”Времето сякаш бавно минава, нямам търпение МАРТ да наближава”

  • 17 143
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
Dessiss,кажи как се обезкосмяваш.Аз вече не мога да се свивам и коремчето ми пречи доста. Laughing
Мен също ме сърби корема, но и аз се мажа само след баня.Сега си купих бебешко олио на Event и се мажа с него.
Лек и усмихнат ден!

# 16
  • Мнения: 3 621
Чесита нова тема,да сме здрави ,само хубави новини и компанията ни само да се увеличава!
Hug Hug Hug
По въпроса за водата, аз си мисля че каната Брита е много добър вариант, но за по-голямо дете, за бебе до годинка само от каната не.
За контракциите, вие сте писали вече ама и аз да кажа , докато не са регулярни и болезнени няма страшно
За бебефона, ние сме в две стаи и няма да ми трябва , не смятам да купувам
Сега отивам да ви разглеждам снимките

# 17
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Elq, тоз кош за кола за каква възраст е? Струва ми се, че бебето ще е доста седнало в него. Гледам аз кошчетата за кола за новородено са с едни възглавнички.

# 18
  • Мнения: 18
Здравейте момичета! Hug Хайде и аз да се запиша в новата тема , която както винаги е разкошна!

Слънце, благодаря ти за тези весели коледни теми, наистина действат на настроението. А и дните ще минат много бързо и пак ще си видиш детенцето. Сега можеш да си починеш и да свършиш дълго отлагани неща.

Мажа се с олиото на бюбхен сутрин и вечер , но ми се струва, че то даже влошава нещата взе че повече ме засърбява. Преди се мажех с олиото -гел на Джонсън с лайка , ама като видях преди 2-3 седмици кво писахте за него ooooh!  и видях че тук там по корема са ми излезли ситни пъпчици и го спрях. И пак почнах с това на Бюбхен , което не ми харесва как мирише, но ще взема да си купя друго.

Вече се подписах в  подкрепа на  петицията "За една година платено майчинство".

# 19
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте, милички,
veselina_s_p, браво за успешния преглед! Ти на 14.12 ще можеш ли за срещата - май беше писала, че точно тогава ти свършва курса?  newsm78
Айрис, незнам дали някой въобще им обръща внимание на тези петиции, но и аз вчера я разпратих на всички познати и се моля да постигнем нещо!
Зелено човече, за предложения за място на срещата - аз съм ОК за Джепето Люлин, но ако има желаещи и за центъра, пак съм ОК. Може би пак ще дойда с половинката ми (стига да е свободен - при него никога не се знае до последния момент  ooooh!)
И сега с риск да ме нахокате и линчувате, но аз все пак ще си кажа (защото се чувствам длъжна да изкажа позиция) - моля ви, момичета, малко повече уважавайте чувствата и желанията на другите - наистина не разбирам какво ви дразни толкова, че някой е решил да се крие - това е негово решение и право! Съгласна съм с Elwing, че не е нужно да дава обяснения  Peace Peace Peace Разбирам напълно и позицията на Слънцето и Бодливка, но искам да ви кажа, че случаят е друг - смисъл Зеленото не изтри снимка на която сме всички (демек и тя със скрито лице), а снимка на която беше само тя (без да е скрила лицето си и то след като изрично обясни, че не иска да бъде снимана камо ли пък само тя, а не на обща снимка - а снимката не беше обща  Crossing Arms ), затова я разбирам напълно, че е ядосана.  Peace Peace Peace Както и да е, млъквам, не искам да защитавам никой или да влизам в ролята на адвокат (никой не ме е канил, а и хонорар няма да получа Wink)
oki4a, добре дошла сред нас и лека бременноост! Честита розова новина!
БОДЛИВКА, ти към колко ще можеш да дойдеш на срещата? Може би и на Весито ще и е по-удобно по-късно (след курса и например.) Веси, той в колко свършва?
bellabu, и аз съм като теб - някой ден я усещам повече и по-често, а понякога "изчезва" за по 2-3 дни. Но съм спокойна, честно казано! И аз съм с предна плацента!
glafira, браво и на вас за хубавите новини от прегледа!
cvetka-koketkа, ще се радвам да се запознаем, аз после обаче може и да бързам за работа, ама ще се опитам да измисля нещо, ако успея въобще да дойда де....
Бях на ФМ в 22 ра седмица и Марков каза, че ако нямам някакви специални оплаквания, според него не е нужно да ходя пак. Мисля да си го послушам!
Слънце, мерси за новата тема!
Чао от мен, отивам да гледам 1 страхотен Нептун! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 151


