Увеличаване на таксите

  • 3 177
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
madchen нямам представа какви доходи имаш, но има майки като мен които са на 220лв. майчинство и имат да гледат 2 и повече деца. За нас таксите които предвиждат са непосилни. Не че не оценявам акво прави общината за нас ама и ние правим много за нея, така че ...............
Не искам да се заяждам, но защо получаваш майчинство, след като детето ти ходи на ясла?

Имаше наскоро тема, където на майка в подобно положение искаха да си приберат обратно майчинството, защото не й се полага.
Би трябвало да работиш, ако детето ти ходи в детско заведение.

# 16
  • Мнения: 817
madchen нямам представа какви доходи имаш, но има майки като мен които са на 220лв. майчинство и имат да гледат 2 и повече деца. За нас таксите които предвиждат са непосилни. Не че не оценявам акво прави общината за нас ама и ние правим много за нея, така че ...............
Не искам да се заяждам, но защо получаваш майчинство, след като детето ти ходи на ясла?

Имаше наскоро тема, където на майка в подобно положение искаха да си приберат обратно майчинството, защото не й се полага.
Би трябвало да работиш, ако детето ти ходи в детско заведение.

И аз не искам да се заяждам, ама майчинство има и за други деца, освен за това, което е в градината или ясла, не виждаш ли, че момичето пише, че гледа две и повече деца!

# 17
  • Мнения: 804
Може би има и трето дете, освен Ради и Гого, които са в подписа й. Не знам. И аз останах с впечатление, че има само две деца - дъщеричка по-голяма и момченце на годинка и нещо. Не ме интересува защо взима майчинство, не това обсъждаме, а дали трябва да се вдигнат таксите за ясли и градини.

# 18
  • Мнения: 817
Ми жената е в майчинство, за малкото дете, а голямото е на градина най-веротно. Това има предвид , че за нея тази такса е непослина. Така предполагам, разбира се.


И да, аз писах, в другата тема, че сития на гладния не вярва. И си е така, мамака му, много е лесно да афишираме и да мислим вместо другите как може нещо да се направи, ама ако сме на тяхно място?!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз не искам да се заяждам, ама майчинство има и за други деца, освен за това, което е в градината или ясла, не виждаш ли, че момичето пише, че гледа две и повече деца!

Да, грешката е моя в случая. Реших, че голямото е на училище, а малкото на ясла.   Simple Smile

За това вече ще ме убиете, но аз ако изнемогвам финансово, бих си дала детето на 1 год. на ясла и да почна работа, вместо да чакам да ми се източи цялото майчинство.

# 20
  • Мнения: 817
И аз не искам да се заяждам, ама майчинство има и за други деца, освен за това, което е в градината или ясла, не виждаш ли, че момичето пише, че гледа две и повече деца!

Да, грешката е моя в случая. Реших, че голямото е на училище, а малкото на ясла.   Simple Smile

За това вече ще ме убиете, но аз ако изнемогвам финансово, бих си дала детето на 1 год. на ясла и да почна работа, вместо да чакам да ми се източи цялото майчинство.

хахаха, няма да те убия. (винаги ми е било трудно да го чета този малък шрифт) Бих постъпила по същия начин, но всеки решава за себе си. Никой не може да мисли вместо другия.

# 21
  • Мнения: 229
Да, с две деца съм. Каката ходи на градина , а Гого все още си го гледам но планирам скоро да се върна на работа и да ходи на ясла. Наистина не е лесно с 220лв и наистина сития на гладния не вярва  Tired
madchen, мила не се заяждам с теб, но не искам друг да ми гледа детето. Искам да си го гледам аз, но искам държавата да ни подпомогне така както подпомага и другите. Аз също с данъците, които си плащам помагам на други хора - пенсионери, социално слаби, сираци и т.н. Толкова ли е нелогично да искам повече помощ в отглеждането на моите деца.

# 22
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Защо искате от данъците на хората да се издържат нашите деца?

Защо всички скачате щом някой каже, че дадена сума е непосилна за него и как вие с вашите данъци не искате да изържате чужди деца. А наясно ли сте че от вашите данъци се издържат всички безработни, пенсионери, плащат се помощите, че и тока, водата и пр. на циганите и за това не протистирате.

