Сключване на брак в чужбина. Помогнете с инфо

  • 3 544
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Алабама, първо честито! Да сте много щастливи заедно!
Бях кума на приятелско семейство, живеещо в Монтеал. При записане на дата в общината изискваха присъствието и на единия свидетел. Подписах декларация, че познавам младоженците и че се взимат по любов. За съжаление не помня точно колко време преди сватбата си записаха час, но със сигурност беше поне 2-3 месеца по-рано. Младоженката не беше с булчинска рокля, а с вечерна. Подписаха в общината и после отпразнувахме събитието на барбекю в един парк (бяха нови емигранти). После те се върнаха в България и там вече направиха голяма сватба с родители и роднини.
Други приятели също се ожениха тук (пак Монреал). Булката каза, че е дала 2500$ за рокля и аксесоарите към нея, обувки и чанта. За другите разходи не помня точна сума, но сватбата беше малка (около 30 човека) и в много хубав ресторант.
Трета позната се омъжи наското (в Торонто) за канадец с голяма рода. Нямаше как да докара тук родители и близки, така че са присъствали основно роднините на младоженеца + нейните най-близки приятелки. Сватбата я отпразнуваха в парти залата, на сградата в която живеят - наем 100$ + разходите по закупуването и приготвянето на храната + алкохол (той излиза по-скъпо от храната).

# 16
  • Мнения: 8
Здравейте отново, момичета. Снежи,радвам се отново да те срещна в един друг форум Grinning  По отношение на церемонията, останах с впечатление, че може да се проведе навсякъде, включително паркове и плажове/ всъщност заплюли сме си страхотно място до едно езеро/ И доколкото разбрах, трябва да присъства длъжностно лице Officiant. Затова съм много изненадана, Снежи, от това за общината, което написа. В Монреал задължително ли е да се ходи в общината или е въпрос на избор?Явно, че трябва да проверя тук как стоят нещата, да не би първо да се разписваме там.Както и да е. Има още време дотогава...май newsm78. Поздрави от далечен Ванкувър на всички  bouquet

# 17
  • Мнения: 18
Мога от свой опит да ти кажа за САЩ...предполагам в Канада не е чак толкова по-различно от САЩ...Ние решихме, че ще се женим във Флорида, защото там се сгодихме. Отидохме и платихме общо $1500 за церемония, брачен сертификат, лимузина (за целия ден) и фотограф. Церемонията ни беше на плажа; роклята си я взех от eBay - много семпла, която мога да си я нося за всякакви поводи, но трябва много да внимаваш с поръчки от eBay. Повечето сватбени рокли идват от Китай и са дефектни. Брачният сертификат ни го изкараха за един ден - експресно. Ние не сме канили никой - двамата сме българи и бяхме решили, че ще си направим празненство и в БГ след това, ама уви вече 2 години само си се каниме  Sad.

# 18
  • Мнения: 1 175
Виждам, че отдавна не е писано в темата, но все пак ще споделя - в случай че някой я намери отсега нататък Simple Smile Алабама, честито ако вече е минало събитието!

Аз живея в САЩ и съм сгодена за американец, и планираме две сватби от по 30 човека всяка - една в Бостън, и една в София. Нито моето семейство може да си позволи пътя, нито неговото, затова по една сватба на всеки континент. Тук ще дойде само неговото семейство и наши приятели от околността, а там - моето семейство и тамошни мои приятели.

Административната част я минахме, за да не остане за последния момент - подписахме първо тук в общината, и мина много бързо и лесно. Миналия месец ходихме до България и легализирахме брака, избрахме ресторант, църква, кумове и т.н. Обаче какъв зор видяхме с обредната залааааа! Нали вече сме женени в САЩ, не можели в залата да повторят венчавката, защото не знам си какво си. Ние искахме да изиграем втората сватба отначало, за моето семейство, да изглежда като истинска, но нито в обредна зала, нито извън, никой не иска да ни венчае повторно. Тук в САЩ правят "подновяване на клетвите" и никакви проблеми няма, не знам наште лелки защо така се опъват. Разрешихме проблема като заведох жениха американец при тях, и започнахме с майка ми да се пазарим (аз му превеждам) как може така да ни отказват. За късмет уцелихме една свястна служителка, и тя така се засрами пред чужденеца (той се правеше на много възмутен), че след това театро тя горката пое на неин риск да ни венчае тя Simple Smile

За американската част сме си намерили един хубав плаж на брега на океана, така че наем няма да плащаме. После на ресторант, и така. Роклята пък ще си я шия аз, защото обичам да шия дрехи, така че от тази страна не мога да помогна. Успех на всички бъдещи булки!

Общи условия

Активация на акаунт