За водата, ако кърмя не мисля да давам вода. Пък ако не се справя с това сложно дело, ще сме на преварена.
.
Защо няма да даваш вода???? Ами ако на бебето му се пие и реве ???? Моята сестра кърмеше и вода даваше на бебо.А той си ядеше и растеше като баскетболист.И сега си върви голям. Незнам ама на вас ако не ви дават да пиете вода как ще се чуствате?
 Не мога да си обясня каква е причината да не се дава вода .,преди време пак го четох това из форума.
Лично аз мисля,че е пълна глупост.А и не мисля,че по въпроса може да се спори,че това е водаааааааа бе хора -без нея не можем!!! Ми ако се задави бебо например , кърма ли ще му дадем да пие?
Ох незнам-поправете ме ако греша.

# 21
  • Мнения: 68
Да се запиша и аз, за новата темичка.
Днес бях на курса на 9 месеша,небеше чак толкова пълно както обясняват по телефона.Лекцията беше за хомеопатията при бебетата,но вкрайна сметка се оказа доста повърхностна и много кратка.Лекарката според мен беше обърнала внимание на доста общи неща и не засегна нищо конкретно за лечението и профилактиката.
Ами това е от мен,ако за следващия курс има желаещи ще се радвам да се организираме.
хубав ден

# 22
  • Мнения: 3 621
Нуждае ли се кърменото бебе от вода?

Кърмените бебета не се нуждаят от вода, макар при изкуствено хранените нещата да стоят по-различно. Кърмата съдържа достатъчно вода (всички нейни съставки са разтворени във вода), за да не ожаднява бебето ви дори при много горещо време. В крайна сметка, преди 100-200 години не е имало специални биберони, за да дават майките на децата си вода.

Проучвания, правени в страни с горещ тропичен климат показват, че бебетата, които са изцяло на кърма, се обезводняват по-рядко от бебета, които са кърмени и пият допълнително вода и/или сокове.

Адаптираните млека съдържат по-високи концентрации от минерали и соли, и на бъбреците е необходима вода, за да могат да изхвърлят излишъка от организма на бебето. При кърмените бебета водата не само не е необходима, но може и да намали желанието на бебето да суче, тъй като стомахчето му е пълно с вода. Затова у нас често се появяват проблеми с кърменето, особено след като към водата се добави и даването на плодови сокове от 40-60 ден. Бебетата се засищат и не поемат достатъчно кърма, започват да наддават по-малко или изобщо спират да наддават.

Водата трябва да се избягва и по още една причина – малките бебета се объркват, когато трябва да сучат по два различни начина – от гърдата и от биберон. Движенията на челюстта и езика са различни. Може бебето да отхвърли шишето, защото е свикнало да суче от гърдата; или да предпочете да пие само от него, защото му е по-лесно. Вторият случай е много по-често срещан. Бебе, което е жадно, може да задоволи жаждата си, като суче по-често за по-кратко. Така то поема по-воднистото мляко в началото на храненето, без да стига до богатия на мазнини и витамини “десерт”. Кърмените бебета сами знаят, как да утолят жаждата си и могат да преценят, колко кърма и колко често им е необходима.


Ако се поразровиш малко из нета ще намериш доста информация защо не трябва да се дава вода на кърмачетата, прочети и сама ще си отговориш на въпроса, а дали ще даваш вода на твоето дете си е лично твоя работа, решението го взимаш ти, след като си се информирала достатъчно разбира се

# 23
  • Мнения: 151
Бебето само знае пие ли му се вода или не.На сила не можеш да го накараш да яде или да пие или да суче.
Едва ли няколко капки вода ще го заситят.В случай че се задави бебето не мога да му дам водичка ли какво?
Не смятам изобщо да се ровя в нета,а като му дойде времето ще питам лекар .Сестра ми (повтарям) даваше и водичка (макар бебо много много да не я обичаше,но все пак му е давала по мъничко) Бебто си се развиваше напълно нормално с теглото,което е противоречиво на статията която си копиралаSimple Smile Че даже и хората все го мислеха за по-голям. Е тя и майка му си имаше хубава кърма ,а и той си се хранеше. Даже по-често ,а не през 3 часа както казват!!!
Топлата кърма успоява бебетата и заспиват като къпаниSimple Smile
Та въпроса е строго индивидуален според мен и кога опре ножа в кокала ще му мисля..... От сега не мога да кажа "аз няма да давам това,аз няма да правя онова и т.н

