Противоположностите се привличат или...?

  • 2 639
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кое ви срещна? Къде е сега това?
Любовта. И сега си е тук (поне в нашия случай). Но само любов не е достатъчна за да живеят двама души в хармония и разбирателство. В един момент се уморяваш от всички тези компромиси, целият ти живот се превръща в един компромис. Загубваш себе си някъде по пътя... докато не си дадеш сметка, че и ти си човек със собствени нужди и желания. И когато човекът отсреща ти каже същото какво правиш? Thinking

# 16
  • Мнения: 2 448
Не може да няма пресечна точка. Кое ви срещна? Къде е сега това?

За да живееш с някого, а не само да те впечатли с нещо,  е нужно много повече от една точка.
А при две противоположности може и да е било нещо малко и то точно това да се е променило, защото всички малко или много се променяме.
Като прочетох в кои сфери са различията на авторката с мъжа и, напълно разбираемо да се чувства така.
В предния пост съм написала личното си мнение какво се случва обикновено в такива случаи. Когато през повечето време правиш компромиси отколкото да си себе си, няма как да издържиш дълго... Не и затворен във връзката си.

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Противоположността няма общо с целостта на семейството, практиката показва, че независимо от интересите семейства се развеждат или пък остват заедно до края.
магията е някъде другаде.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
магията е някъде другаде.
В разпределението на приоритетите.

# 19
  • Мнения: 2 448

магията е някъде другаде.

Хах сега кажи, че всички, които са заедно до края го дават на магия.  Laughing  Да оставим магиите в приказките , където им е мястото.  Wink
Освен това фактически развод може и да няма, но семейството отдавна да не е двойка. Това прави ли ги останали до края и има ли магия между тях, да,може би магията на търпимостта заради децата или други интереси, най често финансови.

# 20
  • Мнения: 2 099
Може би най-сериозния проблем е разликата ни в годините (10г. е по-голям от мен).Той се е "наживял", за разлика от мен.Както се казва "там накъдето аз отивам той се връща".Аз искам вечер да излезнеме да хапнеме навън, а той иска пред ТВ-то на спокойствие.Аз предпочитам да отида в някой бар с приятели и да танцуваме цяла нощ, той предпочита спокойно да си седи в някоя кръчма.Не говоря за всяка вечер разбира се.Просто той е улегнал вече, иска сигурност и спокойствие, а аз не мога да стоя мирна и кротка.Забелязала съм, че аз ако не кажа да излезнеме, дори и на едно кино, ще си стоиме месеци наред вкъщи и ще правиме едно и също всяка вечер.Той прави много компромиси заради мен, безброй пъти не е искал това или онова, но го е вършел заради мен.Аз да съм щастлива.Но така нещата не се правят с желание и той не се чувства добре, от там и аз, защото го забелязвам...
За възпитанието на детето пак сме на различни мнения.Добре, че поне се научихме да не спориме пред него.
Другото, което ме тормози е факта, че той е абсолютен работохолик.Работата е на първо място за него.Кара ме да се чувствам второстепенна и най-лошото е, че той го осъзнава, но казва че просто си е такъв и не може да се промени.Хиляди пъти ме е пренебрегвал, заради колеги или служебни задължения.

П.П. от 7 г. сме семейство
Ааа да ти кажа,не е от разлика в годините.Ние сме с една година разлика и сме така!Аз съм човека -купон и бохем,той е улегнал и домошар.Ами разбираме се криво-ляво.Приказваме повече,повече секс,по-малко мислене и задълбаване.Ако си търсиш все причина да си недоволна ще намериш.Отпусни му края и не му мисли много и дълго.Живей си живота,опитай да броиш наум до 10 преди да избухнеш,намери си хоби или нещо прави.Не се трови за глупости,живота е някак обидно кратък да го прекарваш в мисли и намусена.Успех!

