ли е или не?

# 763
  • Мнения: 3 456
Ако може и аз да се включа с въпрос. Сега през зимата климатиците на режим "топло" или на режим "автоматичен" е по- добре да работят?
Мерси предварително!

# 764
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Като цяло нямам много време да изчета всички теми така че направо на въпроса.Интересува ме какъв климатик да си купя за помещение 22 кв.с изложение север-изток, крайна стена за сега предстой калкан ама не се знае кога,санирана и при това е морски климат,ако това има значение.Предложения за климатик до 1200-1300 лв.А какво ви е мнението за климатиците на Кериър?

Общи условия

Активация на акаунт