# 23
  • Мнения: 804
Галка, не мисля, че се заяждаш с мен.  Hug Просто всеки си има позиция и изразява мнение, то иначе нямаше да се получи този форум. Вярвам ти, че с 220 лв. не се живее и затова малката е на ясла, а аз на работа. Два месеца ако взимам по 220 лв. и на третия сме умрели от глад  Confused
А държавата е ясно, че последните, които ще подпомогне са децата, защото те още  не гласуват  ooooh! Тя всъщност като се замисля на никого не дава полагащото му се, затова не бива да разчитаме на нея, за жалост.

Преси, не казвам за моите данъци - и моето дете е в ясла, а казвам за данъците на всички, които нямат деца. А за пенсионерите не съм съгласна. Ако имаш асфалт около блока това е защото същите тези пенсионери са го платили. Всички улици и въобще всичко те са го платили. Сега даже ремонт не могат да направят тия нещастници управляващите, камо ли да строят нещо ново. И за циганите протестирам, но не тук във форума. Намерила съм си по-ефективен начин  Peace

Космически бохем, защо да се срамувам, че не искам да мизерствам с 220 лв. Та аз съм млада, здрава, права и с образование, не виждам логична причина да стоя вкъщи в най-дееспособните си години. ДЕТЕТО - ще скочат всички, еми сега всеки миг прекаран с нея е много по-пълноценен. Вместо по цял ден да шетам и готвя, а после да казвам, че си гледам детето, аз си работя и вечер от 18 до 22 часа съм само с нея. Хапваме с таткото манджи аламинут  към 22.30 и сме щастливи. А, че къщата е с надолу главата - ми не ме интересува  Whistling

# 24
  • Мнения: 2 732
Madchen нали знаеш ,че в провинцията и в София заплатите и реализацията е различна или може би авторката трябва да се премести в София  Thinkingкато не я устройва ?

# 25
  • София
  • Мнения: 407

Защо всички скачате щом някой каже, че дадена сума е непосилна за него и как вие с вашите данъци не искате да издържате чужди деца. А наясно ли сте че от вашите данъци се издържат всички безработни, пенсионери, плащат се помощите, че и тока, водата и пр. на циганите и за това не протистирате.
[/quote]

Тук не мисля, че проблемът е в издържането от данъци на тези категории хора, а и включването на циганите е малко неуместно. По-скоро по-големият проблем е източването на големи суми от данъците от различни "българи", за което повече си струва да се протестира. Много е по-добре данъците да отиват точно в категории хора като майките с децата, независимо от материалното им положение.
Иначе е много трудно да се каже дали една такса е висока, или ниска. Трябват някакви критерии. Ако я качат и голяма част от хората протестират, че е висока и трудно я плащат, значи наистина е висока.

# 26
  • София
  • Мнения: 407
нещо не излезе цитата като хората Confused

# 27
  • Мнения: 804
Галка си има работа и в Русе, просто иска да погледа още мъничето. В Русе ще има и място в яслата за него и в градината за каката. Свекърите ми живеят от десеттина години в Русе и съм остананла с впечатление за добре устроен и развиващ се град. Мисля, че работа за образовани хора има там. Това са само наблюдения от страни разбира се.
Става въпрос, че изведнъж таксата скача със 100%. Но все пак скача само на 80 лв. Всеки си знае за себе си, това което ме гложди е въпроса дали ще се подобрят условията в ясли и градини като скочи двойно таксата, или парите ще потънат. Дано администрацията в града постъпи съвестно по този въпрос. Ще се радвам ако след няколко месеца, някой от Русе се включи да разкаже какво се е променило.

# 28
  • Мнения: 2 732
Мисля, че работа за образовани хора има там. Това са само наблюдения от страни разбира се.
Става въпрос, че изведнъж таксата скача със 100%. Но все пак скача само на 80 лв. Всеки си знае за себе си, това което ме гложди е въпроса дали ще се подобрят условията в ясли и градини като скочи двойно таксата, или парите ще потънат. Дано администрацията в града постъпи съвестно по този въпрос. Ще се радвам ако след няколко месеца, някой от Русе се включи да разкаже какво се е променило.
Ами с първото ти  изречение не съм съгласна.С другото да Peace

# 29
  • Мнения: 229
Ще се радвам ако след няколко месеца, някой от Русе се включи да разкаже какво се е променило.

Лошото е, че няма да се промени нищо  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт