Отговори
# 75
  • Мнения: 620
Според мен храната трябва да е опакована, в смисъл с всичките му там етикети на производителя. Да не говорим, че би трябвало да има и сертификат на производителя, но това обикновено се изисква при го-големи пратки храна за домовете.
Аз бих се обадила направо в дома да питам какъв вид храна приемат, в темите на ДБМ в благотворителния подфорум има координати на домовете в страната.

За плуването. Разбира се, че в спорта го има това отношение на треньорите, често се среща. Но до колкото разбирам, в случая не е целта да става велик спортист, нали? А просто да се развива хармонично тялото му и да се калява. Плуването - е най-доброто за целта. Не е нужно да се отказвате, а просто да изчакате известно време и да не ходите при този треньор.

# 76
  • Мнения: 24 467
Буболече, ами банани, мандарини и портокали? Сега им е сезонът.
Иначе тесто със сигурност ядат всеки ден по домовете.
Утре козльо е на коледен купон, казали им били да отидат с нещо по- спортно и свободно /като напр. с любимите му анцунзи, аман от тях/. Днес си ги гледа сутритна /той си се буди в 6.30 сам, не е по късните ставания, ако пък не се събуди- има си дежурен за таз работа, малкото шило е на линия най- късно в 7.00 часа/ и реши да му изпера един любим комплект. Аз, обаче, този път ще звънна на класната да я питам.

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 09:31 от Judy

# 77
  • Майничка
  • Мнения: 12 644
Нашите заминаха на коледно матине в кръчма, с диджей. Следобед - на даскало, с контролна. Mr. Green
Понеже на купона днес ще са 2 класа, ще си правят още един на 23-ти в класната стая, с размяна на подаръци.

# 78
  • Мнения: 11 607
Урааааааа, най-накрая и тази ваканция дойде!

Утре сме на заведение ние и ще си разменят подаръци, а във вторник май ще ходят на кино. Но ние май ще пропуснем киното! Искала да се наспи моята госпожица. Най-накрая свърши мъката на ранното ставане!

Аз да покажа 2 от нещата, които щерката е изработила на кръжока дето ходи. Имаха изложба. Липсва третото изделие - една чаша. Тук е папката и маската. Сега чака с нетърпение да правят и кутия за списания.


Не съм чела Embarassedтемата, а и чак на 6стр. се включвам, ще ме извините, но ви желая на всички - и майки, и деца - хубава и ползотворна ваканция!

# 79
  • Майничка
  • Мнения: 12 644
Мамич, супер са, особено маската! Grinning

Нашите пак са с неизбродна домашна за понеделник. Ще учат плътно и вторник, а след часовете ще се почерпят и ще си разменят подаръци в класната стая. Поканиха обаче и родителите, вероятно от съжаление - да не ковем клинци с фенерчета по нощите пред школото. Тъкмо си приготвих една фласка, явно само днес ще се тества. Joy

Вчера откарахме на скитня цял ден с двете моми, разорихме се на базара на ДБМ, обиколихме музеите и галериите в Стария град (в повечето вече ни познават и ни пускат без вход или минаваме само с един ученически билет).
Таткото, като примерен родител, се е преборил с тълпите в Хиполенда и набавил подаръци за каката от името на цялата рода: въртолет, микроскоп, телескоп, кукличка Поли. Отделно има "Приказките на барда Бийдъл" към "Хари Потър" и "Египтологията" на "ИнфоДар". Бебето ще мине метър с 1-2 дрънкалки. Mr. Green

# 80
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
 Да,супер е маската,Мамо Цоцоланке. А още повече очите зад нея  !

 Ужасно ме е яд,че и нашите ще учат в понеделник и вторник. Но пък за работещите родители така е по-добре.
 В понеделник е традиционния базар в уч-щето,на който момъкът ще е купувач само.
 Във вторник пък са с намалени часове,после ще чистят стаята,че през ваканцията предстои голям ремонт.

 Гаргамела,телескоп има и в нашия списък.За микроскопа отклоних за по-нататък щенията...

 Най-хубавото е,че от 10-ина дни третолакът ми ходи на карате,щото 2 години се тутках докато го запиша. Близо ни е и си ходи сам. Много е въодушевен.

 Весели празници,момичета и много любов в семействата ви  bouquet

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Мама Цоцоланке, много весели произведенията  Simple Smile !

Гаргамела, и ние се разписахме на базара на ДБМ, Пепо искаше още в 10 ч. да сме там, но успяхме да се пласираме чак в 11. За късмет най-хубавия снежен човек беше още там и Пепо стана горд негов собственик /бебето също намаза/.

За детския дом, дето ще ходят днес, най-накрая решихме /т.е. госпожата е решила/ да бъдат учебни помагала - ние взехме тетрадки, блокчета, фулмастри и цветни моливи. Аз добавих и вредни, но вкусни  Simple Smile шоколадови бисквити и вафли Мура.

