Ще се развеждам!

  • 5 738
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 447
Съжалявам,че се е стигнало до развод,но както са те посъветвали момичетата не мисля,че трябва да лишаваш децата от баща им.
Все пак вие двамата се развеждате,а не те с него.Той винаги ще им бъде баща независимо дали сте заедно или не.Но това което
казвам не е нещо ,което не знаеш.Сигурно в момента си много обидена,наранена,но помисли и за децата,за нуждата от баща.

# 16
  • Мнения: 299
И аз изказвам съжалението си,че сте стигнали до развод Hug и се присъединявам към мнението и на другите момичета,че не бива да лишаваш децата от баща им.В крайна сметка ти си им майка и ще бъдеш с тях,но контакта с бащата също е важен и нищо не би могло да го замени,и е по-хубаво да го има,отколкото изобщо да го няма.Самата аз съм израсла без баща и повярвай ми-трудно е.
Сега се чувстваш зле заради създаващото се положение,но с времето ще се успокоиш,ще уредиш живота си и ще размислиш.
Бъди наясно,че ще ти е трудно,но с вяра и кураж всичко се преодолява! Peace

# 17
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Да и моят съвет също е не наказвай бащата като го лишиш от срещи с децата, защото всъщност това ще се отрази повече на децата отколкото на него. Аз също в момента съм в развод, но не си и помислям да лиша детето си от баща му (слава богу той е свестнен като баща и обича малкия). Колкото и добре да го гледам не мисля, че мога да заменя баща му и това което ще научи от него. Да не говорим, че времето когато те са заедно е една малка почивка за мен в която мога да свърша всичко, което има да се върши или просто да си почина, което нямаше как да стане, когато живеехме заедно с баща му. Разводът наистина е нещо много неприятно и опъващо нервите и ти си знаеш най-добре защо се е стигнало до тук. Но се въоръжи с търпение и гледай смело напред   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Звучи тъжно, но не отмъщавай на бащата чрез децата, защото този стремеж към недопускане на децата до него ми звучи в такъв дух.

# 19
Благодаря ви момичета,и да не забравя момчето .Не отмъщавам на баща им с това ,че искам да огранича контактите му с децата.Живяхме достатъчно дълго време заедно зада се опознаем.Имам две дечица-едното е на 11години ,другото на 1,6.Да ,те имат нужда от него,но къде беше той до сега!!!.Ами той е много изморен като се върне от работа ...Контактите му с децата се ограничаваха  в къпането на малкото,а за голямото с въпроса- Как мина в училище?За помощ в домакинството и дума не може да става,ако не се брои хвърлянето на боклука.Но така става ,като големи мъже  изглупяват и почват да слушат майка си и баща си...Той носи парите-казват те .Но парите  не гледат деца,не могат да обичат...Те не са всичко!!!
Когато сподели с родителите си ,че имаме проблеми,баща ми уж на шега каза-Развеждайте се!!!Това стана миналото лято...
Тази година на връщане от отпуската буквално ни стовари пред дома на родителите ми,и си тръгна...Остави ме  без пари с две деца.След много обещания, че ще се промено се върнах ме.Ето го резултата!
Не търся съчувствие,не искам да ме съжаляват .Отчитам грешките си и гледам напред.Знам,че ще ми е много трудно ,наясно съм донякъде и какво ме чака с тинейджърка и малко дете...Баща им иска спокойствие като се върне от работа,така ми каза.Щял да ги взима всяка събота и неделя и да ги води при родителите си.Като някакви вещи,които използва са мо когато поиска...
Какво да ви пиша?Грозна ситуация.Живееш ,и си мислиш че познаваш човека до себе си...Че на теб не може да ти се случи нещо такова ...Но никога незнаеш какво те чака зад ъгъла!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 352
magi36, аз съм в такава ситуация. Разбирам те прекрасно.
Баща им все нямаше време за тях, когато живеехме заедно, винаги беше на работа или зает с нещо важно.
Не искаше и да знае как се справяме  сами, а когато го молех за помощ, той си мислеше че го изнудвам
за внимание и време с нас.
Сега ги взима през седмица за уикенда и ги води при родителите му. Прекарва го изцяло с тях
води ги по забавления, учи заедно с каката. Децата чакат с нетърпение тези дни и
ходят с огромно желание. Обичат го и имат нужда от неговото внимание и обич.
Аз не намирам за редно да ги лишавам от обичта му.
Само искам да ти кажа, че ще навредиш повече отколкото ще спечелиш ако ги спираш да общуват
с него.
Когато нещата поулегнат и ти намериш своя вътрешен мир, и ти ще си щастлива, че
има кой да те отмени за 2 дни в седмицата от грижите по децата и ще можеш да обърнеш внимание и на себе си.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 884
Имам няколко близки познати, които са в подобно деликатно положение в момента.

Едната от тях, след като се раздели с бащата на детето си, започна да го ангажира финансово и емоционално много повече, отколкото го правеше, когато бяха семейство. Обажда му се за всеки проблем или повод, свързан с момченцето им, оставя детето при него, когато има някакъв служебен или личен ангажимент, осведомява го какви пари са необходими за детската градина и за други разходи. На моменти имам усещането, че самото дете не осъзнава, че родителите му са разделени, защото те се виждат и общуват почти ежедневно, просто се прибират да спят в различни къщи.
Нейното мото за нещата е, че "Това дете е общо и всичко свързано с неговото отглеждане и възпитание, е отговорност на двамата родители."