# 21
  • Мнения: 448
Различията, които съм споменала са общо изказани, защото другите (може би по-дълбоките) са прекалено лични, но...
Той е останал сирак на 18г.Борил се е сам с всичко и срещу всички.Постигнал е всичко самичък.Така е свикнал да живее.Затворен в себе си, защото не е имало къде да потърси упора и утеха.Но сега не е сам!Сега има мен и сина ни.Снощи му го казах и той го осъзнава, но по навик си живее затворено.Искам да споделя, да търси помощ от мен, да я приеме когато му я давам.Не мисля, че така накърнявам достойнството му.Дълго се борех да свикне да споделя с мен и го постигнах...но за кратко.Щял да ме натоварва с неговите глупости.Аз искам да участвам в живота ти, а не да съм страничен наблюдател.
Другото, което е че не приема за нужно да бъде до мен в труден момент.Мисли си, че след като той се справя сам, значи и аз го мога.Имам няколко спонтанни аборта.Трябва да си направя изследвания, спряла съм се на лекар и клиника, но ме е страх да отида сама.Искам, когато изляза от кабинета да знам, че отвън ме чака той.Че мога да поплача на рамото му или да изживееме заедно радостта ( зависи какви са резултатите от изследванията)Искам заедно да извървиме пътя до така мечтаното второ бебе.А той не го разбира.Само ме ръчка и все ме пита кога ще отида.Като му кажа да дойде с мен ме пита за какво ми е, да ми държи ръката ли?!Да, ако трябва за това, но да знам че си с мен.
Просто не сме единни.За вас това може да са глупости, но за мен е самота!

# 22
  • Мнения: 1 749
Всичко е въпрос на компромиси от всяка страна.
Ние с мъжа ми също сме противоположности,но имаме и общи неща.Да кажем-разбиранията за живота и любовта,общи ценностти и т.н.Но,разликите са доста.Аз обичам реда и организираността,не съм разсеяна,лесно се ядосвам,нетърпелива съм.И други.По отношение на тези неща той е пълна моя противоположност.Реда за него е нещо,което може да се пропусне,страшна шматка(много е разсеян),много трудно се ядосва(но ядоса ли се....нека да не си му пред очите),страшно търпелив.И така....За другите неща,за различните вкусове и т.н. и двамата правим компромиси и за щастие,успяваме да живеем що-годе щастливо,без големи сътресения.
Ако има компромиси и жертви само от едната страна...лошо.Аз няма да обичам мъж,който не иска да бъде с мен в трудните моменти...БИх ти дала следния съвет,пък ти си знаеш какво е между вас.Ако прецениш,че така ще стане,пробвай.
Спри да се "молиш".(не го приемай като заяждане,обида,кофти критика,а най-добронамерено,затова слагам думата в кавички).След като не иска,и продължава да отказва,за известно време се дистанцирай.Заживей "сама".Разбираш ли накъде бия?Може би всичките тези разговори са му досадили,поставили са теб в някакво молещо положение в неговите очи....Покажи малко твърдост.

При мен това имаше ефект.Надявам се и при вас да има.

# 23
  • Мнения: 2 448
Rumito, не се сърди, но искаш невъзможни неща. Ти казваш "не искам друг мъж, но искам мъжа ми да е друг".
Всеки може да се промени в някакви граници, не е редно да имаме претенции за промяна на другия. Ако не можем да живеем с неговите качества и не ни стигат, той не е длъжен да се съобрази. както и обратното.
Някой може да направи нещо заради нас, но не и да усеща нещата като нас.
Освен това човек прави компромиси в името на нещо. Трябва да е достатъчно мотивиран, защото да се пънем само на инат, или защото сме решили, че така трябва, няма да издържим дълго. Все от някъде трябва да си зареждаме батериите, нали така?