# 82
  • Мнения: 184
Днес е последен учебен ден за тази календарна година - първо ще имат 1-2 часа, а след това нашият клас ще участва с коледарска песен в коледния концерт през голямото междучасие. След това почерпка, който иска, в близкото кафене и ваканцияяяяя!
От базара на ДБМ се сдобихме с много красиви гипсови фигурки - за тримата по нещо - така ми беше поръчано.
Както виждам телескопа от Хиполенд е много актуален - и ние сме скрили един такъв вкъщи - за сина. А малката щерка, освен всичко друго, ще се сдобие за имения си ден (празнуваме го на Бъдни вечер - тя е Ния, а тогава е Св. ЕВгения  Grinning) със статив и бои - нали ми е на мама художничката. Вярно, че статива е алуминиев, а не дървен, но е много лек, компактен и удобен - сгъва се до доста прилични размери и си има чанта, така че щерката ще може да си го мъкне навсякъде - напр. на двора при баба си.

# 83
  • Майничка
  • Мнения: 12 644
Този телескоп, според мен, е малко прибързан в нашия случай, ама карай. Понеже мъжът ми, като се запали по нещо, трябва сега, веднага и на момента, да има цялата информация и материали за него подръка, щом щерката се поинтересува, макар и бегло, по някоя тема, веднага изсипва чувала отгоре й. Ама той си рови, а на нея сипва наготово. Ако успея да го убедя, ще запазим телескопа за РД.

# 84
  • Мнения: 1 937
Привет!
Официално приканвам Гаргамела и Блещулка да дойдат да позяпаме звезди посред бял ден Simple Smile Техника има, билетчета ще разпечатам - каквото се събере от вход, ще го изпием.
При нас какво - елхата беше украсена на Игнажден както всяка година - тази, основно от малкия брой. Подаръците ще са семпли, че то не бяха фирмени дядоКоледовци, градински такива и всякаква сган.
Истинският ще се намърда през комина и ще остави стъпки №45 върху изкуствен сняг от камината към елхата (идеята е на Анда май) Simple Smile
В края на седмицата се отправяме да търсим новата година из Доломитите с прибежки към Венеция, ако не е под вода до тогава.
Искам да пожелая на всички ви много топлина и уют в очакване на Рождество и здрава и щедра идваща година!

# 85
  • Майничка
  • Мнения: 12 644
Вердад, до звездите едва ли ще стигна, че съм демоторизирана.
Освен ако интимната ти мисъл не е да се отрежем посред бял ден до звездопад на пловдивски терен, за което съм твърдо "за".  Joy

# 86
  • Мнения: 11 607
Момичета, скъпи мами, честита ви ваканция!!!!!! Да си ни починат децата хубаво, да се наспят и да получат много подаръци!

Аз да си кажа,че вчера на почерпката на двата 3-ти класа бе весело. Госпожите им бяха организирали игри. Нашия клас падна геройски във всичките игри Mr. Green, но за сметка на това моя Рая се представи достойно! Имаха една игра - да извадят с уста и ръцете на гърба ябълки от вода. Рая успя, без чужда помощ! И се класира на второ място в ядене на половин лимон. Днес бе формално на училище, колкото да им раздадат торбички с лакомства. Дори вече си е у нас и се наслаждава на първите свободни часове. Вече и аз дишам по-дълбоко.......

Хубава ваканция!

# 87
  • София
  • Мнения: 1 724
честита ваканция и от нас с Дани, ще караме кротка Коледа в къщи, което не ми се е случвало от 15 г.

# 88
Здравейте момичета!
Напоследък нямам много време да влизам във форума и отдавна не съм ви чела и като гледам много имам да наваксвам Simple Smile
Ние от днес сме вече във ваканция, днес ни беше и тържеството, почерпиха се, размениха си подаръци и сега заслужена почивка.
Искам да ви пожелая Весело изкарване на празниците и много хубави подаръци на третокласниците. И догодина ще се включа за да наваксам пропуснатото. Laughing

# 89
  • Мнения: 1 674
Искам да пожелая на всички пишещи в тази тема и на техните дечица преди всичко много здраве и  много усмивки и щастливи моменти! Simple Smile

За нас Коледата започна. От една седмица под елхата Дядо Коледа остава по нещичко за двамата разбойника - пъзел, книжка, абонамент за National geographic Kids , малките скейборджета, т.нар. фингъри. Тази сутрин се изръсил Laughing и им взел рекламираните по Jetix подобия на тамагочи...голяма радост падна. Утре сме на книжки, а на Коледа малкият ще получи КЕЧ атрибути-лудна на тая тема. Баткото -  конструктор, той пък няма никакви интреси в момента. Wink

През миналата седмица правиха тестове по математика, БЕ, английски и ЧО. Справил се е отлично.
Сега вече сме в заслужена почивка и аз удволетворявам всякакви капризи. Водим се на пица, на китайски, ходихме в събота на театър. За съжаление надеждите  ми, че "Вечеря за тъпаци" в Сатирата ще се хареса, не се сбъднаха. Лека и хумористична пиеса, ама нещо не впечатли младежите. Но затова пък последвалите сандвичи в Макдоналдс оправиха настроението. Wink

Та така с нас. Ще празнуваме кротко по роднински по Коледа, а на НГ ще е купонът. На всички весело изкарване на празниците и до догодина. Hug

Общи условия

Активация на акаунт