Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 529
Честито на новите мами! Да са им живи и здрави сладурковците и бързо възстановяване!
На мен може да ми сложите дата за секцио 19.12.
Latka днес ти ли чакаше за запис, на пейката с една оранжева блуза?

# 16
  • Мнения: 19
Честито на новите мами! Да са живи и здрави бебчетата. И нашият юнак днес като че ли не е от най-активните и като се сетя, че писахте, че преди да се роди затихват... newsm78 И започнах да се панирам, а така искам да изчакаме до петък срещата с доктора, защото все още не се знае дали няма да се наложи секцио... Praynig

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
записче Hug Ох, така нямам търпение вече

# 18
  • Мнения: 1 152
velizara_82 Илиев излезе малко след теб и аз така се радвах, че ме преглежда на УЗ д-р Герджиков. Съвсем друг човек е. И какво казаха, ще те наблюдават по-често? На мен днес ми мериха кръвното 3 пъти в рамките на 3 часа, за да се убедят, че ми е добре - просто съм по-емоционална. Да не би и при теб да е от това?

# 19
  • Мнения: 20
Ето ме и в новата тема, момичета да ви попитам, само мен ли ме е страх дали всичко с бебо ще е наред,дали ще е здравичко  ooooh!не ме е страх за нищо друго, но за това направо си умирам,такова шубе ме гони.Не бях от най изрядните по време на бремеността,кафе и винце си пийвах,не ядях много плодове а за няколкото цигари на ден направо ме е срам да говоря и голямо шубе ме гони  Sad нямам причина,лекарите не са ми дали уснование да се притеснявам но мен си ме гони шубето и гузната съвест  Embarassed

# 20
  • Мнения: 79
Сасано, суче и то доста добре засега, да чукна на дърво и занапред да е така  Peace
Просто имам много кърма и гърдите ми са адски твърди... казаха ми, че трябва да се цедя добре, че да не вземе да се запуши някое каналче или да направя мастит  #Crazy А с тия помпи много ме боли и пак ми остават твърди гърдите, и затова сега започнах да слагам топли копреси, че така кърмата сама тръгва...

# 21
  • София
  • Мнения: 179
Сасано, благодаря за отговора. На мен в Шейново не ми предложиха да ми записват тоновете, но май е по-добре, защото имаше чакащи други бременни. Явно ще си ходя във Фемина за тоновете, че в Шейново много се чака.

eses , бъди спокойна. Аз не съм спирала кафето през цялата бременност, макар че вече не го пия чисто, а със сметана или мляко.  Wink И макар, че не обичам вино съм пила няколко пъти при поводи.  Embarassed Имам приятелки, които когато отиваха да раждат даже бяха с цигара в уста.  Laughing Не се притеснявай, бебето ти ще е добре.  Hug

# 22
  • Мнения: 1 152
plam_ аз разпитвам за кърменето, защото имам голямо желание и аз да кърмя и всеки опит от вас ще ми е от полза. Щом имаш доста кърма на този етап ще трябва да я доизцеждаш, но след време сигурно ще се регулират нещата от самото бебе. А и този голям мъж храна си иска!  Grinning

Ще се радвам на всички мами, които кърмят /дано да са повече/ да споделят как вървят нещата при тях с кърменето.

eses и аз понякога имам такива страхове, защото пих АБ! Дано всичко е неоснователно!  Hug

mira_georgieva да, много се чака и аз се изнервям така....но там винаги има чакащи. А и сега разбрах, че всички ги пращат за записи на новия апарат в ЖК и става още по-голяма навалица.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 19:41 от Сасано

# 23
  • София
  • Мнения: 4
Plam, доколкото знам с течение на времето производството на кърма ще се урегулира съгласно нуждите на бебето, дано да е скоро и да не те мъчи много. Ти каква помпа ползваш, т.к. аз тези дни ще си купувам и се чудя?

Eses, не се притеснявай, по 1 кафе и по чаша вино няма проблем. Относно цигарите има 1 много приятна теория, според която ако си била активна пушачка и забременееш, по-добре да си пушиш по 1-2 цигари на ден, защото ако ги спреш рязко, това ще предизвика шок за организма и за бебето. Така че спокойно!

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 326
Цоп и аз в новата сладка тема Hug
Много здрави бебоци ви пожелавам Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 41
Честита радост на Лени!

На мамите утре пожелавам всичко да мине по най-лекия начин! newsm10

# 26
  • Мнения: 5
Хоп и аз в новата темичка!
Момичета да ви попитам - гърдите ви отделят ли нещо? Аз днес случаино се докоснах при обличане и ми се появиха няколко капки  newsm78. Корема ми е паднал от 3-4 дни, контракций имам, но не са болезнени - дали не е дошъл момента Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 0
Ехоооо!
Прибрах се от разходката!
Много хубаво са украсили тази година Варна и се заредих с много празнично настроение!
verita76 и аз съм забелязвала,че гърдите ми отделят по няколко капчици коластра!Това е нормално за този период,но незнам дали е признак за наближаващо раждане!
Лека вечер на всички мамчета и стиснати палци за тези на които утре им предстои да се срещнат с дечицата си!

# 28
  • Мнения: X
Привет, връщам се от доки.
Вчерашните контракции не са свършили никаква работа, разкритието не се е увеличило и бебето е високо. Предупреди ме обаче да съм нащрек, третите раждания обикновено били изненадващи и бързи.
Ако не родя до седмица ще се наложи да предизвикваме. Губя много кръв с урината, заради скорошните ми бъбречни проблеми, хемоглобина ми е паднал страшно. Имам час следващия вторник, ще решим окончателно тогава какво ще предприемем.

# 29
  • София
  • Мнения: 3
eses, аз съм в постоянни страхове... имам чувството, че нищо не съм направила, както трябва. започнах да пия фолиева чак след като разбрах, че съм бременна, преди това пиех хапчета за малария (профилактично, заради една пуста командировка в Африка), през цялата бременност не съм пила витамини, виках фирма профилактично да пръска против хлебарки и се надишах на един куп гадории от много акъл...Абе като ме обхванат такива мисли и се побърквам. Ама Господ да пази! Всичко си е Божа работа и се моля да нямаме проблеми. 

Общи условия

Активация на акаунт