Бебето ми е неспокойно!

  • 2 212
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
Правите ли ваксини на детето? Ако да - кога беше последната?

# 16
  • Мнения: 290
Vlubena,пиши как сте,как е бебчо и ти как си?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Благодаря на всички за бързите отговори. Както се появи така и изчезна /нервността и неспокойствието на бебо/, така и не разбрах два дена какво му беше.

# 18
  • Мнения: 1 817
И ние сме имали много такива необясними ситуации.
Бебето е нервно, криво, без апетит, реве.
Като беше по-малък много често помагаше просто да го оставя на спокойствие да рита на топло, без памперс, голичък. Това много му харесваше. Винаги проверявах дали не е стегнат памперса.
Правих му масажи или просто го гушках. Важно е и майката да е СПОКОЙНА. Бебчето усеща напрежението на майката.
По-късно нервността на бебето си обяснявах с подготовката за зъби, и после растежът на зъбите. А теее нямат край. ooooh!
Като се замисли човек причините може да са мноооого. Представи си да не можеш да кажеш , а да те сърби, да ти боде копчето, нокътчето, да ти е изтръпнало крачето...лелеее много са.
Виждам, че си писала. Радвам се , че всичко е отшумяло.

# 19
  • България
  • Мнения: 12
Ники ми заспива на диск на Вангелис - много успокояваща музика. Също така когато е много разстроен съм забелязала, че лекото люшкане не върши работа. Трябва да го разлюлея по-сериозно и заспива за секунди. Баща му ме "обвиняваше", че съм го друсала като презряла круша  Laughing, но като се увери в ефекта - спря. Успех!

# 20
  • Мнения: 417
Ние Момчил го приспивахме със сешоар или прахосмукачка в такива тежки моменти (напоследък, да чукна на дърво, не сме имали такива). Четохме статия, в която пишеше, че тези шумове му наподобявали на шума, който е чувал докато е бил в коремчето на мама. Той изглежда като хипнотизиран направо, когато му пуснем близо до ухото сешоар. Опитай с това да го успокоиш, щом си сигурна, че не е гладен и дано да заспи и като се наспи да е вече спокоен, така и ти ще се успокоиш и всичко ще е наред

Успех!

Вие сте му изкарали акъла с този сешоар до ухото , какво няма да гледа като хипнотизирано детето , смее ли да гъкне.  Rolling Eyes

По темата: И моите деца са имали такива моменти.Конкретни причини не съм откривала отминавало е с времето. При нас винаги помагаше музиката. И най вече гледай и ти да си спокойна, защото бебета усещат когато се изнервен.

# 21
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Според мен са колики. Моята девойка до 4-я месец не можеше да заспива и се държеше точно така. Приспивах я с шум на море. Пусках и да слуша и я гушках дкато заспи. После оставях компютъра да си "пее". При нея това помогна

# 22
  • Мнения: 498
Радвам се ,че бебенце е спокойно вече Hug

# 23
  • Мнения: 2 658
Съвсем нормално си е. Периоди. Просто расте. Много неща ще се променят още  Peace .Но хубаво, че се е успокоило бебчето сега.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормално е.Добре,че бебчо се е успокоило

# 25
  • Мнения: 290
Много се радвам,че бебчо се е успокоил.И занапред не се паникьосвай толкова!Всичко най-хубаво Ви пожелавам!

# 26
  • Мнения: 31
Ние Момчил го приспивахме със сешоар или прахосмукачка в такива тежки моменти (напоследък, да чукна на дърво, не сме имали такива). Четохме статия, в която пишеше, че тези шумове му наподобявали на шума, който е чувал докато е бил в коремчето на мама. Той изглежда като хипнотизиран направо, когато му пуснем близо до ухото сешоар. Опитай с това да го успокоиш, щом си сигурна, че не е гладен и дано да заспи и като се наспи да е вече спокоен, така и ти ще се успокоиш и всичко ще е наред

Успех!

Вие сте му изкарали акъла с този сешоар до ухото , какво няма да гледа като хипнотизирано детето , смее ли да гъкне.  Rolling Eyes


Не искам да влизам в излишни спорове и моля не го приемай по този начин, но искам да кажа, че детето ми не е било уплашено и нямаш причина да правиш този извод, след като не си била свидетел на ситуацията. Момчил изглежда спокоен, когато чуе сешоара и шума го успива много бързо. Едва ли щеше да заспи, ако е уплашен.

Ето един линк към една от статиите, които прочетохме ние с мъжа ми, когато се чудехме как да успокоим Момчил - http://www.choicesinchildbirth.org/PDF/HB_Karp5s.pdf. И се оказа, че дори се продава CD с шум от сешоар, което да се използва за успокояване на бебето - ето го http://import.music.store.bg/product/id-B000CPGYE4/dr-harvey-karp.html.  Доктор Карп (автор на статията) препоръчва да се използва шум съизмерим със силата на плача на бебето за успокояването му.