# 24
  • Мнения: 222
Ей, докато се натуткам и вие две страници изписали  Laughing Аз да пиша,  пиша в новата тема /която е СУПЕР, Слънце Браво!!!/ и се нещо работа изкочи.
Да се похваля малко на варненските мами - вече си имате списание на Мол Варна. Да знаете, че имам пръст /голям  Laughing/ в тая работа. Така че, чакам поздравления за списанието, като го видите  Hug
И това, че работя в модно списание ама никак не ми помага да си намеря бременски дрехи  ooooh! Добре, че ми направиха ботушки по поръчка - че голям зор ми беше. На нисък ток, пък широки горе, че съм си малко дебеличка  Embarassed
Не зная Вие как се справяте с дрехите, ама аз съм го закъсала. Нищо не ми става  ooooh!

# 25
  • Мнения: 151
Цветка -кокетка -снимай си ботушките и ги качи в нашия албум в папка "Покупки за МАМА" та да ги видим и ние.
 И не само ти-всеки който си е купил нещо ново за себе си -може да го покаже.
Аз например търся дънки с тясен крачол(тип цигара).Ако знаете къде продават такива-казвайте.

# 26
  • Мнения: 105
Здравейте!
Слънце, браво за темата  bouquet Заглавието много ми пасва - имам чувство, че от 3 години съм бременна. Много бавно ми минава времето.
Да ви кажа днес бях на ЖК и бебка си е добре. Според апарата е 966гр и според размера на главата и крачето върви седмица напред. Обаче, на задната страна на матката лекарката ми видя миомен възел 5см. Странно как досега не се е видял. Твърди, че може да е бил малък като грахово зърно и от хормоните на бременността да е пораснал. Доста се притесних, а и не разбрах как и кога ще се лекува/отстранява или каквото там трябва да се направи. Някоя от вас да е имала подобен проблем или да е чувала нещо по въпроса?
За лекциите на 9м съм на линия на 9 и на 18 декември и понеже съм болнични съм на разположение за кафе, обяд и на кой каквото душа му иска.
За бебефон и стерилизатор се надявам кумата да ми даде нейните.
Още неща имах да пиша, но забравих.....
Отивам да гледам снимки  Hug

# 27
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Още една чуденка имам, трябва ли ми ваничка за къпането на бебето ... бях на лекция на 9 месеца за грижи за бебето и там съветваха да се къпе направо под течаща вода, моя приятелка роди в Токуда и там така и показали също и било страшно удобно.

# 28
  • Мнения: 361
Elq, тоз кош за кола за каква възраст е? Струва ми се, че бебето ще е доста седнало в него. Гледам аз кошчетата за кола за новородено са с едни възглавнички.
точно за новородено е, някъде докъм 6-7 месеца. Малко по-странно са го снимали, иначи си е точно полегнало бебето.
cvetka-koketka-честити ти ботушки. Аз съм си наложила вето да не купувам нищо докато не скъсам нещо. От миналата годиа има около 7-8 чифта и са обувани по 5-6 пъти. Може да си купя само 2 чифта, но все още не съм намерила (жълти и бели).
за бейбифоните- аз ще взимам. Ние ползваме 3 стай и баня, не че ще ми е много необходим. Една приятелка влизаше в тоалетната с бейбифона Rolling Eyes
Аз си търся лампичка като тази на Дез, но още не съм си харесала нищо.
vesel4e- как без ваничка newsm78

# 29
  • Мнения: 3 621
Още една чуденка имам, трябва ли ми ваничка за къпането на бебето ... бях на лекция на 9 месеца за грижи за бебето и там съветваха да се къпе направо под течаща вода, моя приятелка роди в Токуда и там така и показали също и било страшно удобно.
Те май във всички родилни отделения бебетата ги къпят на течаща вода, обаче аз си мисля че  си е доста страшничко и трябва да си много опитен за да къпеш така бебето си. Другото е че незнам как ще успея да поддържам необходимата Т в банята. При всички случаи първите 5-6 месеца ще се къпем във ваничка, а после може да се купем и на течаща вода вече като дойде лятото и стане топло

Общи условия

Активация на акаунт