# 24
  • Мнения: 24 467
Привличат се може би, по- скоро са си интересни временно, но това не значи, че могат да съжителстват, особено дълго време и много близко една до друга /тези пусти противоположности/. Ако двама души са тотално различни не виждам дългосрочни перспективи. Всеки следва да си открие себеподобни и да живее с тях. За мен определено животът далеч не е само низ от компромиси, последните са по- скоро изключение, особено когато говорим за дълготрайни отношения /семейство, работа, професия, приятели/. Диаметралните противоположности, за мен, следва да си стоят там, където са си.
Дали вие, конктерно, сте такива или просто е налице определен проблем или взаимно неразбиране по определени въпроси в отношенията ви е нещо, за което тук можем само да гадаем. Може да е налице временно препятствие, може да е нещо по- сериозно- не знам, не ви познавам.
Ако се различавам тотално от друг човек нас определено няма какво да ни задържи дълго време заедно. Ако пък си мечтаем взаимно да се променим това е кауза пердута. Поради тази причина дори преди да реша да имам семейство съм живяла година със съпруга си. Преди да решим да имаме деца- още една. Ако този човек го чувствам далечен и непознат не бих се решила на такива стъпки.

# 25
  • Мнения: 301
Ние с мъжа ми сме противоположни и като характер, и като реакции. Аз съм огън - лесно паля и набирам скорост, пък той е водата - гаси ме  Mr. Green и ми укротява бесовете. Въпреки, че според мен той е малко като опериран от чувствителност, не за значими неща, като това да дойде с мен на преглед, по-скоро за дребните неща, които ме вълнуват мен, а той някак не успява да разбере защо толкова ми идва нанагорно. Става дума за моменти, в които просто да ти потрябва разбиране за  нещо - как са ме изнервили в работата примерно - той просто ще каже "голям праз, не се връзвай". А пък аз имам нужда примерно да поговоря с него за това (ми емоционална и чувствителна съм беееее  Crazy).
Докато с най-добрия му приятел сме винаги на една вълна, без думи се разбираме. Той винаги знае какво точно се опитвам да кажа. Това явно е очевидно защото много от познатите ни са ме питали как съм избрала мъжа ми, а не приятеля му. Ми незнам как. Обаче е факт, че вече 13 години той се опитва да влезе в моите емоционални моменти (да кажем) пък аз да стана по-голям непукист. И така си дерзаем. Не ми тежи, че не винаги ме разбира (е, понякога само), но не се чувствам самотна или нещастна. По-скоро обратното. Приоритетите ни са общи, обичаме се, детето ни е най-важното и за двамата - както се казва и двамата вървим в една посока, и ръка в ръка.

# 26
  • Мнения: 473
И ние с мъжа ми сме различни като темперамент и характери, но целите и вижданията в живота ни са еднакви. Вървим по една пътека и въпреки огромните разлики в навиците и предпочитанията ни с течение на времето някак си паснахме и сега всеки проявява толерантност към вкусовете на другия. Аз не се цупя когато излиза с приятели, ходи на мач, играе на компютъра /за стоенето пред компа има строг регламент/. Той пък от своя страна свикна с нещата, които аз харесвам да правя в свободното си време и постепенно и той ги хареса. Може би търпението е най-важното нещо и желанието и на двамата да постигнат хармонични взаимоотношения.

# 27
  • Мнения: 6 706


Rumito
, от това което си описала, мъжът ти е силна личност, справяща се сама с живота. Възможно ли е да те смята за слаба и неравностойна като партньор? Казваш, че е започнал да споделя и после е спрял. Защо мислиш е станало така като оставиш настрана неговото обяснение с товаренето. Споделянето е трудно нещо особено за човек свикнал да не го прави. Щом обаче веднъж е започнал нещо в твоите реакции го е накарало да спре. Помисли какво може да е.
За това, че не иска да дойде с теб на лекар пак си помисли дали не иска да те накара да направиш нещо сама.

# 28
  • Мнения: 115
Rumito, изглежда, че причините за твоята самота и неудволетвореност, са много по-сериозни и не се заради едната противоположност в темперамента. Човек може да е сдържан и домошар, но винаги да разбира и да оказва подкрепа на половинката си за важните неща в живота.
Съпругът ти има психологически проблем коренящ се в миналото му. Но той сам трябва да поиска да се промени.   Confused

# 29
  • Мнения: 10
Цитат
Съпругът ти има психологически проблем коренящ се в миналото му. Но той сам трябва да поиска да се промени
Не е речено че трябва да има психологически проблем. Просто характер, това е.

Общи условия

Активация на акаунт