Статията е на английски и ако някой прояви интерес, но не борави с езика, с удоволствие ще му я преведа. В нея се описват 5 начина за успокояване на бебето.

Желая спокойствие на всички майчета, защото определено това е ключът към спокойното бебе Simple Smile

# 27
  • Мнения: 167
Ние Момчил го приспивахме със сешоар или прахосмукачка в такива тежки моменти (напоследък, да чукна на дърво, не сме имали такива). Четохме статия, в която пишеше, че тези шумове му наподобявали на шума, който е чувал докато е бил в коремчето на мама. Той изглежда като хипнотизиран направо, когато му пуснем близо до ухото сешоар. Опитай с това да го успокоиш, щом си сигурна, че не е гладен и дано да заспи и като се наспи да е вече спокоен, така и ти ще се успокоиш и всичко ще е наред

Успех!
сте му изкарали акъла с този сешоар до ухото , какво няма да гледа като хипнотизирано детето , смее ли да гъкне.  Rolling Eyes


Не искам да влизам в излишни спорове и моля не го приемай по този начин, но искам да кажа, че детето ми не е било уплашено и нямаш причина да правиш този извод, след като не си била свидетел на ситуацията. Момчил изглежда спокоен, когато чуе сешоара и шума го успива много бързо. Едва ли щеше да заспи, ако е уплашен.

Ето един линк към една от статиите, които прочетохме ние с мъжа ми, когато се чудехме как да успокоим Момчил - http://www.choicesinchildbirth.org/PDF/HB_Karp5s.pdf. И се оказа, че дори се продава CD с шум от сешоар, което да се използва за успокояване на бебето - ето го http://import.music.store.bg/product/id-B000CPGYE4/dr-harvey-karp.html.  Доктор Карп (автор на статията) препоръчва да се използва шум съизмерим със силата на плача на бебето за успокояването му.

Статията е на английски и ако някой прояви интерес, но не борави с езика, с удоволствие ще му я преведа. В нея се описват 5 начина за успокояване на бебето.

Желая спокойствие на всички майчета, защото определено това е ключът към спокойното бебе Simple Smile


Напълно права си, но това го пише и във всички български списания. Все пак това е български форум и не е нужно да комплексираш майките с цитати на английски. То да беше цитат ами две глави писания Naughty, заради някакви 3 изречения, които ти така или иначе си ги написала. На практика пълната тишина е едно от най-страшните за психиката ни неща, понеже означава някаква тотална изолация.  ooooh!Но най успокояващите шумове са в природата - шума от листата, водата, птиците, вятъра... Детето чува в утробата на майка си шумовете от организма й, биенето на сърцето и т.н. Според мен достатъчно е детето да не се изолира съвсем само в стаята. И от опит смятам, че детето трябва да се свиква с новите неща, т.е., да бъде успокоявано от гласа и прегръдката на майка си, а не да се връща назад. Този доктор Карп е прав, че имитацията на люлеенето в утробата и т.н., успокояват детето, но не го развиват. Всички майки, които използват подобни методи, сешоари и люлеене, само подценяват децата си и после се срамуват да си признаят до каква възраст ги правят тези неща. Детето е най-адаптивното същество на света и ако човек има вяра в способностите му, много бързо ще го изведе от старите навици към новите. Казвам това от опит - и положителен и отрицателен. В желанието ни да не нарушим старите навици на детето и да си спестим най-вече на себе си малко нерви, забавяме развитието му. 

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Не се опитвай да го приспиваш. Забавлявай го, докато е буден - когато наистина му се доспи, ще си заспи само детето. Вероятно е просто да му липсват достатъчно външни... ами, дразнения, нова информация, от всички опити да се държи постоянно спящо.

# 29
  • Мнения: 31
Да, mom,  напълно съгласна съм с теб, освен с частта за комплексирането - не ми е било това целта и ако някой така го е приел - искрено се извинявам.

Триковете на д-р Карп помагат и са полезни колкото да успокоиш бебето в първите му месеци... едва ли едно по-големичко бебе ще му действа (въпреки, че на мъжа ми му действа все още Simple Smile ) На мен например ми се случваше Момчил да реве страшно много и нищо да не помага, дори отказваше да яде, в такъв момент му пусках сешоара за 2-3 минути, той се успокояваше и щом го усетя, че се е поуспокоил му давам да суче и детенцето си хапваше добре и заспиваше (това се случваше обикновено вечерно време в периода на коликите). В интерес на истината отдавна не съм прибягвала до този трик, не ни се е налагало, но и до ден днешен си личи, че харесва този шум, докато аз си суша косата например.

Общи условия

Активация на акаунт