Отговори
# 1 245
  • Мнения: 5 178
 A някой да е ползвал облекчението, когато жилището е купувано на зелено.
Звъняха ми от НАП Варна - искали да им докажа, че не сме ползвали парите за друго  ooooh!, пък после от друго място да сме взели пари за да платим апартамента Crazy Crazy

Имало разлика във времето на теглене / усвояване на кредита и придобиването на собственост... ми то като е за строеж няма как да има собственост

# 1 246
  • Мнения: 3 869
КОТЕ, а договорът с банката не им ли върши работа на НАП - там трябва да описано именно в какви сроково, как и за какви цели са отпускани парите.

# 1 247
  • Мнения: 1 992
Мина месец откакто подадох документите и ни-що, ни звук, ни стон от обаждането им за допълнителни документи. Някой друг като мен?

# 1 248
  • Мнения: 722
Миналата година чаках два месеца. Обадих се по телефона - бяха ми забутали документите някъде. Сега чакам вече 20 дни, още нищо.

# 1 249
  • Мнения: 1 992
Освен да изчакам още малко и да звъня и аз...

# 1 250
  • Мнения: 164
И при нас така, чакаме 20 дена вече и нищо.

# 1 251
  • Мнения: 5 178
A aз днес не успях да се свържа с НАП Варна , да питам какво става, защото при отказ имаш 2 седмици да обжалваш решението (поне така ми каза счетоводител)

# 1 252
  • Мнения: 1 992
А практиката каква е? Те се обаждат по телефона при решение, писмо ли пращат? Реших, ще ги тормозя утре и аз, че после като запразнят...
КОТЕ, на телефоните в сайта ли звъня?

# 1 253
  • Мнения: 204
Срокът за разглеждане и отговор е 30 дни по закон, но зависи от натовареността. Обжалването се счита от дена на връчване(подписване) на акта за възстановяване.

# 1 254
  • Мнения: 5 178
mamino, aкта за възстановяване не е задължителен за суми под 500 лв, а как да разбера, че са отказали да ми върнат 300 лв

# 1 255
  • Мнения: 3 869
Когато декларацията е попълнене и е включено дадено облекчение, но при проверката НАП не го признаят (или го признаят частично), правят промени по записите, за което е необходимо деклараторът да бъде уведомен и да се подпише. Т.е. от датата на удостоверенето уведомление тече срокът за обжалването. 

# 1 256
  • Мнения: 17 987
До кога беше крайният срок? Нашата сума е толкова малка, че още не сме се наканили

# 1 257
  • Мнения: 3 869
До кога беше крайният срок? Нашата сума е толкова малка, че още не сме се наканили

30-ти април.

# 1 258
  • Мнения: 722
Май някъде четох, че е 2 май newsm78

# 1 259
  • Мнения: 1 705
Миналата година чаках два месеца. Обадих се по телефона - бяха ми забутали документите някъде. Сега чакам вече 20 дни, още нищо.

На мен ми върнаха парите за около 10 дни /от един град сме/.

Общи условия

Активация на акаунт