Другата моя позната, след развода, се озлоби към бившия си мъж и започна по всякакъв начин да ограничава общуването между бащата и детето. Реши даже, че не и е нужна и материална подкрепа за ежедневните разходи на сина им, и едвам свързваше двата края в резултат на това. С времето се превърна в една изнервена, отачаяна и самотна майка и жена, на която силиците стигат само да осигури храната и дрешките на детето си.

Естествено, важен елемент във всяка подобна ситуация, е личната позиция и отговорност на бащата. Ако той е сериозен и свестен родител и човек, ще се опита раздялата да не попречи на нормалните отношения между него, жената и детето. Същото се отнася и за майката.

Но определено смятам, че в такава ситуация, жената трябва да се опита да превъзмогне обидата, отчаянието и болката, и да не допусне цялата отговорност за отглеждането на децата и, да се стовари само върху нейните плещи.

# 22
  • Мнения: 0
здравей и от мен!

след като минах през бракоразводната зала, където развежадат така сякаш не хора стоят там , а предмети, винаги когато чуя, че някой щял да се жени, препоръчвам му първо да посети едно дело по някой развод и после ако му стиска още, да се жени!

виж какво , мило момиче! да се развеждате с твоя съпруг само заради това, че имате проблеми Е НЕСЕРИОЗНО!!! вярно е, че хората убедено считат, че брака е въпрос на избор, че само от тяхната "любов" зависи дали ще успеят, но колко са тези, които наистина проумяват същността?! според мен, бракът е една от най- трудните КАРМИЧНИ ситуации и затова никога няма готови решения! дори да се разведеш, с това нищо няма да промениш всъщност, защото докато не отработиш в този живот проблема, заради който си в този брак, за теб ще става само по-трудно, всячески погледнато! ако сега ти се вижда трудно, то знай, че най-трудното ти предстои, ако избягаш, ако се разведеш просто защото "не издържаш повече"! ще ти кажа още и това: в кармичен именно смисъл, когато си в брак твоите постижения и грешки стават отговорност на съпруга ти и обратно, а каквото така ти казвам не е ! метафора, а фактическото положение на нещата! за всичко, което е твоят съпруг , държат отговорна свисше теб!, и обратно! когато си в брак, стоиш СРЕЩУ СЕБЕ СИ и каквото причиняваш, следствията непосредствено са за теб! Наприме: ако разделиш децата от баща им, все едно че си прерязала своята неформална връзка с тях!

ОПИЧАЙ СИ АКЪЛА, МОМИЧЕ! Някой ден и твоите деца ще се влюбват, ще искат семейство и деца..., живей в този брак разумно, помагай на съпруга си да реши своите проблеми и му помагай така, като би искала да помага той на теб, когато ти ще си в нужда. Когато живееш така, съпружескара ви връзка ще е полезна за децата ви, защото в тях няма да има морално разцепление и ще стават само по-силни личности.

БРАКЪТ Е ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО ЗА ПРИГОДНОСТ В СЛУЖЕНЕТО! И  щом веднъж си приела да се научиш да служиш, няма връщане назад! - дори да се разведеш, под тая летва няма как да минеш! 

ГОРЕщО ТИ СТИСКАМ ПАЛЦИ! Hug

# 23
След много опити да задържим семейството си,снощи съпругът ми сподели ,че иска да се разведем.Не се изненадах беше само въпрос на време.Отговорих му ,че ще уважа желанието му,аз също искам всичко това да свърши!!!Знам ,че ще ми е много трудно,имам две прекрасни деца,които страдат заради нас,и в момента съм в майчинство!Искам да ви попитам как да постъпя,как е най-добре и за децата и за мен.Как  да огранича до минимум срещите  на децата с баща им.Има хиляди въпроси които изникват в съзнанието ми.
 Моля ,споделете и ме посъветвайте.
това че ти ще се развеждаш с господина трябва ли да значи че и децата трябва (искат) да се разведат с него? попита ли ги преди да решиш да ги ограничиш в срещите? ако са малки и не могат да имат мнение е редно ти да вземеш отговорно решение вместо тях, и да прецениш вместо трях дали трябва да споделят максимално твоята раздяла с него. ако просто ви е доскучало заедно, то на децата може да не им е доскучало с него например. по мои впечатления майките често прехвърлят върху децата собствените си неудачи с бащата и насила формират в децата отношение към него което е породено от съвсем личните нейни подбуди. аз лично намирам това за грешка.

# 24
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Хора, жената пита "как", а не "дали".

Към авторката: внимателно премисли как искаш да отрежеш достъпа на мъжа си до децата. Не за друго, а защото точно тази част от бракоразводното дело (за попечителството) ще остане в главите на децата ти доста ясно. Най-добре ще е ако можете да се разберете извън залата за това, или по някакъв друг безболезнен начин. Защото аз и до днес си спомням всеки детайл от коридорите на съда, от залата, от съдията, помня как беше облечена майка, помня какви реплики си разменяха с баща ми.... Грозна картинка, повярвай ми. Но и не го оставяй да те шантажира чрез децата.

# 25
  • Мнения: 340
Хора, жената пита "как", а не "дали".

Ок, тогава правилния отговор е "никак".  Няма право

# 26
И аз все пак не можах да схвана защо искаш да ограничиш контактите им?Мисля,че след развода много ще си липсват един на друг и тогава той ще започне да иска да е с тях повече време.И ако ти неискаш да травмираш децата си с това,че"виждате ли,аз непозволявам да се виждате с баща си,защото той ни остави и не живее вече с нас.",не би трябвало да предприемаш ве днага тази стъпка.Ако след развода той престане въобще да се интересува от тях тогава вече може,но трябва по най деликатния начин.Още повече,че голямата ти е в трудната възраст.

Общи условия

Активация на акаунт